Şimdi Ara

Fiat 1.4 Turbo benzinli 120 bg ve 150 bg motorlar. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
47.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • konu biraz dallanıp budaklanmış ama ben şunu soracağım linea 1.4 emotion plus bakıyorum, yakıtına baktığımda fabrika verilerine göre 6.7 lt / 100 km görünüyor, şu anda fiat marea 1.6 exclusive kullanıyorum ve model yükseltmek için bu aracı gözüme kestirdim, açıkçası ekonomi önemli ama ben araçta ilk önce güvenlik konfor ve performansa bakıyorum acaba sizce bu araç beni tatmin eder mi? yani aşağıda kendimce bir kıyaslama yaptım, linea 1.4 emotion plus kullanıcıları görüşlerini bildirirse çok sevinirim;

marea 1.6 exclusive // linea 1.4 emotion plus

yakıt : 8.1 lt/100 km // 6.7 lt /100 km
    motor : 103 bg // 120 bg
    güvenlik : abs+esp 6 havayastığı // abs+esp+ebd+hillholder+ 8 havayastığı
    performans (0-100) : 10.7 sn // 9 sn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayarmc -- 11 Mayıs 2013; 19:31:04 >

• Ben bravo 1.4 t-jet 120 hp kullanıcısıyım. çok yavaş şehir içi kullanımda bile 10 lt nin üzerine kolay kolay çıkmıyor t-jet. Ki benim araba stil paket 225/45/17 tekerlekler var yaklaşık yarım litre fark koyduğunu tahmin ediyorum. Uzun yolda ise çok kasarsanız 5.5 normal kullanımda 6-7 lt arası tüketim söz konusu. Motor gerçekten ateşli, yavaş gitmeye çalışsanız bile bişekilde sizi kandırıp hız yapmanıza sebep oluyor. düzde çok rahat 200 görebiliyor, %8 lik eğimlerde bile 165 km yi tutabiliyor 6. viteste.
  • öncelikle şunu sormak istiyorum aracınız kaç model acaba? bir de yakıt ve performanstan bahsetmişsiniz genellikle, evet bravo ve linea farklı araçlar belki ama yine de fikir verir diye düşünüyorum, aracın konforundan memnun musunuz? ve aracınızda esp var mı? güvenlik donanımı olarak yeterli mi?

tşk,
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

konu biraz dallanıp budaklanmış ama ben şunu soracağım linea 1.4 emotion plus bakıyorum, yakıtına baktığımda fabrika verilerine göre 6.7 lt / 100 km görünüyor, şu anda fiat marea 1.6 exclusive kullanıyorum ve model yükseltmek için bu aracı gözüme kestirdim, açıkçası ekonomi önemli ama ben araçta ilk önce güvenlik konfor ve performansa bakıyorum acaba sizce bu araç beni tatmin eder mi? yani aşağıda kendimce bir kıyaslama yaptım, linea 1.4 emotion plus kullanıcıları görüşlerini bildirirse çok sevinirim;

marea 1.6 exclusive // linea 1.4 emotion plus

yakıt : 8.1 lt/100 km // 6.7 lt /100 km
    motor : 103 bg // 120 bg
    güvenlik : abs+esp 6 havayastığı // abs+esp+ebd+hillholder+ 8 havayastığı
    performans (0-100) : 10.7 sn // 9 sn

arkadaşlar aramızda marea'dan sonra linea alıp kullanan yok mu? sizce böyle bir tercih doğru mu? bu konu hakkında linea 1.4 emotion plus kullanıcı arkadaşların fikirlerini merakla bekliyorum, tşk,

• quote:

öncelikle şunu sormak istiyorum aracınız kaç model acaba? bir de yakıt ve performanstan bahsetmişsiniz genellikle, evet bravo ve linea farklı araçlar belki ama yine de fikir verir diye düşünüyorum, aracın konforundan memnun musunuz? ve aracınızda esp var mı? güvenlik donanımı olarak yeterli mi?

tşk,

Araç 2010 model, maalesef esp yok. 45 yanaklı lastiklere rağmen hiç konfor konusunda sıkıntı yaşamadım. Ama yol tutuş konusunda daha iyi bir iş çıkarabilirmiş fiat, süspansiyon sistemi motor kadar ateşli değil. Normal kullanımda hiçbir sıkıntı çıkarmıyor ama ben virajları hızlı dönmeyi seviyorum, zaman zaman ufak savrulmalar olabiliyor ama tüm kasmalarıma rağmen daha hiç spin attıramadım arabaya bi parça kaysa yana yatsada doğru izi buluyor. Yinede naçizane fikrim bu makine esp' siz bi araç için fazla, esp olmasına mutlaka dikkat edin.
    @bayarmc

• Benim T-jette ESP, ASR, EBD, hillholder, cruise control var. Cruise control varsa diğerleri de vardır. Paket halinde satılıyordu.
  • arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim, burada yazdıktan sonra birkaç linea'ya bakmıştım, bugün de yine birkaç bayiye gidip aracın içine oturdum, altına üstüne, konforuna vs. bakıp inceledim ama açıkcası beni pek tatmin etmedi, hatta şöyle söyleyeyim kötülemek gibi olmasın ama benim sahip olduğum 2003 marea exclusive'in malzeme kalitesi, konforu ve sahip olduğu özellikler linea'da yok maalesef, mesela en önemlisi esp, benim 2003 marea exclusive aracımda bile esp varken, baktığım linea'larda esp yoktu, esp opsiyonel sunulmuş, sadece emotion plus olanlarda esp var, baktıklarım arasında emotion plus yoktu ama, gerek esp olmaması, gerek diğer özelliklerine konfor, performans ve dizaynına baktığımızda beni tatmin etmedi, o yüzden ben linea almaktan vazgeçtim, yardımlarınız için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayarmc -- 8 Haziran 2013; 19:53:22 >
  • Arkadaşım ben de aynı dertten muzdaribim 2003 liberty aracım var ancak Linea'yı hiç mi hiç beğenmedim. Aracı kötülemiyorum aracı olanlara da kazasız belasız sağlıklı sürüşler diliyorum. Bayarmc arkadaşım Marea B+=C sınıfı bir araç konumunda Linea B sınıfında bir araç aracının oksijen sensörünü orijinali ile değiştirmeni öneririm ben şehirler arası 90 km hızla 5,5 lt yakıyoum. Ş.içi ise çok dur kalk olursa 9-9,5 lara kadar çıkıyor ancak uzun yolda aracın keyfine doyamıyorum. Tabii ki de Marea'dan zevke gör daha iyi arabalar vardır her aracın diğerlerine göre bir ayrıcalığı vardır. Mesela Vw-Seat-Skoda aralarında sadece fiyat farkı yok kalite farkı kullanılan malzemenin, işçiliğinde farkları var. Marea'yı versem alabileceğim araç param olsaydı MB C 180'nin 156 hp düşünürdüm diğerleri biz de prestij aracıyız diye bağırsınlar. Bi söz etsem herkes çullanacak ama arkadaşa bir Audi alalım dedik kasa değişti dediler 19000 TL indirim yaptılar o zaman şok olduk ve dedik ki 2 ay evvel bu aracı alanlar perişan oldu desenize yazık değil mi aracı küçümsemiyorum prestij uğruna kandırılanlara üzülüyorum.

• linea 1,4 t-jet emotion kullanıcısıyım araba fiyat performans olarak en mükemmel araçlardan birisi yakıt konusunda bir hayli iyi özellikle lpg de çok iyi
  • Bizde 1.4 T-Jet lancia Delta var aynı motor performans gerçekten de inanılmaz derecede üst düzey gazlı olmasına rağmen.Evet arabamız gazlı şehir içinde 27 Kr hesapladık ki babam da acayip basan bir insandır duz yolda 90'ın altına düşmedik.Arabanın performansı o kadar iyi ki trafik ışıklarında yeşil yandığı gibi ışıkları arkanızda görüyorsunuz ki BMW bile yakalayamadı.

Aracımız 1.4 150BG T-Jet motor.
    Bu motor ve vw tsi motorunun karşılaştırılması bile hata.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim, burada yazdıktan sonra birkaç linea'ya bakmıştım, bugün de yine birkaç bayiye gidip aracın içine oturdum, altına üstüne, konforuna vs. bakıp inceledim ama açıkcası beni pek tatmin etmedi, hatta şöyle söyleyeyim kötülemek gibi olmasın ama benim sahip olduğum 2003 marea exclusive'in malzeme kalitesi, konforu ve sahip olduğu özellikler linea'da yok maalesef, mesela en önemlisi esp, benim 2003 marea exclusive aracımda bile esp varken, baktığım linea'larda esp yoktu, esp opsiyonel sunulmuş, sadece emotion plus olanlarda esp var, baktıklarım arasında emotion plus yoktu ama, gerek esp olmaması, gerek diğer özelliklerine konfor, performans ve dizaynına baktığımızda beni tatmin etmedi, o yüzden ben linea almaktan vazgeçtim, yardımlarınız için teşekkür ederim...

Kardesim esp yok hicbir Marea da yok.Bende de exclusive var ordan biliyorum.Hlx de bile yok.

Senin dedigin ebd dir.Ki abs li araclarin hepsinde ebd vardir.Frenleme dagilimini kontrol eder.Acilimi electronic brake distrubition dur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ama kitapçıkta yazıyor, esp olması lazım, özelliklerinde var görünüyor, açma kapama opsiyonu yok sadece, yani esp sürekli çalışıyor diye biliyorum ben. valla merak ettim aracın kitapçığına tekrar bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayarmc -- 22 Ocak 2015; 17:22:35 >
  • KenMar K kullanıcısına yanıt
    KenMar arkadaşım seninle aynı fikirdeyim, 4 senedir, sahip olduğum Marea exclusive aracımı kullanıyorum ve halen de kullanmaya devam ediyorum, bizim araçlarla ilgili bi tabir var ya fakir mercedes'i diye hakikaten öyle yani ben marea'yı satsam ne alabilirim diye çok baktım, hala da bakıyorum, ama inan bana mercedes c 180'den başka araç beni tatmin etmedi, piyasadaki birçok araç fiyatının hakkı değil. ben de eğer ileride biraz para biriktirebilirsem marea'dan sonra mb c180 alacağım, arada çok fark var tabi ki biriktirmem baya zamanımı alacak ama olsun ikinci el fluence'lere bile 45-60 bin istiyorlar, çok temiz 2009-2010 c180 fascination 70-80 bin arası gidiyor, biraz birikim, biraz kredi, e bi de arabayı verdik mi olur herhalde, hayırlısı

• quote:

ama kitapçıkta yazıyor, esp olması lazım, özelliklerinde var görünüyor, açma kapama opsiyonu yok sadece, yani esp sürekli çalışıyor diye biliyorum ben. valla merak ettim aracın kitapçığına tekrar bakacağım.

Esp yok.İstedigin kadar bak.Biliyorum olmadigini ve yuzde yuz eminim

• quote:

ama kitapçıkta yazıyor, esp olması lazım, özelliklerinde var görünüyor, açma kapama opsiyonu yok sadece, yani esp sürekli çalışıyor diye biliyorum ben. valla merak ettim aracın kitapçığına tekrar bakacağım.

Konuyu tam bilmiyorum ama, kitapçıklar full vesiyona göre genel olarak hazırlanır hatta ,manuel araçların kitapçığında otomatik vites talimatı bile bulunur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Konuyu tam bilmiyorum ama, kitapçıklar full vesiyona göre genel olarak hazırlanır hatta ,manuel araçların kitapçığında otomatik vites talimatı bile bulunur

Kardesim,arkadas bilmiyor.Bende Marea Exclusive yani full versiyonu var,onda yok.Bir ara uretilmis 2.0 Hlx araclarda da yok.

Arkadas Ebd ile Esp yi karistiriyor.Abs+Ebd var bu araclarda.

• 150 hp lik bravoda sport tuşu var ve yolda giderken bastıgnızda arac 175 bg'e cıkyor ve resmen roketliyor sanki :-) bunu dışında 140 ve 120 lik var.. 140 lık versiyonuna lpg uymu yok diye duydum.. multiar motor diye geciyor..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.