Şimdi Ara

AMD dizüstü bilgisayarlar için yeni bir açık kaynak platform stratejisine başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD yılın ikinci yarısında "AMD Vision Technology" adını verdiği yeni bir açık platform stratejisini devreye sokmayı planlıyor. Firmanın dizüstü bilgisayarlar için planladığı yeni strateji, Tigris kod adını taşıyan yeni mobil platform ile birlikte lanse edilecek. Şu an kullanılmakta olan "Better By Design" stratejisinin yerini almak üzere hazırlanan platform teknolojisi ile dizüstü bilgisayar dünyası firma tarafından üç ana kategoriye ayrılacak ve bu kategorilerin her biri farklı donanım özelliklerine sahip olacak.

• AMD Vision: AMD Athlon Neo X2 işlemci, ATI Radeon HD 3200/4200 serisi entegre grafik çekirdeği, 3. parti Wi-Fi kontrolcüsü.

• AMD Vision Premium: AMD işlemci, ATI Radeon HD 4330 harici grafik kartı, 3. parti Wi-Fi kontrolcüsü.

• AMD Vision Ultimate: AMD Turion X2 işlemci, ATI Radeon HD 4870 harici grafik kartı, 3. parti Wi-Fi kontrolcüsü.

• 3.parti wi fi kontrolcüsü acaba ne denli iş görecek.Vision Ultimate umarım 17 olur.15.4 ile bir yere kadar.
  • Aslında Phenom serisini dizüstüne getirmeleri lazım, o zaman gerçekten ultimate olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alx

Aslında Phenom serisini dizüstüne getirmeleri lazım, o zaman gerçekten ultimate olur...

yeni nesil turion işlemcilerde phenomII mimarisini kullanıcaklardır.amd turion ismini dizüstü platformları için kullanır.ama mimari masaüstü platformları ile büyük ölçüde benzerlik gösterir.mesela turion x2 ultra serisi işlemcilerde olduğu gibi.çekirdek mimarisi k8 yani athlon ama bellek kontolcüleri phenom lardakidir.
    benim düşüncem bu yeni platformlarda da tamamen phenom mimarisine geçicekleri doğrultusunda.
  • ATI HD 4870
  • quote:

Orjinalden alıntı: Death666

ATI HD 4870

bu ekran kartının ihtiyaç duyduğu enerji pili 10dk'da bitirir ama
  • TİGRİS=Dicle Nehri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VMTX

quote:

Orjinalden alıntı: Alx

Aslında Phenom serisini dizüstüne getirmeleri lazım, o zaman gerçekten ultimate olur...

yeni nesil turion işlemcilerde phenomII mimarisini kullanıcaklardır.amd turion ismini dizüstü platformları için kullanır.ama mimari masaüstü platformları ile büyük ölçüde benzerlik gösterir.mesela turion x2 ultra serisi işlemcilerde olduğu gibi.çekirdek mimarisi k8 yani athlon ama bellek kontolcüleri phenom lardakidir.
    benim düşüncem bu yeni platformlarda da tamamen phenom mimarisine geçicekleri doğrultusunda.

O ZM serisi normal Turion sistemleri ile çok benzer, sadece L2 cache çekirdek başına 1Mb yapmışlar (TL ve TK serisinde 512Kb idi). Yani phenomlar ile bir ilgisi yok, özelliklerine baktım ben. Ne gelecek, onu bilemem, ama Phenom mimarisini dizüstüne gelirse başarılı olur diye düşünüyorum. Ama bana göre bu şu anda pek mümkün değildir, sonuçta Phenomların hepsi anı yapıya sahip ve çeşitli modeller çekirdeklerin ve cache belleklerinin kapanması ile elde edilir. Dizüstü için tamamen ayrı bir işlemci yapmaları lazım...

• quote:

Orjinalden alıntı: nadir_en

quote:

Orjinalden alıntı: Death666

ATI HD 4870

bu ekran kartının ihtiyaç duyduğu enerji pili 10dk'da bitirir ama

Amd laptopun yanında jeneratör verir bence
  • hep lafta bunlar amd nin dizüstü bilgisayardaki hiç bir stratejisine lafına güvenmiyorum hepsi boş çıkıyor icraat yok
  • DİCLE(tigris) - İSTANBUL... AMD de Anadolu egilimi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: artenis

DİCLE(tigris) - İSTANBUL... AMD de Anadolu egilimi...

Bu hizla giderse yakinda kizilirmak chipsetli adana kod adli acili bir CPU ile karsimiza cikabilir heran :D

Saka bir yana AMD denince nedense kanim isiniyor icim kipirdiyor. Ilerleyen zamanlarda Notebook fiyatlarinin dusecegine dair bir dusuncem var.
  • Tigris anadolu kaplanı değil mi ya?
  • AMD Vision Ultimate: AMD Turion X2 işlemci, ATI Radeon HD 4870 harici grafik kartı, 3. parti Wi-Fi kontrolcüsü

Bunun güzel olacağından eminim. AMD, Intele göre fazla ısınıyor ama performansı ile arayı kapatabilir bu sayede.
  • 3.parti süper olmuş amd eski amd değil artık yürü bea hiç kimse tutamaz seni(intel dahil).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dante38 -- 29 Haziran 2009; 17:53:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.