Şimdi Ara

Windows 7 kaç GB ram destekliyor? (64 bit)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
55.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 7 eğer 64 bit olursa kaç GB ram destekliyor, 32 bit olursa kaç GB?

• 64bit 128gb, 32bit 3,33gb kadar diye biliyorum
  • 32 Bit; Max. 8...

64 Bit; Max. 16...;)
  • 64 bit professional ve ultimate 192 gb ram destekliyor. 64 bit home premium 16 gb ram destekliyor. 64 bit home basic ise 8 gb ram destekliyor.
  • peki 32 bit ultimate ne kadar destekliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydar.

peki 32 bit ultimate ne kadar destekliyor?

3 ile 3.5gb arasında değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

64 bit professional ve ultimate 192 gb ram destekliyor. 64 bit home premium 16 gb ram destekliyor. 64 bit home basic ise 8 gb ram destekliyor.

Aynen arkadaşın dediği rakamlar geçerli.Yalnız;
    32 bit ultimatte maksimum 4 gb destekliyor . 32 Bit işlemciler daha yüksek ramleri algılayamazlar. 4 gb olanlar da 3,2 gb olarak görülür.
    Linkten sürümler arasındaki farklara ve detekledikleri ram miktarlarına bakabilirsiniz.
    http://mshowto.org/client-ailesi/windows-7/719-windows-7-surum-karsilastirmalari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Tyler Durden__ -- 5 Kasım 2009; 18:20:49 >

• bende win 7 ultimate 32 bit var 2 gb ram simdi 4 yapsam tam 4 görmez mi yani işlemci 64 bit win sürümü 32 bit olması yine engeller mi 4 gb görmesini
  • 4 GB RAM mevcut bilgisayarda. 32bit kurunca 3 küsür GB görüyor. 1 GB ram fazla bir etki yaparmı yani kaybım fazla olur mu 32bit kullansam ?
  •  Windows 7 kaç GB ram destekliyor? (64 bit)
  • arkadaşlar bende orjinal windows 7 home basic 6 bit kurulu
    özelliklerden bakıyorum yüklü bellek 6 gb gösteriyor fakat kullanılabilir miktarı 3.24 olarak gösteriyor
    64 bitin hepsini kullanması gerekmiyor mu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

64bit 128gb, 32bit 3,33gb kadar diye biliyorum

ultimate 64 bit sürümü 128 gb destekliyro demek istedin galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurcel

arkadaşlar bende orjinal windows 7 home basic 6 bit kurulu
    özelliklerden bakıyorum yüklü bellek 6 gb gösteriyor fakat kullanılabilir miktarı 3.24 olarak gösteriyor
    64 bitin hepsini kullanması gerekmiyor mu..

home basic olduğu için öle ultimate 64-bit e geçsen 128 gb ye kadar kullanırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Tyler Durden__

quote:

Orijinalden alıntı: coupant

64 bit professional ve ultimate 192 gb ram destekliyor. 64 bit home premium 16 gb ram destekliyor. 64 bit home basic ise 8 gb ram destekliyor.

Aynen arkadaşın dediği rakamlar geçerli.Yalnız;
    32 bit ultimatte maksimum 4 gb destekliyor . 32 Bit işlemciler daha yüksek ramleri algılayamazlar. 4 gb olanlar da 3,2 gb olarak görülür.
    Linkten sürümler arasındaki farklara ve detekledikleri ram miktarlarına bakabilirsiniz.
    http://mshowto.org/client-ailesi/windows-7/719-windows-7-surum-karsilastirmalari

Yukarıdaki link aşağıdaki ile değişmiştir :

http://www.mshowto.org/windows-7-surum-karsilastirmalari.html

• benim bilgisayarım ilk geldiğinde 32 bit windows 7 işletim sistemi ile geldi orjinal lisans sonra ben onu xp yapmak istedim olmadı windows 7 ultimate 32 bitlik kulladım sürekli sonra pc arızalandı servise gönderdim bu arada Tivi bu geldi modem ayarları soru oldu ttnet ciler bilgsayarınızda sorun var dediler zaten bilgisayarıda götürcektim onun bahensiyle erken gönderdim laptobumu HDD değişimi oldu içinde orjinalmi bilmem ama orjinal şekilde 64 bitlik windows 7 hım basic var ve şuan bilgisayarımı geldilden 1-2 hafta kullandım dün akşam AVG virüs programı kasiyo diye kaldırdım Nod 32 kurdum deneme lisansını orjinalleştiriyim diye yani crac lıyım diye crack lama programını kurdum ondan sonra Güvenli Mod diyor

Bilgisayar özelliklerim ise

3 GB RAM
    Ya 1 yada 2 GB ekran kartı olması lazım NVIDIA Gforce
    İntel core 2 duo işlemcili

ben bunu 32 bitlik ultimate ye çevirmek istiyorum nasıl yapcamı bilmiyorum onu yazarmısınız 3 Gb rami tamamıyla okuyor ama kasıyo pc yi geç açıyor

• ben yeni bi pc topluycam , şimdi anakartımda 4 ram soketi olucak ve ben anakarta her hafta bi 4 gb ram takarak 16 gb yapmak istiyorum , yani bunun için en iyisi Win7 Home premium mu kullanmam lazım ??
  • Sdadfafadadadadadadadad[simage][/simage][simage][/simage]

• Merhaba,

Win7 Ultimate sürümünü kullanıyorum 64Bit , şimdiye kadar 8 gb ram ile kullanıyordum aynı modelden 8 gb ram daha taktım fakat Yüklü ram 16,0GB ( kullanılabilir miktar : 7,96GB ) olarak görünüyor sebebi ne olabilir ?
    işlemci AMd fx 8320 am3+
    anakart : gigabyte 990xa-ud3 amd 990x
  • 1 gb kadar bi ram yiyor windows 7
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaSuS

Merhaba,

Win7 Ultimate sürümünü kullanıyorum 64Bit , şimdiye kadar 8 gb ram ile kullanıyordum aynı modelden 8 gb ram daha taktım fakat Yüklü ram 16,0GB ( kullanılabilir miktar : 7,96GB ) olarak görünüyor sebebi ne olabilir ?
    işlemci AMd fx 8320 am3+
    anakart : gigabyte 990xa-ud3 amd 990x

Bilmiyorsam afedersiniz ama işlemciniz GPU'lu mu ? Çünkü bende 16GB ram kullanıyorum ama kullanılabilir miktar yazmıyor. Win7 Ultimate 64Bit.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.