Şimdi Ara

Gigabyte tek PCB'li GeForce GTX 295 modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tayvan merkezli lider donanım üreticilerinden Gigabyte, tek PCB'li GeForce GTX 295 modelini duyurdu. Firmanın GV-N295-18I-B rev2.0 kod adını taşıyan yeni ekran kartı 55nm üretim teknolojisiyle ile hazırlanan GT200b GPU'sunun çiftinden güç alıyor. Tasarım özellikleri itibariyle Nvidia'nın referans çizgisini koruyan yeni model, 2x 448-bit bellek veri yolu desteğine, 2x 240 paralel işlem birimine ve 1792MB GDDR3 bellek kapasitesine sahip.

Grafik işlem birimi 576MHz'de, bellekleri ise 2016MHz'de görev yapan ekran kartı DirectX 10 ve PCIe 2.0 spesifikasyonlarıyla da uyumlu. PureVideo HD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için GPU tabanlı hızlandırma yapabilen ekran kartı aynı zamanda CUDA, PhysX ve Quad SLI teknolojilerine de destek veriyor. Çift PCB'li GeForce GTX 295 modelinden farklı olarak üzerinde sadece iki adet DVI konnektörü bulunan kartın yakın zamanda satışa sunulması bekleniyor.

Gigabyte'ın duyurusunu yeni yaptığı GV-N295-18I-B rev2.0 modeliyle ilgili henüz herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• ati artık nvidia'dan liderliği alsa iyi olacak,5xxx serisi hele çıksın
  • GT300 arifesinde bu kartları kim için üretiyorlar anlamıyorum. GTX295 bence yeterince doydu, bu kartlar sanırım; "artık bizde tek pcb yapabiliyoruz" demek için üretilmiş sanki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatihcanery

ati artık nvidia'dan liderliği alsa iyi olacak,5xxx serisi hele çıksın

ati 5xxx serisini yapmayı düşünürken nvidia atinin 6xxx serisine denk gelecek ekran kartları yapar ati 5xxx i yaptığında nvdianın kartları ile karşılaştırılır f/p olarak ati öne geçer yine kısa bir süreliğine
  • bi tutuyorlar yakasından ohhhhhh yahu bu kkartlar hiç elden ayaktan düşmüyormu ya 4870x2 bile halen çok pahalı ya gtx295 acaip pahalı peff
  • ya bi türlü piyasaya düşmedi tek pcb kartlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: apollonx

GT300 arifesinde bu kartları kim için üretiyorlar anlamıyorum. GTX295 bence yeterince doydu, bu kartlar sanırım; "artık bizde tek pcb yapabiliyoruz" demek için üretilmiş sanki.

Bazı akıllılar alsın diye
  • Evet 300 serisi gelirken 700 dolar kim verir buna 5-6 ay sonra 300 dolara kadar duser
  • LCD Tv arayısım devam ediyor konsolumu alıp 2010'u beklemeyi dusunuyorum kısacası benzer yorumlara katılıyorum 3xx serisi gelirken kim alırkı bunu? :)
  • ne üretirse üretsin nvidia hep reklam ve pazarlama stratejisi yani amiyane tabirle fırlamalıklarıyla göz boyuyor ATİ ise gerçekten üretiyor ve fiyat başarım da 1 numara bu güne kadar hem nvidia hem ati kullandım ama şunu söyliyim nvidia beş para etmez... gidip oyun firmalarına para yedirsin sadece nvidia....
  • valla sürekli gtx295 çıkıyor.bu dx11 oyunların geç geleceğinin bir işareti gibi.hadi hayırlısı
  • Tek pcbli bir gtx295 e sahibim. Şahsen suan kart boşta 40 derecelerde yuk altında 70 i gectigini gormedim. Overclock potansiyeli ise cok yuksek. Isınma sorununa nihayet bir cozum bulunmus.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sultanomar

quote:

Orjinalden alıntı: fatihcanery

ati artık nvidia'dan liderliği alsa iyi olacak,5xxx serisi hele çıksın

ati 5xxx serisini yapmayı düşünürken nvidia atinin 6xxx serisine denk gelecek ekran kartları yapar ati 5xxx i yaptığında nvdianın kartları ile karşılaştırılır f/p olarak ati öne geçer yine kısa bir süreliğine

Bu nasıl bir karşılaştırmadır ya. unutma ozaman ati 4870 le yaklaşık 4 ay liderdi. Birde çıkmamıl bir 5xxx serisi hakkında nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun. Ben nvidianın çok güzel kartlar yaptığını düşünüyorum hatta çoğu zaman daha iyi gibi. Ancak senin karşılaştırman çok saçma olmuş.

• bunda çift gpu olduğu için ortaya koyuyorlar fanı herhalde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.