Şimdi Ara

Intel Core i5 işlemciler için P55 yonga setli 4 anakart modeli hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Computex 2009 fuarında iş ortakları tarafından hazırlanan P55 yonga setli anakartları sergileyen Intel, her yeni çipset lansmanında olduğu gibi P55 için de kendi markasını taşıyan anakartları pazara sunmayı hedefliyor. Gelen bilgilere göre Intel, Core i3 ve Core i5 işlemciler için P55 yonga setli dört yeni anakart hazırlıyor.

Firmanın DP55KG, DP55SB, DP55WB ve DP55WG kod adlarına sahip olan yeni anakartlarının detayları hakkında henüz açıklanmış herhangi bir resmi bilgi olmasa da tamamı LGA1156 uyumlu olan yeni modeller çift kanal DDR3 bellek desteği sunacak ve PCIe 2.0 x16 spesifikasyonuna da destek verecekler.

P55 yonga setli Intel anakart ailesinin en üst model veya modellerinde SLI desteği de olması beklenirken, fiyatlar hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. 1 Eylül'de lanse edilmesi beklenen Lynnfield kod adlı Core i5 işlemcilerle eş zamanlı olarak P55 yonga setli yeni Intel anakartların da endüstrinin beğenisine sunulması bekleniyor.

• overclock a da destek verse anakartında harika olur.
  • Büyük ihtimal overclocka izin vermezler.İntelin kendi ürettiği anakartlardan uzak durun kendimden biliyorum.
  • overclock yapılmadığı sürece isterse 3x sli olsun bir işe yaramaz
  • Bu i5'ler i7 kadar tutacak mı acaba
  • Cool Boy, Core i5'ler daha çok AMD'ye karşılık olarak üretildi diye biliyorum.

Ama Intel'in anakartları MSI ve ASUS kadar olamaz asla.
  • aman intel anakartlardan uzak durun bendede 965 çipsetli bi intel var 2 yıl önce almıştım ve biosta overclock ile ilgili hiç bir şey yok aldığıma bin pişman olmuştum en üst modelde vardı ve arkadaşım overclock potansiyeli çok yüksek demişti fakat core i7 ve core i5 intel anakartlarda overclock özelliği olmayacak bildiğim kadarı ile
  • intel satış politikasını gerçekten iyi biliyor..
  • İntelin Kingsberg, Whitesberg ve Sharpsberg anakartları Quakecon 2009 da

http://www.legitreviews.com/article/1038/1/

DP55KG
    DP55WG
    DP55SB

DP55KG ( Kingsberg ) ve DP55WG ( Whitesberg ) Full-ATX anakartlar . DP55SB ( Warrensburg ) ise Micro-ATX yapıda .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cool Boy

Bu i5'ler i7 kadar tutacak mı acaba

ben zannetmiyorum çünkü yeni anakart yeni ram derken herkes en iyiysini isteyecektir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.