- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
lastik parlatici oneriniz ?
55 Cevap14229 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

728 Mesaj
23 Haziran 2009; 16:45:22 

merhaba,

arabayi yikadikdan sonra lastikleri parlamasini istiyorum,
nasil parlatiriz ? saglam parlatici olacak :)

tsk'ler

1605 Mesaj
23 Haziran 2009; 17:55:57 

Automix lastik parlatıcı ben kullanıyorum tavsiye ederim yağmur çamur olmadığı sürece 4 5 gün lastiğin üzerinde duruyor..

http://www.hepsiburada....uctId=otsv1101400000493

Ucuz ve kullanışlı tabi benzinliklerde 5 liraya parlatıcılar satılıyor ilk önce onu alın deneyin derim kimilerine yetiyor..Ama beğenmezseniz bunu alın memnun kalırsınız..

O koltuğa her oturduğunda neden diye bir sor kendine..!

344 Mesaj
25 Haziran 2009; 13:27:54 

hem ucuz olsu hem mükemmel görünsün diyosan ( cola ) dene ve gör

728 Mesaj
25 Haziran 2009; 20:14:24 

quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

lastige sarar vermez mi ?

3502 Mesaj
25 Haziran 2009; 23:37:15 

Bunun üstüne tanımam
0

1605 Mesaj
26 Haziran 2009; 0:09:10 

cola herşeye zarar verir asit yaa sonuçda...
quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

89 Mesaj
26 Haziran 2009; 8:55:35 

Kesinlikle ARMOR ALL markalı lastik parlatma köpüğünü önerebilirim. Üretici firması HENKEL.
lastiği temizledikten sonra kuru lastiğe köpüğü püskürtüyorsun ve o işini yapıyor.
Başka hiç bir işlem yapmana gerek yok
Çok memnunum.

93 MODEL DOĞAN SL- METALİK MAVİ

877 Mesaj
26 Haziran 2009; 11:04:15 

Eğer bulabilirseniz würth bu konuda oldukça başarılı.

Biraz pahalı olduğundan bayiler sulandırarak kullanıyorlar :)

Sulandırılmadan kullanıldığında, her türlü hava koşulunda 10-15 lastik yanakları tertemiz ve simsiyah kalıyor :)

728 Mesaj
26 Haziran 2009; 11:53:06 

quote:

Orjinalden alıntı: greentooth

Eğer bulabilirseniz würth bu konuda oldukça başarılı.

Biraz pahalı olduğundan bayiler sulandırarak kullanıyorlar :)

Sulandırılmadan kullanıldığında, her türlü hava koşulunda 10-15 lastik yanakları tertemiz ve simsiyah kalıyor :)

nerden aliriz ? link varmi ? nasil bi sey ? würth alman oluyor galiba.... ?

3502 Mesaj
26 Haziran 2009; 13:42:26 

quote:

Orjinalden alıntı: boolat

Evet alman ürünü. Onunda çok iyi lastik parlatıcısı ama meguiars'dan şaşma

1834 Mesaj
26 Haziran 2009; 17:40:31 

Ben senelerdir sabunlu süngerle silerim.

1605 Mesaj
26 Haziran 2009; 18:20:13 

Siz senelerdir parlatmıyorsunuz çünkü sadece temizliyorsunuz kuruyunca matlaşır...
quote:

Orjinalden alıntı: tahsin053

Ben senelerdir sabunlu süngerle silerim.

877 Mesaj
26 Haziran 2009; 22:45:51 

quote:

Araba yıkama işi yapan bir tanıdığım var. Aracımı yıkattığımda lastiklere bişey sürüyor ve herkes hayran kalıyor. Başka yerde yıkatınca da bişeyler sürüyorlardı, ama öyle olmuyordu.

Ben de sordum, nedir bu diye, würth dedi. Onlar ticari boy kullanıyorlar, 20 kiloluk. Rica ettim, bana bir pet şişe doldurup verdi. Perakende nerede satılıyor bilmiyorum, o yüzden bulabilirseniz dedim zaten.

Normalde firma sulandırarak kullanıyorlar, çünkü gerçekten pahalı bir ürün. Sulandırılmış hali bile çok iyi sonuç verirken, ben sulandırmadan kullanıyorum :) Nasıl bir ürün yapmışlarsa adamlar, araba kirleniyor, bi tek lastikler tertemiz, simsiyah kalıyor

Evet, würth alman malı...

Edit: Deniz mavisi renginde bir sıvı bu ürün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greentooth -- 26 Haziran 2009; 22:49:18 >

4120 Mesaj
27 Haziran 2009; 23:58:26 

dediğimi yapın, kesinlikle memnun kalacaksınız. arkadaşlar gidiyor alıyor 15 20 tl ye lastik parlatıcı sprey, ben evde yapıyorum çok daha iyi parlıyor.
deneyenler memnuniyetini lütfen pm yoluyla belli etsin :)

tarif:
2/4 ölçek kola
1/4 ölçek bulaşık deterjanı
1/4 ölçek tuz-şeker karışımı

iyice çalkalayın, kulak memesi kıvamından biraz daha cıvık olacak. sürün lastiklerinize farkı görün, :)

çok ciddiyim , ilk öğrendiğimde bende dalga sanmıştım. ama sonuç harika...

sLAUGHTER IS THE BEST MEDICINE

1488 Mesaj
28 Haziran 2009; 11:52:40 

http://shop.wurth.com.tr

aradığınız şey var mıdır yok mudur bilmiyorum işinize yarayacak başka ürünler karşınıza çıkabilir

728 Mesaj
28 Haziran 2009; 17:35:28 

quote:

Orjinalden alıntı: CouragePapillon

dediğimi yapın, kesinlikle memnun kalacaksınız. arkadaşlar gidiyor alıyor 15 20 tl ye lastik parlatıcı sprey, ben evde yapıyorum çok daha iyi parlıyor.
deneyenler memnuniyetini lütfen pm yoluyla belli etsin :)

tarif:
2/4 ölçek kola
1/4 ölçek bulaşık deterjanı
1/4 ölçek tuz-şeker karışımı

iyice çalkalayın, kulak memesi kıvamından biraz daha cıvık olacak. sürün lastiklerinize farkı görün, :)

çok ciddiyim , ilk öğrendiğimde bende dalga sanmıştım. ama sonuç harika...

80cl kola
10cl bulasik deterjani
10cl tuz seker

dogru mu ?

4120 Mesaj
28 Haziran 2009; 22:07:10 

quote:

80cl kola
10cl bulasik deterjani
10cl tuz seker

dogru mu ?

babuş en temizi al su bardağını ya da al bi ufak pet şişe, yarısı kadar kola- bi çeyrek bulaşık deterjanı- bi çeyrek tuz_şeker . bi güzel çalkala. direk kıvamına gelir

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Temmuz 2009; 17:07:45 

quote:

Orjinalden alıntı: alp2828

Automix lastik parlatıcı ben kullanıyorum tavsiye ederim yağmur çamur olmadığı sürece 4 5 gün lastiğin üzerinde duruyor..

http://www.hepsiburada....uctId=otsv1101400000493

Ucuz ve kullanışlı tabi benzinliklerde 5 liraya parlatıcılar satılıyor ilk önce onu alın deneyin derim kimilerine yetiyor..Ama beğenmezseniz bunu alın memnun kalırsınız..

+1

781 Mesaj
2 Temmuz 2009; 15:00:48 

Kola konusaunda ciddimisiniz olur mu yani ?

Samsung 55es8000, Sony PS3-320, Harman Kardon Avr 255, Dreambox DM800 HD PVR

4120 Mesaj
3 Temmuz 2009; 20:15:17 

yazdığım formül konusunda çok ciddiyim

1428 Mesaj
4 Temmuz 2009; 14:03:26 

en basiti motor yağı alıp süngere döküp lastiklere sürmek. hem pratik hem ucuz, hemde çok etkili.

141 Mesaj
2 Ağustos 2009; 14:07:35 

kolayı jantta gördümde tekerde görmedim bir komşumuz vardı her hafta sonu güzelce yıkardı arabayı tabi ben hep jant kısmına görmüş olabilirim ama sorun olacağınıda sanmıyorum jantlarıda gerçekten güzel parlatıyodu.

~~ www.softgraph.net ~~
yokluğun cehennemken varlığın mutluluğun nirvanası

Steam ID : s3rht
Origin ID : Skyr3x

105 Mesaj
15 Ağustos 2009; 6:09:54 

CouragePapillon adlı üyenin cola dederjan tuz ve şeker karışımını yaptım güzel sonuç aldım

192 Mesaj
15 Ağustos 2009; 12:19:44 

Kauçuklar kalıplara yapışmasın diye oto paspas imalatında kullanılan silikonlar var. Bulabilirseniz onlardan kullanabilirsiniz. Ayrıca sulandırabiliyorsunuz..

Hayatınız 3mm ye bağlı. Lütfen 3mm altında aşınmış lastiklerinizi sevdiklerinizin güvenliği için değiştirin.

4120 Mesaj
15 Ağustos 2009; 14:48:00 

quote:

Orijinalden alıntı: tema1

CouragePapillon adlı üyenin cola dederjan tuz ve şeker karışımını yaptım güzel sonuç aldım

baba sonuç nasıl ama ? hem pratik hem temiz hem çok etlili. valla billa gittim 15 tl ye lastik parlatıcı aldım ( bu formülü bilmeden önce) yahu sıkıyorum bol bol lastikler parlıyor, dışarda dolanıyor eve geliyorum bi bakıyorum parlaklıktan eser yok. ama bu formül çok etlili, bu formülle 2 gün parlak gezebiliyor lastikler

435 Mesaj
15 Ağustos 2009; 15:59:06 

kola mis gibi yapıyor

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

1673 Mesaj
15 Ağustos 2009; 19:36:43 

arkadaşlar. ......arap sabunu ..bayağı iyi parlatıyor...
tabi bir lastik parlatıcı kadar parlatmaz ama kola tuzlu su karışımından iyidir...

12366 Mesaj
15 Ağustos 2009; 23:38:42 

arap sabunu gerçekten çok iyi oluyor. Sıvı arap sabunları var şimdi süngere sıkın ıslak bi halde silin güzel oluyor. Ama zarar veriyor mu bilmiyorm. Hatta yağmur kaydıcıya bile gerek kalmadı. Bir kola kapağı kadar silecek suyuna da koydum camda su tutunmuyor artık Çok fazla koymayın bu seferde silecekler tam silemiyor 1 kola kapağı kadar yeterli oluyor.

Şekerli karışımlar zarar verir düşüncesindeyim. Çünkü şeker durduğu zaman yapış yapış olan ve sertleşen bir madde, buda zamanla kauçuk yapıya zarar verebilir.

Aslında en güzeli köpek çişi Acayip parlatıyor ya bide temiz kalıyor iyi mi

Birde ben birkeresinde böyle japon pazarı adında bir mağzadan 2,5 liraya deodorant sprey kutusunda lastik parlatıcı almıştım kalın geniş bir kutuydu. Silikonluydu, lastiklerin 4 üne sıktım bitmişti ama 2 hafta falan parlak kalmıştı. Camlara uyguladığımız yağmur kaydırıcılar gibi suyu lastik üzerinde tutmuyordu hemen akıyordu su böyle olunca toz ve kir de yapışmıyordu. Yıkamacılarda tazikli su tutmadıkça lastik üzerinde uzun süre dayanıyordu. Birdaha hiç göremedim o üründen. 2004 senesiydi sanırım aldığım zaman.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

137 Mesaj
22 Ağustos 2009; 22:21:56 

turtle wax extreme nano tech. süper bauhausta 20 ytl

Nadir GÖKTAN

3502 Mesaj
22 Ağustos 2009; 22:34:37 

Meguiars Endurance High Gloss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaBeRgE -- 22 Ağustos 2009; 22:34:29 >

1056 Mesaj
24 Ağustos 2009; 15:32:26 

ben genelde arabanın lastiklerine ve siyah plastik yerlerine arap sabunu kullanırım . gayet basit kullanışıda süngere bir miktar sürüp köpürtmeden direk sürüyüorum yıkadıktan sonra arabayı güzel parlatyıo. canım çekti yıkıyım dedim arabayı buda ss :)

0

Ekteki dosya (1)

203 Mesaj
26 Ağustos 2009; 16:48:52 

SONUÇ SÜPER BUYRUN ....FİYAT MAKUL http://renaultyardim.co...f/index.php?topic=616.0

araç bakım meraklısı ....

171 Mesaj
16 Eylül 2009; 5:22:35 

quote:

Orijinalden alıntı: player_x

Kesinlikle ARMOR ALL markalı lastik parlatma köpüğünü önerebilirim. Üretici firması HENKEL.
lastiği temizledikten sonra kuru lastiğe köpüğü püskürtüyorsun ve o işini yapıyor.
Başka hiç bir işlem yapmana gerek yok
Çok memnunum.

Evet bende bu köpüğü tavsiye ediyorum , toptancısından 15 liraya almıştım marketlerde ne kadar bilmiyorum ama parasını hakediyor kesinlikle.. ;)

Sonaxın lastik parlatıcı köpüğü o kadar parlatmıyor.

500 Mesaj
16 Eylül 2009; 14:04:31 

arap sabununu tavsiye ederim.

171 Mesaj
16 Eylül 2009; 19:08:55 

Bugün armor all köpüğünü bulamadığım için carrefourdan formula1 in köpüğünü aldım (15,90TL)
Yıkattıktan sonra temiz lastiklerde denedim armorall la mukayese bile edilmez.
Spreyinimi alsaydım diye düşünüyorum.

203 Mesaj
24 Eylül 2009; 8:56:55 

hesaplı kaliteli ve ucuz .aynı zaman da uzun süren parlaklık işte foto linki ...

http://renaultyardim.co...f/index.php?topic=616.0

17 Mesaj
27 Eylül 2009; 2:13:37 

ben o kadar para veremem zaten 3 gün sonra eski haline dönücek diyorsanız cola formülünü uygulamanızda pek sakınca görmüyorum.. lakin asitin lastiğimize vereceği hasarı es geçin de Türkiyemizdeki yol şartlarını düşünürseniz devede kulak gibi birşey unutmayın sakınan göze çöp batar ben coladan memnunum valla

5579 Mesaj
27 Eylül 2009; 20:07:10 

alacaksan kesinlikle

Meguiar's alıcaksın veya TW nin extreme nano texh lastik parlatıcı kremi var onu alıcaksın asla ve asla sprey ve köpük şekilde olanları kullanma he ilk gün işe yarar ama ömrü kısa olur Meguiar's Endurance en iyisi yurt dışı sitesinden çok daha uyguna alırsın yok uğraşamam diyorsan Turtle Wax alıcaksın ben bauhaus tan 15 TL ye almıştım

parlaklık siyahlık bu ürünlerde çok uzun ömürlü bende 1 hafta 10 gün gittiği oluyor tabi ortam şartları yağmur çamur vs etkiler azaltır veya düşürür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 27 Eylül 2009; 20:08:40 >

2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ
2012 VOLKSWAGEN JETTA 1.2 TSI 105 HP 6-MAN.HİGHLİNE DERİN SİYAH

Samsung Galaxy Note 3
Canon EOS 70D + Tamron 17-50mm f/2.8 + Canon 50mm f/1.8 + Canon 55-250mm

171 Mesaj
28 Eylül 2009; 3:52:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ilk aşk

hesaplı kaliteli ve ucuz .aynı zaman da uzun süren parlaklık işte foto linki ...

http://renaultyardim.co...f/index.php?topic=616.0

Evet ama sonax köpüğü parlatma açısından pek etkili değil.Siyah orjinal gibi yapıyor lastikleri.

T.Wax'da tavsiye edildi 1 de onu deneyelim bakalım..

863 Mesaj
28 Eylül 2009; 13:13:36 

arap sabunu sıvı olanlarla plastik kısımlara da kullanabilirsin

Allah yalnız renkleri yaratmış ve onları ayırt edecek, görecek gözleri yaratmamış olsaydı bu renkler neye yarayacaktı? Renkleri ve gözleri yaratıp da ışığı yaratmasaydı renkler ve gözler neye yarayacaktı? Bu üç şeyi birbiri için yaratmış olan kimdir? Bu eşsiz birliğin yaratıcısı kimdir? . (epiktetos)

203 Mesaj
30 Eylül 2009; 9:03:39 

quote:

Orijinalden alıntı: JamMasterJay

Evet ama sonax köpüğü parlatma açısından pek etkili değil.Siyah orjinal gibi yapıyor lastikleri.

T.Wax'da tavsiye edildi 1 de onu deneyelim bakalım..

valla ben sürdüm yemin ediyorum 1 hafta parlaklık gitmedi .ben çok memnunum .illa sonax alın demem ama ben memnun kaldım .

23 Mesaj
17 Ekim 2009; 20:05:10 

Formula 1 lastik bakımı ve parlatıcıyı tavsiye ederim...uzun süre gider.lastikler çok canlı duruyor.bazı lastik parlatıcıları gibi lastiği kahverengileştirmiyor.

141 Mesaj
18 Ekim 2009; 1:02:01 

arkadaşlar aracımı 5 yıl önce 0 aldım ve şu anda 100.000km de önceki lastiklerime güzel parlatıcılar kullandım fakat nerde toz toprak var çekiyordu,daha beteri zamanla yanakları tahriş ediyordu,uyguladığınızda çok harika duruyor fakat lastik ömrü açısından tavsiye etmiyorum,lastikleri kahve rengi hale getiriyor ve bu yüzen sürekli kullanmanız gerekiyor.

http://www.sinan3d.com

3789 Mesaj
18 Ekim 2009; 11:05:19 

EN UCUZ YÖNTEM ARAP SABUNUDUR...

geçme namert köprüsünden alırsa sel alsın seni,yatma çakal gölgesinde yerse aslan yesin seni...

312 Mesaj
18 Ekim 2009; 16:16:23 

Arkadaşlar, ben böyle bir ürün ararken bazı ürünlerin güneşin UV ışınlarına karşı koruma verdiğini de farkettim. O yönde bir araştırma yaptım.
Aşağıda fotoğrafını verdiğim ürün hem böyle bir özellik taşıyor hem de 1 haftaya varan parlaklık veriyor. Lastikler toz tutmuyor ve hep siyah kalıyor...

Turtle Wax'ın köpük şeklindeki sprey ürünü. Lastiği yıkadıktan sonra (isterseniz durulamayabilirsiniz) spreyi 20 cm.'den lastik yanağı üzerinde gezdiriyorsunuz. Yanak kar gibi bembeyaz oluyor ve bir süre sonra eriyerek kuruyup gidiyor. Sonrasında 1 haftayı aşan temizlik ve parlaklık...

Ben hiç bir zaman yok kola yok arap sabunu yok tuz yok şeker bulaştırmadım işin içine. Şekerli sıvıları lastiğe sürmek bile komik... Bu ürünü tavsiye ederim. İlgilenenlere...

0

Ekteki dosya (1)

Renault 2008 Clio III 1.5dCi Authentique | Garmin Nüvi 200W | Dell Inspiron N5010 - i5 2.7GHz., 4GB., ATI HD5470, 500GB.

3134 Mesaj
14 Ağustos 2011; 0:36:40 

ben bira süren görmüştüm yıkamacıda bayağı uzun gidiyor deneyebilirsiniz

Alemin Kralı Çarşı

3134 Mesaj
14 Ağustos 2011; 21:39:13 

birde sonax lastik parlatıcı jeli öneririm yeni aldım süper bir şey

Alemin Kralı Çarşı

1593 Mesaj
15 Ağustos 2011; 3:00:58 

o kadar para harcamayın arkadaşlar paranıza yazık kolayı kesinlikle tavsiye ederim.. bazı arkadaşlar zarar verirmi diye sormuş.. hemen gidip marketten kolayı açıp lastklere sürdünmü belki zarar verebilirr.. ben evde içip sonradan unutulup asidi kaçmış kolaları kullanıyorum(en az 1 haftalık) hem asit olmuyor hemde aşırı derecede parlatıyor çamura girmediğiniz sürecede en az 3 gün kesinlikle parlıyor hele güneş vurunca sanki lastik yanıyormuş gibi..
karışım olayını denemedim ama oda güzel sonuç verebilir..
inanmayanlara ispatı..
0
1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi driftking_48 -- 15 Ağustos 2011; 3:03:39 >

2011 Mitsubishi L200 Invite 4x2 136 ps Polar Beyaz..
2009 BMC PRO 827 8x2 Euro 4 286 ps Bmc Kırmızısı..
2012 BMC PRO 1144 ACX 4X2 Çekici Euro 5 440 ps Bmc Beyazı..
O ARTIK TAMAMİYLE TİCARİ :)

3134 Mesaj
15 Ağustos 2011; 9:30:07 

quote:

Orijinalden alıntı: driftking_48

o kadar para harcamayın arkadaşlar paranıza yazık kolayı kesinlikle tavsiye ederim.. bazı arkadaşlar zarar verirmi diye sormuş.. hemen gidip marketten kolayı açıp lastklere sürdünmü belki zarar verebilirr.. ben evde içip sonradan unutulup asidi kaçmış kolaları kullanıyorum(en az 1 haftalık) hem asit olmuyor hemde aşırı derecede parlatıyor çamura girmediğiniz sürecede en az 3 gün kesinlikle parlıyor hele güneş vurunca sanki lastik yanıyormuş gibi..
karışım olayını denemedim ama oda güzel sonuç verebilir..
inanmayanlara ispatı..
0
1

kolada bedava değil sonuçda, uygun bir parlatıcı 15 tl , ve defalarca kullanıyorsun, kola ile parasal yönden perk farklı olacağını düşünmüyorum, ayrıca parlatsaydı dişlerde kahverengi lekeler yapmazdı, kolada aleni boya var her hafta lastik boyanırsa uzun zaman sonra niyetini belli edecektir

Alemin Kralı Çarşı

12366 Mesaj
15 Ağustos 2011; 13:49:24 

Kolanın zararı zaten asitinden değil içinde şeker varda ondan :)

Şeker zamanla kururken sertleşerek lastiğin kauçuk yapısını bozuyor. Oysa lastik parlatıcıların içinde torpito temizleme sütü gibi besleyici yada en azından zarar vermeyen kimyasallar mevcut.

Arap sabunuda zarar veriyormuş örneğin. Lastikçiler önermiyor pek. En güzeli ya lasitk parlatıcı alacan ya da hiç sürmüyecen

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
Ne mutlu Türküm Diyene

196 Mesaj
15 Ağustos 2011; 14:17:00 

En iyisi meg endurance. İlk alışı pahalı(20 lira) ama çok uzun süre yettiği için( Birkaç damla ile bütün lastik yapılıyor) çoğu üründen daha hesaplı duruma geliyor. F/P ürünü bence

2170 Mesaj
15 Ağustos 2011; 14:58:32 

Oto yıkamacıların bazıları kola ile parlatıyor dikkat edin lastiğe yazık

DH Yüzücüler Derneği

Bu nickin arkasında bir fikir var ve fikirlere ban işlemez.
Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.

1593 Mesaj
15 Ağustos 2011; 16:16:26 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

kolada bedava değil sonuçda, uygun bir parlatıcı 15 tl , ve defalarca kullanıyorsun, kola ile parasal yönden perk farklı olacağını düşünmüyorum, ayrıca parlatsaydı dişlerde kahverengi lekeler yapmazdı, kolada aleni boya var her hafta lastik boyanırsa uzun zaman sonra niyetini belli edecektir

haklı olabilisin ama ben 1,5 senedir bu yöntemi kullanıyorum şuan lastikte herhangi bir sorun yok..
fren mesafesindede, abs devreye girdiğindede hiç bir problem yok..
ama tabiki ben parlatıcı almayın kolayla yapın demiyorum sadece kendi yaptığımı pylaşmak istedim..
iyi forumlar

2011 Mitsubishi L200 Invite 4x2 136 ps Polar Beyaz..
2009 BMC PRO 827 8x2 Euro 4 286 ps Bmc Kırmızısı..
2012 BMC PRO 1144 ACX 4X2 Çekici Euro 5 440 ps Bmc Beyazı..
O ARTIK TAMAMİYLE TİCARİ :)

1669 Mesaj
16 Ağustos 2011; 2:01:47 

quote:

Orijinalden alıntı: driftking_48