Şimdi Ara

Yeni Honda Civic Aşırı Yakıt Tüketimi Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
55.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

2008 model otomatik elagance'ım var. Araç 9000 km ve 1 yıl muhabbeti yüzünden 7000 km de 10000 bakımına geçen mart ayında soktum. Şuan araç 10000 km de.

Aracı sıfır aldım ve bu zaman zarfından beri çok ciddi bir yakıt sarfiyatı problemim var. 1 depo benzin ile karma (şehiriçi+dışı) maksimum 350 km yol gidebiliyorum yani ortalama 14 lt yakıyor 100 km de. İlk aldığımda araç yeni diye önemsemedim ama artık cidden sinir bozucu bir durum oldu.

Durumu Honda türkiyeye ilettim 2 gün sonra döndüler bana servisten randevu verdiler, çarşama günü gidicem. Dediklerine göre 100 km yol yapıp test edeceklermiş (istanbul-dilovası arası) ama araç zaten otoyolda km sayacını sıfırladığımda 6,5-7 lt yakıyor ama şehiriçi trafiğine girdiğinde gösterge min. 12 lt/km gösteriyor. Göstergedede sıkıntı var km sayacı bir depo benzinle 350 km yol gittiğimi gösterirken sarfiyat kısmı ise 12 lt/km gösteriyor benim bu durumda 420 km yol gitmem gerekiyor yani arada 70 km lik bir fark var.

Aranızda aynı sorunları yaşan ve çözüm bulan arakadaşlar varsa lütfen yorumlarınızı rica ediyorum

Saygılarımla

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.