- x
Plastik Far Temizliği
165 Cevap110627 Görüntüleme22 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

25 Mesaj
21 Haziran 2009; 22:38:15 

Plastik far camları zamanla kirlenmesinden dolayı kötü bir görüntü oluşturuyorlar. Bazı arkadaşlar bu sorunu farlarını değiştirirek çözüyorlar. Yakın bir arkadaşım tutturdu bu yüzden farımı değiştircem diye. Bizde tanıdıklara sorduk, camını temizlet gitsin ne uğraşıyonuz dediler nasıl olacak dedik, basit dediler. Büyük şehirlerde bu işi çok güzel bir şeklide temizlik yolu ile çözen yerler varmış. Arkadaşın arabasının farını izmir de 1.sanayi sitesinde Atatürk Stadının karşısında Newcar diye bir yıkmacı var oraya yaptırdık çok güzel oldu. Böyle bir sorunu olan arkadaşlar varsa bu tür profesyonel yerleri tavsiye ederim. Adamlar işlerini çok iyi yapıyor ;)

243 Mesaj
26 Haziran 2009; 11:58:47 

walla ben kendi farımı kendim temizledim.
ankarada far temizlemeye 80YTL istediler. internetten araştırdım biraz kendim hallettim,
çok da güzel oldu.
bence dışarıya para vermeye gerek yok. para kolay kazanılmıyor...

25 Mesaj
27 Haziran 2009; 14:18:59 

Tabi ki kendinizde yapabilirsiniz, ama bu işler de bazen kötü sonuçta alabilirsiniz, ben profesyonel çözüm arayanlar için verdim bu bilgiyi ;)

2256 Mesaj
27 Haziran 2009; 20:38:14 

bulaşık makinesine atın diyordu bi yerde.

New Astra Edition

triger

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Temmuz 2009; 17:12:04 

quote:

Orjinalden alıntı: triger

bulaşık makinesine atın diyordu bi yerde.

Şaka Mı Bu

946 Mesaj
5 Temmuz 2009; 11:43:08 

megaıurs plastix ile pırıl pırıl edebilirsiniz

435 Mesaj
7 Temmuz 2009; 0:46:53 

nasıl temizleyecez arkadaşlar biraz açarmısınız

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

435 Mesaj
7 Temmuz 2009; 0:49:05 

ben focus 1 sahibiyim fakat farın daha nasıl söküleceğini dahi bilmiyorum içi toz alırmı farın anlayamadım biraz açık anlatırsanız sevinirim teşekkürler

4563 Mesaj
7 Temmuz 2009; 4:35:15 

sökmesine sökülürde toplarken sorun olabilir toplarken dikkat edilmezse farın içine su girebiliyor

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi

806 Mesaj
7 Temmuz 2009; 10:05:39 

quote:

Orjinalden alıntı: mclearen

ben focus 1 sahibiyim fakat farın daha nasıl söküleceğini dahi bilmiyorum içi toz alırmı farın anlayamadım biraz açık anlatırsanız sevinirim teşekkürler

Söndü...

ARABESK Destek Hattı-
25.06.09

243 Mesaj
7 Temmuz 2009; 13:49:05 

quote:

bende clioII var, 2000 rxt. öncelikle sizin farınızın yapısını tam olarak bilmiyorum. benimki plexiglass dedikleri türden sanırım orjinal far.

farlarımın biri berbat durumda, diğeri ona nispeten daha iyi durumdaydı. güneş lekesi (yanığı) dedikleri şeyden dolayı.
far üst yüzeyi sapsarıydı. ışığı dışarı veremiyordu.

temizledikten sonra sıfır gibi oldu. uyarayım ama far yüzeyinde hiç belli olmayacak kadar ince çizik kalabiliyor.

İşlem başlıyor...

*** Farın içini açmaya gerek yok, güneş yanığı sadece dış yüzeydeymiş (ben içini açtıktan sonra anladım).
*** Farın içinde de az da olsa tozlanma oluyo. onu temizleyince farın o aynalı kısmı daha bir parlıyor.
*** Olaki farın içini de (tekrar ediyorum hiç gerek yok) açarsanız malzemecilerde slikon satılıyor. ama şeffaf değil siyah silikon (bu hem daha kuvvetli yapıştırıyormuş, hem sızdırmazlığı daha iyiymiş, hemde dış etkenlere (sıcak, soğuk, kar, buz vs.) daha çok dayanıyormuş. 3-5 ytl ye temin edebilirsiniz. farın içini temizledikten sonra iyice kurutmak şart. daha sonra bu silikonu kullanarak kapatıyorsunuz. farın önündeki plastiği sökerken dikkat edin tırnakları kırmayın. bir de söktükten sonra göreceksiniz ki eski slikon conta gibi kalıyo plastiğin etrafında. onu da iyice temizlemeniz lazım. (bu zor oluyo çünkü bu silikon kuruyunca yumuşak plastik gibi bir hal alıyor. kesilmiyo, kopmuyo vs).

*** Farın dışını temizlemek için gerekenler:
1- 600-800 kumlu zımpara (ben 600 kullandım)
2- 1200-1500 kumlu zımpara (ben 1500 kullandım)
3- 2500-3000 kumlu zımpara (bulamadım, plexiglass işi yapan bir tanıdığın tavsiyesiyle bir önceki aşamada kullandığım ve dişi azalmış 1500lük zımparayı kulladım)
4- orta sertlikte (aldığım yer öyle dedi) pembe renk pasta cila. (mavisi daha iyi sonuç veriyormuş sonradan duydum ama emin değilim) ve uygulamak için bir miktar kot bezi ya da üstüpü.
5- eğer farı yerinden sökmeyecekseniz kağıt bant. ( ben farı söktüm böylece hem boyayı tehllikeye atmadım hem de daha rahat oturduğum yerden çalıştım.)

işlem aşamalarına geçiyorum:

öncelikle tek far yaklaşık 30-40 dk sürüyo.
*** Farın etrafına zımpara işleminde boyaya zarar vermemek için bant çekiyorsunuz. kağıt bant boyaya zarar vermez.
*** Far kuru iken 600 lük zımparayla iyice zımpara yapıyorsunuz. sadece leke olan yerleri değil tamamını. çok bastırmadan, daire çizerek. leke kalmayıp far dış yüzeyi tamamen beyaz flu bir şekil alıyo. ( laf aramızda bu aşamada çok korktum tekrar eskisi gibi şeffaf olmayacak diye).
*** Aynı işlemi 1500 lük zımparayla yapıyoruz. bu arada 600lük zımpara baya baya çizik bırakıyo farda. bu 1500lük zımpara temizliyo çizikleri ve fluluk devam ediyo. far yüzeyinde zımpara yapılmamış yer kalmayacak. leke kalmış gibi görünen yer varsa o kısma biraz daha zımpara uygulanabilir.
*** Farı iyice yıkayın. mümkünse musluk sürekli açık halde farın üstüne akarken, yoksa benim yaptığım gibi bir arkadaştan yardım isteyip bidondan su akıtarak ıslak bir şekilde 2500 lük zımparayı uygulayın. farın tekrar şeffaflaştığını göreceksiniz. iyice şeffaf olana kadar devam edin.
*** suyu kapatın, farı iyice kurulayıp üstüpüyle ya da kot beziyle pasta cilayı yine daireler çizerek iyice uygulayın. bu işlemi kolunuz yoruluncaya kadar yapıyorsunuz. cila far yüzeyinde koruma oluşturuyor. o yüzden pasta cila işiniz bittiğinde farı yıkamayın, temiz bir bezle kalıntı varsa silin.

İşlem tamamdır

243 Mesaj
7 Temmuz 2009; 15:42:17 

quote:

Orjinalden alıntı: MrFellowxCc

Şaka Mı Bu

hayır ama fardaki leke için değil. benim stopların içi çok kirlenmişti. geri vitesi nerdeyse aydınlatmıyordu. zaten bizim stopları tek vida tutuyor. çıkarıp yıkadım.
iyice kurutup yerine taktım. daha iyi oldu...

435 Mesaj
7 Temmuz 2009; 21:22:40 

ciddimisin abi sen zımpara konusunda
quote:

Orjinalden alıntı: nova730

bende clioII var, 2000 rxt. öncelikle sizin farınızın yapısını tam olarak bilmiyorum. benimki plexiglass dedikleri türden sanırım orjinal far.

farlarımın biri berbat durumda, diğeri ona nispeten daha iyi durumdaydı. güneş lekesi (yanığı) dedikleri şeyden dolayı.
far üst yüzeyi sapsarıydı. ışığı dışarı veremiyordu.

temizledikten sonra sıfır gibi oldu. uyarayım ama far yüzeyinde hiç belli olmayacak kadar ince çizik kalabiliyor.

İşlem başlıyor...

*** Farın içini açmaya gerek yok, güneş yanığı sadece dış yüzeydeymiş (ben içini açtıktan sonra anladım).
*** Farın içinde de az da olsa tozlanma oluyo. onu temizleyince farın o aynalı kısmı daha bir parlıyor.
*** Olaki farın içini de (tekrar ediyorum hiç gerek yok) açarsanız malzemecilerde slikon satılıyor. ama şeffaf değil siyah silikon (bu hem daha kuvvetli yapıştırıyormuş, hem sızdırmazlığı daha iyiymiş, hemde dış etkenlere (sıcak, soğuk, kar, buz vs.) daha çok dayanıyormuş. 3-5 ytl ye temin edebilirsiniz. farın içini temizledikten sonra iyice kurutmak şart. daha sonra bu silikonu kullanarak kapatıyorsunuz. farın önündeki plastiği sökerken dikkat edin tırnakları kırmayın. bir de söktükten sonra göreceksiniz ki eski slikon conta gibi kalıyo plastiğin etrafında. onu da iyice temizlemeniz lazım. (bu zor oluyo çünkü bu silikon kuruyunca yumuşak plastik gibi bir hal alıyor. kesilmiyo, kopmuyo vs).

*** Farın dışını temizlemek için gerekenler:
1- 600-800 kumlu zımpara (ben 600 kullandım)
2- 1200-1500 kumlu zımpara (ben 1500 kullandım)
3- 2500-3000 kumlu zımpara (bulamadım, plexiglass işi yapan bir tanıdığın tavsiyesiyle bir önceki aşamada kullandığım ve dişi azalmış 1500lük zımparayı kulladım)
4- orta sertlikte (aldığım yer öyle dedi) pembe renk pasta cila. (mavisi daha iyi sonuç veriyormuş sonradan duydum ama emin değilim) ve uygulamak için bir miktar kot bezi ya da üstüpü.
5- eğer farı yerinden sökmeyecekseniz kağıt bant. ( ben farı söktüm böylece hem boyayı tehllikeye atmadım hem de daha rahat oturduğum yerden çalıştım.)

işlem aşamalarına geçiyorum:

öncelikle tek far yaklaşık 30-40 dk sürüyo.
*** Farın etrafına zımpara işleminde boyaya zarar vermemek için bant çekiyorsunuz. kağıt bant boyaya zarar vermez.
*** Far kuru iken 600 lük zımparayla iyice zımpara yapıyorsunuz. sadece leke olan yerleri değil tamamını. çok bastırmadan, daire çizerek. leke kalmayıp far dış yüzeyi tamamen beyaz flu bir şekil alıyo. ( laf aramızda bu aşamada çok korktum tekrar eskisi gibi şeffaf olmayacak diye).
*** Aynı işlemi 1500 lük zımparayla yapıyoruz. bu arada 600lük zımpara baya baya çizik bırakıyo farda. bu 1500lük zımpara temizliyo çizikleri ve fluluk devam ediyo. far yüzeyinde zımpara yapılmamış yer kalmayacak. leke kalmış gibi görünen yer varsa o kısma biraz daha zımpara uygulanabilir.
*** Farı iyice yıkayın. mümkünse musluk sürekli açık halde farın üstüne akarken, yoksa benim yaptığım gibi bir arkadaştan yardım isteyip bidondan su akıtarak ıslak bir şekilde 2500 lük zımparayı uygulayın. farın tekrar şeffaflaştığını göreceksiniz. iyice şeffaf olana kadar devam edin.
*** suyu kapatın, farı iyice kurulayıp üstüpüyle ya da kot beziyle pasta cilayı yine daireler çizerek iyice uygulayın. bu işlemi kolunuz yoruluncaya kadar yapıyorsunuz. cila far yüzeyinde koruma oluşturuyor. o yüzden pasta cila işiniz bittiğinde farı yıkamayın, temiz bir bezle kalıntı varsa silin.

İşlem tamamdır

435 Mesaj
7 Temmuz 2009; 23:40:33 

kardeşim çok sağolası gerçekten aydınlandım gitti gidiyorda bir plastik far temizleyicisi buldum uygulaması aynen senin anlattığın gibi yarın zımparaları temin edip başlayacam işe farlaarı sordum yan sanayisi 195 lira verilmez o para yapacam artık kendim bişeyler

kötü görüntüsünü geçtim yolu göremiyorum mahvoluyorum sürekli selektör kullanır oldum farlar berbat

243 Mesaj
8 Temmuz 2009; 12:00:48 

quote:

ciddimisin abi sen zımpara konusunda

Çok ciddiyim. ben de youtube da izledim. birsürü video çekip koymuş adamlar.
headlight cleaning diye aratırsanız görürsünüz.
temizlemek için başka bir ürüne gerek yok bence. bildiğimiz pasta cila yetiyor.
kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nova730 -- 8 Temmuz 2009; 12:01:45 >

435 Mesaj
8 Temmuz 2009; 23:11:55 

bugün sanayiden zımparaları aldım uyguladım eskisinden kat kat ii oldu farlar açıldı resmen
fakat cilam yoktu sadece pasta attım fara oda tam istediğim gibi yapmadı cila şartmı yani bu konuda

243 Mesaj
10 Temmuz 2009; 8:38:04 

quote:

bugün sanayiden zımparaları aldım uyguladım eskisinden kat kat ii oldu farlar açıldı resmen
fakat cilam yoktu sadece pasta attım fara oda tam istediğim gibi yapmadı cila şartmı yani bu konuda

cila şart. hem farı parlatıyo, hem de tekrar leke olmasını engelliyo. cila yapınca far sıcaktan daha az etkileniyormuş, öyle duydum.

3495 Mesaj
10 Temmuz 2009; 11:35:31 

http://www.audizine.com/forum/showpost.php?p=3517285&postcount=5

zımpara konusunda şüphesi olanlar

464 Mesaj
12 Temmuz 2009; 20:45:52 

adamlar audi s6 ya yapmış biz bora'ya yapmaya korkuyoz

Aşk beni hep değiştirecek..
N0th!nq .. Jdm.style.

435 Mesaj
12 Temmuz 2009; 23:35:47 

kormayın abi fıstık gibi oluyor siz yaptıkça fardan beyaz bi sıvı akacak o kesilinceye kadar suyla zımpara edin o kesildimi far temizlenmiştir 2000lik zımpara tam temizliyor haberiniz olsun... sağolsun bende nova abiden öğrendim farlar çok ii bugün deneme fırsatım oldu karanlıkta ii aydınlatıor çok fark var eskie nazaran

435 Mesaj
12 Temmuz 2009; 23:38:05 

kormayın abi fıstık gibi oluyor siz yaptıkça fardan beyaz bi sıvı akacak o kesilinceye kadar suyla zımpara edin o kesildimi far temizlenmiştir 2000lik zımpara tam temizliyor haberiniz olsun... sağolsun bende nova abiden öğrendim farlar çok ii bugün deneme fırsatım oldu karanlıkta ii aydınlatıor çok fark var eskie nazaran

1683 Mesaj
16 Temmuz 2009; 13:26:51 

466 Mesaj
17 Temmuz 2009; 16:59:30 

benim elimden bu işler gelmez bende bostancı sanayide bir yere sordum bu arada arabam 2003 model mitsubishi carisma bana temizleme için 2 ön far için 150 lıra dedi cok geldi bana doğal olarak bunu daha uyugun yapacak bır yer tavsıye edıcek arkadas varmıydı.

435 Mesaj
17 Temmuz 2009; 20:11:15 

abi eli kolu olan herkes yapabilir çok kolay niye para kaptıracaksın git o paranın az bi kısmına far için ilaç al kazı farları sonra çek cilanı mis gibi olur yinede tercih senin
quote:

Orjinalden alıntı: sosyetys

benim elimden bu işler gelmez bende bostancı sanayide bir yere sordum bu arada arabam 2003 model mitsubishi carisma bana temizleme için 2 ön far için 150 lıra dedi cok geldi bana doğal olarak bunu daha uyugun yapacak bır yer tavsıye edıcek arkadas varmıydı.

466 Mesaj
17 Temmuz 2009; 20:41:39 

farı mahveden arkadaşların yorumunu burada görünce işi ehli yapması bana mantıklı geliyor andolu yakasında yapan yer tavsıye edıcek arkadaslar yardımcı olursa sevınırım.

946 Mesaj
22 Temmuz 2009; 14:08:27 

ben farın bir kısmını 800 1200 ve 2000 lik su zımparası ile zımparalayıp megaiursplastix ilede cilaladım sonuç güzel ama bu güzellik ne kadar sürer 2 aymı 3 aymı 1yılmı daha sonrasında dahamı kötü olur sonuç nasıl olur acaba

466 Mesaj
25 Temmuz 2009; 2:35:58 

????? bilgisi olan arkadas yokmu

466 Mesaj
25 Temmuz 2009; 17:29:42 

nihayet bugun arabamın farlarını bostancıda altan ustaya temizlettim sıfıra yakın oldu.Bence yapılan işlemi takip edince yapınca bunları yapmak iin ozel ekipman lazım oldugunu anladım.Teşekkur altan usta

460 Mesaj
26 Temmuz 2009; 13:56:22 

quote:

Orijinalden alıntı: sadoz5775

ben farın bir kısmını 800 1200 ve 2000 lik su zımparası ile zımparalayıp megaiursplastix ilede cilaladım sonuç güzel ama bu güzellik ne kadar sürer 2 aymı 3 aymı 1yılmı daha sonrasında dahamı kötü olur sonuç nasıl olur acaba

daha önce uygulandı ancak total süresi nedir bilmiyorum...sanırım uzun süre gidecektir...en azından 2-3 ay sürmeyeceği kesin...

243 Mesaj
27 Temmuz 2009; 17:13:42 

quote:

Orijinalden alıntı: sosyetys

nihayet bugun arabamın farlarını bostancıda altan ustaya temizlettim sıfıra yakın oldu.Bence yapılan işlemi takip edince yapınca bunları yapmak iin ozel ekipman lazım oldugunu anladım.Teşekkur altan usta

Ne kadara yaptırdın? ben kendim temizlemeden önce ank. da sormuştum birkaç yere. 70-80 arası demişlerdi çiftini temizlemeye.

3163 Mesaj
27 Temmuz 2009; 23:13:50 

benim megane 2 nin bugün bi baktım 2 farın içinede küçük küçük sinekler girmiş bi baktım ki sol davlumbazdaki kapak yok ve farların iki kapağıda yok bi an şok oldum daha geçen hafta ordalardı nereye gittiler bi anda hayret ettim o 3 kapak bana ne kadara mal olur ve sinekleri nasıl içeriden alıcam

DH FACEBOOK POLO 6R CLUP

243 Mesaj
29 Temmuz 2009; 13:28:10 

farın camı açılmadan sinekleri nasıl alırsın bilmiyorum. yapılabiliyorsa bilen arkadaşlar yardımcı olur.
diğer türlü farı önce yerinden sökeceksin. üstteki camı tırnakları kırmadan dikkatle açacaksın. açarken camı yapıştıran siyah conta (terason du adı galiba ama emin değilim) sünecek, sen maket bıçakla keseceksin.
bu şekilde dikketle tamamını çıkarıp içini temizleyebilirsin.
bu siyak silikondan alıp camı yerine kenarlarda hava kalmayacak şekilde izole ederek takacaksın.
hiç kolay bir iş değil ama illa yapacağım diyosan kolay gelsin.
bence işte bu konuda profesyonel yardım alınabilinir.

105 Mesaj
15 Ağustos 2009; 6:25:30 

Bende far temizleme oldugunu bilmiyordum sitede dolaşırken tesadüfen gördüm kendim uygulayacaktım ancak bu işi yapan yerlerde fiyat uygunsa dışarıda yaptırmaya karar verdim araştırmalarım sonucunda bakırköy kartaltepe de itfayiye nin karşısında Hıfı Garrage diye bir yer var orada yaptırdım iki farı 75 liraya temizlettim farlarım çok cizikti yeni gibi oldu tavsiye ederim

1984 Mesaj
25 Ağustos 2009; 21:12:53 

ben dün polisaj ile pasta attım ve gayet temiz oldu.Ustam hiç zımpara işine girmememi girersem başıma iş açığımı söyledi

38 Mesaj
26 Ağustos 2009; 17:25:41 

resimli anlatım var resimlerden anlaşılıyor zaten iş..

http://renaultyardim.com/otosmf/index.php?topic=334.0

[IMG]http://img200.imageshack.us/img200/7122/simsek5rk4.png[/IMG]

www.renaultyardim.com

12 Mesaj
1 Eylül 2009; 9:33:19 

Arkadaşlar Ankara'da da far temizliğini ehliyle yapan yer 2002 Stop tur. Sahibi arkadaşım olur, geçenlerde arabanın bakımı için Şaşmaz Sanayi'ye gitmiştim orada gözlemleme imkanım oldu. Gelen araçların farlarını söküp iç ve dış temizliğini özenle yapıyorlar. Yaptıkları işe garanti veriyorlar, bir sorun olursa getiriyorsunuz tekrar elden geçiriyorlar. Farların sökülüp takılmasıda dahil, fiyatıda uygun. Web adresi www.2002stop.com

Saygılarımlar

1543 Mesaj
15 Eylül 2009; 20:03:20 

Bu zımpara yöntemi ile farların elimde patlama olasılığı var mı? Midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım yani.

Ayrıca Konya da far temizliği yapan biryer var mı?

AMD Phenom II 965 BE 3.4@4.080ghz o.c. / Xigmatek Red Scorpion CPU Cooler / 256 bit Gigabyte GTX 460 1gb@900-1800-4200 o.c. / MSI 870a-G54 Mainboard / Kingston 2*2gb 1600mhz DDR3 RAM / WD Caviar BLack 64mb SATA III 1 TB HDD (X2)/ Viewsonic VX2433WM 24" Monitör / Logitech x540 5.1 / Dark Knight Kasa / High Power 600w PSU / Microsoft Ergonomic 4000 klavye / CM Storm Sentinel Advance Mouse / CM Storm CS-X Battle Mouse Pad / Seagate Free Agent Desk 1,5 TB HDD / Airties 5450 + 2410 / Creative Fatal1ty Gaming Headset / Sony Ericsson W900i

SEAT Cordoba TDI 2003 Stella Sedefli Siyah

25 Mesaj
9 Ekim 2009; 22:02:49 

Bu konuda bahsettiğim abi web sitesi açmış;
http://www.newcarturkiye.com

İsteyen arkadaşlara yardımcı olmuşuzdur umarım ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capreolus -- 16 Ağustos 2010; 3:48:02 >

4424 Mesaj
14 Mart 2010; 0:45:01 

Hyundai Accent Era 2009 1.4lt 16v 97ps DOHC

New Thinking. New Possibilities.

71 Mesaj
4 Nisan 2010; 17:41:08 

İzmirde Çiğli Ata sanayi sitesinde Fartürk var. Sararmış farları temizliyorlar. Eğer farın içi temizse far yeni gibi oluyor gerçekten. Websitesi de var: www.farturk.com

Tamam.

247 Mesaj
9 Nisan 2010; 11:08:22 

merhaba,
farlarım dısardan sararmıstı bunları izmir buca daki sanayide hic farları sokmeden uzerınden parlatma(zınpara ile)yapdirdik.ilk bas cok ince zınpara kagıdı ıle ustundeki sararıklar alındı ve uzerıne vernık atıltı super oldu bence arabamın onu degıstı bırden:):)herkese tavsıye ederım..ii gunler

307 XT PREMIUM, 307 XS, 407 Premium..

3092 Mesaj
12 Nisan 2010; 23:55:50 

pehlivan stopda far temizliği yaptırdık

ilanındaki farlarınız ılk gunkı gıbı olucak ıbaresı fazlaca ıddalı olmus

4 Mesaj
16 Temmuz 2010; 13:18:21 

arkadaşlar marka farketmeden sağ sol farı 90 TL ye garantili temizletiyoruz biz arkadaşlara. Erciyes İs yerleri merkezi 9. cadde no:113 Oto Yaşarlar... Otomotiv mühendisi bi arkadaş var gerçekten sıfır gibi yapıyor.

2267 Mesaj
22 Temmuz 2010; 22:48:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Hardey

arkadaşlar marka farketmeden sağ sol farı 90 TL ye garantili temizletiyoruz biz arkadaşlara. Erciyes İs yerleri merkezi 9. cadde no:113 Oto Yaşarlar... Otomotiv mühendisi bi arkadaş var gerçekten sıfır gibi yapıyor.

Buda DH'deki yeni moda reklam taktiği. Sanki işyerinin müşteriside böyle bir konu olsa bizde tavsiye etsek diye arama yapıyorlar Google'da. İnandırıcı olun biraz.

25 Mesaj
16 Ağustos 2010; 3:48:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

Buda DH'deki yeni moda reklam taktiği. Sanki işyerinin müşteriside böyle bir konu olsa bizde tavsiye etsek diye arama yapıyorlar Google'da. İnandırıcı olun biraz.

Yeni farkettim de harbiden konu bir anda reklam yerine dönmüş :)

695 Mesaj
16 Ağustos 2010; 12:35:10 

quote:

hayır ama fardaki leke için değil. benim stopların içi çok kirlenmişti. geri vitesi nerdeyse aydınlatmıyordu. zaten bizim stopları tek vida tutuyor. çıkarıp yıkadım.
iyice kurutup yerine taktım. daha iyi oldu...

calgone mu kullandın dayı??

Hyundai Getz 1.5 CRDI 82 Bg Kristal Mavi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Ağustos 2010; 18:25:56 

belli bir süreden sonra plastik far matlaşır, ne kadar temizlerseniz temizleyin yeni gibi olmaz. hiç uğraşmayın plastik fardan hayır gelmez.

2893 Mesaj
18 Ağustos 2010; 19:45:44 

[font="Tahoma"]
Bu işte en güzeli iç-dış temizlik bence. Ben bir yere sormuştum far boyama+temizleme montaj dahil 150TL demişlerdi. Eğere bana yakın yerde bulursam kesinlikle yaptırmayı düşünüyorum...

Yoruldum Deme
Ölünce Dinlenirsin

7798 Mesaj
5 Eylül 2010; 21:49:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Rallyman61

benim megane 2 nin bugün bi baktım 2 farın içinede küçük küçük sinekler girmiş bi baktım ki sol davlumbazdaki kapak yok ve farların iki kapağıda yok bi an şok oldum daha geçen hafta ordalardı nereye gittiler bi anda hayret ettim o 3 kapak bana ne kadara mal olur ve sinekleri nasıl içeriden alıcam

Far ampülünü çıkar, çok kuvvetli emiş gücü olan bir elektrik süpürgesiyle çektir. Kolayca çıkar hepsi. Ama aynalara yapışan tozlar kalır. Onları da temizlemek istersen far camlarını sökmen lazım. Ya da yumuşak bir telin ucuna kuru pamuk sarıp ampül deliğinden sokarak silmeyi deneyebilirsin...

KEDÜDÜR O , KEDÜ KEDÜ

5 Mesaj
18 Eylül 2010; 13:18:32 

Plastik far camı üzey temizliğinin nerede yapıldığını soran arkadaşlar, Bursa merkezli mini hasar onarım yapan ARS Auto firması hem uygulama yapıyor, hemde uygulama malzemelerinin satışını yapıyor. web adresi www.ars.gen.tr

472 Mesaj
5 Ekim 2010; 12:00:57 

Arkadaşlar benim megane 2 aracım var onun farı lekelenmedi ama bildiğiniz soyuldu (nasıl oldu anlamıadım ama).Bu konuda ne yapmam gerektiğini bilen var mı?

5 Mesaj
9 Ekim 2010; 20:47:43 

Arkadaşım ekli linkteki videoda sorununa nasıl çözüm bulunduğunu görebilirsin.
http://www.facebook.com...deo.php?v=1349770977258
quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

Arkadaşlar benim megane 2 aracım var onun farı lekelenmedi ama bildiğiniz soyuldu (nasıl oldu anlamıadım ama).Bu konuda ne yapmam gerektiğini bilen var mı?

472 Mesaj
11 Ekim 2010; 15:32:29 

Teşekkürler biraz önce izledim.Ama bu farda yılların verdiği bir is vardı.Benimkinde ise farlar pırıl pırıl sıkıntı yok ama far camında soyulma var.Bakalım ankarada 2002 diye bir yer var onu aradım 80 liraya yapıyorlarmış,malum benim araba megane olunca sadece ön tampunu sökmek 30 liraymış.Bakalımbir götüreceğim hatta ben buraya farın görüntüsünüde ekleyeyim bugün.

25 Mesaj
25 Kasım 2010; 19:20:13 

2003 model doblo malibuya bu uygulamayı yapsam sorun olur mu acaba ? bazı sitelerde farın camına göre değişir falan diyoda o yüzden soruyorum.

48 Mesaj
30 Kasım 2010; 15:11:07 

megane 2 sağ farım yeni değişti kırılmıştı sağ taraf yepyeni sol taraf sarımsı bi renkte acayip belli oluyo ya temizletecem ya da yeni far alıcam 250 tl far temizleme işini ankarada halledebilir miyim acaba 50 tl ortalama birde plastik far temizleniyo mu kimisi temizlenmez kimisi temizlenir diyo bir türlü netleştiremedik bu konuyu

Eğitim Birliği15'İNCİ P.EĞT.TUG.P.ÇVŞ.EĞT.TB.KH. VE KH.TK./SAMSUN MERKEZ

Esas Birliği1'İNCİ MKNZ.P.TUG.TOP.TB.KH. VE KH.HİZ.BL./AĞRI DOĞUBAYAZIT

472 Mesaj
1 Aralık 2010; 14:16:13 

Valla bana temizlenir dendi hatta bir yerede gittim burda reklamıda var ama hiç beğenmedim.Çok ilgisizlerdi dükkanın içinde 5 dk boyunca dolandım bir kişide gelip buyur abi sorun neydi demedi.Sessizce girdim sessizce çıktım anlayacağın.Bu arada farlar konusuna gelirsen senin araç kaç modeldi bilmiyorum ama 2004 meganım için tek far 150 lira valeo marka bunu bilesin.Far temizlemedede bana 80 lira demişlerdi 2 far için ama bunun sadece ön tampon sökümü için 30 lira alıyorlar meganelerın farları tampon sökmeden çıkmıyor,heleki ampul değişimi daha sıkıntılı...

47 Mesaj
2 Aralık 2010; 1:19:12 

linkteki yerde yaptırdım izmirde, sonuç oldukça başarılıydı, nerdeyse farları değiştirecektim bende 2003 corollanın :D tavsiye ederim arkadaşlar,,,

http://www.facebook.com...ARAGE-R/108370385865107

E 5200 (3,5 Ghz), P45-DS3L, ZOTAC 9600 GT, Thermaltake WingRS 101,

48 Mesaj
2 Aralık 2010; 21:16:03 

quote:

Orijinalden alıntı: stagemasterone

Valla bana temizlenir dendi hatta bir yerede gittim burda reklamıda var ama hiç beğenmedim.Çok ilgisizlerdi dükkanın içinde 5 dk boyunca dolandım bir kişide gelip buyur abi sorun neydi demedi.Sessizce girdim sessizce çıktım anlayacağın.Bu arada farlar konusuna gelirsen senin araç kaç modeldi bilmiyorum ama 2004 meganım için tek far 150 lira valeo marka bunu bilesin.Far temizlemedede bana 80 lira demişlerdi 2 far için ama bunun sadece ön tampon sökümü için 30 lira alıyorlar meganelerın farları tampon sökmeden çıkmıyor,heleki ampul değişimi daha sıkıntılı...

benim megane 2007 model o yüzden biraz pahalı mercekli. Dediğin gibi tampon inmesi lazım senin gittiğin yer neresiydi kardeş pm atabilir misin? o tavırdaki dükyanlara gitmek istemiyorum

Eğitim Birliği15'İNCİ P.EĞT.TUG.P.ÇVŞ.EĞT.TB.KH. VE KH.TK./SAMSUN MERKEZ

Esas Birliği1'İNCİ MKNZ.P.TUG.TOP.TB.KH. VE KH.HİZ.BL./AĞRI DOĞUBAYAZIT

850 Mesaj