Şimdi Ara

Nvidia: Windows 7 ile %15'e yakın oranda daha yüksek SLI performansı alınabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
5.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD-ATi'den sonra Nvidia da Windows 7 işletim sistemiyle ilgili görüşlerini açıklamaya başladı. Kapalı kapılar ardında DirectX 11 destekli GPU'larını geliştirmeye devam eden Santa Clara merkezli firma, Windows 7 ile gelecek yeniliklerin ekran kartlarında grafik performansını arttıracağını ve oyuncuların daha yüksek performans elde edebileceğini düşünüyor. Nvidia ayrıca 7. jenerasyon Windows işletim sisteminin SLI teknolojisine de katkı sağlayacağını düşünüyor.

Firmanın elimize ulaşan resmi dökümanlarından birinde Windows 7 işletim sisteminin SLI performansı Windows XP ile karşılaştırılmış. Yapılan karşılaştırmanın detayları açıkalnmış olmasa da Nvidia'nın açıklamasına göre SLI teknolojisi Windows XP ile kıyaslandığında Windows 7 ile birlikte %15'e varan oranda daha yüksek performans sunabilecek. Tabii Windows XP ile resmi olarak DirectX 10 API'si çalışmadığı için yapılan karşılaştırmanın DirectX 9 eksenin gerçekleştirilmiş olması da kuvettle muhtemel görünüyor.

Bu arada Nvidia şimdiye kadar 758 oyunda SLI desteği sunulduğunu ve sayının artmaya devam ettiğini de açıkladı.

• neden vista degilde artık yaşlı oldugu kabul edilen bir işletim sistemi olan xp ile performansı karşılaştırılmış? bence reklam kokan hareketlere devam ediyorlar.%13-15 arası fark bence cok bile değil xp ile kıyaslanırsa
  • microsoft nvidia ya ne kıyak yaptı acaba?
  • gta 4 de slı desteği varmı
  • cysisde 30 fps alacağına 34.5 alırsın pek bir fark göremiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: elensar

cysisde 30 fps alacağına 34.5 alırsın pek bir fark göremiyorum

saka mı bu nasıl yok bu yuksek ayarlarda ve cozunurlukte 2fps ne kadar onemli haberin yok herhalde..o 5 fps akıcılığı cok etkiler..
  • Şu grafikleri yaparken neden sıfırdan değilde doksan civarından alıyorlar ki?
    Böylece bakınca aradaki fark sanki %100 artmış gibi gözüksün diye olabilir mi?
    Sadece yakından bakıp incelerseniz gerçeği görebilirsiniz.
  • adam xp yi zamanında kral ilan etti tahttan indiremiyor şimdide kötülüyor ipleyen yok eski pclerin vazgeçilmezi xp
  • Burada sanki bilinç altına gönderme var gibi..Dikkat ederseniz yukarıdaki grafikde rakamları okumadan sadece değerlerin gösterildiği şekle bakılırsa fark % 50 okununuyor, yüzde % 15 okumak imkansız;oyun oynamaktan bunların beyni sulanmıştır herhalde diye mi düşündüler acaba?
  • Eski degil , benimde vazgeçilmezimdir Xp.
    Şimdi laf söylemeye gerek yok : Nvidia daha önce SLI ın verimsiz oldugunu şimdi kendi kabul etmiş , artık daha verimliymiş vs vs vs..
  • 3 gündür Nvidia'dan ardı ardına açıklama yapıyor, microsoftu yere göğe sığdıramıyor, çok merak etmeye başladım nedir bu işin sırrı???
  • o grafiği hazırlayan kurnazlar 100 ile 115 arasındaki çizgi uzunluğu o kadar fazla olurmu 2 misli olmuş
  • Win 7 full sürüm çıksada nimetlerinden yararlansak artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: RoyalForce

o grafiği hazırlayan kurnazlar 100 ile 115 arasındaki çizgi uzunluğu o kadar fazla olurmu 2 misli olmuş

%90 dan başlıyor o zaten grafik te haa göremiyorum ben , dikkat edin.
    hata kafa yapısında , hep kösmece hep kösmece
  • quote:

Orjinalden alıntı: lzerk

3 gündür Nvidia'dan ardı ardına açıklama yapıyor, microsoftu yere göğe sığdıramıyor, çok merak etmeye başladım nedir bu işin sırrı???

para..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cluber00

quote:

o grafiği hazırlayan kurnazlar 100 ile 115 arasındaki çizgi uzunluğu o kadar fazla olurmu 2 misli olmuş

%90 dan başlıyor o zaten grafik te haa göremiyorum ben , dikkat edin.
    hata kafa yapısında , hep kösmece hep kösmece

oda üçkeğatçılığın diğer versiyonu
  • Vista karşılaştırmasını bekliyoruz...Asıl fark Vista ile %15 olursa o zaman bir değeri olurmuş....
  • quote:

oda üçkeğatçılığın diğer versiyonu

Resimdeki çubukları %90 dan başlatım haberi okuyanlara farkı dahada fazla hissettirmek.
    Doğru.
  • şu grafiğede hastayım. psikolojik etki yaratsın diye mi böyle yapıyorlar
  • Windows xp yavaş yavaş tarih olmaya başlar artık
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.