Şimdi Ara

Intel'in çift işlemcili Skulltrail platformu emekli oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel'in yüksek performans tutkunları ve grafik endüstrisinde çalışan profesyoneller için hazırladığı çift işlemcili Skulltrail platformu emekli olmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki aylarda Nehalem mimarisini temel alan işlemcilerin güç vereceği Skulltrail 2 platformunu duyurmayı planlayan firma, üçüncü çeyrekte Skulltrail platformuyla yollarını ayıracak.

Kimi kaynaklarca V8 platformu olarak ta tanımlanan Skulltrail, bilindiği üzere Core 2 Extreme QX9775 işlemcisinin çiftinden güç alıyor ve sunucu teknolojilerinden adapte edilen özel bir anakart kullanıyordu. 1499$'lık işlemcilerin kullanıldığı yüksek maliyetli sistem saha dışına çıkmaya hazırlanırken yeni platform da hızlı bir şekilde oyuna dahil olacak.

Skulltrail platformunun yerini alacak Skulltrail 2 platformu, Nehalem mimarisinin karakteristik özellikleri sayesinde 16x izlek desteği ile gelecek ve sunucu odaklı geliştirmelerin paralel çalışan çift/çoklu işlemci kullanımına getirdiği avantajlar sayesinde muhtemelen benzer bir maliyetle çok daha yüksek performans sunabilecek.

Nehalem tabanlı Skulltrail 2 platformunun, emeklilik süreci başlayacak Skulltrail platformunu takiben endüstrinin beğenisine sunulması bekleniyor.

• daha karpuz keseceyidik yav
  • gereksizdi zaten by
  • güle güle lüzumsuz işlemciler zaten
  • şov amaçlı bişeydi zaten.
  • Ne gereksizlik. Böyle bir anakart yapıyorsun. Manyak paraya satıyorsun. Hatta alttaki çipset çok ısınıyor diye üzerine fan bile takıyorsun. Ama anakartı full katı kapasitör yapmıyorsun. O çipset soğutma bloğunun uç kısımlarında bile normal electrolithic kapasitör kullanmışlar. Katır yüküyle de para alırlar. Sonra da niye satılmadı derler. Gigabyte'ın EX58-UD5 anakartı bile bundan daha kaliteli görünüyor. Ama fiyatının bundan çok daha ucuz olduğuna da eminim...
  • Geldiği gibi gitti
  • :) daha karpuz keseceydik :)))
  • tühh tamda alıcaktım
  • Hahahahahaha gulegule by sana zaten bi işe yaramıyorsun cok ısınmaktan başka
  • allah selamet versin :)
  • Gereksizlikten başka birşey değildi. Emekli olması gayet mantıklı
  • kendine iyi bak bb
  • P4 lerden sonraki en pahalı elektrikli sobaydı.
  • geçenlerde yabancı bir forumda görmüştüm

bir şeyi patlamışlardı, resimlerini ekledikten . sonra birisi anlık olarak bu kartı photoshoplayıp koymuştu
    hakkaten gülmüştüm

Intel'in çift işlemcili Skulltrail platformu emekli oluyor

kart zaten parası olan için. neden bu kadar kötülenmiş anlamadım
  • Yazılım desteği gelmeyince kala kalaırsın Mayk öyle işte :D:D:D !!!
  • stoklarda tükenmeden 2 takım alayım hemen
  • fuzulüydü zaten güle güle (:
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.