Şimdi Ara

Palit tek PCB'li GeForce GTX 295 modelini kullanıma sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia'nın ilk defa Ocak ayında duyurduğu yüksek performans segmentindeki en güçlü modeli olan GeForce GTX 295'in tek PCB'li yeni versiyonu için çalışma yapan üreticilerden bir diğeri de Palit oldu. Firmanın hazırladığı yeni GeForce GTX 295 modeli Japonya'da kullanıcılarla buluşuyor. Nvidia'nın hazırladığı yeni tasarımı temel alan ve herhangi bir özel tasarım detayına sahip olmayan kart, 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200b GPU'sunun çiftini kullanıyor.

Grafik işlem birimlerine ek olarak soğutucusunun altında iki adet NVIO yongası ve GPU'lar arasında köprü görevi gören NF200 çipini barındıran ekran kartı 1792MB GDDR3 bellekle geliyor. 2X 448-bit bellek veri yolu desteğine ve 2x 240 paralel işlem birimine sahip tek PCB'li yeni modelin grafik işlem birimi 576MHz'de, bellekleri ise 2016MHz'de görev yapıyor. Destek veren anakartlarda Quad SLI kurulumuna olanak tanıyan yeni model DirectX 10 ve PCIe 2.0 desteği de sunuyor.

PureVideo HD teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için merkezi işlem birimine yük bindirmeden GPU tabanlı donanımsal hızlandırma yapabilen ekran kartı CUDA ve PhysX teknolojisinin avantajlarından da yararlanabiliyor. Üzerinde çift DVI konnektörü bulunan yeni modelin fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• GTX295'lerin tasarımı git gide bozuluyor sanırım
  • Palitten ucuz bi çözüm ama tasarım yine aynı ben palitten farklı bişey beklerdim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cool Boy

GTX295'lerin tasarımı git gide bozuluyor sanırım

nesi kötü acaba?
  • süper sade bir tasarım üzerine nvidia logosu yapıştırınca süper olur ayrıca bile varmı acaba tek pcbli gtx295 ile çift pcbli gtx295 SLI olurmu??
  • Tasarım hoş sade ama çok uzun duruyor
  • Birte
    quote:

Bir tek soğutucu üzerindeki resim yok gerisi aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 21 Haziran 2009; 14:31:37 >
  • tek pcbli die nediye sürekli belirtiliyo ya HD4890 a da yazın ozmn tek pcbi tek pcbi annadık arkdş tek pcbi bu kart
  • @IhtiyarDelikanli, Radeon HD 4890 X2 gibi bir model veya GeForce GTX 295 öncesinde çıkan GeForce 9800GX2 gibi bir model tek PCB'li olsaydı dediğiniz haklı olabilirdiniz. Herkes sizin kadar konuya hakim olmayabilir. Yaptığımız haberlerle konuya yakınlar kadar ilk defa haberi olanlara kadar oldukça geniş bir yelpazede bir okuyucu kitlesine karşı sorumluyuz ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

@IhtiyarDelikanli, Radeon HD 4890 X2 gibi bir model veya GeForce GTX 295 öncesinde çıkan GeForce 9800GX2 gibi bir model tek PCB'li olsaydı dediğiniz haklı olabilirdiniz. Herkes sizin kadar konuya hakim olmayabilir. Yaptığımız haberlerle konuya yakınlar kadar ilk defa haberi olanlara kadar oldukça geniş bir yelpazede bir okuyucu kitlesine karşı sorumluyuz ;)

onu kaaleye almayın her zamanki hali
  • quote:

onu kaaleye almayın her zamanki hali

Başkaları onun nasıl biri olduğunu bilmeyebileceği için, fx57 onu kaale almış gibi görünmek zorunda kalıyor. Zor iş bu.
    Yoksa fx57 de gayet iyi biliyordur, o şahsın yorumlarını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 21 Haziran 2009; 17:30:57 >
  • Palit de farklı markalardan birisi diğerlerine nazaran. Kart aşırı mı aşırı sade olmuş yanlız.
  • paylaşım için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

tek pcbli die nediye sürekli belirtiliyo ya HD4890 a da yazın ozmn tek pcbi tek pcbi annadık arkdş tek pcbi bu kart

Bundan öncekiler çift pcb değilmiydi tek pcb denmesinde garip birşey göremiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

nesi kötü acaba?

Mesajım'ı tam algılayamadın sanırım TASARIM'ı kötü olmuş dedim. Patit ten daha farklı bir tasarım beklerdim açıkcası...
  • fx 57 acaba sorabılırmıyım 4890x2 lerle ılgılı bır somut gelısme varmı ona gore ay sonunda cıkıcak olan gtx 295 ten alıcam 9 aydır x1050 kullanmaktan bıktım :)
  • quote:

quote:

quote:

nesi kötü acaba?

Mesajım'ı tam algılayamadın sanırım TASARIM'ı kötü olmuş dedim. Patit ten daha farklı bir tasarım beklerdim açıkcası...

hocam sende biliyorsunki ati veya nvidia da ilk çıkan versiyonlar genelde standart olan versiyonlar.yani değişik tasarıma sahip bi gtx295 için biraz erken.

ayrıca 4870x2 vede diğer çift pcb li gtx295 e göre daha az ısınan bi kart olacağı için bana göre soğutucu tasarımı yeterli görünüyor.

şöyle üzerine güzel resimler yapıştırsalar da fena olmazdı hani.

ilerde mutlaka palit çift fanlı falan daha değişik soğutmalı modeller de çıkarabilir ama bu ilk versiyonlar böyle işte

• quote:

quote:

nesi kötü acaba?

black dragon koysalarmış ismini bari yada gtx 295 venüz kara kutu felan
  • quote:

quote:

quote:

quote:

nesi kötü acaba?

hocam sende biliyorsunki ati veya nvidia da ilk çıkan versiyonlar genelde standart olan versiyonlar.yani değişik tasarıma sahip bi gtx295 için biraz erken.

ayrıca 4870x2 vede diğer çift pcb li gtx295 e göre daha az ısınan bi kart olacağı için bana göre soğutucu tasarımı yeterli görünüyor.

şöyle üzerine güzel resimler yapıştırsalar da fena olmazdı hani.

ilerde mutlaka palit çift fanlı falan daha değişik soğutmalı modeller de çıkarabilir ama bu ilk versiyonlar böyle işte

Tabi sana da hak veriyorum. Ama yine gigabyte yapmış birşeyler

http://forum.donanimhaber.com/m_32531984/tm.htm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.