Şimdi Ara

Matrox M serisi yeni ekran kartlarını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • M9138

Ekran kartı üretiminde bir dönemin efsanevi isimleri arasında yer alan, günümüzde ise müşteri odaklı profesyonel grafik çözümleri hazırlayan Matrox, M serisi yeni ekran kartlarını duyurdu. Firmanın
    M9138 ve M9148 kod adlarına sahip olan yeni modelleri, düşük profilli baskılı devre (PCB) üzerine inşa edildiler. PCIe x16 ara birimiyle uyumlu olan aynı zamanda DisplayPort bağlantı teknolojisine destek veren yeni ekran kartları 1GB bellekle geliyorlar.

OpenGL 2.0 spesifikasyonuyla uyumlu olan ve 2560 x 1600 piksel çözünürlüğünü destekleyen yeni ekran kartlarından M9138 modeli üç, M9148 modeliyle dört monitörlü kullanıma olanak tanıyabiliyor. Matrox'un yeni ekran kartlarını önümüzdeki günlerde kullanıma sunması beklenirken fiyatlar ise henüz açıklanmadı.

M9148

• mhz , shader , ram teknolojisi , veri yolu hiç bir bilgi yok crysis filen oynatabiliyor mu ?
  • kullanım alanı ne olaki bunun??
  • Matrox un yanında ati ve nvidia küçük kalır, bu firma ev kullanıcılarından ziyade profesyonel grafik ürünleri üretir ve bu konuda teknoloji olarak çok ileridedir.Yani diğer firmaların(ati , nvidia) geldikleri nokta ile kıyaslanamaz.
  • sitesine baktım adamların ddr filen yazmıyor 1024 mb mış bu kartlar öyle yazıyor
  • Arkadaşlar bu Matrox. nVidia veya ATI ile kıyaslamayın. Herkesin branşı farklı. Adam şirkete pc almış. Borsayı 4 ekrandan izleyecek. Alıp bunu koyuyor. Matrox'un ekran yönetimi çok iyidir. Yani hemen nVidia ya da 4 tane bağlanır demeyin. Bu kurumsal bir kart. Oyun için değil.
  • Mesela sitelerinde bir cihaz var. Alete fiber optic kablo bağlayarak 250 metre uzakta bir yerdeki monitöre 1920*1200 çözünürlüğünde görüntü verebiliyorsun.
  • bir zamanlar ki hayallerimdi :)) matrox...
  • K.Kahriman yahu kardeşim crysisi daha kaç kere bitireceksiniz? halen crysis oynatırmı oynatmazmı her yeni ekran kartıyla oynuyorsunuz sanırım?

matroxa gelirsek gençliğimin hayali piyasada 2MB lik kartlar varken matrox 32 mb lik kart yapardı hemde dual head 1600x1200 çözünürlükte 16 milyon renk derinliği sunardı bize. saygı duyarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat184

K.Kahriman yahu kardeşim crysisi daha kaç kere bitireceksiniz? halen crysis oynatırmı oynatmazmı her yeni ekran kartıyla oynuyorsunuz sanırım?

matroxa gelirsek gençliğimin hayali piyasada 2MB lik kartlar varken matrox 32 mb lik kart yapardı hemde dual head 1600x1200 çözünürlükte 16 milyon renk derinliği sunardı bize. saygı duyarım

crysisi 1 kere bitirdim ama kartı çok yoran bir oyun o yüzden piyasadaki diğer kartlarla karşılaştırmak bence mantıklı ... ama biraz araştırdım oyunla alakası olmayan kişiler için üretildiğini anladım
  • Zamanında 2D'de en iyi renk kalitesine sahip kartları üretirlerdi.
  • Matrox,ati ve nvidiadan önce piyasadaydı.Karşılaştırmak anlamsız evet gidipte crysis yahut vb oyunları oynayamazsınız ancak render,kaplama,modelleme ve 2'den fazla monitörü kullanmak için yapılmış bi canavar diyebiliriz aslında :)

Birde zamanında Matrox Millenium vardı ki tadından yenmez idi :)
  • Ben bu yaz Crysis i ve Crysis Warhead'i baştan bitirmeyi düşünüyorum inşallah. Hem yeni driverler ile daha akıcı olur. Aralarda da Crysis Wars oynuyorum :D O görüntüler sıkar mı insanı hiç.
  • Güzel ürün counter-strike felan oynanır artık
  • Soft-Mod, Bios Mod diye kavramlar varken dedem bile almaz bu kartı, o soğutucu ne öyle ayrıca, render işlemlerinde kartlar oyunlardan daha fazla ısınırlar Ekran kartım oyunlarda 65derece iken render ve 3d programlarında 90 dereceye kadar yükseliyor...
  • Kullanım amacını anlamış dğeilim açıkçası...
  • kullanım amacı cok farklı baglantı arabiriminden belli
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

quote:

Orjinalden alıntı: murat184

K.Kahriman yahu kardeşim crysisi daha kaç kere bitireceksiniz? halen crysis oynatırmı oynatmazmı her yeni ekran kartıyla oynuyorsunuz sanırım?

crysisi 1 kere bitirdim ama kartı çok yoran bir oyun o yüzden piyasadaki diğer kartlarla karşılaştırmak bence mantıklı ... ama biraz araştırdım oyunla alakası olmayan kişiler için üretildiğini anladım

sonunda

• Bu kartlar oyun oynamak için değil Matrox eski bir markadır ve genelde 2D'de hızlı kartlar üretirdi daha sonrada çoklu görüntü destekli modellere önem vermeye başladı kullanım alanı farklı çok önceden G400 dual view modelini kullanmıştım o zamanlar en iyi ikinci görüntüyü ekran veya tv'ye verebilen kartdı ve oyunlarıda oynatabiliyordu şimdi artık 3D için üretmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 27 Haziran 2009; 10:09:24 >
  • Aslında ev kullanıcılarına hitap eden kartlar da üretmesi daha iyi olur.Bu bağlamda piyasaya girmeli.
    Zira yeni bir alternatifimiz olduğu gibi fiyatlarda da esnemeye sebebiyet verir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.