Şimdi Ara

Oyunlarda sizin için grafik mi yoksa oynanabilirlik mi daha önemlidir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
6.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Oyunlarda sizin için grafik mi yoksa oynanabilirlik mi daha önemlidir?

(En Son Oy Tarihi: 13.5.2020)
Giriş
    Bu konu son birkaç yıldır oyun firmalarının ve oyuncuların kafasını karıştırmakta. Kimisi grafiği iyi olmayan kaliteli bir oyunu elinin tersiyle iter, kimisi ise "İsterse Crysis grafiklerinde olsun, oynanış hödük gibi olduktan sonra bana yaramaz..." der. Oyun firmaları da bazen "süper grafik yapayım" derken oyun yapısı üzerinde çalışmayı ihmal ederek oyunun başarısızlığına sebep olur, bazen ise grafikleri önemsemeyip başarılı oyunlar çıkarabilirler. Konuya katılanların fikirlerini bir anket ile birlikte almak istedim.

Bu arada benim için oynanabilirlik daha önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nForcer -- 26 Haziran 2009; 13:14:06 >

• Oynanabilirlik.
  • Oynanabilirlik bence.
  • oynanabilirlik tabi ki de.
  • Her ikiside..
  • %70 oynanabirlik %30 grafik.
  • Oynanabirlik bknz. Ultima Online
  • Grafiği hiç bir zaman önemsemedm oyunu ne kadar güzel oynarsam bana yeter grafikleri pekde önemli değil.
  • fifa 2003 ün çıktığı andan itibaren fifa serisiyle tüm ilişiğimin bıçak gibi kesilmesine neden olan, benim için her durumda oyunun olmazsa olmazı; oynanabilirlik.

bu kadar çok oynanabilirlik diyen çıkmasına şaşırdım. 3-5 sene öncesine göre şimdiki gençlik farklı düşünüyor olsa gerek. Grafik de grafik diye tutturup saçma sapan, klavye kırdıran oyunlar oynayanlar pek yok galiba artık.
  • oynanabilirlik

redalert worms braid(gerçi 2d olsada grafiği iyi denebilir) bide world of goo var
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdinnaya

fifa 2003 ün çıktığı andan itibaren fifa serisiyle tüm ilişiğimin bıçak gibi kesilmesine neden olan, benim için her durumda oyunun olmazsa olmazı; oynanabilirlik.

bu kadar çok oynanabilirlik diyen çıkmasına şaşırdım. 3-5 sene öncesine göre şimdiki gençlik farklı düşünüyor olsa gerek. Grafik de grafik diye tutturup saçma sapan, klavye kırdıran oyunlar oynayanlar pek yok galiba artık.

aslında prince of persian warrior withn i oynarken o klavye kırma işini çok yapmıştım zıplamaya basıyorum adam yan sütundan zıplayarak uçuruma atıyor kendini o anda dedimki kendime bu oyunu silmeliyim sonra sildim

• Haha nerde o dandik crysis'ciler???

Bence bu ankete senaryo'da eklenmeliydi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: StummScream

Haha nerde o dandik crysis'ciler???

güzel grafikli güzel oyun olamazmı bence gayet güzel crysis özellikle oynanabilirlik yönünden çığır açmıştır
  • quote:

Orjinalden alıntı: med_cezir197

quote:

güzel grafikli güzel oyun olamazmı bence gayet güzel crysis özellikle oynanabilirlik yönünden çığır açmıştır

Call Of Duty gibi senaryo, oynanabilirlik, grafik gibi bir oyunun yanında crysis hiçbirşey.

Crysis'de grafikten başka hiçbirşey yoktur. Optimize bile edilememiş grafik motoru yüzünden insanlar boşu boşuna ekran kartlarına para akıtıp piyasanın içine etmiştir.

• quote:

Orjinalden al©¥nt©¥: ¬Şoo©¯¥ø¥ál¬Ü¥å¬ñ

Her ikiside..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: med_cezir197

quote:

Call Of Duty gibi senaryo, oynanabilirlik, grafik gibi bir oyunun yanında crysis hiçbirşey.

Crysis'de grafikten başka hiçbirşey yoktur. Optimize bile edilememiş grafik motoru yüzünden insanlar boşu boşuna ekran kartlarına para akıtıp piyasanın içine etmiştir.

K.bakma arkadaşım ama CallOfDuty'nin neresinde senaryo var?Kaç senedir 1942'deyiz,son çıkan oyunu hevesle bekledim yine 1942'deyiz,aynı şeyi ısıtıp ısıtıp bize geri sunuyorlar.Gerek oynanabilirlik olsun,gerek senaryo olsun Crysis ile COD kıyaslanamaz..

• %60 Oynanabilirlik..
    %40 Grafik..

Örnek Olarak : Devil May Cry 3 Special Edition..Grafikler Kötü Ama Oyun Müthiş Tartışılmaz..
  • Oynanabilirlik
  • oynanabilirlik tabikide
  • Aslında benim için ikisi de önemli fakat oynanabilirlik grafiklere göre daha önemli.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.