Şimdi Ara

Plastik Far Temizliği (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
17
Favori
252.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @nova730 yazın ve anlatımın için teşekkür ederim arkadaşım.
    saat 17:00 surlarında tesadüfen yazını okudum ve uzun zamandır kafamda sorun ettiğim şu far sorununa bir çözüm buldum.
    Farın 1 tanesini yapmam bana 1,5 saate patladı.
    Ekipmanlar ;
    600 lük zımpara 2 adet
    1500 lük zımpara 2 adet
    2000 lik zımpara 2 adet
    Pasta + cila
    toplam : 22 TL

Bu arada pasta cilanın %80 ni kalacak arabanın orasını burasını düzeltebilirsiniz, yani fiyata aslında pasta cilayı dahil bile etmeye gerek yok.

ettik diyelim toplam 22 tl :)

benim farlarımın teki yan sanayisi 180tl :)
    yaparken aldığım zevk ve tecrübe paha biçilemez

farın diğerinide yarın yapıcam sonra sisleride yapmayı düşünüyorum yapılmış ve yapılmayan farın resimlerini koyuyorum aradaki farkı az çok idrak edebilirsiniz

Plastik Far Temizliği

Plastik Far Temizliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tdemirtas -- 28 Mayıs 2011; 20:06:29 >

• elde uğraşmak zor geliyorsa (benim gibi), 3M ürünleri satan bir yere gidin. "3M Headlight Restoration Kit" olarak satılan ürünü alın (2hafta önce İzmir ^M satıcısından 45TL ye aldım).
    içerisinde 500, 800 ve sanırım 3000 di zımparalar var. cilası var, cila süngeri var. bir de şarjlı matkap ucuna takmak için dairesel aparatı var... Sirasıyla 500, 800 az su ile, 3000 ıslak uygulayın. sonra cilasıyla parlatın. sonuç inanılmaz ve benim iki far için 20 dakikamı aldı...
    youtube da "3M Headlight Restoration Kit" olarak aratın uygulama videolarında nasıl yapıldığı gösteriliyor ve 1 kit ile yaklaşık 6-8 civarı far temizlenebilir...
  • Peugeot 307 farlarini nasil temizleyebiliriz fari sokunce direk icine ulasamiyorum sokmeyi bilen varmi acaba??
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceSPiRiT

elde uğraşmak zor geliyorsa (benim gibi), 3M ürünleri satan bir yere gidin. "3M Headlight Restoration Kit" olarak satılan ürünü alın (2hafta önce İzmir ^M satıcısından 45TL ye aldım).
    içerisinde 500, 800 ve sanırım 3000 di zımparalar var. cilası var, cila süngeri var. bir de şarjlı matkap ucuna takmak için dairesel aparatı var... Sirasıyla 500, 800 az su ile, 3000 ıslak uygulayın. sonra cilasıyla parlatın. sonuç inanılmaz ve benim iki far için 20 dakikamı aldı...
    youtube da "3M Headlight Restoration Kit" olarak aratın uygulama videolarında nasıl yapıldığı gösteriliyor ve 1 kit ile yaklaşık 6-8 civarı far temizlenebilir...

Mümkünse nerden aldıgınızı ögrenebilir miyim?Bende izmirde oturuorumm.Teşküürler....

• Arkadaşlar herkese merhaba,
    bende farlarımı temizleyeceğim ancak, yurtdışı forumlarda plast-x ile farların sıcak günlerde 3-4 haftada tekrar matlaştığını felan okudum bu doğrumu? Bunun için sıvı cila tadında UV filtre bulabildinizmi? ciladan sonra UV filtre kullanmak gerekecek sanırım, uygulayan arkadaşlar ne kadar süre kullandılar yazabilirlerse sevinirim.
    UV filtre ben bulamadım ancak, zihni sinir bir fikrim var sizce işe yararmı? (yararsa baya bi gülecem...)
    1-3000 grite kadar zımpara, polisaj ile bir kat plast-x attıktan sonra bir kat bildiğiniz 50+ güneş kremini bir kat uygulamak ve ardından tekrar polisaj ile plast-x uygulayarak arada bir UV katman bırakmak.
    2-3000 grite kadar zımpara, belirli oranlarda plast-x ile yine güneş kremini karıştırarak kullanmak ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur640 -- 2 Kasım 2011; 21:39:06 >
  • geçen gün sonax ın plastik parlatıcı diye bir ürününü aldım. Aracımın farları iyi değildi. hiç zımparayla falan uğraşmadan bezle önce farları sildim sonra bu ürünü güzelce yedirdim. Sonuç : MÜKEMMEL !!! Resimleri de ekliyorum birazdan. toplam sadece 10 dakikanızı alıyor ve bir tüpün fiyatı 14TL. Sanırım 20 arabaya yetecek kadar var içinde.

soldaki far ürünün uygulanmış hali, sağdaki far ise uygulanmamış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 3 Kasım 2011; 17:20:35 >
  • .

Plastik Far Temizliği
  • bi arkadaşım bu far temizleme işinin 3 - 5 ay sonra tekrar eski haline döndüğünü uzun süreli bi çözüm olmadığını söylemiştim uzun zaman önce yaptıran arkadaşlar şu anki durumu nedir farlarınızın
  • Arkadaşlar son günlerde popüler olan fırsat sitelerine düşen bir kampanya dikkatinizi çekebilir belki.. Açıkçası düşünmeden aldım ben çünkü bir kaza sonucu tek farımı değiştirmek zorunda kaldım. Araba van kedisi gibi olunca çaresiz düşünüyordum zaten temizletmeyi.. Buda ilaç gibi geldi..

http://www.birliktealalim.com/ankara/fast-care-far-temizligi/

http://www.markapon.com/firsat/fast-care-far-temizligi/733

• Arkadaşlar merhaba, far temizliği konusunda yüzelerce araçlık uygulama tecrübem mevcut. Öğrenciliğim zamanında ben de bu uygulamaları yaptım ve bu işin öncülerindenim. Hep konuşulan tartışılan bu konu ile ilgili bir rehber hazırladım sizlere. Konunun detayları ve uygulama ile ilgili tüm bilgiler sonuna kadar mevcut. Rapid linkinden bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yine sorunuz olursa buradan cevaplayabilirim.

https://****.com/files/459829739/Forumboyakoruma.com-Far_Temizliae_i_Rehberi-1.pdf

Ek olarak tavsiyem, dışardakilerin bu konuda yapmış olduğu uygulamalar genelde baştan savma. Sürekli görüyorum, birkaç zımpara yapıp koruyucu dahi sürmeden gönderiyorlar. Kendiniz malzeme alıp yapsanız bu tip sık sık kampanya yapan ticarethanelerden çok daha iyi yapacağınız kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc pherson -- 9 Kasım 2011; 2:40:55 >

• FAR TEEMİZLİĞİ KONUSUNDA BİRYER TAVSİYE ETMEK İSTERİM. HİÇBİR BAĞIM YOK ANCAK GEREK MOTOSİKLET FAR TEMİZLİĞİ GEREKSE ARAÇ FARLARI STOPLARI PVC , PLASTİK CAM , TAMPON TEMİZLİĞİ VE ONARIMI YAPAN TAVSİYE EDEBİLECEĞİM BİRYER VAR.

MASLAK ATATÜRK OTO SANAYİ MURAT OTO HİKMET ACAR DİYE BİR USTA . ADAMIN İŞİ SIRF FAR ÜZERİNE ZATEN DÜKKANA GİDİNCE ANLARSINIZ HERYER STOP VE FAR. KENDİNİZ UĞRAŞMANIZA GEREK YOK , FİYATI GAYET MAKUL VE TOK GÖZLÜ BİRİSİ GİBİ GELDİ BANA.

BEN BENİM SYM GTS 250 MOTOSİKLETİN FARLARINI KENDİ SÖKÜP HALLETTİ VE SIFIR GİBİ OLDU.

TELEFONU : 212 276 51 62 0542 327 51 28 BENDEKİ NOLARI .

2. KISIMDA KOLAY BİRYERDE YUKARIDAKİ SHELL BENZİN İSTASYONUNUN ORDAN SAKINCA ANA CADDE İLK SOLDAKİ SOKAĞA GİRİNCE 15 MT SONRA SAĞDA BİR DÜKKAN.

İSTERSENİZ OTORUP BAŞINDA BEKLEYİN İSTERSENİZ YARDIMCI OLUN, HUZUSUZ BİRİ DEĞİL , HOŞGÖRÜLÜ BİRİ VE FİYATLAR ÇOK MAKUL . OTO KINGTE SORMUŞTUM BİR TON PARA İSTEMİŞLERDİ BİRDE İNTERNETTE SORDUĞUM FAR TEMİZLİĞİ YAPAN YERLERDE. AMA BURADA HALLETİM KOLAYCA. FAYDALANMAK İSTEYEN OLUR DİYE YAZMAK İSTEDİM.

• quote:

Orijinalden alıntı: capreolus

Plastik far camları zamanla kirlenmesinden dolayı kötü bir görüntü oluşturuyorlar. Bazı arkadaşlar bu sorunu farlarını değiştirirek çözüyorlar. Yakın bir arkadaşım tutturdu bu yüzden farımı değiştircem diye. Bizde tanıdıklara sorduk, camını temizlet gitsin ne uğraşıyonuz dediler nasıl olacak dedik, basit dediler. Büyük şehirlerde bu işi çok güzel bir şeklide temizlik yolu ile çözen yerler varmış. Arkadaşın arabasının farını izmir de 1.sanayi sitesinde Atatürk Stadının karşısında Newcar diye bir yıkmacı var oraya yaptırdık çok güzel oldu. Böyle bir sorunu olan arkadaşlar varsa bu tür profesyonel yerleri tavsiye ederim. Adamlar işlerini çok iyi yapıyor ;)

Bende aynı yerde yaptırdım 4-5 gün önce canavar gibi oldu.

• Arkadaşlar aşağıdaki link sizlere cevap verebilir...

http://www.forumboyakoruma.com/showthread.php?225-Far-Temizliği-Rehberi-1-Dıştan-Far-Temizliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silvers -- 8 Aralık 2011; 15:56:45 >
  • Arkadaşlar far temizliği konusunda desteğe ihtiyacı olanlar beni arayabilirler.

Fast Care oto mini onarım
    0 312 473 73 83
    http://www.fastcare.com.tr
    Plastik Far Temizliği

• Bu araba farklı resimlerde hem gri hem de mavi nasıl görünüyor ya?
  • Farklı değil. Cep telefonu ile çekildiği için renk tonu farklı gözükmüş.
    Plastik Far Temizliği
  • Arkadaşlar geçen sene bende SCENİC2 model aracıma far parlatma yaptım , fark muazzam derecede , vermiş olduğum bağlantıda hem önceki hemde 7-8 ay sonraki halinin fotoğrafını koydum , 2. fotoğraf cep telefonuyla çekildiği ve farlar açık olduğu için fazla detaylı olmamış fakat , dikkatli yapıldıktan sonra öyle 1 ay sonra falan eski haline dönmüyor , ben sol farı sadece pasta ile sildim baktım açmadı , diğer farıda zımpara , pasta , cila ile temizledim resmen sıfır gibi oldu.... plast-x çok kaliteli fakat istenildiği zaman başka ürünler ile de aynı sonuç alınıyor ben şeffaf plastiklere uygulanan 7-8 liralık pasta kullandım bu iş için....

http://forum.donanimhaber.com/m_13141125/mpage_145//tm.htm#56988201

• quote:

Orijinalden alıntı: capreolus

Plastik far camları zamanla kirlenmesinden dolayı kötü bir görüntü oluşturuyorlar. Bazı arkadaşlar bu sorunu farlarını değiştirirek çözüyorlar. Yakın bir arkadaşım tutturdu bu yüzden farımı değiştircem diye. Bizde tanıdıklara sorduk, camını temizlet gitsin ne uğraşıyonuz dediler nasıl olacak dedik, basit dediler. Büyük şehirlerde bu işi çok güzel bir şeklide temizlik yolu ile çözen yerler varmış. Arkadaşın arabasının farını izmir de 1.sanayi sitesinde Atatürk Stadının karşısında Newcar diye bir yıkmacı var oraya yaptırdık çok güzel oldu. Böyle bir sorunu olan arkadaşlar varsa bu tür profesyonel yerleri tavsiye ederim. Adamlar işlerini çok iyi yapıyor ;)

Hocam nekadar temizlettiniz acaba ?
  • ince zımparayla zımparalayıp sonrada pasta cilayla cilalanması lazım yoksa mümkün değil açılmaz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.