Şimdi Ara

AMD'nin Phenom II Black Edition TWKR işlemcisi için geri sayım başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin ilk detayları bir süre önce gün ışığına çıkan Phenom II Black Edition TWKR işlemcisi için geri sayım başladı. Yüksek performanslı oyuncu sistemleriyle tanınan Maingear PC'nin kurucusu Wallace Santos, Phenom II Black Edition TWKR ile gerçekleştirilen testlerden bir görüntü de yayımladı. AMD tarafından henüz izin verilmediği için işlemcinin teknik detaylarını ve test sonuçlarını açıklayamayan Santos, 30 Haziran tarihini işaret ediyor ve Phenom II Black Edition TWKR ile detayları o tarihte açıklayacağını belirtilyor.

Phenom II Black Edition TWKR işlemcisiyle ilgili henüz somut herhangi bir veri bulunmamakla birlikte işlemcinin Phenom II 955 BE'den daha iyi hız aşırtma başarımı sunması bekleniyor.

• İlginç bir işlemci. Bari hızını saklamasaydınız. Ben 3.3 ya da 3.5 gibi okudum ama çıktığında görürüz. Zaten bu işlemcinin 3.2'den yüksek bir hızda geleceğini tahmin ediyorum. Yani 3.5 olabilir. Fakat hava soğutmayla daha ne kadar hız aşırtılır orası meçhul. 4.5'e mi çıkacak acaba?
  • Fiyatı ne kadar olur acep ?
  • çok gizemli bi işlemci
  • phenom ii 42 ismi ii olmus :D
  • 3.5+ GHz olur büyük ihtimâl. Ama çok gizemli işlemci.
  • Umarim 95w TDP olur islemci.3.4 BE dan assagi olacagini sanmiyorum.Birde adm hiz rekoru yalnis aklimda kalmadiysa 7ghz di belki bu islemciyle 8ghz yi bulabilirler yeni bir rekora imza atabilir bu islemci.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killnOd -- 23 Haziran 2009; 12:02:33 >
  • bence amd sitesinden baktığım kadarı ile opteron "istanbul" altı çekirdekli ve tpd değerleri 75w( işlemci özellikleri )olduklarını ve rev D0 görünce yeni seri Phenom 2 serileri olabileceğini ve umarım intelin HT(yeni adı ile SVT) ile gelirse yani sanal çekirdeklerle iyi bir adım atmış olurlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VenomS -- 23 Haziran 2009; 12:13:29 >
  • Gizem katıp adamı merakta bırakıp ağzımızı yüzümüzü sulandırıyorlar. :)
  • Bildiğim kadarıyla bu işlemci oem üreticilerine yani kendi pclerini toplayan firmalara satılacak son kullanıcıya değil.
  • Vay be adamlar amd nin isteklerine uyuyor. Bazı siteler sirf dünyada ilk ayağı çekmek için izinsiz bütün görüntüleri yayınlıyor (!). Tebrik etmek lazım adamları.
  • Bir işlemciyi max. oc. seviyesine getirip piyasaya sürmenin ne gizemi olabilir ki. Hele bide aynı mimari, aynı cache değerleri varsa ?
  • core i7'yi geçer kesin :D

Özel kutusu olduğuna göre fiyatı da güzeldir bu işlemcinin,bari 955'ten bariz iyi olsa
  • 3.5 gibime geliyor.955 in overclocklu versiyonu gibi bişi galiba...
  • Hep aynı taktik ısıtıp tekrar önümüze koyuyorlar
    Gizemlilik katıp adamların alma hırsını artırıyor.. 4ghz den yüksek değilse yüzüne bile bakma
  • 3.2 --> 3.5 hız artışı için bu kadar yaygara kopardıklarına inanmıyorum.. Hem o 42 sayısı ne?
    AMD acaba evrenin ve herşeyin anlamını buldu da mu bu adı taktı ?
    http://en.wikipedia.org/wiki/Notable_phrases_from_The_Hitchhiker%27s_Guide_to_the_Galaxy

Yoksa seçmece slikonlardan oluşmuş hava soğutmayla 4.2 GHz'e çıkan bir işlemci mi?

Bence böyle atraksiyonlarla uğraşacağına intele sağlam bir darbe vurmak istiyorsa Phenom II X6 (istanbul)
    son kullanıcıya çıkarsınlar makul fiyata da görelim o zaman AMD'nin babayiğitliğini

__root__

• Bu işlemci 4.2 ghz olacakki o zaman ben ona çok gizemli bir işlemcisin inşallah seni alabilirim diyeceğim.
  • Gizemli işlemci,gizemli fiyat.
    Gizem vardırGizem vardır.
    Umarım inteli geçerde ikinci yazılan gizem olmaz intelin önünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sampiyon bilo -- 24 Haziran 2009; 17:03:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurmurat360x

Bu işlemci 4.2 ghz olacakki o zaman ben ona çok gizemli bir işlemcisin inşallah seni alabilirim diyeceğim.

İşlemcinin hızını o kadar sakladıktan sonra 3,5 GHz falan kesmez artık. Eğer oradaki 42 default olarak 4.2 GHz de geleceğine işaretse çok iyi haber.
  • ne 4,2 ghz e yaw olsa olsa 3,4 veya 3,5 dur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.