Şimdi Ara

Windows 7'nin ön-satış süreci hızlı başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Redmond merkezli yazılım devi Microsoft'un kullanıcılar tarafından merakla beklenen 7. jenerasyon yeni işletim sistemi Windows 7'nin resmi fiyat bilgilerini daha önce sizlerle paylaşmış ve firmanın ön-satış programına başlayacağını ifade etmiştik. 26 Haziran'da başlayan ve 11 Temmuz'a kadar devam edeceği açıklanan ön-satış programı tahmin edildiği gibi yoğun ilgi ile başladı. Zira Amazon ve Best Buy gibi seçilmiş noktalarda önemli bir fiyat avantajıyla satışa sunulan işletim sistemi ilk gün sonunda ciddi talep gördü.

Açıklanan bilgilere göre dün yani ön-satışın başladığı ilk gün olan 26 Haziran'da, Windows 7 işletim sistemi, Amazon'da satılan yazılımlar arasında en popüler ürün olmayı başardı. Ön-satış programı çerçevesinde Home Premium Upgrade versiyonu 49$'a kullanıcılara sunulan Windows 7 işletim sisteminin Professional versiyonu için istenen bedel ise 22 Ekim lansmanı için belirlenen 199$'lık orjinal fiyat yerine 99$. Gelen bilgilere göre avantajlı fiyat uygulaması sayesinde ön-satış sürecinde Windows 7'nin ciddi talep alması bekleniyor.

• Ülkemiz için de böyle bir durum söz konusu mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: RaDReS

Ülkemiz için de böyle bir durum söz konusu mu?

Bildiğim kadarıyla değil.
  • home premium kullanan yine aynı ultimate fiyatıyla güncelleme yapabilecek mi?
  • Türkiye'de yer almayan fiyatları neden foruma taşıyorsunuz ki?
  • Bizi ilgilendirmez, buraya yok öyle fiyat nasılsa
  • yahu benim elimde Key olduğu sürece nereden aldığım önemlimi? DVD sini sonrada bulurum mesele sadece Orjinal kullanılmamış Anahtahtar kodu değilmi?
  • sadece anahtar satsalardı , indilebilir sürüm yada , daha ucuza satmaları gerekir. çünkü kutu ve beraberinde gelen maliyeti yok. oem le box arasında fiyat farkı olmalı . ama tabi möhim olan key , dediğiniz gibi
  • mczagam sana cevap vericem...
    key in aslında pek bir anlamı yok...sanılanın aksine önemli olan ürünün yasal yoldan alınması ve alınan EULA(son kullanıcı sözleşmesi) uyarınca kullanılması.Örn.bazı yazılım firmaları ürün satışlarında coğrafi sınırlama getiriyor.bu lisans anlaşmasında yazıyor.bu ürünü satın alsanız yani yasal keyiniz olsa bile kullanmanız yasadışı çünkü EULA ya uymanız gerekiyor.Anlamanız için bir örnek daha OEM bir windows lisansınız var OEM lisanslar satın alınan bilgisayara bağımlıdır.diyelimki eski bilgisayarı attınız yeni toplama bir makina aldınız bu PC ye o OEM i kurarsanız ürün yasal olmasına rağmen bu kullanımınız yasadışı oluyor.Lisans sözleşmesine ki uzun bir sözleşmedir aykırı kullanmanız orjinal kullandığınız anlamına gelmiyor.yani işin özeti siz bir yazılım alırken aslında bir "sözleşme" satın alıyorsunuz ve bu sözleşmenin dışına çıkamazsınız.yoksa olay bir tek keyden ibaret değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: Rizeli55

mczagam sana cevap vericem...
    key in aslında pek bir anlamı yok...sanılanın aksine önemli olan ürünün yasal yoldan alınması ve alınan EULA(son kullanıcı sözleşmesi) uyarınca kullanılması.Örn.bazı yazılım firmaları ürün satışlarında coğrafi sınırlama getiriyor.bu lisans anlaşmasında yazıyor.bu ürünü satın alsanız yani yasal keyiniz olsa bile kullanmanız yasadışı çünkü EULA ya uymanız gerekiyor.Anlamanız için bir örnek daha OEM bir windows lisansınız var OEM lisanslar satın alınan bilgisayara bağımlıdır.diyelimki eski bilgisayarı attınız yeni toplama bir makina aldınız bu PC ye o OEM i kurarsanız ürün yasal olmasına rağmen bu kullanımınız yasadışı oluyor.Lisans sözleşmesine ki uzun bir sözleşmedir aykırı kullanmanız orjinal kullandığınız anlamına gelmiyor.yani işin özeti siz bir yazılım alırken aslında bir "sözleşme" satın alıyorsunuz ve bu sözleşmenin dışına çıkamazsınız.yoksa olay bir tek keyden ibaret değil.

hocam tamam sözleşme alıyoruz da dedinya OEM satın alınan bilgisayara bağımlıdır bu bilgisayar yeni bi HDD mi? kısaca ben bu fiyattan Yurtdışından key alsam başım ağrırmı yani bu key o bölgeye ayrılmış keylerden midir ?

• @fx57 bizi ilgilendirmeyen bir haberi neden buraya yazarak forumu çöplüğe dönüştürüyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dark Forest

@fx57 bizi ilgilendirmeyen bir haberi neden buraya yazarak forumu çöplüğe dönüştürüyorsun

Evet la, doğru söylüyor yola gel fx57, seni oraya çıkardığımız gibi indirmesini de biliriz Erdi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: B.A.R.I.Ş

quote:

@fx57 bizi ilgilendirmeyen bir haberi neden buraya yazarak forumu çöplüğe dönüştürüyorsun

Evet la, doğru söylüyor yola gel fx57, seni oraya çıkardığımız gibi indirmesini de biliriz Erdi.

• quote:

Bilgisayarla Aram Çok İyi Ama genelde Konu Dışında Takılırım..Windows 7 İle İlgili Bilgileri Görmek Beni Rahatsız Etmiyor..fx57'nin Açmış Olduğu Yer Kalabalık Olan Bir Bölümdür..Herkesin Görmesi İçin Burayı Seçmiştir..Seni İlgilendirmiyorsa Eğer Konuya Girmezsiniz Bu Kadar Basit..Boş Konular Açılcağına Bilgilendirmeli Konu Açılması Daha İyidir , Bilgi Hiçbir Zaman Çöplük Yaratmaz Bir Cümle Bile Olsa..

Bak Yukarda Arkadaşların Bazı Soruları Var Demekki Gerekli Bir Konuymuş...

• quote:

Orjinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orjinalden alıntı: B.A.R.I.Ş

quote:

• professional güzele benziyor..ultimate gereksiz bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 30 Haziran 2009; 10:49:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DEATH71

professional güzele benziyor..ultimate gereksiz bence..

aralarındaki farklar nelerdir?
  • acaba windows 7 icin driver ve diger yazilimsal uyumluluklar vista oldugu gibi hemen yayginlasacak mi yada biraz beklemek mi lazim artik yuklemek istiyorum ama uyumluluk korkusu yuzunden hala yuklemedim malesef
  • Microsoft Windows 7 7231 x32 READNFO-iAPULA
  • Cidden ya ne kadar meraklısınız Ultimate sürümü kullanmaya. Adamlar ucuza alabildikleri halde sizin kadar meraklı değiller böyle şeylere. Premium neyinize yetmiyor bir anlasam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.