üzerime kayıtlı hatları nasıl ögrenebilirim
71 Cevap50237 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

782 Mesaj
23 Haziran 2009; 13:07:53 

bütün operatorlede üzerime kayıtlı hatları ogrenebilir miyim ücretli mi

6891 Mesaj
23 Haziran 2009; 13:09:29 

müşteri hizmetlerini ara. şu numaraya kimlik fotokopinizle beraber dilekçenizi fakslayın diyecekler.
numaralar tespit edildikten sonra adresine mektup gönderecekler.

6891 Mesaj
23 Haziran 2009; 13:18:54 

quote:

Orjinalden alıntı: bungee20

Ben avea'yı merak ediyorum. Hat kapatma belgemi 6 ay sonra gönderdiklerini gördükten sonra açıkcası sormaya korkuyorum. Avea'yı deneyen oldu mu?

quote:

Orjinalden alıntı: piri.reis

müşteri hizmetlerini ara. şu numaraya kimlik fotokopinizle beraber dilekçenizi fakslayın diyecekler.

geçen yıl üçündende istedim.
turkcell ve vodafone 3 hafta içinde mektup gönderdi.

aveada mektup gönderecekti ama sonradan vazgeçti galiba telefon ederek söylemişti. pulları kalmamıştır belki demiştim.

1635 Mesaj
23 Haziran 2009; 16:08:29 

sonuçtan haber ver. ayağına sıkmazlarsa ben de bi gideyim

Bizler imza yapamayacak kadar ÜŞENGECİZ. Sende katıl bize

81 Mesaj
23 Haziran 2009; 16:57:11 

avea ya dilekçe gönderdirdik ten 2 gün sonra arayıp üzerime kayıtlı olan numraları sölediler. hemde türkcell numaramı aradılar sölemek için

İNSAN ÖNCE İNSAN OLMALI

8201 Mesaj
23 Haziran 2009; 17:04:08 

quote:

Orjinalden alıntı: kurtoglu87

avea ya dilekçe gönderdirdik ten 2 gün sonra arayıp üzerime kayıtlı olan numraları sölediler. hemde türkcell numaramı aradılar sölemek için

irtibat için türkcell'i mi verdin avea hattına ulaşamamışlardır

1635 Mesaj
23 Haziran 2009; 17:08:27 

çekmemiştir

Bizler imza yapamayacak kadar ÜŞENGECİZ. Sende katıl bize

1265 Mesaj
23 Haziran 2009; 17:19:29 

hattı kapatmadan önce ücretsiz olarak kontörlüye geçerseniz bir problem kalmaz.kontör almayacağınıza göre kendiliğinden hat iptal olacaktır.

563 Mesaj
23 Haziran 2009; 17:31:55 

Bi ara benim başıma böyle bi olay geldi , biz telefoncular tabi kendimize güveniyoruz kimse adımıza bizden habersiz hat acamaz falan vs..

Bir gün iş yerime emniyetten polis arkadaşlar geldi , emniyete kadar gitmemiz gerekiyor bende konuyu sordum cevap alamadım gereken acıklamayı emniyette öğreneceksiniz dediler bende hadi gidelim dedim ;
bana bi cep telefon numarası sordular bunu sizmi kullanıyorsunuz dediler hayır dedim , sonra hat üzerinize kayıtlı beyefendi dediler, hayır olamaz dedim sonra turkcell extrada calısan bi arkadaşıma telefon actım bu hat kimin adına kayıtlı diye sordum hattın benim adıma kayıtlı oldugunu anladım.. Benim kimligim üzerine hat acılıp bunuda calıntı bi telefonda kullandıklarını ögrendim emniyetten..

Hemen iş yerine döndüm , ve müşteri hizmetlerini aradım bana bi numara verdiler bu numaraya fotokopinizle beraber dilekce yazıp gönderin, aradan 2 gün gecti mailim geldi ve adıma olan bütün hatların numaraları gözüktü ve şoke oldum, adıma tamı tamına numaralarını bilmedigim 8 hat cıktı ve hemen turkcell extradaki arkadasıma gittim hatların yedek sim kartlarını cıkardım ve içinde kontörleri kendi hattıma aktardım hatların içinde kontör kalmayınca hatların iptal talebinde bulundum ve ertesi gün turkcellden beni aradılar iptal işlemleri için...

Turkcell müşteri hizmetleri iptal etmemek için cok ugrastı en sonunda hatların sadece numara degişikligi yaparak 6 ay boyunca her ay 50 kontör hediye edeceklerini söylediler , bende kabul ettim ve her ay hatlarıma 50 kontör yükleniyor...

Not: Demekki kendine fazla güvenmek iyi bişey değilmiş... Sizde adınıza kayıtlı olan numaraları hemen ögrenin her an başınıza birşeyler gelebilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kilic_iletisim -- 23 Haziran 2009; 17:38:23 >

Söylesem tesiri yok..

81 Mesaj
23 Haziran 2009; 19:27:45 

AYNEN ARKADASİMA KATILIYORUM ŞİMDİDEN ÖNLEMİ ALIRSANIZ İLERDE BÜYÜK DERTLERDEN KURTULURSUNUZ
quote:

Orjinalden alıntı: Kilic_iletisim

Bi ara benim başıma böyle bi olay geldi , biz telefoncular tabi kendimize güveniyoruz kimse adımıza bizden habersiz hat acamaz falan vs..

Bir gün iş yerime emniyetten polis arkadaşlar geldi , emniyete kadar gitmemiz gerekiyor bende konuyu sordum cevap alamadım gereken acıklamayı emniyette öğreneceksiniz dediler bende hadi gidelim dedim ;
bana bi cep telefon numarası sordular bunu sizmi kullanıyorsunuz dediler hayır dedim , sonra hat üzerinize kayıtlı beyefendi dediler, hayır olamaz dedim sonra turkcell extrada calısan bi arkadaşıma telefon actım bu hat kimin adına kayıtlı diye sordum hattın benim adıma kayıtlı oldugunu anladım.. Benim kimligim üzerine hat acılıp bunuda calıntı bi telefonda kullandıklarını ögrendim emniyetten..

Hemen iş yerine döndüm , ve müşteri hizmetlerini aradım bana bi numara verdiler bu numaraya fotokopinizle beraber dilekce yazıp gönderin, aradan 2 gün gecti mailim geldi ve adıma olan bütün hatların numaraları gözüktü ve şoke oldum, adıma tamı tamına numaralarını bilmedigim 8 hat cıktı ve hemen turkcell extradaki arkadasıma gittim hatların yedek sim kartlarını cıkardım ve içinde kontörleri kendi hattıma aktardım hatların içinde kontör kalmayınca hatların iptal talebinde bulundum ve ertesi gün turkcellden beni aradılar iptal işlemleri için...

Turkcell müşteri hizmetleri iptal etmemek için cok ugrastı en sonunda hatların sadece numara degişikligi yaparak 6 ay boyunca her ay 50 kontör hediye edeceklerini söylediler , bende kabul ettim ve her ay hatlarıma 50 kontör yükleniyor...

Not: Demekki kendine fazla güvenmek iyi bişey değilmiş... Sizde adınıza kayıtlı olan numaraları hemen ögrenin her an başınıza birşeyler gelebilir..

İNSAN ÖNCE İNSAN OLMALI

102 Mesaj
23 Haziran 2009; 20:13:30 

quote:

Orjinalden alıntı: Kilic_iletisim

iyide arkadaşım şimdi o hattın gerçek sahipleri demiyeceklermi bu kntlerim nereye gitti nie kapatıldı bu hattım...

walla benim hattım babamın üzerine nerden baksan 5 yıllık hat (babalara hiç olmassa bu konuda güvenelim:D)
annemin hattınıda ben aldım zamanında kendi kimlik fotokopimi vermiştim ama online işlemlerden baktıgımda başka bi adamın ismi çıkıyor:S
inş bişey olmaz:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carnewam21 -- 23 Haziran 2009; 20:14:01 >

1516 Mesaj
23 Haziran 2009; 21:32:30 

internetten telekominikosyon kurumundan denetleyebilsek keşke

563 Mesaj
23 Haziran 2009; 21:38:24 

quote:

Orjinalden alıntı: carnewam21

iyide arkadaşım şimdi o hattın gerçek sahipleri demiyeceklermi bu kntlerim nereye gitti nie kapatıldı bu hattım...

walla benim hattım babamın üzerine nerden baksan 5 yıllık hat (babalara hiç olmassa bu konuda güvenelim:D)
annemin hattınıda ben aldım zamanında kendi kimlik fotokopimi vermiştim ama online işlemlerden baktıgımda başka bi adamın ismi çıkıyor:S
inş bişey olmaz:D

Hatların yedek simlerini cıkardım , şebekesi giden hat nerden bilecek kontörlerin gittiğini ? Kapatılma Konusuna Gelince Açık oLarak Hat satan Bayilerine gitsinler tekrardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kilic_iletisim -- 23 Haziran 2009; 21:38:34 >

Söylesem tesiri yok..

659 Mesaj
23 Haziran 2009; 21:50:30 

bence yedeğini çıkarmadan önce arayıp ya da mesaj atarak , hattın iptal edileceğinin , yedeğinin çıkarılacağının haber verilmesi daha etik olur
sonuçta hırsız değilse, insanlar o kontörlere para veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhalif46 -- 23 Haziran 2009; 21:50:46 >

"YA BİR YOL AÇ YA BİR YOL BUL YA DA YOLDAN ÇEKİL"

563 Mesaj
23 Haziran 2009; 21:58:01 

quote:

Orjinalden alıntı: muhalif46

bence yedeğini çıkarmadan önce arayıp ya da mesaj atarak , hattın iptal edileceğinin , yedeğinin çıkarılacağının haber verilmesi daha etik olur

Bazı şeyleri Paylaşmadım onlarıda ifade edim en iyisi sadece içlerinden 1 kişiye ulaşabildim ve ulaştıgım kişiyi uyardım hattın iptal edilecegine dahil aldıgım cevap şu oldu , Benim Hattımı iptal edecek babayiğit daha göremedim....

İkincisi olay ise hadi hat benim adıma acılmış kaçak telefonda neden kullanma gereği duyuyorsun bu hırsızlık değilmi ??

Üçüncü mevzu ; Başkasının adına neden hat alınıyor ya da neden hat alma gereği duyuluyor kendi kimliği yokmu , ya da bazı yasa dışı işler içinmi alınıyor ?

Bu düpe düz Hırsızlık oLmuyormu ?

Söylesem tesiri yok..

6891 Mesaj
23 Haziran 2009; 22:01:29 

quote:

Orjinalden alıntı: muhalif46

evet hocam aynen katılıyorum.
geçen yıl sorgulama yaptığımda aveada fazladan bir numaram olduğunu farkettim.
mh yi aradım. hatta 150 kadar kontör vardı. sonra numarayı aradım. orta yaşlı bir amcamız açtı. amca kullandığın hattı nerden aldın dedim. kızım verdi dedi. kızın nerden almış dedim. o da başka bir kız arkadaşından almış dedi. neyse fazla uzatmayalım hat benim adıma kayıtlı en kısa zamanda kontörleri bitirin hattı kapattıracam dedim.
gerek yok hemen kapattır. ben telefon falan istemiyorum. çocuklar zorla kullanmamı istiyor dedi.
bende kapatma başvusu yaptım. 1 hafta sonra aveadan aradılar. 75 kontör verelim kapattırma dediler. gerek yok kapatın dedim. içinde kontör var. boşa gidecek yazık olacak falan derken kandırdılar beni yeni, sim çıkarttım artık.

659 Mesaj
23 Haziran 2009; 22:06:28 

kılıç bey
hat senin üzerineyse, tabi ki iptal edecek veya yedeğini çıkaracaksın, yazdığım o konuylailgili değildi
ve hırsızın evine girip de bir şeyini çalmam ben
ama zaten siz uyarmışsınız, bence en iyisi de bu

"YA BİR YOL AÇ YA BİR YOL BUL YA DA YOLDAN ÇEKİL"

1361 Mesaj
23 Haziran 2009; 22:39:19 

1 sene once aynı şey benim amcamın başına da geldi
bir zamanlar adına kampus tarifesi olan bi tane hat daha kampus yapamıyordu ki şu anda oluyor

neyse adamın biri amcamı arıyor hattınızı kapattıracam haberiniz olsun dedi.. gel zaman git zaman 3 ay amcam onunla kavga edecek duruma gelmişti
olayı ben oğrenince adama tarifesini değiştiririz hattı kapatma falan dedim.o yok amcan beni anlamadığı için bana sert davrandığı için bu sefer hattı bunun için kapatacam dedi.
neyse içindeki kontorleri başka numaraya transfer ettim ve ertasi gun hat kapandı

ve işin ilginç yanı o hattı amcama ben vermiştim.. ama benimde suçum yok bende başka yerden açık hat diye almıştım hattı

ben mardin deyim hattın sahibi mersin de çıkmış nasıl da dolaşmış bu kimlik..

hattı kullananın bazen sucu olmuyor..

www.termalkontor.com

250 Mesaj
24 Haziran 2009; 14:15:17 

Arkadaşlar bende bu işlemi yapmaya ve adıma kayıtlı hatları öğrenmeye karar verdim ve gerekli faks numaralarını temin ettim

TURKCELL : 0212 313 00 99

VODAFONE : 0212 367 50 00

AVEA : 0212 478 68 78

Bu numaralara faks çekerek adınıza kayıtlı hatları öğrenebilirsiniz. Çekeceğiniz faksta:

1- ARKALI-ÖNLÜ KİMLİK FOTOKOPİSİ

2- KİMLİK FOTOKOPİSİNN ALT KISMINA " ADIMA KAYITLI OLAN HATLARIN TARAFIMA BİLDİRİLMESİNİ RİCA EDERİM" YAZARAK BİR BEYAN

3- ONUN ALT SAĞ KISMINA İSMİNİZ VE ALTINA İMZANIZ (İMZA ÇOK ÖNEMLİ)

4- ONUN ALTINA DA İRTİBAT NUMARANIZI YAZARAK, SİZİNLE İRTİBATA GEÇECEKLERİ BİR NUMARA YAZACAKSINIZ

5- TELEFON NUMARASI YANINDA İRTİBAT E- MAİL ADRESİ VE POSTA ADRESİ DE YAZILMASI YARARLI OLUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezmi33 -- 24 Haziran 2009; 15:40:38 >

923 Mesaj
24 Haziran 2009; 16:48:33 

bi gönderelim bakalım neler çıkacak karşımıza bilgiler için teşekkürler

275 Mesaj
28 Haziran 2009; 12:08:14 

abi ne şerefsiz insanlar var. bizim bir tanıdığın adına hat açmışlar. birisi de alıp hattı birini rahatsız etmiş. adam hiç alakası olmayan bir şehirde mahkemeye çıkacak şimdi. nasıl izin veriyorlar bu açık hatlara anlamıyorum. bir denetim olmalı. bayiler üç kuruş kazanacak diye yapılmamalı böyle şeyler. eskiden de vardı açık hatlar ama almak için kimlik gerekiyordu. şimdi rahat ben sapıklık edecem bir hat ver. açık hat satan şerefsizlerden su bile alınmaz.

xecat

2637 Mesaj
29 Haziran 2009; 18:19:34 

ben de çağrı merkezini aradım. 11832 numaralı çağrı merkezini ararsanız öğrenebilirsiniz dediler. Dakika ücreti 8 kontör veya 4 SMS'miş

Sanırım 11832'yi sabit telefondan arayınca dakikası 1.2 lira civarına geliyor. 11811'i arayınca da 0.6 lira civarına geliyor. Bu fiyatlar TT tarifelerine göre değişebilir.

Bilinmeyen numaraları arama tam soygun haline gelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 29 Haziran 2009; 18:22:38 >

Tüm bankaların mevduat faiz oranları (Konusu)
Para cebe: Yeni para iade siteniz
Karikatür Dünyası

1506 Mesaj
30 Haziran 2009; 4:05:05 

Arkadaşlar burda bi kere daha sormuştum. ama yine soruyum. benim adıma telsim ve turkcell hatlar vardı. Ama hepsi kontorlu hattı. şimdi ben bunların hiç birini kapattırmadım. tabi zamanla kontor yüklemeyince falan kapandı kendilğinden.. herneyse şimdi ilerde bana borcunuz var falan diye bişeyler gelmez dimi?? .. kontorlü hatlar kendiliğinden kapanıyor dimi??

╭╮╭━╮╭━╮╱╭╮╭━━━━╮╭╮╱╱╱╭━━━╮
┃┃┃╭╯┃┃╰╮┃┃┃╭╮╭╮┃┃┃╱╱╱┃╭━╮┃
┃╰╯╯╱┃╭╮╰╯┃╰╯┃┃╰╯┃┃╱╱╱┃┃╱╰╯
┃╭╮┃╱┃┃╰╮┃┃╱╱┃┃╱╱┃┃╱╭╮┃┃╭━╮
┃┃┃╰╮┃┃╱┃┃┃╱╱┃┃╱╱┃╰━╯┃┃╰┻━┃
╰╯╰━╯╰╯╱╰━╯╱╱╰╯╱╱╰━━━╯╰━━━╯

1477 Mesaj
30 Haziran 2009; 4:20:44 

quote:

Orjinalden alıntı: kaan2121

Arkadaşlar burda bi kere daha sormuştum. ama yine soruyum. benim adıma telsim ve turkcell hatlar vardı. Ama hepsi kontorlu hattı. şimdi ben bunların hiç birini kapattırmadım. tabi zamanla kontor yüklemeyince falan kapandı kendilğinden.. herneyse şimdi ilerde bana borcunuz var falan diye bişeyler gelmez dimi?? .. kontorlü hatlar kendiliğinden kapanıyor dimi??

Kontörlü hatlar kendiliğinden iptal oluyor borcunuz var diyede arayacaklarını hiç sanmam.

Sanırım bu forum bana aşık.
Ben giriyorum, böyle bir kasılmalar, bir eli ayağına dolaşmalar, yavaşlamalar falan haydi hayırlısı.

1506 Mesaj
30 Haziran 2009; 4:27:57 

quote:

Orjinalden alıntı: H_QmR

quote:

Orjinalden alıntı: kaan2121

Kontörlü hatlar kendiliğinden iptal oluyor borcunuz var diyede arayacaklarını hiç sanmam.

Saolasın

╭╮╭━╮╭━╮╱╭╮╭━━━━╮╭╮╱╱╱╭━━━╮
┃┃┃╭╯┃┃╰╮┃┃┃╭╮╭╮┃┃┃╱╱╱┃╭━╮┃
┃╰╯╯╱┃╭╮╰╯┃╰╯┃┃╰╯┃┃╱╱╱┃┃╱╰╯
┃╭╮┃╱┃┃╰╮┃┃╱╱┃┃╱╱┃┃╱╭╮┃┃╭━╮
┃┃┃╰╮┃┃╱┃┃┃╱╱┃┃╱╱┃╰━╯┃┃╰┻━┃
╰╯╰━╯╰╯╱╰━╯╱╱╰╯╱╱╰━━━╯╰━━━╯

1764 Mesaj
30 Haziran 2009; 10:02:16 

Peki adımıza faturalı hat da çıkmış olabilir mi? Mesela bayiide çalışan kendi için çıkarmıştır ve otomatik ödeme talimatı vermiştir numaraya. Bu durumda sanırım haberimiz de olmaz. (Diye geçti aklımdan.)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

923 Mesaj
30 Haziran 2009; 10:54:48 

Tüm operatörlere fax çektim,sadece turkcell 2 gün sonra bilgi için mh aramam gerektiğine dair mesaj attı diğer operatörlerden bi haber yok,iletişim tlf olarak turkcell vermiştim ondanmıdır

1764 Mesaj
30 Haziran 2009; 12:57:52 

quote:

Orjinalden alıntı: fatihcelik

Tüm operatörlere fax çektim,sadece turkcell 2 gün sonra bilgi için mh aramam gerektiğine dair mesaj attı diğer operatörlerden bi haber yok,iletişim tlf olarak turkcell vermiştim ondanmıdır

Faksı ne zaman çekmiştin? Ben bugün 10:30 ya da 11:00 civarı çektim ve ben de üç operatöre de Turkcell numaramı vermiştim. Ama bana henüz sms falan gelmedi Turkcell'den.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4389 Mesaj
1 Temmuz 2009; 1:32:28 

Bana da herhangi bir cevap gelmedi 3ünden de.. gelir elbet bekleyelim bakalım..

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

1344 Mesaj
1 Temmuz 2009; 8:33:36 

bizim adımıza bilgimiz dışında hat açan bayiiler şirketlerin sisteminde kayıtlı değil mi, nasıl bir yaptırım uygulanıyor bunlara? bildiğimiz dolandırıcılık bu

923 Mesaj
1 Temmuz 2009; 12:53:50 

quote:

Orjinalden alıntı: HakikiVisco

quote:

Orjinalden alıntı: fatihcelik

Faksı ne zaman çekmiştin? Ben bugün 10:30 ya da 11:00 civarı çektim ve ben de üç operatöre de Turkcell numaramı vermiştim. Ama bana henüz sms falan gelmedi Turkcell'den.

Haziran 24 de üç operatörede fax çektim,26sında turkcellden bilgi için müşteri hizmetlerini aramam gerektiğine dair mesaj geldi,ama hangi bölümü tuşlayarak ulaşabileceğime dair bilgi yoktu,telesekreterde biraz kaybolduktan sonra ilk duyduğum müsteri temsilcisine bağlanmak için sözünü duyar duymaz tuşladım bir çok beklemeden sonra adıma kayıtlı sadece 1 kayıtlı telefon olduğunu söyledi halbuki 2 tane hat var!ikisinide turkcell abone merkezlerinde açtırmıştım,ben adıma kayıtlı başka bir numara çıkabilceğini beklerken benim bildiğim numarayı söylememesi tuhafıma gitti hattın numarasını söyledim bu numara benim üzerime kayıtlı die.başvurunuz üzerine not alınmış onu okuyorum size die cevap verdi normalde işi değilmiş lutfedipde cevap veriyormuş gibi konuştu bende fazla uzatmadım kapattım.Avea bugün 08:50de aradı adıma kayıtlı bilmediğim bir numara söyledi bi tanede uzun süredir kullanılmayan hattımın numarasını.Vodafoneda yine bugün 10:03de aradı adıma kayıtlı bir numaranın olmadığını söyledi,yine uzun süredir kullanmadığım vodafone hattıyla ilgili bir şey söylemedi.Kendi operatörüm Turkcell bilgi için sms atıp aramam gerektiğini söylüyor,aktif olarak kullanmadığım hepside kapanmış hatlar olan vodafone ve avea 0532li hattımı arayıp bilgi veriyor,turkcell aramayı bile luzum görmeyip eksik bilgi veriyor bravo TURKCELL

4389 Mesaj
1 Temmuz 2009; 13:44:45 

Beni bugun aradılar tcellden.. hatlarımda sorun yok..

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

1764 Mesaj
1 Temmuz 2009; 23:42:18 

benim eski nüfus cüzdanımda tc kimlik no yoktu. mesela turkcell'de diyelim ki o nüfus cüzdanımla eskiden açılmış bir hat olsa sanırım bana söylemiycek. ama o hattın kullanıcısı sakıncalı bir iş yapsa, bu defa başıma iş açılıcak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakikiVisco -- 1 Temmuz 2009; 23:42:52 >

4389 Mesaj
2 Temmuz 2009; 0:37:57 

Tüm operatörlerden cvp geldi 2 günde.. sorun yok

2965 Mesaj
2 Temmuz 2009; 13:20:15 

2 gün önce faks çekmiştim bugun vodafone aradı diğerlerinden ses seda yok bakalım

186 Mesaj
6 Temmuz 2009; 19:37:26 

turkcellden 11 aveadan 23 vodafonden 5 hattım çıktı ama bunların hiçbiri benim numaram degil kapattırma işlemini nasıl yapacagım

6891 Mesaj
6 Temmuz 2009; 19:44:13 

quote:

Orjinalden alıntı: tege

turkcellden 11 aveadan 23 vodafonden 5 hattım çıktı ama bunların hiçbiri benim numaram degil kapattırma işlemini nasıl yapacagım

hocam ne yaptın sen ya. rekor sende galiba.
bana sorarsan hatları ara, açan kişilere 1-2 hafta içinde kontörlerinizi bitirin, sonrasında hemen kapattıracağım de.
sonrada operatörlerin bayilerine giderek her hat için kapatma başvurusu yap ve iptal belgelerinin adresine gönderilmesini iste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piri.reis -- 6 Temmuz 2009; 19:45:01 >

8201 Mesaj
6 Temmuz 2009; 20:05:20 

quote:

AVEA coşmuş

2442 Mesaj
7 Temmuz 2009; 3:00:14 

Benimde Babamin Uzerine Cok Hat Var . Babam Hep Almis Hat Hep Almis, Millete Dagitmis falan .Sordum Numaralar Nasil diye Numaralar Hep Hani Su satilanlar varya 500 liraya 1 liraya onun cinsteler yok 00 la biter yok 11 11 gibi .....10 numara falan en az vardir..Simdi soylesem ona bosver diycek :D

MacBook Pro Retina Display: 2012 - 2.3 GHz Quad i7 IB - 8 GB 1600 RAM - GeForce GT650M 1GB - 256 GB 6G SATA3 SSD - Thunderbolt
MacBook Pro: 2011 - 2.0 GHz Quad i7 SB - 8 GB 1333 RAM - Radeon HD6490M - 120 GB 6G SATA3 SSD - 500 GB HDD - Thunderbolt
Kasa: AMD Phenom 9550 Quad 2.20 GHz - 5 GB RAM - ATI HD4830- 160+320 GB HDD - Win 7 Ultimate
iPhone 4S 32GB, iPad Wi-Fi 64 GB, SAMSUNG 55ES6140 LED, Pioneer VSX-921, Dali Zensor 7-1-Vokal, PS3 320 GB, Apple TV, Linksys WAG320N,

2965 Mesaj
7 Temmuz 2009; 13:35:01 

bugün avea dan mesaj geldi talebiniz için iletişim numaranıza ulaşılamamıştır diye halbuki hiç aramadılar. iletişim numaram turkcell olduğundan mıdır nedir? bizi arayın demişler. aradık 10dk bekledim açan yok.
avea

186 Mesaj
10 Temmuz 2009; 11:17:07 

bu hatları çıkaran vatandaşı nasıl buluruz arkadaslar,,, hat bayileri şahsın kendisi olmadan açılması imkansız diyor gelde durumu gör hiçbir bilgim olmadan üzerime kayıtlı hatlar açıyorlar hemde faturalı ve bu durumdan eve gelen mahkeme kağıtından haberdar oluyorum benim üzerime olan numaralardan bi kaçı çalıntı telefona takmış sim kartı ben mahkemelerde koşturuyorum adeletmi bu şimdi lanet olsun bu sisteme ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tege -- 10 Temmuz 2009; 11:17:37 >

8201 Mesaj
10 Temmuz 2009; 16:09:08 

quote:

bu hatları çıkaran vatandaşı nasıl buluruz arkadaslar,,, hat bayileri şahsın kendisi olmadan açılması imkansız diyor gelde durumu gör hiçbir bilgim olmadan üzerime kayıtlı hatlar açıyorlar hemde faturalı ve bu durumdan eve gelen mahkeme kağıtından haberdar oluyorum benim üzerime olan numaralardan bi kaçı çalıntı telefona takmış sim kartı ben mahkemelerde koşturuyorum adeletmi bu şimdi lanet olsun bu sisteme ya

bayide iyi sallamış hangi hiç yapmamıştır
onlara yeterki kimlik olsun adam açıyor

250 Mesaj
10 Temmuz 2009; 17:18:01 

Bugun turkcelll'den aradılar ve korktuğum başıma geldi. Üzerime 4 adet hazır kartlı numara açılmış
Hepsi aynı bayide açılmış. 3'u 2006 yılında aynı gun. 1 taneside 2008 yılında açılmış. Fakat ilginci hepsi aynı bayide açılmış. Turkcellden arayan bayan bayinin ismini verdi. Ve turkcell kayıtlarına baktı ve benim kimlik fotokopim ile açılmış. biz bu durumda birşey yapamayız çunku kimlik fotokopisindeki imzaları denetleme doğruluğunu kontrol etme imkanımız yok dedi. Ancak dananın kuyruğu kullanılan kimlik fotokopisindeki kullanılan kimliğin eski olmasında kopuyor

Ben 2005 senesinde kimliğimi yeniledim annem yıkadığı için. Yani eskisini nufus idaresine verdim ve yerine yenisini verdiler ve yenileme yazdılar veriliş sebebine. Yani kayıp değil eski kimliği nufus idaresi alıyor. Ama bayi benim 2002 yılında aldığım kimliğin fotokopisini kullanmış

Şöyle düşününün hatlar 2006 ve 2008'de açılmış kullanılan fotokopi 2002 yılındaki kimliğe ait. Ve ben yeni kimliği 2005 senesinde almışım. 2006 ve 2008 senesinde o kimliğin fotokopisini bayinin çekmesinin imkanı yokki. Ben kimliği 2005 senesinde yenilerken nufus idaresine teslim etmişim.

Neyse hatları aradım hepsi yuklu kontorlu. 100 kusur kontor vae hepsinde. Biri cevap verdi. Kontorleri transfer edin hattı kapayacam dedim. aradı sonra tamam transfer ettim dedi. Bende 4 hattı da kapadım. diğerlerindeki kontorler gitti.

Sonra bayiyi aradım biz bilmiyoruz kimlik fotokopisi var falan dediler. Bende kimlik tarihiyle ilgili imkansızlığı anlattım ve o yılda o kimliğin fotokopisi ile işlem yapamazsınız dedim. Çunku o yılda o kimlik yenilenmişti ve o fotokopisini kullandığınız kimlik 1 sene once nufus idaresine teslim edilmişti dedim. Biraz duraksadılar. bizde arastıralım falan dediler.

Sonra savcılığa gittim. evde dilekçe yazdım. Savcı okudu paraf attı. Suçustu savcısı bakıyor. Sonra savcılık kalemine onaylatıp, Once ana emniyete gidip evrak kaydettiriyorsunuz onlar da sizi ifade için bağlı olduğunuz karakola gonderiyorlar. Orada da ifade veriyorsunuz.

Sonra tekrar turkcelli aradım ve bayi hakkında işlem yapamayız demişlerdi sabah kimlik fotokopisi olduğu için. Yeni şikayet formu duzenlettim. Kmlikteki ince noktayı anlattım ve kimlik aslını gormeden sadece kimlik fotokopisiyle işlem yapıldığını bunun yasalara aykırı olduğunu belirttim.

Sonra telekominikasyon kurumunu aradım. siteden şikayet bolumunde bilgilerinizle ayrıntılı yazın dediler. Oraya da yazdım.

Butun bunları niye bu kadar kastım şimdiye kadar bu hatlar nerede kullanıldı bilmiyorum. kimbilir nerelerde kullandılar. Sonra kotu ruya gormemek için savcılık başvurumu yaptım.

548 Mesaj
12 Temmuz 2009; 19:47:40 

adıma kayıtlı tanımadığım 2 kontörlü 1 faturalı 3 adet turkcell hat çıktı. Bu hatların kapanması için nasıl bi işlem yapmalıyım?

250 Mesaj
12 Temmuz 2009; 20:07:50 

quote:

Orjinalden alıntı: mrk_1905

adıma kayıtlı tanımadığım 2 kontörlü 1 faturalı 3 adet turkcell hat çıktı. Bu hatların kapanması için nasıl bi işlem yapmalıyım?

Once çağrı merkezinden gelen ve giden aramalara kapatın. Sonra kapatma dilekçesi verin abone merkezine. Ancak araştırın bu iş nasıl olmuş. Yukarıda yazdıklarımı okuyun

186 Mesaj
13 Temmuz 2009; 12:57:42 

quote:

Orjinalden alıntı: cezmi33

Bugun turkcelll'den aradılar ve korktuğum başıma geldi. Üzerime 4 adet hazır kartlı numara açılmış
Hepsi aynı bayide açılmış. 3'u 2006 yılında aynı gun. 1 taneside 2008 yılında açılmış. Fakat ilginci hepsi aynı bayide açılmış. Turkcellden arayan bayan bayinin ismini verdi. Ve turkcell kayıtlarına baktı ve benim kimlik fotokopim ile açılmış. biz bu durumda birşey yapamayız çunku kimlik fotokopisindeki imzaları denetleme doğruluğunu kontrol etme imkanımız yok dedi. Ancak dananın kuyruğu kullanılan kimlik fotokopisindeki kullanılan kimliğin eski olmasında kopuyor

Ben 2005 senesinde kimliğimi yeniledim annem yıkadığı için. Yani eskisini nufus idaresine verdim ve yerine yenisini verdiler ve yenileme yazdılar veriliş sebebine. Yani kayıp değil eski kimliği nufus idaresi alıyor. Ama bayi benim 2002 yılında aldığım kimliğin fotokopisini kullanmış

Şöyle düşününün hatlar 2006 ve 2008'de açılmış kullanılan fotokopi 2002 yılındaki kimliğe ait. Ve ben yeni kimliği 2005 senesinde almışım. 2006 ve 2008 senesinde o kimliğin fotokopisini bayinin çekmesinin imkanı yokki. Ben kimliği 2005 senesinde yenilerken nufus idaresine teslim etmişim.

Neyse hatları aradım hepsi yuklu kontorlu. 100 kusur kontor vae hepsinde. Biri cevap verdi. Kontorleri transfer edin hattı kapayacam dedim. aradı sonra tamam transfer ettim dedi. Bende 4 hattı da kapadım. diğerlerindeki kontorler gitti.

Sonra bayiyi aradım biz bilmiyoruz kimlik fotokopisi var falan dediler. Bende kimlik tarihiyle ilgili imkansızlığı anlattım ve o yılda o kimliğin fotokopisi ile işlem yapamazsınız dedim. Çunku o yılda o kimlik yenilenmişti ve o fotokopisini kullandığınız kimlik 1 sene once nufus idaresine teslim edilmişti dedim. Biraz duraksadılar. bizde arastıralım falan dediler.

Sonra savcılığa gittim. evde dilekçe yazdım. Savcı okudu paraf attı. Suçustu savcısı bakıyor. Sonra savcılık kalemine onaylatıp, Once ana emniyete gidip evrak kaydettiriyorsunuz onlar da sizi ifade için bağlı olduğunuz karakola gonderiyorlar. Orada da ifade veriyorsunuz.

Sonra tekrar turkcelli aradım ve bayi hakkında işlem yapamayız demişlerdi sabah kimlik fotokopisi olduğu için. Yeni şikayet formu duzenlettim. Kmlikteki ince noktayı anlattım ve kimlik aslını gormeden sadece kimlik fotokopisiyle işlem yapıldığını bunun yasalara aykırı olduğunu belirttim.

Sonra telekominikasyon kurumunu aradım. siteden şikayet bolumunde bilgilerinizle ayrıntılı yazın dediler. Oraya da yazdım.

Butun bunları niye bu kadar kastım şimdiye kadar bu hatlar nerede kullanıldı bilmiyorum. kimbilir nerelerde kullandılar. Sonra kotu ruya gormemek için savcılık başvurumu yaptım.

gerçekten hakkını aramışsın tebrik ederim

186 Mesaj
13 Temmuz 2009; 13:20:24 

şu bölümü anlamadım ben

( Sonra bayiyi aradım biz bilmiyoruz kimlik fotokopisi var falan dediler. Bende kimlik tarihiyle ilgili imkansızlığı anlattım ve o yılda o kimliğin fotokopisi ile işlem yapamazsınız dedim. Çunku o yılda o kimlik yenilenmişti ve o fotokopisini kullandığınız kimlik 1 sene once nufus idaresine teslim edilmişti dedim. Biraz duraksadılar. bizde arastıralım falan dediler )

böyle bişey olamazki bu suç bayiye çataçagına niçin benim kimligimle hat cıkarıyorsun diye sormuyorsun
birde bayiyi nasıl buldun benimde bulmam lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tege -- 13 Temmuz 2009; 13:31:18 >

250 Mesaj
13 Temmuz 2009; 14:18:07 

quote:

şu bölümü anlamadım ben

( Sonra bayiyi aradım biz bilmiyoruz kimlik fotokopisi var falan dediler. Bende kimlik tarihiyle ilgili imkansızlığı anlattım ve o yılda o kimliğin fotokopisi ile işlem yapamazsınız dedim. Çunku o yılda o kimlik yenilenmişti ve o fotokopisini kullandığınız kimlik 1 sene once nufus idaresine teslim edilmişti dedim. Biraz duraksadılar. bizde arastıralım falan dediler )

böyle bişey olamazki bu suç bayiye çataçagına niçin benim kimligimle hat cıkarıyorsun diye sormuyorsun
birde bayiyi nasıl buldun benimde bulmam lazım ?

Şöyle ki hocam. Bayiye çatmamın sebebi eğer bayii bu hatları kendi açmamışsa, Başkasının açtırdığını iddaa ediyorsa yine bayii suçlu. Duşunun ben 2005'te kimliği nufus idaresine teslim edip yenisini almışım. 2006'da o benim nufus idaresine teslim ettiiğim kimlik ile hat açılabilir mi. Açılamaz çunku o kimlik 2005 te nufus idaresine verilmiş. Bayii derseki ben fotokopiyle açtım o da onun suçu çunku kimlik aslında fotokopiyi ya o çekecek yada çekilmiş fotokopiyi aslı ile karşılaştıracak.

Bugun bir bilgi daha aldım. Sozleşmedeki anne kızlık soyadını sallamışlar tamamen.

Bayii bulmanız için once kimlik fotokopisini turkcelle fakslayıp hat dokumunuzu isteyeceksiniz. Onlar 2 gun sonra sizi verdiğiniz irtibat numarasından aradıklarında hatları bildirmek için, o kişi çok yetkili bir kişi. Butun ekranlara ulaşabiliyor. Kimlik fotokopinizi ve sozleşmenizi dahi ekranında gorebiliyor. O anda o hatları soyleyen kişiye hatların hangi bayiden açıldığını sorun. Yoksa yeni baştan faks çekeceksiniz bu bilgi için kimlik fotokopisiyle

186 Mesaj
13 Temmuz 2009; 14:25:59 

SENDEN RİCA ETSEM SAVCILIGA YAZDIGIN DİLEKCE ORNEGİNİ YAZARMISIN ÜZERİME KAYITLI OKADAR COK NUMARA VARKİ BÜTÜN OPERATORLERDEN

250 Mesaj
13 Temmuz 2009; 21:37:28 

.................. CUMHURİYET SAVCLIĞINA

MÜŞTEKİ : BURAYA ADINIZ SOYADINIZ TC NO: ......................

ADRES : BURAYA ADRES BİLGİNİZ

Olaylar:

1. 01.01.2009 tarihinde Türkcell Cep telefonu operatöründen adıma kayıtlı hatların tarafıma bildirilmesini talep ettim. 03.01.2009 tarihinde operatör firmadan arandım. Bildirilen hatlardan 4 adedi benim bilgim dışında kimlik fotokopim kullanılarak alınmıştır. Yapılan kontrolde kimlik fotokopimin kullanıldığı operatör firmada mevcut olduğu ancak imza hakkında belirgin bilgi vermelerinin mümkün olmadığı beyan edilmiştir.

Adıma kimlik bilgilerim kullanılarak alınan hatlar:

0 538 ...............
0 539 ...............
0 539 ..............
0 539 ................

2. Operatör firmadan aldığım bilgide 4 numaranın da aynı bayii tarafından kullanıma açıldığını öğrendim. Firma ismi: BURAYA FİRMA İSMİ Adres: BURAYA FİRMA ADRESİ VE TELEFON
3. Adıma açılan hatları Operatör Türkcell firmasını arayarak 03.01.2009 tarihinde kullanıma kapattım.

4. Kimlik bilgilerim kullanılarak yapılan eylem suç teşkil etmektedir. Kimlik fotokopim kullanılmıştır. İmzalar kesinlikle tarafıma ait değildir. Kimlik fotokopim ile bana ait olmayan imzalar ile sözleşme düzenlenerek hatlar kullanıma açılmıştır

5. Sorumlulardan şikayetçiyim. Eylemin kimler tarafından gerçekleştirildiğinin belirlenmesini ve hatları adıma düzenleyerek açan ve kullanan kişilerin belirlenerek cezalandırılmasını talep ediyorum. Hatlar kullanılarak herhangi bir suç teşkil eden eylem gerçekleştirilmişse belirlenmesini ve sorumluların cezalandırılmasını talep ediyorum.

Saygılarımla
01.01 2009
BURAYA ADINIZI YAZIN
BURAYA İMZA

250 Mesaj
13 Temmuz 2009; 21:39:32 

Hocam bu dilekçeyi ben kendim yazdım ve savcı okudu kabul etti. Siz biraz kendinize gore uyarlama yapın ve olayı sade ve açıkça yazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezmi33 -- 13 Temmuz 2009; 21:39:37 >

186 Mesaj
14 Temmuz 2009; 9:56:36 

çok teşekkur ederim yardımların için

287 Mesaj
14 Temmuz 2009; 12:47:35 

Turkcell tarafından telefonla mı rayıp bildirdiler. neden yazılı istemedin.

TRABZONSPOR

250 Mesaj
14 Temmuz 2009; 19:54:47 

quote:

Orjinalden alıntı: harunoda

Turkcell tarafından telefonla mı rayıp bildirdiler. neden yazılı istemedin.

Hocam ben yazılı veya sozlu dememiştim sadece tarafıma bildirilsin dedim. Sadece turkcell değil 3 operator de beni arayarark numaraları soyledi

287 Mesaj
15 Temmuz 2009; 2:03:45 

Bu şekilde hırsızlık yapanlara içinde küfür olmadan lanet okumuştum.Mesajım silinmiş. O zaman şöye diyorum. Tebrik ederim.İnsanların kimliklerini aynen kullanmaya devam edin sevgili arkadaşlar. Bu mesaj nasıl?Büyük ihtimal bunu da silersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunoda -- 15 Temmuz 2009; 2:21:28 >

TRABZONSPOR

1601 Mesaj
15 Temmuz 2009; 18:53:07 

Teşekkürler.. Bilmem iyi oldu..
quote:

Orjinalden alıntı: piri.reis