- x
Sizce 2. Yabancı Dil Hangisi Olmalı ? Neden ?
29 Cevap5994 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1746 Mesaj
20 Haziran 2009; 19:34:16 

Sizce İngilizce'den sonra 2. Yabancı Dil Hangisi Olmalı ? Kendinize göre nedeni ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sayeh-eh Khodah -- 21 Haziran 2009; 18:20:28 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1746 Mesaj
20 Haziran 2009; 22:50:20 

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

316 Mesaj
20 Haziran 2009; 22:51:30 

bence ispanyolca ya da çince olmalı

810 Mesaj
20 Haziran 2009; 22:51:59 

ispanyolca

amerikanın 2. anadili olması hatta pek çok bölgede (kalifornia eyaleti,miami) ingilizceden daha çok konuşulması bunlar business nedenler

erotik,romantik olması kızların bayılması .. bu da sosyal neden

976 Mesaj
20 Haziran 2009; 22:53:43 

bence ingilizceden sonra 2. dil olarak teknik ingilizce öğrenilmeli.

Daha sonrada vakit varsa Rusca öğrenilmeli bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdenar -- 20 Haziran 2009; 22:54:14 >

90 Mesaj
20 Haziran 2009; 22:54:18 

Türkiye içinde bence İngilizceden sonra en önemli iki dil.Almanca ve Rusça...Çünkü en çok turist oradan geliyor..Bence bu 3 dili bilen kişi sittin sene işsiz kalmaz.

316 Mesaj
20 Haziran 2009; 22:58:37 

quote:

Orjinalden alıntı: Kiss of Life

Türkiye içinde bence İngilizceden sonra en önemli iki dil.Almanca ve Rusça...Çünkü en çok turist oradan geliyor..Bence bu 3 dili bilen kişi sittin sene işsiz kalmaz.

o açıdan bakarsak bence en iyisi portekizce öğrenmek fener her sene alıyo ztn bi tane brezilyalı

3699 Mesaj
20 Haziran 2009; 23:00:25 

Ben mühendislik istiyorum ve sanırım Almanca öğrenicem.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

90 Mesaj
20 Haziran 2009; 23:06:33 

Almanca çok cins bence ya hiç sevemedim..Çok ayrıntı var gibi her kelime özneye göre farklı ek alıyor galiba..Tek iyi yanı İngilizceyle baya benzer kelimeleri var..

Ben asıl Rusça'yı merak ediyorum çok zor diyende var kolay diyen de.

4853 Mesaj
21 Haziran 2009; 3:05:33 

Rusca-Çince-İspanyolca-Fransızca bu dört dilden birini bilmek çok şey katacaktır.Özellikle Rusca daha sonra Çince İspanyolca ve Fransızcaya eşit derecede önem verilebilir.

Rusyanın kaynakları bir çok ülkeden çok daha iyi,sanayisi,bilişim teknolojisi,bilimi bir çok yönden ileri seviyede.Rusca bilmek çok fazla avataj getirecektir iş yaşantısında.

DT

685 Mesaj
21 Haziran 2009; 3:12:10 

çince, rusça, arapça veya ispanyolca olmalı.
çince veya rusça bilirsen özellikle çince yatırım şirketlerinde falan çalışabilirsin sanırım.

αму ℓєє ƒυη ¢ℓυρ
2 кιşιℓιк ƒυη ¢ℓυρ

398 Mesaj
21 Haziran 2009; 3:32:16 

İngilizce öğrendikten sonra yapılacak en mantıklı şey İngilizceyi daha iyi öğrenmek olacaktır.
2. dil şu olmalı diye bir şey söylenemez. Her dilin herkese göre önemi değişebilir. Mesleğine, nerede veya nereyle bağlantılı çalışacağına göre farklı diller önem kazanabilir. Mesela sen şimdi Rusça öğrenirsin, ama belki hiç Rusya'yla ilgili iş fırsatı gelmez karşına, İtalya'da iş fırsatı gelir faydalanamazsın. Rasgele seçmemek lazım yani. Yine de öne çıkanlar söylendiği gibi Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca gibi avrupa dilleri ve bunların yanında Rusça ve Çince hatta bilgisayar sektörü için Hintçe.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Haziran 2009; 3:35:34 

İspanyolca. Sebebi ise Güney amerika'nın %90lık bölümünün bu dili konuşması ve dünyanın pek çok yerinde yaygın olması. Judith'in söylediği gibi ABD'de ingilizceden fazla konuşulduğu yerler mevcuttur. Ayrıca gayet etkileyici bir havası vardır bu dili konuşmanın. Konuşurken zevk alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Historia Calamitatum -- 21 Haziran 2009; 3:36:30 >

Uzaklaştırılmış
21 Haziran 2009; 10:46:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Historia Calamitatum

İspanyolca. Sebebi ise Güney amerika'nın %90lık bölümünün bu dili konuşması ve dünyanın pek çok yerinde yaygın olması. Judith'in söylediği gibi ABD'de ingilizceden fazla konuşulduğu yerler mevcuttur. Ayrıca gayet etkileyici bir havası vardır bu dili konuşmanın. Konuşurken zevk alırsınız.

+1 okullarda Almanca öğretilmesin artık almancam iyi olmasına ragmen istemiyorum cok sacma ve bana kalırsa ingilizceden cakma bir dil

3458 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Reasonable
21 Haziran 2009; 11:05:03 

Ben İspanyolcaya karşıyım.Yani Amerika ile ilişkilerimiz var bu doğru ve bunun içinde İngilizce fazlasıyla yetiyor.Bence en iyisi Rusça, Almanca veya Çince öğrenmek olacaktır.İspanyolca nedense bana çok gereksiz geliyor.Hayatım boyunca da ihtiyacım olacağını sanmıyorum.

You are weak. Why are you weak? Because you lack... hatred!!

10026 Mesaj
21 Haziran 2009; 12:09:47 

Bir Mühendisin özellikle de Makine Mühendisinin bilmesi gereken dil Almancadır.

1746 Mesaj
21 Haziran 2009; 15:26:27 

quote:

Orjinalden alıntı: erdenar

bence ingilizceden sonra 2. dil olarak teknik ingilizce öğrenilmeli.

Daha sonrada vakit varsa Rusca öğrenilmeli bence

Teknik ingilizce ne demek ? Mesleğe / sektöre yönelik İngilizce mi ?

+1 okullarda Almanca öğretilmesin artık almancam iyi olmasına ragmen istemiyorum cok sacma ve bana kalırsa ingilizceden cakma bir dil

Almanca İngilizce'nin değil İngilizce Almanca'nın çakmasıdır

976 Mesaj
21 Haziran 2009; 18:06:19 

quote:

Orjinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

Teknik ingilizce ne demek ? Mesleğe / sektöre yönelik İngilizce mi ?

teknik ingilizce mesleğe yönelik ingilizce demek.Çoğu meslek dallarında ciddi kaynaklar hep ingilizce oluyor ve bunları çevirmek pekte kolay olmuyor.Bunlar üzerinde yoğunlaşmak lazım bence.

Uzaklaştırılmış
21 Haziran 2009; 18:09:37 

[/quote]

[/quote]

neden anlamadım ?

143 Mesaj
21 Haziran 2009; 18:13:06 

Bir dile diğerinin "çakması" demek çok adi bir tabir olsa da anlatılmak istenen sanırım İngilizce'nin Almanca'dan türediği, kökeninin Almanca olmasıdır...

quote:

Orjinalden alıntı: yunusala01

neden anlamadım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WTtr -- 21 Haziran 2009; 18:13:56 >

Acer 5024WLMi 100gb 5400rpm hdd 1gb ddr 333 ram 128mb Ati x700 Titan G3T soğutma

1746 Mesaj
21 Haziran 2009; 18:19:50 

quote:

Orjinalden alıntı: yunusala01

neden anlamadım ?

Nedeni mi var .. İngilizce Almanca'dan doğmuş bir dildir.Diğer bir deyişle Almanca İngilizce'den daha eskidir ..

++ Arkadaş hangi tabirle başlattıysa o tabirle devam ettirme ihtiyacı duydum.

10026 Mesaj
21 Haziran 2009; 18:20:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

Neden ?

İlk aklıma gelenler;

-Makinenin temelleri Almanlar tarafından atılması
-Kendilerine özgü Standartları olması [DIN--Deutsches Institut für Normung]
-Dil konularında hassas olmaları,yayınlarında kendi dillerini bırakmamaları
-Endüstrideki büyük firmaların çoğunun Alman kökenli olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 21 Haziran 2009; 18:26:28 >

3805 Mesaj
21 Haziran 2009; 18:24:06 

Türkiye'de genelde İngilizce , Almanca ve Rusça dilleriyle çokça karşılaşılıyor. İngilizcenden sonra bence Almanca ondan sonra da Rusça.

Akşamlar sensiz geçmez Dilara !!

1746 Mesaj
21 Haziran 2009; 18:25:01 

quote:

Orjinalden alıntı: Shady

İlk aklıma gelenler;

-Makinenin temelleri Almanlar tarafından atılması
-Kendilerine özgü Standartları olması [DIN--Deutsche İndustrie Norm]
-Dil konularında hassas olmaları,yayınlarında kendi dillerini bırakmamaları
-Endüstrideki büyük firmaların çoğunun Alman kökenli olması

Teşekkürler

4032 Mesaj
21 Haziran 2009; 18:25:11 

Anadolu liselerinde Almanca ögretiyorlar zaten lise 2 den beri ama ben pek sevmedim bu dili ve bu yüzden sadece sınavlara calısıp geciyorum.İngilizce ile baya bir benzerlikleri var ama önce İngilizceniz cok saglam olmalı.(2.yabancı dilden önce)

http://www.oecdbetterlifeindex.org/countries/turkey/

1746 Mesaj
21 Haziran 2009; 18:37:50 

quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

Anadolu liselerinde Almanca ögretiyorlar zaten lise 2 den beri ama ben pek sevmedim bu dili ve bu yüzden sadece sınavlara calısıp geciyorum.İngilizce ile baya bir benzerlikleri var ama önce İngilizceniz cok saglam olmalı.(2.yabancı dilden önce)

Orda Almanca öğrettiklerini sanmıyorum .Sırf ezber yaptırıyorlar bence . .Hem ne demişler :

" Dil dile değmeden dil öğrenilmez "

1628 Mesaj
21 Haziran 2009; 21:32:22 

kesinlikle ispanyolca olmalı. amerikaya gittiğimde ingilizce bilmeyenlerle karşılaştık. burada ispanyolca konuşuluyor dediler bu yüzden

1.ingilizce -herkez biliyor zaten bilmeyene su yok-
2.ispanyolca bilinmesi gerekir
3. dil gerekli artık yeni nesil üniversiteye girenler için . mezun olduklarında işe 3 dille başvurmak lazım

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

316 Mesaj
21 Haziran 2009; 21:39:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Magical Zero

onun nedeni anadolu liselerinde çok yüzeysel lay lay lom gösterilmesinden kaynaklanıyo o durumu ben de yaşadım sınavdan sınava almanca çalışıodum ödevler fln bi kişi yapıyo herkes ondan geçiriyodu

halbuki ingilizce hazırlıktaki gibi köpek gibi ingilizce görsen ister istemez bi bağlılığın oluşur dili sevmeme gibi bi durum olmazdı.Demek istediğim ikinci yabancı dili kendi çabanla kursa fln para basarak öğrenebilirsin ancak

1746 Mesaj
21 Haziran 2009; 22:07:50 

İspanyolca diyenlerin bir çoğu gidilen yerde ispanyolca konuşulmasını örnek göstermiş.Ama adam atıyorum üniversiteden mezun olacak bakıyor elindekilere .. bla bla bla ve 2. yabancı dile geliyor sıra.. Neyim var ? İspanyolcam.. Ne işe yarar ? .. . .

Yani demek istediğim adama mesleki yönden bi katkı sağlamayacaksa adam ne yapsın ki İspanyolcayı ? Ha gezmeye falan gider onların dilinden konuşmak ister ona bişey demiyorum zaten.. Ama mesela yukarda söylenilenler gibi Almanca öğrenilmeli şu yüzden . . diyemiyoruz İspanyolca'da. Diyebiliyor muyuz ?

1628 Mesaj
21 Haziran 2009; 22:40:09 

hocam tamamda mesleki yönden yabancı dil tamamen farklı. akademik yabancı dil bilmek zaten ingilizce dışında çok çok zor. O da dersleri ingilizce gördüysen. Akademik düzeyde 2.yabancı dil bir işe yaramaz kanımca çünki zaten günümüzde yabancı bilgiler ingilizce.

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » Sizce 2. Yabancı Dil Hangisi Olmalı ? Neden ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.367