Şimdi Ara

Microsoft Windows 7 işletim sistemi için USB bellek seçeneğini de düşünüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft ön-satışına başladığı ve global lansmanını 22 Ekim'de yapmayı planladığı Windows 7 işletim sistemini USB bellek alternatifiyle de sunabilir. Gelen bilgilere göre firma yeni işletim sistemini son dönemde oldukça popüler olan mini-bilgisayarlarda ve optik sürücüye sahip olmayan MacBook Air gibi ultra-ince sistemlerde rahatça kullanılabilmesi adına bu yönde bir girişimde bulunarak, USB bellek seçeneğini de listeye ekleyebilir. Ancak bu durum Microsoft tarafından henüz doğrulanabilmiş değil.

7. jenerasyon yeni işletim sistemini hemen her kategoride yaygınlaştırmayı planlayan Microsoft, ilk defa bir işletim sistemini USB bellek içerisinde sunarak optik sürücüsü bulunmayan ve uygulama yüklemek için harici sürücü gereksinimi yaşayan sistemlerde, Windows 7'nin kullanılabilmesi için bu yönde adım atabileceği belirtilirken, alınacak olası bir karar da uygulamanın nasıl işleyeceği ise merak konusu. Zira birkaç Gigabyte'lık depolama kapasitesi sunan USB bellek maliyetinin CD veya DVD'den daha yüksek olacağı belirtiliyor.

• güzel olabilir ama nedense içimde daha çabuk kırılacak gibi bir his oluşuyor
  • artık forumda bi ton win7 usb kurulum sorunu die konu açılır
  • windows 7 için güzel düşünce ama kullanıcılar usb üzerinden kurulumu yaparken ne yapar acaba? Aslında internet üzerinden orjinal sitesinden torrent ile indirilse fena olmazdı hani.
  • win7 gibi yoğun bir OS nin usb den kurulumu ne kadar zaman alır? kaç mb okuma hazlı bir ürün tercih ederler? vb vb çok soru var ama düşünce olarak güzel...

özellikle micro xp gibi usb den çalışan yada usb den kurulan OS leri kullananlar pratikte bu işin çok başarılı ve zevkli olduğunu bilirler
  • Uzun zaman önce düşünmüşümdür, Windows'lar Eprom üstünden çalışsa diye, tabi daha hızlı çözümler ile, zaten 100-200 dolar veriliyor, Microsoft bunu epromların üstünden dağıtsa, seri numaralarıyla da kontrol etse, orjinal üründen çok daha fazla kazanır.
  • Benim merak ettigim, Windows 7'nin Macbook (PRO) Kullanicilar tarafindan iki Park Touchpad Funktionunun eklenip eklenmedigi?Bilen varmi?
  • iyi olur valla asus eee pcye os kurmak için binbir takla atıyorum.
  • öyle birşey olduğu taktirde win7 nasıl kurulur diye başlık açmayıda yasaklasınlar bu forumda.. :))
  • Ancak bu durum Microsoft tarafından henüz doğrulanabilmiş değil.

microsoftun haberi bile yok onlarda burdan orenip boyle bişey yapabilrler :D

işte büyük şirket olmak böyle birşey hiç bişey yapmasanda dedikoduları takip etsen dedikodulara gore işlerini yorutsen yinede her turlu goturursun işi
  • Windows 7 bambaşka bir platform olacak sanki . . .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

win7 gibi yoğun bir OS nin usb den kurulumu ne kadar zaman alır? kaç mb okuma hazlı bir ürün tercih ederler? vb vb çok soru var ama düşünce olarak güzel...

özellikle micro xp gibi usb den çalışan yada usb den kurulan OS leri kullananlar pratikte bu işin çok başarılı ve zevkli olduğunu bilirler

bu sebeple mayk amca hiç düşünmez bu konuyu kanaatimce.
    çok düşünceli olsaydılar, son kullanıcı için şu explorer' a Allah rızası için bir download manager yaparlardı.
    ama dur bakayım, usb den kurulum pek zahmetli olur. bak bunu yaparlarsa şaşırmamak lazım..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.