reçine nasıl çıkar
8 Cevap4659 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

176 Mesaj
20 Haziran 2009; 23:31:33 

Aracımın üzerine noktasal olarak ağaç reçinesi bulaşmış durumda
Mazotla sildim ama çıkarmadı nasıl çıkartabilirim

3682 Mesaj
21 Haziran 2009; 0:38:42 

Bu durum önceki aracımda benimde başıma gelmişti. Aracı çamların altına bırakmıştım ve kaputun birçok yerinde nokta şeklinde reçine izleri görmüştüm. Ancak ben gördüğümde geç olmuştu ne kadar uğraştıysamda bu izleri çıkaramadım. Sanırım reçinenin asidik etkisi boyayı yakıyor ve fiziksel bir hasar oluşturduğundan çıkmıyor. En azından ben böyle biliyorum.
quote:

Orjinalden alıntı: jyhun

Aracımın üzerine noktasal olarak ağaç reçinesi bulaşmış durumda
Mazotla sildim ama çıkarmadı nasıl çıkartabilirim

2005 Ford Focus C-MAX 1.6 TDCİ Ghia - AYTOZU GRİ

44 Mesaj
21 Haziran 2009; 1:06:55 

camın ve tampon gibi plastik maddelerin üstündeyse asetonla cıkar ama kaput gibi metal kısımlarda aseton kullanma aseton yerine diğer organik çözücüleri kullan alkol gibi arkadaşlar benim sorunuma cevap verin bari ben ne yapcam kaputun üstünde asetonu sürdüğüm yerlerin rengi acıldı yeni cila cekmiştim:(

Deneyen kaybedebilir ama denemeyen zaten kaybetmiştir.
Hayatı ya toza dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın.Seçim senin!

176 Mesaj
21 Haziran 2009; 12:49:01 

quote:

Orjinalden alıntı: cklaslan

camın ve tampon gibi plastik maddelerin üstündeyse asetonla cıkar ama kaput gibi metal kısımlarda aseton kullanma aseton yerine diğer organik çözücüleri kullan alkol gibi arkadaşlar benim sorunuma cevap verin bari ben ne yapcam kaputun üstünde asetonu sürdüğüm yerlerin rengi acıldı yeni cila cekmiştim:(

tekrar cila çekmeyi denedin mi

44 Mesaj
21 Haziran 2009; 13:35:12 

öle yapcam ama profesyonellere bırakcam artık..

Deneyen kaybedebilir ama denemeyen zaten kaybetmiştir.
Hayatı ya toza dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın.Seçim senin!

2073 Mesaj
21 Haziran 2009; 19:02:28 

Benim aracımın bagajında sulandırılmış camsil var, reçine benzeri birşey yapıştığı zaman bir yandan camsili sürekli püskürtüp diğer elimdeki bezle o bölgeyi siliyorum hiç iz kalmıyor.

1689 Mesaj
22 Haziran 2009; 14:19:09 

scracht out diye, sarı kutulu bi boya temizleyicisi var. onunda çıkıyor, ve bunu uyguladıktan sonra, boya bir süre leke tutmuyo. uygulaması filan kolay. tavsiye ederim.

176 Mesaj
22 Haziran 2009; 18:37:25 

quote:

Orjinalden alıntı: _KUZEY

scracht out diye, sarı kutulu bi boya temizleyicisi var. onunda çıkıyor, ve bunu uyguladıktan sonra, boya bir süre leke tutmuyo. uygulaması filan kolay. tavsiye ederim.

nereden buluruz bunu peki

1689 Mesaj
23 Haziran 2009; 10:14:18 

0

ürünü büyük bi marketten almıştım ama hatırlamıyorum neresi olduğunu. carefour, tekzen, praktiker gibi biryerdi. fiyatı da pahalı değil. ama çok iyi bi ürün. geçen ay, aracın sadece kapı kolunun yanındaki çizikleri almak için sürdüm. silmeye başladım. 2 saatlik uğraş sonucu aracın tamamına uyguladım. sonuç gayet iyiydi. araç pırıl pırıl oluyo ve üzerinde leke tutmuyo.

uygulama esnasında. içine bunu çekmeyecek bi bezle uygula mesela mikrofiber bez. 10dk bekle, kurusun, silerken de , havlu gibi birşeyle sil.

http://www.formula1wax....ml/rubbingCompounds.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KUZEY -- 23 Haziran 2009; 10:20:07 >

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313