Şimdi Ara

AMD Phenom II X4 965 işlemcisini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güncel ürün gamındaki en hızlı işlemci olan Phenom II X4 955 Black Edition modeli Avrupa'da yaklaşık 25 Avro'luk indirim ile 175 Avro seviyesine gerileyen AMD, yüksek performans segmenti için yeni bir modelini kullanıma sunmayı planlıyor. Firmanın şimdiye kadar hazırladığı en hızlı masaüstü işlemci olarak lanse edilmesi beklenen Phenom II X4 965 modelinin 3.4GHz'de görev yapacak.

Soket AM3 formunda olacak ve DDR3 bellek desteği ile gelecek olan yeni işlemcinin 17x çarpanına ve 200MHz frekans değerine sahip olacağı belirtiliyor. Black Edition serisine üye olup olmayacağı henüz bilinmiyen ancak en yüksek frekanslı model olarak Black Edition uzantısını taşıması ve çarpan kilidi açık olarak gelmesi ihtimaller dahilinde olan işlemcinin fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmasa da, yaklaşık 250$'lık yurt dışı satış fiyatıyla kullanıma sunulacağı konuşuluyor.

İlk örneklerinin önümüzdeki hafta dağıtılması beklenen Phenom II X4 965'in 785G yonga setiyle birlikte gelmesi bekleniyor.

• Hımm. Bakalım performansı 955 ten iyi olacak mı? :)) (Birisini hatırlattı mı? Max975-II)
  • FX'ler yakındır. Yüksek performans isteyen artık bunlarla vakit öldürmesin. 955 yeterli bu kategoride. FX'ler coşabilir.
  • Fx'leri bende merak ediyorum, mimari bi farkı olacak mı acaba? Yoksa frekansa mı yüklenecekler?
  • Çok güzel ya.Ne zamandır bir kıpırtı bekliyorum.PII X4 955in fiyatı düştüğüne göre X4 965in çıkış fiyatı da muhtemelen 955in fiyatına denk olacaktır diye düşünüyorum.Yani 245$ civarı..En son bir de FX görsem gözüm açık gitmicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 575m -- 27 Haziran 2009; 21:16:14 >
  • 955 çok rahat 3.8 yapıyor . iyi soğutmayla 5 ghz gören var . ben 3.98 de takıldım :))
  • yuh 13 GHz'e geliyor
  • AMD Phenom II X4 955 Black Edition modelinin 3.2GHz'de görev yapacak.

AMD Phenom II X4 965 Black Edition modelinin 3.4GHz'de görev yapacak.

AMD Phenom II X4 975 Black Edition modelinin 3.6GHz'de görev yapacak.

AMD Phenom II X4 985 Extreme Edition modelinin 3.8GHz'de görev yapacak.

AMD Phenom II X4 995 Extreme Edition modelinin 4.00GHz'de görev yapacak.

• x4 945 3.0 ghz default voltaj ile 3.5 ghz - 3.6 ghz yapiyor.

x4 955 3.2 ghz default voltaj ile 3.7 ghz - 3.8 ghz yapiyor.

x4 965 3.4 ghz default voltaj ile 3.9 ghz - 4.0 ghz yapar ve hava sogutmayla 4100mhz prime95 alir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 27 Haziran 2009; 19:08:28 >
  • AMD Phenom II X4 995 Extreme Edition modelinin 4.00GHz'de görev yapacak

bu işlemciyi almak isterdim nezaman gelecek acaba
  • bu mimaride hızlar belli 3.8 in üstüne zor çıkıyor . x4 955 be ile çarpanı 17 ye alıp rahartlıkla kullanırsınız bu hızlarda
  • amd tam gaz yürrü be
  • Kşke bide Phenom X3 740 yapsa
  • amd nin yol haritasında sanki bu işlemci yoktu veya ben öyle hatırlıyorum
  • vay be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 27 Haziran 2009; 22:46:47 >
  • Fx gelirse bu mimaride, 4.0ghz üstü gelmesi lazım. Anca öyle ses getirir...
  • Bizi OC derdinden kurtarırsa AMD kurtarır. Uygun fiyata yüksek frekans.
  • bakalım intelin hangi işlemcisine denk gelecek performansı?bastır AMD
  • Tadından geçilmez ,fiyatta uygun olursa tam süper olacak. :))
  • aslında ellerinde 4 ghzde çalışacak işlemciyi üretecek teknoloji var

fakat piyasaya milim milim yediriyorlar cukkayı dolduruyorlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.