Şimdi Ara

IPHONE 3.0 GUNCELLEMESİNDE ŞARJ SORUNU !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
0
Favori
25.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dün iphone 3.0 güncellemesini yaptım. Fakat farkettim ki bu yeni sürümde 2 bazende 3 gün giden ve tam şarj olan iphonum bir türlü şarj olmuyor. Sarj adaptörüm ve kablom orjinal. dün geceden beri şarjda fakat hala bırakın tam dolmayı yarısını bile görmedi. Telefonu resetledim ve hatta 2nci kez restore yaptım ama fayda etmedi. Acaba bu yeni sürümde pil ömrünü kısaltan bir uygulama yada bir çeşit bir hata mı var?

• Aynı sorun bendede var. Akşam şarj ediyorum. Sabahı zor çıkarıyor, gün içide sürekli şarj a takılı. Var bu 3.0 da bi yamukluk.
    Benim tahinim push notification özelliğinden olabilir, arka planda sürekli bişeylermi çalıştırıyor acaba ve ayrıca şuda kesin; 3.0 kesinlikle şarj ı yiyor.
  • Dün akşam 20.00 gibi şarj ettim cihazı.Bende şarj falan yemiyor gece 2 saat müzik dinledim iPhonedan.Bol bol sms kullandım ama şu an % 75 lerde. Bazı kullanıcılar da 3.0 ın cihazlarını yavaşlattığını söylüyor.Acaba cihazdan cihaza değişiklik mi oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: iron_maden

Aynı sorun bendede var. Akşam şarj ediyorum. Sabahı zor çıkarıyor, gün içide sürekli şarj a takılı. Var bu 3.0 da bi yamukluk.
    Benim tahinim push notification özelliğinden olabilir, arka planda sürekli bişeylermi çalıştırıyor acaba ve ayrıca şuda kesin; 3.0 kesinlikle şarj ı yiyor.

Bir şey farkettim hani telefon çalacağı zaman bir hoperlörün yanında dıt dıt diye ses çıkar ya işte iphone ne zaman 2+1 creative ses sistemimin yanına koysam bu ses çıkıyor ve bu 3.0 dan sonra oldu. sanki sürekli bir internet bağlantısı kurmaya çalışıyor gibi. bu arada edge özellikle bağlantı yapmasın diye apn den kendiliğinden gelen kullanıcı ayarlarını sildimki ay sonunda ev kirası gibi fatura gelmesin hatta ben önlemimi almak için turkcellden aylık 4 tl ye 100mb paket bile aldım. ne olur ne olmaz 2.2.1. de jb yapıp bospress ten kapatıyorduk. 3.0 dahenüz jb olmadığı için böyle bir şey yaptım. süprizle karşılaşmak istemeyenlere duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatali -- 19 Haziran 2009; 16:48:25 >

• Şarj sorunu malesef bende de var. Şu anda şarj kısmında yüzde gösterge var, ve telefonu her elime alıp kurcaladığımda göstergenin bir bir aşağı indiğini görüyorum. Push notificions'da kapalı.
  • Dostum söylediğin şey bende de oluyor. Speakher in yanında üsrekli dıttırı dıttırı ses yapıyor. Bende EDGE yada Wi-Fi diye düşündüm ve Wi-Fi yi kapttım, EDGE yide APN den kullanıcı adını silerek bağlanmasını engelledim ve hala şarj zart diye bitiyor. Yok yok var bu 3.0 da bi sakatlık. Bende ki iphone 3G ve JB yapılmamış olarak kullanıyorum. Pili gayet güzel gidiyordu taki 3.0 yapana kadar, şimdi nerdeyse 4-5 saatte bitiyo şarj. Hatta konum sorgulamayıda iptal ettim, sürekli bişeyler aramasın diye ama banamısın demiyor.

3.0 yapıpta sorun yaşamayan akadaşlarda var ama çoğunluk sanırım bu şarj bitme işinden şikayetci. Ancak sanırım yakında birileri çözer burumu yada ben çözersem paylaşırım form da

quote:

Orjinalden alıntı: ferhatali

quote:

Orjinalden alıntı: iron_maden

Aynı sorun bendede var. Akşam şarj ediyorum. Sabahı zor çıkarıyor, gün içide sürekli şarj a takılı. Var bu 3.0 da bi yamukluk.

Bir şey farkettim hani telefon çalacağı zaman bir hoperlörün yanında dıt dıt diye ses çıkar ya işte iphone ne zaman 2+1 creative ses sistemimin yanına koysam bu ses çıkıyor ve bu 3.0 dan sonra oldu. sanki sürekli bir internet bağlantısı kurmaya çalışıyor gibi. bu arada edge özellikle bağlantı yapmasın diye apn den kendiliğinden gelen kullanıcı ayarlarını sildimki ay sonunda ev kirası gibi fatura gelmesin hatta ben önlemimi almak için turkcellden aylık 4 tl ye 100mb paket bile aldım. ne olur ne olmaz 2.2.1. de jb yapıp bospress ten kapatıyorduk. 3.0 dahenüz jb olmadığı için böyle bir şey yaptım. süprizle karşılaşmak istemeyenlere duyurulur.

• Bende deli gibi araştırıyorum bu şarj bitme olayını. Bulursam bende yazacağım.
  • bende neden düşmüyor
  • Yurtdışında da aynı problemden yakınan kişiler var, konuya göz atmanızda fayda var ;

http://discussions.apple.com/thread.jspa?threadID=2044898&start=0&tstart=0
  • Bendede şarj sorunu var Ayrıca ilk gün laptop tan şarjda yapamadım.Sorun şimdilik kendi kendine çözüldü Fakat şarj süresinde gözle görülür bir kısalma var.Anlayamıyorum.Konuşma sürelerim hep aynı.İçerden pili bitiren bir uygulama var sanıyorum
  • merhaba arkadaşlar işlerim vardı şimdi 3.0 a geçtim ama telefon acayip kasıldı şarj sorunu da çıkacak mı bilmiyorum onu da yazarım buraya, 3.0 a geçipte bu şekilde kasılan varmı genel bir özellik midir bu yoksa sadece bende mi oldu ne dersiniz
  • Şarj sorunu kesinlikle var, + telefon çalarken hoparlör yanındaysa dıt dıt dıııı sesini yapmaya başladı. Ah be apple ne biçim güncelleme çıkarıyorsun.
  • salak herifler, millet şarj süresi artar diye beklerken, bunlar düşürmüş.
    işmi bu şimdi.
    tabii 3gs gibi uyduruk bir ara modeli nasıl satacak başka türlü...
  • yaklaşık olarak herkeste var bu şarj problemi.ben hala geçmiş değilim 3.0 a.sebebimde jb çıkmamış olması.ama jb çıktığında geçermiyim 3.0 a onuda kara kara düşünüyorum bu problemlerden dolayı
  • Bana gene arttı gibi geldi...
  • sarj hakikaten daha çabuk tükeniyor galiba ve şarjda telefon daha çok ısınıyor gibi geldi banada bence en stabil sürüm 2.2 ydi geçtik bu 3.0 a ama hayırlısı olsun bakalım
  • 2.2 ye nasıl dönerim onu düşünüyorum. MMS desteği varsın olmasın. Telefon aşırı ısınıyor şarjı %50 daha çabuk bitiyor ve manyetik kormuası kalkmış gibi telefonun hoparlör dibindeyken dıt dıt dıııııı yapıyor önceden yoktu. Bide bu push bilmem neyi nasıl kapatırız bilen varmı (arkada uygulama çalışması) şarjın bitmesine en büyük neden bunun olduğunu düşünüyorum. Apple firması sapıttı ne yapacaklarını bilmiyorlar.
  • yok arkadaş bu sürüm oldukça dandik olmuş yada üsütünde biraz daha çalışılması gereken bir sürüm. sanki betaymış gibi geldi bana. birazdan 2.2.1 e geri dönüyorum. mms desteği ile ilgili olarak zaten jb yaptıktan sonra cydia dan mms diye aratınca bir dünya mms programı çıkıyor. %99 da çatır çatır mms gönderiyor.
  • Arkadaşlar aynı sorunlar bendede var 3.0 güncellemesinden sonra şarj olmamaya, tam dolmamaya, ve bilgisayardan şarj etmeye çalıştığımda ise daha tam dolmadan yarısında fiş işareti cıkıyor sanki tam dolmus gibi görüyor alet ve pil ömrü die bişey kalmadı kendi kendini yiyior pil !! birde diğer hemen hemen bütün uygulamarda örnek; oyunlarda acayip kasılma var nerdeyse kare kare gidicek sanki arkada başka bir program açık kalmış gibi kasıyor iphone!! insallah çözümü birileri bulur umutla bekliyoruz:((
  • Arkadaşlar sorunu hallettim sanırım şarjı daha deneyemedim ama kasılmalar gitti açıklıyorum çözümü: Ayarlar (Settings) –> E-Posta, Kişiler, Takvim –>

Hesap (Account) –> OFF

Ayarlar (Settings) –> E-Posta, Kişiler, Takvim –> Hesap (Account) –> Hesabı Sil

mail hesabımı sildim ıphonedaki hersey düzeldi eskisi gibi sanırım bu özelliği kullanmaya çalışıyordu alet ondan kasılmalar vardı tekrar baştan alıcam mail hesabı. umarım şarj olayıda hallolmuştur bilgi vericem deneyip:))
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.