Endüstri Mühendisi Maaşı Ne Kadar ?
60 Cevap100255 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Haziran 2009; 18:44:07 

Endüstri Mühendisi Maaşı Ne Kadar`dır. ?

14513 Mesaj
20 Haziran 2009; 18:44:49 

valla girişte 850 verirler

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

278 Mesaj
20 Haziran 2009; 18:44:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Euphorus

sen pilotaj okumuyormuydun hayırdır

yoksa yanlışmı hatırlıyorum

954 Mesaj
20 Haziran 2009; 18:45:48 

valla daha yeni 2. sınıfa geçecemde.. araştırmıştım baya en düşük 1.250 ile falan başlıyolar.. sonralarda 4-5 milyara kadar çıkıyo

Uzaklaştırılmış
20 Haziran 2009; 18:46:04 

quote:

yapacağın işe bağlı...

Uzaklaştırılmış
20 Haziran 2009; 20:06:29 

quote:

Orjinalden alıntı: nonpareil

yapacağın işe bağlı...

ne gibi mesela ?

4356 Mesaj
20 Haziran 2009; 20:17:45 

çok değişkendir, standartı yok ki özel sektörün... 5000 tl de alabilirsin, asgari ücrete de talim olabilirsin. o senin bitirdiğin üniversiteye, diploma notuna, şansına bağlı olarak değişir.

358 Mesaj
20 Haziran 2009; 20:17:52 

Asgari ücret+sigorta+yol+öğle yemeği

2276 Mesaj
20 Haziran 2009; 20:19:48 

quote:

Orjinalden alıntı: ant_alican

Asgari ücret+sigorta+yol+öğle yemeği

Bir de Sodexho.

Uzaklaştırılmış
20 Haziran 2009; 20:25:12 

Ne meslek olursa olsun, dalında iyi olursan sana herzaman para var.

339 Mesaj
20 Haziran 2009; 20:26:55 

arkadaş öss tercihi yapacak galiba.

Everybody Lies

3233 Mesaj
20 Haziran 2009; 20:42:05 

endüstri mühün alacağı para hiç belli olmaz o yüzden standart bi ücret vermenin alemi yok. 10k dolar da alırsın 1 milyar da alırsın sana kalmış bişey

bang! bang!

1286 Mesaj
20 Haziran 2009; 20:44:19 

devlette 2000 lira maaş alıyor.

Uzaklaştırılmış
20 Haziran 2009; 21:07:05 

quote:

ne gibi mesela ?

OT Key Account
district Chief

olursan tecrüben ve okulunuda katarsak net 3500tl civarına işbaşı yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonpareil -- 20 Haziran 2009; 21:10:58 >

Uzaklaştırılmış
22 Haziran 2009; 22:23:29 

quote:

Orjinalden alıntı: brky

çok değişkendir, standartı yok ki özel sektörün... 5000 tl de alabilirsin, asgari ücrete de talim olabilirsin. o senin bitirdiğin üniversiteye, diploma notuna, şansına bağlı olarak değişir.

mesela hangi üniversite ? vakıf veya devlet fark edermi ?

1540 Mesaj
22 Haziran 2009; 22:27:13 

quote:

Orjinalden alıntı: microadam

Ne meslek olursa olsun, dalında iyi olursan sana herzaman para var.

katılıyorum

792 Mesaj
22 Haziran 2009; 22:28:14 

quote:

mesela hangi üniversite ? vakıf veya devlet fark edermi ?

eder..İtü ile kadirhas birmi

87 Mesaj
22 Haziran 2009; 22:41:59 

[font="Trebuchet MS"]ben de endüstri mühendisliği düşünüyorum.[/font]

quote:

Darkevil_26
[font="Trebuchet MS"]bu 1250 tl kazananların çalıştığı yer neresiymiş de bu kadar alıyorlarmış ya[/font]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Narkolepsi -- 22 Haziran 2009; 22:42:40 >

!!

Uzaklaştırılmış
28 Haziran 2009; 23:38:15 

quote:

Orjinalden alıntı: nonpareil

OT Key Account
district Chief

olursan tecrüben ve okulunuda katarsak net 3500tl civarına işbaşı yapabilirsin

?

8 Mesaj
27 Ağustos 2009; 20:50:56 

Arkadaşlar öncelikle merhaba
Doğuş üniversitesi endüstri mühendisliği bölümünü 3.64 ort. ile bitirdim. bence işe girerken bunun pek fazla bir etkisinin olacağını düşünmüyorum. İşe girerken yabancı dil bilgisinin iyi olması gerekir yani kısaca kendinizi geliştirdiğiniz taktirde her kapı size açılır. Stajlarınızı naylon yapmayın bunun etkilerini okul bitirdikten sonra anlicaksınız çünkü ben 2. staj yerimden teklif aldım onlar bana askerliğini yap alıcaz seni dediler. orada kendinizi kanıtlarsanız inanınki işe alınırsınız. maaş konusunda da bana verilen ilk giriş maaşı 2000 tl olarak dediler. bence bu ilk giriş maaşı için oldukça ii bir para
Hee bir arkadaşımızda itü ile kadir has bir mi demiş , bana göre önemli olan yine tekrarlıyorum kendini geliştirmek. size şöyle bir örnek verim avea nın kırmızı kuşak prog. başvurdum mülakata çağırdılar bizi bir odaya aldılar 4 kişiydik ve diğer arkadaşların okulları sırayla boğaziçi, itü, yıldız teknik ve ben doğuş üni. idim. dedim eyw herhalde olmicak dedim vaka analizi verildi. benim departmanlığım halkla ilişkiler çıktı (hiç becerikli olamam bu konuda) neyse aramızda çözüm öneri geliştirmemiz gerekti. Kendi aralarında konuştular ben dinliyici olarak takıldım. en son bana sordular bende işi sırasıyla anlattım ve benim söylediklerimi önerdiler. bende şaşırdım o üni. okuyupta bu kadar basit bir şeyi nasıl oluşturamadınız dedim içimden tabi sonuçta beni de almadılar çünkü ben ilgili departmanımın dışında konuşmalar yapmıştım . . .

503 Mesaj
27 Ağustos 2009; 21:04:55 

Yaptığın işe bağlı.
Mezun olana kadar
1. Toefl'un olmalı
2. Ne yapacgına karar vermiş olman lazım. ERP danışmanı mı, finans mı, üretim mi... Ne?
3. İngilizcen muhakkak olacak, yanında 2. bir yabancı dil 1 adım öte gecirir seni.
4. Mezun olunca öğrenci formatından cabuk cıkan kazanır. Takım elbise, tras, tarz..
5. Kendini iyi ifade edebilmelisin, bu cok onemli.
6. Excel'i full bilmen seni bir adım oteye goturur. Mezun oldugunda vlookup nedir, pivot table nedir bilmen cok ama cok işine yarar.
Yukarıdaki saydıklarımın yanında şans ve azim faktörlerini de katarsak çabuk yükselir, maaşını arttırırsın.

There is no spoon

3399 Mesaj
27 Ağustos 2009; 21:24:30 

Bırak yaa, endüstri mühendisliği mi olurmuş. Hepsi de kendilerinin üst düzey yönetici olacaklarını sanıyorlar. Söyleyeyim işe girdiğinizde ya bir masa başında bütün gün oturup bütün gün aynı işi tekrarlayacaksınız ya da işçiler ne zaman çişe gider onu takip edeceksiniz. Bir fabrikada 15 tane endüstri mühendisi varsa anca 1'i üst düzey yöneticidir. O da 15 yıldır o fabrikada çalışıyordur.
Ama sorsan hepsi mezun olunca müdür olacaklarını zannederler. Soruyorum ne iş yaparsınız, ne yetkiniz var, serbest çalışsanız bir işletme mezunundan ne farkınız var(Az buçuk diferansiyel bilirsiniz.)?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 27 Ağustos 2009; 21:25:20 >

8 Mesaj
29 Ağustos 2009; 20:58:37 

Evet haklısın ingilizce+1 dil çok iyi bir şey ayrıca excel i de bilmek çok işe yarar.
Her zaman dediğim gibi kendini geliştirirsen her zaman yükselirsin ne kadar zamanda diye soracak olursanız o kendini ne kadr hızlı geliştirirsen 15 yıl da çalışmana gerek yoktur. eğer masa başında zaman geçsin diye beklersen otururur işçilerin seninle alaylarını dinlersin . . .

5127 Mesaj
29 Ağustos 2009; 21:16:56 

Biraz garip bir soru hanı subay maaşı nedir memur maaşı nedir gibi bir soru değil.Coca-Cola nın CEOsu 130.000 dolar civarı bir maaş alıyordu geçen sene.Endstri mühendisi adam.Bunun yanında asgari ücrete boyun eğenler de tabiki olacaktır.

3079 Mesaj
29 Ağustos 2009; 23:00:18 

Yeni mezunsan kesinlikle deneyimin olmayacaktır, okulla beraber çalışmak çok az deneyim verir o yüzden asgari ücretle başlarsın.

2-3 sene deneyimden sonra 1.200-1.500 arası para alabilirsin.

Devlette direkt 2.000 lira ile başlarsın ama çok az mühendis alınır.

0 Mesaj
20 Şubat 2011; 2:26:21 

Slm,

ben Almanyada yasiyorum ve burada Endüstri Mühendisligi okuyorum.
Notlarim gayet iyi Master' imi yapcam. Sonra Ingiltereye gidip hem egitimimi sürdürüp hemde tecrübet kazanmak icin bir sirkete caliscam. Almanyada ve Ingilterede calismis birisi olarak
benim peki Türkiyede seviyem nasil olur?

Türkiyede yasamak istiyorum bu konuda bazi endiselerim var :)

SoRUMU cevaplarsaniz sevinirim.

1782 Mesaj
20 Şubat 2011; 2:28:58 

ODTÜ mezunu 2.500TL - 3.000TL ile başlar, diğerleri iş bulabilecek kadar şanslıysa 1.000 veya 1.500TL ile işe başlayabilirler.

0 Mesaj
20 Şubat 2011; 2:38:13 

Peki bu 2,500 - 3000 TL Türkiye sartlarinda nasil?
Bildigime göre Türkiye Yasam baya pahali. Almanyada balangic nerdeyse 3000€ civarinda.

2028 Mesaj
20 Şubat 2011; 4:06:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Burak[Alper]

ODTÜ mezunu 2.500TL - 3.000TL ile başlar, diğerleri iş bulabilecek kadar şanslıysa 1.000 veya 1.500TL ile işe başlayabilirler.

Sebep?Adam odtü mezununu alır 1500 verir diğerlerini işe almaz.Odtü mezunu gelmezse diğerlerini alır.İyi bir okul bitirdi diye fazla para vermesinin sebebi nedir?Okul dışında iş yerinin işine yarayacak artıları varsa ekstra para verirler.
İş veren için para en önemli kriter.Çünkü eğitimli adam her zaman bulunur.Zaten iş alınca oryantasyon olacak hemen işe başlatmazlar.Orada yapması gereken iş öğretilir.

1 Mesaj
28 Şubat 2011; 15:10:57 

Arkadaşlar malesef yukarıda bahsettiğinize benzer bir durum özellikle sanayide mevcut.
Şu anda hali hazırdaki yeni mezun End. Müh. aldığı rakam ortalama 800-1000 Tl civarından iş başı yapıyor piyasada. Daha iyi alanı da vardır ama onlar şanslıdır diyebilirim. End. Müh. neredeyse ne iş olsa yapılır pozisyona doğru itilmeye başlandı şu dönemde.
Buradaki asıl olay deneyimli de deneyimsiz de olsanız gerek cv de gerek mülakatlarda kendinizi satabilmek.
1-2 senelik deneyimle 3000 TL civarında rakamları alanlar da var kendilerini satamayıp 1000-1500 arasında kalanlarda.
Malesef ki Odtü mezunu da olsanız ITU mezunu da kimse size 5000 vericem koş gel demiyor. Okullar elbetteki etiket olarak girişte artı değer katıyor. Zaten belki bilirsiniz insan bu tarzda bir okuldan mezun oldu mu kendine toz kondurmaz verdiği emeği okulun ismini ön planda tutmak ve elbetteki daha çok kazanmak ister.
Malesef teoride öyle olurken pratikte pek şans bulunamıyor. O nedenle eğer end. müh iseniz özellikle ERP projelerine, otomasyon gibi sistemlere eğilmeye çalışacak olursanız sizler için daha avantajlı durumlar söz konusu olabilir. Gerek sosyo ekonomik durumlar gerek sanayi sektörlerinde patron ve maaş politikaları başlarda canınızı fenaca sıkabilir ama ilerleyen süreçte toparlama şansınız olacaktır.
Sonuç : End. Müh işletme içerisinde iş başı yaptığı pozisyona göre maaş alır. End müh ile işletme mezunları arasında çok ahım şahım bir fark çıkmıyor malesef.
Eğer kendinizi biraz satabildiyseniz 1500 TL civarında iş başı yaparsınız. 2-3 senelik deneyim ile 2-2500 arasında maaş alabilirsiniz ancak bir firmada çalışarak maaş yükselmiyor onu da unutmayın.

87 Mesaj
28 Şubat 2011; 15:29:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Kamii

Peki bu 2,500 - 3000 TL Türkiye sartlarinda nasil?
Bildigime göre Türkiye Yasam baya pahali. Almanyada balangic nerdeyse 3000€ civarinda.

Almanya'da 3000€ burda Türk parasıyla 6000 - 6500 Türk Lirası yapar. Bahsettiğin 3000 TL 1500€ - 1400€ arası değişiyor.Ben derimki sen yurtdışında kal.Çünkü burda çok mezun veriliyor ve rekabet çok o yüzden maaşlarda düşüktür.

1893 Mesaj
28 Şubat 2011; 16:05:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Burak[Alper]

Normalde bir zamanlar kimsenin dönüpde bakmadıgı standart işleri şimdi bulmak şans işi oldu... Bu ülke nereye gidiyor acaba

Intel Core i5 2500K | Nvidia GTX 560 | 3X4 1666 mhz Geil 12 GB RAM | ASUSTeK P8Z68-V | 500 GB Western Digital WDC | Silverstone Precision Ps06 atx | Samsung B2230 21.5| Logitech x-230 |

Uzaklaştırılmış
28 Şubat 2011; 16:45:27 

quote:

Orijinalden alıntı: PaNoZ

Normalde bir zamanlar kimsenin dönüpde bakmadıgı standart işleri şimdi bulmak şans işi oldu... Bu ülke nereye gidiyor acaba

Maaşları daha düşüktü o zaman.Şimdi kıyasla daha yüksek

Konu siyasete gitmesin

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
10 gün 16 sa. 37 dk. kadarı kaldı.
28 Şubat 2011; 17:02:24 

böyle bir soru soran kişi daha mühendislik ne demek bilmiyordur..

0 Mesaj
29 Kasım 2011; 11:42:00 

selam arkadaşlar..
konunun üstünden zaman geçmiş ama bilgi vermek amaçlı yazmak istedim.
ben gazi üni. endüstri mühendisi 2009 mezunuyum ve çalışıyorum. evet 1000tl ile çalışmamı isteyen ankarada ufak firmalar oldu ama ben savunma sanayinde orta ölçekli bir firmada 1500tl ile başladım ve 8 ay sonra 2000tl oldu maaşım. daha yüksek veren pek olmaz sanırım ne bana ne odtü mezununa.. ankara dışında kocaeli istanbul falan gibi yerlerde daha iyi maaş alabilirsiniz ki almadan başlamayın derim.
ama benim tavsiyem devlete kapağı atmaya bakın.. uzman yrd. olarak bazı kurumlar 4500 ile başlatıyor 2 yıl sonra uzmanlıkla 6000 alıyorsunuz. normal mühendis olarak 2500 alırısınız.
endüstri mühendisi evet ne iş olsa yapar malesef.. karizması yok bu işin sekreter tadında bile olabiliyorsunuz bazen.....

298 Mesaj
29 Kasım 2011; 12:28:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

Diploma notu alakasız bence.

789 Mesaj
29 Kasım 2011; 12:47:25 

quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

Bırak yaa, endüstri mühendisliği mi olurmuş. Hepsi de kendilerinin üst düzey yönetici olacaklarını sanıyorlar. Söyleyeyim işe girdiğinizde ya bir masa başında bütün gün oturup bütün gün aynı işi tekrarlayacaksınız ya da işçiler ne zaman çişe gider onu takip edeceksiniz. Bir fabrikada 15 tane endüstri mühendisi varsa anca 1'i üst düzey yöneticidir. O da 15 yıldır o fabrikada çalışıyordur.
Ama sorsan hepsi mezun olunca müdür olacaklarını zannederler. Soruyorum ne iş yaparsınız, ne yetkiniz var, serbest çalışsanız bir işletme mezunundan ne farkınız var(Az buçuk diferansiyel bilirsiniz.)?

makinacımısın?

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
5 gün 15 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
11 Mart 2012; 13:57:10 

güncel

1576 Mesaj
19 Mart 2012; 14:52:29 

merak ettiğimden değilde, sırf millet ne diyor diye bakayım dedim

senin elinde bir durum bu. 1000 in altıda alırsın, 2500 de alırsın (ilk giriş için)

bir üstteki arkadaş güncellediği için yazdım

Selçuk İnan Galatasaray'da

. . . ~ Endüstri Mühendisliği ~ . . .

319 Mesaj
19 Mart 2012; 15:14:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Tutunamadi

makinacımısın?

+1. Bende Endüstri müh. okuyorum. Okulda vs genelde makinacılar bu tarz konuşuyorlar . Okulu bitirdikten sonra açıkcası 800-1000TL civarı para veriyorlar diye biliyorum. Daha 1. sınıftayım 4-5 yılım daha var ki bu zaman bir bireyin kendini geliştirebilmesi için oldukça yeterli gibime geliyor. İngilizce dışında 2. bir yabancı dil (Almanca gibi) öğrenip yurtdışında çalışmayı düşünüyorum doğrusu. Türkiye'de düşündüğüm paraları kazanmam mümkün değil kazansam dahi yurtdışındaki araba, elektronik vs fiyatlarını gördükten sonra iyice sıcak bakmaya başladım yurtdışına

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

3696 Mesaj
19 Mart 2012; 15:17:53 

quote:

Orijinalden alıntı: davutsad

+1. Bende Endüstri müh. okuyorum. Okulda vs genelde makinacılar bu tarz konuşuyorlar . Okulu bitirdikten sonra açıkcası 800-1000TL civarı para veriyorlar diye biliyorum. Daha 1. sınıftayım 4-5 yılım daha var ki bu zaman bir bireyin kendini geliştirebilmesi için oldukça yeterli gibime geliyor. İngilizce dışında 2. bir yabancı dil (Almanca gibi) öğrenip yurtdışında çalışmayı düşünüyorum doğrusu. Türkiye'de düşündüğüm paraları kazanmam mümkün değil kazansam dahi yurtdışındaki araba, elektronik vs fiyatlarını gördükten sonra iyice sıcak bakmaya başladım yurtdışına

Sana öneri, Lojistik üzerine yüksek lisans yapmaya çalış. Senin endüstri mühendisi olarak yapacağın iş genel hatlarıyla planlamadır zaten. Bir tanıdığım İtüden mezun olduktan sonra Rusya da Lojistik üzerine yüksek lisans yaptı ve şu anda Lojistik yöneticisi konumunda.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

319 Mesaj
19 Mart 2012; 15:31:18 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

Sana öneri, Lojistik üzerine yüksek lisans yapmaya çalış. Senin endüstri mühendisi olarak yapacağın iş genel hatlarıyla planlamadır zaten. Bir tanıdığım İtüden mezun olduktan sonra Rusya da Lojistik üzerine yüksek lisans yaptı ve şu anda Lojistik yöneticisi konumunda.

Teşekkürler öneriniz için Liseden itibaren elektronik-robotik-programlama vs. bilgimi ilerletiyorum. Türkiye de olsa bu tarz bir işe girecektim ama yurtdışını kestiremiyorum şimdilik...

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1 Mesaj
20 Mart 2012; 18:39:48 

Merhaba,

Yukarıda endüstri mühendisi olarak düşündüğüm arkadaşların bir çoğu haklılar. Ben yeni mezun olarak bir an önce para kazanmalıyım mantıgı ile 3 ay denetim firmasında 1.100 tl ye çalıştım sonra askere gittim geldiğimde
biraz daha aklı başında ögrenci psikolojisini üzerimden atarak iş aradım. Şuan telekomünikasyon sektöründe lider bir firmada uzman olarak çalışıyorum ve 3600 lira alıyorum. İş bulmak farklı bir süreç, yani bizler genelde bir hedefe ulaşmak istiyorsak plan yaparız sıkı çalışırız ve ulaşırız. Ancak iş bulma konusu gerçekten böyle olmuyor. Tüm endüstri mühendisi veya değil herkese kolaylıklar diliyorum.

Ayrıca yukarıdaki arkadaş kesin ya makinacı yada işletmeci =)

527 Mesaj
20 Mart 2012; 19:04:55 

end. müh. mezunuyum , geçen ay sınıf arkadaşlarımdan biri işe başladı 300 € + yemek + ssk , şuanki statüsü stajyer olarak gözüküyor, tuzlada bi fabrikada

başka bi sınıf arkadaşım bikaç ay önce işe başladı yine stajyer olarak , haftanın 3 günü tam gün çalışıyor , diğer iki günü yüksek lisansı var , yanlış hatırlamıosam 400 lira + yemek + ssk alıyor . haziran - temmuz gibi maaşı 1.200 civarı olucakmış normal mesai ile çalışmşaya başlıcak o zaman yani haftada 5 gün

ikiside askerliğini yapmadı ikiside yeni mezun , ilki 2. öğretim yüksek lisans yapıor , ikincisi 1. öğretim yüksek lisans yapıyor

KAHROLSUN BAĞZI ŞEYLER

2100 Mesaj
20 Mart 2012; 20:35:18 

Hocam çalıştığım iş yerinde Endüstri mühendisi var. adam depo sorumlusu(girdi, çıktı yapıyor sadece). Kendi mesleğini yapmıyor yani, 1500 civarı alıyor, çocuk parasıyla beraber 1600 ü geçiyor. :D

Üç gözlü bir karganın üç gözü olmalı. Bunun sadece bir gözü var, o da kırmızı. Bran, meşale ışığında bir kan gölü gibi ışıldayan gözün onu izlediğini hissedebiliyordu. Lordun diğer gözünün olması gereken yerde ince ve beyaz bir kök büyümüştü. Lordun göz çukurundan çıkan kök, adamın yanağına inmiş ve boğazına girmişti.
"Sen üç gözlü karga mısın?" -Bran Stark

776 Mesaj
20 Mart 2012; 20:41:40 

quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Hocam çalıştığım iş yerinde Endüstri mühendisi var. adam depo sorumlusu(girdi, çıktı yapıyor sadece). Kendi mesleğini yapmıyor yani, 1500 civarı alıyor, çocuk parasıyla beraber 1600 ü geçiyor. :D

depolarda girdi-çıktı yapmak yani stok denetimide endüstri mühendisi işidir.

ADANA

2100 Mesaj
20 Mart 2012; 20:43:35 

quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

depolarda girdi-çıktı yapmak yani stok denetimide endüstri mühendisi işidir.

Valla o kadar bilmiyorum hocam. Dediğiniz doğru olabilir.

Üç gözlü bir karganın üç gözü olmalı. Bunun sadece bir gözü var, o da kırmızı. Bran, meşale ışığında bir kan gölü gibi ışıldayan gözün onu izlediğini hissedebiliyordu. Lordun diğer gözünün olması gereken yerde ince ve beyaz bir kök büyümüştü. Lordun göz çukurundan çıkan kök, adamın yanağına inmiş ve boğazına girmişti.

776 Mesaj
20 Mart 2012; 20:44:44 

quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

Valla o kadar bilmiyorum hocam. Dediğiniz doğru olabilir.

Burda bir endustri muhendisi konusuyor hocam cumlenizdeki olasilik anlami pek şık kaçmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

ADANA

293 Mesaj
20 Mart 2012; 20:54:11 

650TL + Bahşişler senin

926 Mesaj
20 Mart 2012; 20:55:02 

Bu sene sinava girecek biri olarak cok kararsizim. Temelim oldukca saglam ama hedefim hep dusuk benim. Samsundan ayrilmak istemedigimden dolayi omu elektrik elektronik okumak istiyorum olmazsa endustri daha dusuk puanli onu okusam mi diyorum cidden karisik durumdayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2100 Mesaj
20 Mart 2012; 21:02:25 

quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

Burda bir endustri muhendisi konusuyor hocam cumlenizdeki olasilik anlami pek şık kaçmadı

Ters anladınız hocam. Yani bütün endüstri mühendisleri aynı işi yapmıyor sonuçta. Uzatmanın pek gereği olduğunu düşünmüyorum. Size iyi çalışmalar.

2 Mesaj
20 Mart 2012; 21:20:22 

Ablam Yıldız Teknik Üniversitesi'nden mezun.2100 lira ile başladı 2 yılda Unilever'e geçti ve 2500 lira alıyor.5 yıl daha dayanıp çalışabilirse maaşı 10.000 lira olucak rahat.Parayı çalışana veriyolar :D

Sizler işiniz değilsiniz. Sizler paranız kadar değilsiniz. Bindiğiniz araba değilsiniz. Kredi kartlarınızın limiti değilsiniz. Sizler iç çamaşırı değilsiniz. Sizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden pisliklerisiniz.Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz…

1637 Mesaj
4 Mayıs 2013; 19:56:51 

quote:

Orijinalden alıntı: I'mJack'sAccount

Ablam Yıldız Teknik Üniversitesi'nden mezun.2100 lira ile başladı 2 yılda Unilever'e geçti ve 2500 lira alıyor.5 yıl daha dayanıp çalışabilirse maaşı 10.000 lira olucak rahat.Parayı çalışana veriyolar :D

Unilever ve P&G... Hayalim. İnşallah olacak.

PlayStation dediğin balık etli olmalı!!! {Dobiş (FAT Kasa) PS Destekçisi}
2004'den beri CopyBoy'luk bizim işimiz...
750 gr Ançartıd 25 kağıt.
1 kilo Gadofvar 30 kağıt.
1,5 okka HEYLO 20 kağıt.
Lütfen Oziko ile irtibata geçiniz...
ブリーチ|DH|デスノート|The Newsroom|進撃の巨人|Buz ve Ateşin Şarkısı|ワンピース|PS4|XBOX ONE|The X Factor|ハンター×ハンター|Olympics 2016 Live Broadcaster

150 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Patada Voladora
4 Mayıs 2013; 20:06:13 

Bende hacettepe veya marmara endüstri düşünüyorum. Kazanabilecek miyiz bakalım?

171 Mesaj
4 Mayıs 2013; 20:06:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Sebep?Adam odtü mezununu alır 1500 verir diğerlerini işe almaz.Odtü mezunu gelmezse diğerlerini alır.İyi bir okul bitirdi diye fazla para vermesinin sebebi nedir?Okul dışında iş yerinin işine yarayacak artıları varsa ekstra para verirler.
İş veren için para en önemli kriter.Çünkü eğitimli adam her zaman bulunur.Zaten iş alınca oryantasyon olacak hemen işe başlatmazlar.Orada yapması gereken iş öğretilir.

Nasıl alır OTDÜ lüyü çok yanlış bir mantık.Zaten OTDÜ mezunu (Kuzenlerim) endüstri müh. bitirdiler.Çalıştığı firmalar basit firmalar değil Uniliver, Ford, Bosch bunlar.Kuzenim Bosh dan çıktı ya aradan 1-2 gün geçmeden Ford direk kaptı neden çünkü ODTÜ ayrıcalıktır.(Diye bir laf var.)3500 tl civarı maaş alıyor şuan 1 yıl olmadı

TIP Fakültesi
Bu hayatta yalnızım.

DH Gangsterleri

56 Mesaj
10 Mayıs 2013; 22:23:48 

Endüstri mühendisliğinin iş imkanlarını nasıl görüyorsunuz.Forumdaki insanların hiç biri net bir şey söylemiyor.

Bu mesajda bahsedilenler: @vitor reis

1312

56 Mesaj
11 Mayıs 2013; 23:21:45 

Abi size bir kaç tane sorum olacak.

Bu mesajda bahsedilenler: @yakup13 Bu mesaja 1 cevap geldi.

1312

1099 Mesaj
11 Mayıs 2013; 23:30:23