Şimdi Ara

Asus Eee PC 1005HA modelini Amerika'da satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
5.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eee PC serisi ile netbook dünyasının bugünlere gelmesinde ciddi rol oynayan Asus, Seashell tasarım özelliklerine sahip ikinci Eee PC modelini satışa sunuyor. Temmuz ayı ile birlikte Amerika'da kullanıcıların beğenisine sunulacaği belirtilen 1005HA modeli 1024 x 600 piksel çözünürlüğünü destekleyen 10.1-inç LED backli ekranla geliyor.

Intel Atom platformunu kullanan ve 1.66GHz'de çalışan Atom N280 işlemcisinden güç alan netbook'ta 1GB bellek, 160GB sabit disk ve grafik uygulamaları için DirectX 9 destekli GMA 950 IGP'si bulunuyor. Diğer özellikleir arasında 1.3MP çözünürlüğünde webcamı, çoklu kart okuyucusu ve 6 hücreli pil gibi detayların yer aldığı sistem 1.4Kg ağırlığında.

6 hücreli pil ile 10.5 saat kullanım süresi sunduğu belirtilen Eee PC 1005HA modelinin 4 hücreli pile ve Atom N270 işlemcisine sahip daha ucuz bir versiyonu da olacak.

• bu 10.5 saat gercek bir rakam mı sizce?
  • 10,5 değil ama 8 saati görebiliyorlar.
  • 9-10 saat iyi. bir de dvdrw, hd video oynatabilen grafik karti ve cift cekirdekli islemciye kavussalar sahane olacak...
  • İyide O zaman netbook kullanmanın anlamı kalmaz ki!Zaten o bahsettiğiniz özelliklere sahip sürüce notebook mevcut. ucuz olduğu için insanlar netbook tercih ediyorlar.Buna ekstra özellikler eklerseniz çok daha yüksek fiyata satmanız gerekir ki buda netbookların ortaya çıkış amacına ters

Güzel alet.6 hücreli pil ve gayet ince bir tasarım.Yavaş yavaş tasarımda oyuncak gibi olmanın ötesine geçmeye başladı asus.Wirelessde problem yoksa tercih edilebilir.
  • 10" notebook bulmak pek mümkün değil ancak..
  • ben aldim su an kullaniyorum
    pil tam dolu iken, isik seviyesi dusuk, firefox acik, wireless acik bluetooth kapali, 10 saat dayanacagini bildiriyor pc, herseyi kapatip isik seviyesini en dusuge alinca 12 saat 15 dk gosteriyor. isik full, bluetooth ve wireless acik iken 8 saat diyor
    yani asusun iddiasi gercek asusu bir kere daha tercih ettigime yine memnun oldum
    insallah bahsedildigi gibi full hd filmlerde sorun yasamam, zira su an deneme sansim yok hala amerikadayim
    wireless la ilgili hic problem yasamadim, her nereye gidersem gideyim sorunsuz bicimde tum wireless saglayicilari goruyorum ve sorunsuz baglanti kuruyorum
    kesinlikle herkese tavsiye ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: dikmenibo

ben aldim su an kullaniyorum
    pil tam dolu iken, isik seviyesi dusuk, firefox acik, wireless acik bluetooth kapali, 10 saat dayanacagini bildiriyor pc, herseyi kapatip isik seviyesini en dusuge alinca 12 saat 15 dk gosteriyor. isik full, bluetooth ve wireless acik iken 8 saat diyor
    yani asusun iddiasi gercek asusu bir kere daha tercih ettigime yine memnun oldum
    insallah bahsedildigi gibi full hd filmlerde sorun yasamam, zira su an deneme sansim yok hala amerikadayim
    wireless la ilgili hic problem yasamadim, her nereye gidersem gideyim sorunsuz bicimde tum wireless saglayicilari goruyorum ve sorunsuz baglanti kuruyorum
    kesinlikle herkese tavsiye ederim

güle güle kullanının. asus un tasarımı en şık netbook modeli bu. Seashell tasarımını devam ettirmeliler.

yanlız full hd filmlerde fazla bir performans beklemeyin; kulanılan grafik çipseti ilk hala gma950 ve yapısı itibraiyle 720p videoları oynatmaktan öteye gidemiyo.

full hd video için şu an ION platformu tek seçenek.

• tesekkurler
    maalesef dediginiz gibi galiba, lakin ion platformlu istedigim tip laptop bulamadim, onceligim 10 inc ekran ve cok yuksek pil suresi idi, maalesef ion platformundaki laptop cesidi fazla yook neyse ki full hd filmleri netbookta izlememe gerek yok, normal divx ler yada maximum mkv formali 1.5gb boyutlu filmler tatmin edici goruntuler sunuyor

edit: sanirim intelin full hd icin yazilimsal calismalari var, su an satilan netbooklari kapsarmi bilmiyorum, ama eger ciddilerse atom un 2. jenerasyonuna kalmadan cikacak gibi gozukuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dikmenibo -- 15 Temmuz 2009; 19:35:08 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.