Şimdi Ara

Fiat 1.4 Turbo benzinli 120 bg ve 150 bg motorlar.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
78
Cevap
1
Favori
47.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumda bu motora sahip arabaları kullanan yokmu.

Yakıtı nasıl , çekişi nasıl problem yaşayan varmı Fiat ın turbo benzinli motorlarıyla.

VW sayfasında TSİ motor ile ilgili nerede ise 250 sayfaya yakın bilgi var.

Ama Fiat topiğinde kimse Fiat ın 1.400 120 bg ve 150 bg turbo benzinli modellerinden bahsetmemiş.

Fiat Gpunto 1.400 120 bg turbo benzinli aracı genç kitleye hitap ediyor.

Fiat Linea 1.400 120 bg ise aile arabası ve fiyatıda oldukça makul geldi 28.000 civarında.

Turbo benzinli motorları kullanan arkadaşlar tecrübelerini bizlerle paylaşırsa seviniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 24 Haziran 2009; 9:01:54 >

• Siz kullandınızmı Fiat ın 1.4 turbo benzinli modelini.

Bu forumda kimse bu araçlardan almadımı.
  • linea forumuna bak orada 1.4 120 bg kullanan arkadaşlar var onlara mesaj at.

Genelde benim duyumlarım iyi yönde yakıtta cimri atak motorlar.
  • Linea sayfasınıda 15 sayfa kadar okudum ama pek bahsedilmemiş.

VW sahipleri TSİ arabalarını yere göğe sığdıramazken Fiat sahipleri neden sessiz çözemedim.
  • Haklısınız, VW deki TSI konusu gibi burada da da bir konu olması şart...

T-Jet motor Fiat marka otomobili olanlar görüşlerini, izlenimleri, yaşadığı problemleri buraya yazarsa çok iyi olur bence de.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ebu Computer

Siz kullandınızmı Fiat ın 1.4 turbo benzinli modelini.

Bu forumda kimse bu araçlardan almadımı.

benim doblo 1.4 fire
    ne yazıkki turbosu yok
  • forumda bureda vardı lancia delta 1.4 120 bg var. aynı motor.
  • merhaba,
    15 sayfada denk gelmemiş demek ki. neyse aktaralım.

benimde t-jet var. şuanki yol bilg. verisine göre 6,8 lt/100 km. (cc ile otoban ve ş.içi) yani karma. ben yakıtından son derece memnunum.

performans ise ;
    şunu daha öncede söylemiştim: biraz gaza yüklen önü kalkıyor. abartmıyorum. önü cidden şahlanıyor. turboyu hissettiriyor yani.

ben 170 üstünü denemedim ama (zaten bişi değil), 190'ı yapan ve dahası var diyen forum arkadaşlarımızda var.
    sınıfında 0-100 hızlanması ile öncülerden diye biliyorum.
    ayrıca yine diğer forumdaşlarımdan bildiğim çok kişi tabiri caizse "ağlamış" t-jet ile kapışacam diye.

sizinde bahsettiğiniz gibi fiyat / performans oranı en yüksek araçlardan bence.
    ben emotion versiyon aldım. bu f/p ye bakarak başka araçlar yanına yaklaşamadı (bana göre)

başka sormak istediğiniz bişey varsa yardımcı olmaya çalışırız.

selamlar.

• Servis bakım aralıkları nedir. 15.000 de bir mi yoksa 10.000 km de birmi.

Birde bu arabada triger kayışımı var yoksa zincirmi var.

Doğrusunu söylemek gerekirse Linea çok çirkin bir araba.

Beyenenlere saygı duyarım ama benim için gerçekten çok çirkin.

Fakat F/P oranı ve üzerindeki motor beni fiat linea almaya zorluyor.
  • Galiba 150 bg lik modeli alan yok forumda.
  • servis bakımları 20.000 km ya da yılda 1. hangisi önce dolarsa.

trigeri kayış. değişimi 120.000 km ya da 5 yıl.

bence beğenmediğiniz ve tanımlarken bile "çirkin" dediğiniz bir aracı almayın. 1-2 neyse zorlayın içinize sinen bişey alın.
    yoksa harbiden çok batar. binmek istemezsiniz.

selamlar.
  • Linea'nın 150 hp lik versiyonu yok.

quote:

Galiba 150 bg lik modeli alan yok forumda.
  • hemide nasıl olur. zaten seri olan benzinli motorlar(genelde)

quote:

Orjinalden alıntı: divan

benzinli motorun turbosumu olurmuş,dizel varken
  • ayrıca sayın akayogullari'nın mesajını alıntı yapayım:
    belki ilginizi çekebilir.

quote:

Daha iyi... o zaman şu videoları izle tam senlik
    DH'den alıntı

*Linea 1.4 Tjet 120hp vs Honda civic 1.6 136 hp ilk deneme
    http://videos.streetfire.net/video/Linea-Tjet-Civic-Si_169204.htm

*Linea 1.4 Tjet 120hp vs Honda civic 1.6 136 hp 2.deneme
    http://videos.streetfire.net/video/Linea-Tjet-Civic-Si_169203.htm

*Linea 1.4Tjet 120Hp vs Honda civic 1.6 Vtec2 110hp ilk deneme :))))))
    http://videos.streetfire.net/video/Linea-Tjet-Civic-Vtec2_169824.htm

*Linea 1.4 Tjet 120hp vs Honda civic 1.6 Vtec2 110 hp 2. deneme :)))))))))))))))))))))))))))))
    http://videos.streetfire.net/video/Linea-Tjet-Civic-Vtec2_169823.htm

sorry boys İtalian power

• MErhabalar.
    t-jet ile tsi 'ın motor yapısı tamamen aynı.Benzinli motorlara turbo uygulamasına şu an tüm firmalar geçmeye baladı. Performasn açısından ise sizin kullanmanızı bağlı.Kimine 120 bg yeterken kimene 200 bg bile yetmez.Test sürüşü yaparsanız tsi ile t-jet arasında fark olmadığını anlyacaksınızdır. turbolu benzinli motorlarda triger kayışı olamdığını bunun yerine zincir kullandıldığını biliyorum.Şu an için yeni bir teknoloji ama bundan sonra atmosferik motorlar yerine turbolu araçlar olcağını tahmin ediyorum.Bunda 20 sene önce karbüratörlü araçlar vardı enjeksiyonlu araçlar geldiğnde insanlar a nasıl olur karbüratör olmadan araç gidermi mantığı şu an turbolu benzinlilerde aynı yaklaşım var.turbolu araçlarda insanların tek şüphesi dayanıklılık. Bunuda fabrikalar bu sorunu çözmeden piyasaya sürmezlerdi.150 bg motor brezsilyada satışa sunulmuştur.
    Ayrıca vw lerde kullanılan çift kavramalı sistem 2009 yılı sounuda makyajlı linealarada bu sistemin farklı bir versiyounu yerleşecek.
    Umarım açıklayıcı bir bilgi olmuştur.

• Selamlar,

Bende Bravo 1.4 T-Jet Dynamic var. Genelde motordan ve performanstan memnunum. Yakıt kullanıma göre değişir. Ben şehir içi 11lt yakıyorum dikkatli bir kullanımla 8.5 yakanlar var.

Uzun senelerdir Fiat kullanıyorum motorları hiç üzmedi beni, yağını suyunu koyarım unuturum motoru. Bu açıdan bravo yu gözüm kapalı aldım.
    T-Jet in bakımları 20.000km de bir. Bujiler, yağ ve yağ filtresi, hava filtresi değişiyor. Bakım 250TL civarında tutuyor.

Araçta kronik sorun olarak bazı araçlarda Debriyaj pedalı ses yapmış. Bazılarında da arka torsyon burçlarında problem olmuş.
  • Sayın divan

Verdiğiniz cevabı yaşınızla kıyaslayınca normal karşılıyorum.

Tork yüksekliği bg gücü yüksekliği benzinli ve dizel motorda ikiside var ama dizeller 2-3 bin tl daha pahallı.

Yakıt noktasına gelince turbo benzinliler dizeller kadar az yakmıyor ama normal benzinliler kadarda çok yakmıyor.

Diğer taraftan trafikde yanımdan hangi dizel araba geçerse geçsin traktör sesi gibi gır gır gır gır sesini duyuyorum buda araba benim olmamasına rağmen beni rahatsız ediyor.

1.4 Turbo benzinli araba 0 dan 100 km ye 9 saniyede çıkarken 1.4 Turbo dizel kaç saniyede çıkıyor onada bakın.

quote:

Orjinalden alıntı: divan

benzinli motorun turbosumu olurmuş,dizel varken

• Haklısınız 1.400 150 bg turbo benzinli fiat Brova da var.

quote:

Orjinalden alıntı: wertasd

Linea'nın 150 hp lik versiyonu yok.

quote:

Galiba 150 bg lik modeli alan yok forumda.

• Valla yalan yok Linea ile Megane Sedan yan yana gelince Megane çok daha güzel duruyor.

Ama Megane da hem bu motor yok hemde aynı özelliklerdeki megan 10.000 tl kadar daha pahallı.

quote:

Orjinalden alıntı: wertasd

bence beğenmediğiniz ve tanımlarken bile "çirkin" dediğiniz bir aracı almayın. 1-2 neyse zorlayın içinize sinen bişey alın.
    yoksa harbiden çok batar. binmek istemezsiniz.

selamlar.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.