Şimdi Ara

TOBB Etu hakkında (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
552
Cevap
13
Favori
111.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: petruccixx

quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Hazırlık hakkında bilgi verirmisiniz, kursa giderek yarım dönem okuma şansımız olabilirmi. Tabiki çalısarak. ingilizce seviyem pre-intermediat

Siz hazirlikta zorlandiginiz seyler oldu, su an 1aylik donemim bos hatta okulun ilk haftalarinda ingilizce basit seviyede olucaginsan yaklasik 2ayim bos. 2ay boyunca ne tur seylere calismamizi tavsiye edersin, ne tur kelimeler ezberleyelim. Su 2ayi dolu dolu gecirip hazirlikta rahat edelim, su an gunde min 2saat ingilizce calisiyorum, onumde belli program olsa 4-5 saate cikartmayi hedefliyorum

Geçen sene belli olaylar oldu ve artık toefl itp sınavına dışarıdan başvurup giremiyosun(sınavın güvenirliliği falan)
    Okulu kazandıktan belli bir süre sonra sınava giriyorsunuz konuşmak yazılı sınav falan belli aşamaları var (ben yurt dışında olduğum için katılamadım o yüzden tam bilmiyorum) buna göre ilk sınavda belli puanı aşanlar sanırım toefl sınavına alınıyo yani hazırlık okumadan bölüme geçme şansın olabilir eğer ingilizcesen çok iyi seviyedeyse bunu yapabilirsin ha toefla girdin yeterli puanı alamadın seni B kuruna alıyorlar(yeni başlayan gruplar için en iyi kurdur) . Ve 1 sene en düşük kurla birlikte(af kuru) hazırlığı okumak zorundasın tek farkınız 1 saat eksik dersiniz oluyo her gün yani 1 saat erken çıkıyorsunuz ve tabi belli seviyeden başlıyorsunuz herkes iyi derecede olduğu için. Ama yine en düşük sınıfta bulunan adamla birlikte aynı zamanda sınava gireceksiniz ve diyeceğim şu ki 1 sene okumak zorundasın.Ha bunun alternatifi nedir dışarıdan herkesin başvurabildiği TOEFL IBT sınavına girip buradan yeterli puanı alabilmek tabi bu ibt itpye göre biraz daha zor araştırıp bakabilirsin farkları zorlukları nelerdir. Eğer dışarıdan ıbtye girip yeterli puanı sağlarsan bu belgeyi okula getirip teyit ettirdikten sonra bölüme başlayana kadar ense yapabiliyorsun ama öyle yarım dönemde bölüme geçmek olmuyor diye biliyorum

itp dışındaki sınavlarda sorun yok yani

o zaman bende itp dısında sınavlara hazırlanırım, ingilizcem şöyle diyiyim üniversiteleri gezerken bi kaç üniversitede sınava aldılar, hazırlık okumicaksin dediler atılım ve çankayaydı heralde, atılım kesinde diğer üniversiteyi hatırlamıyorum. Dil bigim yok denecek kadar az yani kural vs bilmiyorum ama okudugumu işittiğimi vs sözlük gerek kalmadan anlıyorum. Zaten sınavlara girmeden 1gün öncede açtım gramer çalıstım bildiğin formül gibiydi rahattı yani, türkçede nasıl düşünmeden türkçe konusuyorsak veya okuyorsak ingilizcemde öyle yani aklımdan ne geçirirsem ingilizce dökebiliyorum (ileri boyutta değil ama basit ve orta cümlelerde sorunum yok) cümleye tabi yazamıyorum kuralları bilmediğimden. Bana bu hafta sınava girdim öncedende girmiştim pre-intermediat dediler ama listening ve speakingimin çok ileride oldugunu söylediler. Normal kurları 1ay değilde daha kısa sürede atlarsın dediler. Tabi bunu kurslar dedi.

hiç böyle toefl gibi sınavlara girmediğimden durumumuda bilmiyorum, tek istediğim hazırlığı yarım dönem okumak ve bunun için her şeyi yaparım

bende ocağa kadar adam akıllı bir kursa gidiyim, yaklaşık 5ay var. 3ayda pre-intermediattan uppera geçerim. son 2ayda tofel kursu alırım. Hatta bunların bir arada oldugu kurslar var toefl ıbt sınavından 60üstü alarak geçerim düşüncesi var, zor bir sınav ama toefl dışında ıelts sınavlarıda geçerli oluyor heralde. İnternette tobb da C kuru okumustum, onlarda dönem ortasında sınava girip geçerlerse bölüme giriyormuş. Şuanda bile ingilizce çalısıyorum sırf yarım dönem için veya atlamak için sebeb ise erken tatil planları, ygs-lys ye tekrar hazırlık vs. hem kursa giderek adam akıllıda çalısırsam bana maliyeti max 2bin tl ama okul yıllık 20bin tl, yarısı 10bin tl gidicek zaten ama diğer 10bin tl yi vericeğime bu yılki ygs-lys ye çalıstıgım gibi kasar 1dönemden yırtarım. Okula baktıgımda zaten çok sosyal bir yere benzemiyordu, 2-3arkadaş edinsem akşamları cıksam yeter bana, yaz oldugu halde ders çalısıyorum okul zamanı daha iyi çalısırım

ıelts sınavı daha kolay diyiyorlar

2010-2011 akademik yılında okulumuza kayıt yaptıran öğrenciler istenilen puan TOEFL ITP için 500, TOEFL IBT için 61 olarak belirlenmiştir.

reading for the real world
    reader at work (odtü amblemi var)
    bu iki kitabı ceviri ve kelime öğrenmek için kullanıyorum şuan sorun yok çok basit geliyorlar ama

building skills for proficiency
    ilk alıştırmaları kolay ama sonrasında zorluyor

kelime ezberlemek için
    first things first (cümle kurmuş yanında resim var kelime ezberlemede baya iyi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 7 Ağustos 2012; 19:25:32 >

• okulun elbette kötü yanları var (sıkıcı,yorucu,idaresi sıkıntılı,bazı dersler nadir açılıyor vs) ama 1.50 ortalaması olan hiçbir dersi sallamayan adamların gelip burda okulu bu derece kötülemesine anlam veremiyorum.ama o kötüleyen insanlar nankörlük yapmasınlar. kolay kolay hiçbir üniversitede hocalarla bu kadar içli dışlı, rahatlıkla her dertlerini anlatabilecekleri ,uzun uzun muhabbet edebilecekleri bir ortam bulamazlar.öğrencilerin isteği üzerine akşamları ek ders koyan ,odasına her girdiğinizde sorularınızı cevaplayan özverili hocalarla karşılaşamazlar.bu kötüleyenler bunları nedense hiç söylemiyorlar.sonuç olarak tobb etü bence kendisini geliştirmek isteyen bir öğrenci için iyi bir üniversite.ama eğer siz üniversiteyi yan gelip yatma yeri olarak görüyorsanız zaten hiç gelmeyin bu okula...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: petruccixx

quote:

Hazırlık hakkında bilgi verirmisiniz, kursa giderek yarım dönem okuma şansımız olabilirmi. Tabiki çalısarak. ingilizce seviyem pre-intermediat

Siz hazirlikta zorlandiginiz seyler oldu, su an 1aylik donemim bos hatta okulun ilk haftalarinda ingilizce basit seviyede olucaginsan yaklasik 2ayim bos. 2ay boyunca ne tur seylere calismamizi tavsiye edersin, ne tur kelimeler ezberleyelim. Su 2ayi dolu dolu gecirip hazirlikta rahat edelim, su an gunde min 2saat ingilizce calisiyorum, onumde belli program olsa 4-5 saate cikartmayi hedefliyorum

Geçen sene belli olaylar oldu ve artık toefl itp sınavına dışarıdan başvurup giremiyosun(sınavın güvenirliliği falan)
    Okulu kazandıktan belli bir süre sonra sınava giriyorsunuz konuşmak yazılı sınav falan belli aşamaları var (ben yurt dışında olduğum için katılamadım o yüzden tam bilmiyorum) buna göre ilk sınavda belli puanı aşanlar sanırım toefl sınavına alınıyo yani hazırlık okumadan bölüme geçme şansın olabilir eğer ingilizcesen çok iyi seviyedeyse bunu yapabilirsin ha toefla girdin yeterli puanı alamadın seni B kuruna alıyorlar(yeni başlayan gruplar için en iyi kurdur) . Ve 1 sene en düşük kurla birlikte(af kuru) hazırlığı okumak zorundasın tek farkınız 1 saat eksik dersiniz oluyo her gün yani 1 saat erken çıkıyorsunuz ve tabi belli seviyeden başlıyorsunuz herkes iyi derecede olduğu için. Ama yine en düşük sınıfta bulunan adamla birlikte aynı zamanda sınava gireceksiniz ve diyeceğim şu ki 1 sene okumak zorundasın.Ha bunun alternatifi nedir dışarıdan herkesin başvurabildiği TOEFL IBT sınavına girip buradan yeterli puanı alabilmek tabi bu ibt itpye göre biraz daha zor araştırıp bakabilirsin farkları zorlukları nelerdir. Eğer dışarıdan ıbtye girip yeterli puanı sağlarsan bu belgeyi okula getirip teyit ettirdikten sonra bölüme başlayana kadar ense yapabiliyorsun ama öyle yarım dönemde bölüme geçmek olmuyor diye biliyorum

itp dışındaki sınavlarda sorun yok yani

o zaman bende itp dısında sınavlara hazırlanırım, ingilizcem şöyle diyiyim üniversiteleri gezerken bi kaç üniversitede sınava aldılar, hazırlık okumicaksin dediler atılım ve çankayaydı heralde, atılım kesinde diğer üniversiteyi hatırlamıyorum. Dil bigim yok denecek kadar az yani kural vs bilmiyorum ama okudugumu işittiğimi vs sözlük gerek kalmadan anlıyorum. Zaten sınavlara girmeden 1gün öncede açtım gramer çalıstım bildiğin formül gibiydi rahattı yani, türkçede nasıl düşünmeden türkçe konusuyorsak veya okuyorsak ingilizcemde öyle yani aklımdan ne geçirirsem ingilizce dökebiliyorum (ileri boyutta değil ama basit ve orta cümlelerde sorunum yok) cümleye tabi yazamıyorum kuralları bilmediğimden. Bana bu hafta sınava girdim öncedende girmiştim pre-intermediat dediler ama listening ve speakingimin çok ileride oldugunu söylediler. Normal kurları 1ay değilde daha kısa sürede atlarsın dediler. Tabi bunu kurslar dedi.

hiç böyle toefl gibi sınavlara girmediğimden durumumuda bilmiyorum, tek istediğim hazırlığı yarım dönem okumak ve bunun için her şeyi yaparım

bende ocağa kadar adam akıllı bir kursa gidiyim, yaklaşık 5ay var. 3ayda pre-intermediattan uppera geçerim. son 2ayda tofel kursu alırım. Hatta bunların bir arada oldugu kurslar var toefl ıbt sınavından 60üstü alarak geçerim düşüncesi var, zor bir sınav ama toefl dışında ıelts sınavlarıda geçerli oluyor heralde. İnternette tobb da C kuru okumustum, onlarda dönem ortasında sınava girip geçerlerse bölüme giriyormuş. Şuanda bile ingilizce çalısıyorum sırf yarım dönem için veya atlamak için sebeb ise erken tatil planları, ygs-lys ye tekrar hazırlık vs. hem kursa giderek adam akıllıda çalısırsam bana maliyeti max 2bin tl ama okul yıllık 20bin tl, yarısı 10bin tl gidicek zaten ama diğer 10bin tl yi vericeğime bu yılki ygs-lys ye çalıstıgım gibi kasar 1dönemden yırtarım. Okula baktıgımda zaten çok sosyal bir yere benzemiyordu, 2-3arkadaş edinsem akşamları cıksam yeter bana, yaz oldugu halde ders çalısıyorum okul zamanı daha iyi çalısırım

ıelts sınavı daha kolay diyiyorlar

2010-2011 akademik yılında okulumuza kayıt yaptıran öğrenciler istenilen puan TOEFL ITP için 500, TOEFL IBT için 61 olarak belirlenmiştir.

reading for the real world
    reader at work (odtü amblemi var)
    bu iki kitabı ceviri ve kelime öğrenmek için kullanıyorum şuan sorun yok çok basit geliyorlar ama

building skills for proficiency
    ilk alıştırmaları kolay ama sonrasında zorluyor

kelime ezberlemek için
    first things first (cümle kurmuş yanında resim var kelime ezberlemede baya iyi)

Benim konuşmam anlamam yazmam falan çok iyidir eşşeklik ettim çalışmadım kaldım gramerden göçtüm. Ha bütün kuralları biliyordum ama toefl o bildiğin kuralları kendi yöntemine çevirip öyle sınıyor seni.Yapmayı düşündüğün şey çok mantıklı ilk başta bir upper seviyesine kadar temel atıp ondan sonra ibtye girmen.Ayrıca şunu da belirtiyim evet C kurları için ocak ayında sınav var ama sen C kuru olamazsın yani yeni kayıtlar en fazla B kuru olabilir (Yeni kayıt kurları AF,A,B).1 sene okudun temmuz ve eylülde toefla girdin hala geçemediysen kaç puanla kaldığına göre C veya D kuruna gidersin . C bunların içinde en iyisidir . Yani C kuru kalıp yeniden hazırlığa devam edenler için bir kur ve ocakta yapılan sınav o dönem kayıtlar için değil de kalanlar için. IBT kurslarında belli başlı şeyler var zaten biliyorsundur speaking kısmında yapacaklarını falan anlatıyorlar cümleye şöyle başlayıp şöyle devam et şu kelimeleri kullan bu gibi ipuçları kıyıdan köşeden puan toplayabilceğin şeyler var. Zaten bi toefl kursuna gidince kullandığın bilgiyi toeflin istediği şekle çevirmeyi öğretirler. Ama ankarada her tabelasına toefl yazana gitme eminim ben gittim gördüm çoğunun hocasından iyi ingilizcem var

• Hangi kurslari onerirsiniz, hic bu zamana kadar toefl kursuna gitmedim, en azindan siz deneyimlisiniz aoeunlu kurslara gitme ihtimalin azalir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hangi kurslari onerirsiniz, hic bu zamana kadar toefl kursuna gitmedim, en azindan siz deneyimlisiniz aoeunlu kurslara gitme ihtimalin azalir

Piyasada birçok kurs var sen de gidip bakabilirsin toefl diye temel ingilizce anlatıp duruyo sonra velileri gidiyo bizim çocuk neden geçemedi vs muhabbetler. Bu tür olaylar oluyo çünkü toefl ve ingilizce bilmek biraz farklılaşıyo sorulardaki ufak temel noktaları belli başlı ipuçlarını bilip ona göre alıştırma yapmak gerekiyo görür görmez eleyeceğin şıklar vardır hangi soruda olursa olsun bu gibi şeyler lazım toefl giricek bir insana.Bence ankarada bu yönde eğitim veren en iyi kurs american testing academy.
    Çankaya ve ümitköy de olmak üzere 2 tane şubesi var ama dostum sana önerim buraya gideceksen iyi bir ingilizce altyapın olsun yoksa orada verilen şeyleri uygulamakta anlamakta ve birçok şeyde sorun çekersin.Yani ilk başta iyi koşabildikten sonra maratonlar için ayrı eğitim almak gibi bir şey ona yönelik.

http://www.academytr.com/

Bu da internet sitesi gidip yüzyüze de konuşabilirsin ben de eylül toeflı için şu an bu kursa devam ediyorum ve dersine giren hoca büyük ihtimalle Aytaç Hoca olur ve işini gerçekten hakkıyla yapar.Benim kurs hakkında düşündüklerim bunlar başka kurs tercih edeceksen de toefla yönelik eğitim vermesine çok dikkat etmeni öneririm çünkü sana orda tekrar gramer anlatımı değil toefl hazırlığı lazım insanların düştüğü tuzağa düşme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi petruccixx -- 8 Ağustos 2012; 11:59:40 >

• quote:

yazık yahu adamın banı kalktığında okul açılmış olacak
  • 1)TOBB ETÜ makine müh.(t.b.) kazandım. Bankamatik kartı alıcam. Üniversitenin, öğrenci konukevinin içinde veya yakınlarında hangi bankaların bankamatikleri var?

2)Ve yaşam katkı payı ödemeleri için edinilen bankamatik kartı ne zaman öğrencilere veriliyor?Bu bankamatik kartıyla alışveriş vs. yapılıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bhuvan

1)TOBB ETÜ makine müh.(t.b.) kazandım. Bankamatik kartı alıcam. Üniversitenin, öğrenci konukevinin içinde veya yakınlarında hangi bankaların bankamatikleri var?

2)Ve yaşam katkı payı ödemeleri için edinilen bankamatik kartı ne zaman öğrencilere veriliyor?Bu bankamatik kartıyla alışveriş vs. yapılıyor mu?

Garanti bankası emek şubesinden alın derim kartınızı , yaşam katkı payı oradan alınacak hesaba yatacağı için bir taşla iki kuş vurursunuz. Kampüs içinde bu arada Garanti bankamatiği ve yürüme mesafesinde 2 adet ziraat bankamatiği var bunun dışında 5-10dk mesafedeki armada da diğer bankalarda mevcut.
  • 1)Öğrenci konukevi için KYK'dan başvuru yapmaya gerek var mı?http://www.haberdisk.com/2011-2012-kyk-yurtkur-burs-kredi-basvuru-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak/ belirttiğim adreste üniversitenin yurtlarında kalabilmek için başvuru yapılması gerektiğinden bahsetmiş?

2)Öğrenci konukevi kaydı için neler gereklidir?
  • quote:

1)Öğrenci konukevi için KYK'dan başvuru yapmaya gerek var mı?http://www.haberdisk.com/2011-2012-kyk-yurtkur-burs-kredi-basvuru-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak/ belirttiğim adreste üniversitenin yurtlarında kalabilmek için başvuru yapılması gerektiğinden bahsetmiş?

Kyk'dan başvuru yapılmıyor ve kayıt için gerekli evrakları ;http://etu.edu.tr/tr/content/konukevine-kayit-olacak-ogrencilerin-dikkatine burdan okuyabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: n_mert

quote:

1)Öğrenci konukevi için KYK'dan başvuru yapmaya gerek var mı?http://www.haberdisk.com/2011-2012-kyk-yurtkur-burs-kredi-basvuru-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak/ belirttiğim adreste üniversitenin yurtlarında kalabilmek için başvuru yapılması gerektiğinden bahsetmiş?

Kyk'dan başvuru yapılmıyor ve kayıt için gerekli evrakları ;http://etu.edu.tr/tr/content/konukevine-kayit-olacak-ogrencilerin-dikkatine burdan okuyabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Peki kayıttan sonra 5'inde ingilizce dbsye gireceğim gece öğrenci konukevinde kalabiliyor muyum?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: n_mert

quote:

Çok teşekkür ederim. Peki kayıttan sonra 5'inde ingilizce dbsye gireceğim gece öğrenci konukevinde kalabiliyor muyum?

Onu arayıp öğrenmenizi tavsiye ederim.

• Arkadaşlar seneye siyaset bilimi bölümünü yazmak istiyorum ama Bilkent ile TOBB arasında kalmış durumdayım. Sizce hangisini seçmeliyim ?
  • akademik takvimde 24 Ağustos ders programının ilanı diyor ama bulamadım nasıl bakacağız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seviyeli Yarbay -- 25 Ağustos 2012; 15:07:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yıl hazırlığı geçmek için yapılan sınavlarda konuşma ve yazma becerileri sınavından bahsedilmiyorhttp://ydb.etu.edu.tr/tr/ydb/content/2012-kayitli-ogrenciler-icin-duzey-belirleme-ve-ingilizce-yeterlik-sinav-takvimi ama geçen yıl varmış http://ydb.etu.edu.tr/tr/ydb/content/yeterlilik-sinavi-hakkinda bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi?

• 5 EYLÜL çarşamba günü girdiğim ve geçemediğim ingilizce DBSyi 884 kişiden 358 kişi geçti. Kolay mıydı zor muydu diye sorarsanız kolaydı niye geçemedin diye sorarsanız ingilizcem seviyem 5 üzerinden 2 falandır. DBSyi geçenler 6 eylülde toeflye girecekler. DBSyi geçemeyenler 10 eylülde ders başı yapacak DBSyi geçip TOEFLyi geçemeyenler 17 eylül de ders başı yapacak. 10 eylülde başlayanlar A ve AF olarak ayrılacaklar. A ve AF kurları günde 6 saat görecek. B ve C kurları günde 5 saat görecekler. Hazırlık sınıfının her döneminde % 85 devam zorunluluğu olduğunu da belirtmek isterim.
  • 298 kişinin AF 145 kişinin A kuru olduğu açıklandı.
  • yok mu başka gelişmeler

aralık'ta teknoloji merkezi bitiyormuş sonrasında da mühendislik fakültesine başlanacakmış.
  • Arkadaşlar TOBB isletme bölümü hakkında fikirleri olanlar paylaşabilirmi, yada okuyan varmı sormak istediklerim var..
  • arkadaşlar ben 1.sınıf bilgisayar mühendisliğinde okuyorum.fakat bu dönem biraz çalkantılı geçiyor.bende dondurmak istedim.dondurmak için geç kalmışım.ben bu dönem derslerden kalırsam yani okula gitmezsem nasıl olcak çünkü ders falan çalışamıyorum .bu hafta vize haftası muhtemelen kalcam.1 dönem uzayacakmı?ne zaman başlıcam ?cevap verirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.