Şimdi Ara

Sparkle X-Link: Harici adaptör ile USB portundan DVI çıkışı alabilirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Calibre serisi yüksek performanslı ekran kartlarıyla tanınan ve Computex 2009 fuarında Nvidia ION tabanlı yeni nettop sistemini duyuran Sparkle, ürün gamına yeni bir harici adaptör ekledi. Firma tarafından hazırlanan bu adaptör yardımı ile kullanıcılar çoklu monitör kurulumları için USB portundan DVI çıkışı alabilecekler. Sinyal dönüştürme işlemi için DisplayLink DL-160 yongasını kullanan adaptörün 1600x1200 veya 1680x1050 piksel çözünürlüğünde DVI çıkışı sağlayabildiği belirtildi.

Windows 2000 (SP4), Windows XP, Windows Vista ve Mac OS X işletim sistemleriyle uyumlu olan X-Link isimli harici adaptörün önümüzdeki haftalarda hazır olması beklenirken, fiyatı hakkında henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

• yani şimdi tamam aslında bilgisayar gibi bir teknoloji harikasının çalışması bile doğa üstü bir büyü ama abi bu usb ya 4 tane kablo 2 si güç 2 si data yahu ne yapıyorlarda bundan her türlü veri geçirebiliyorlar hele görüntü yaw hayret şaşıp kalıyorum
  • Çok ilginç bir şeye benziyor. Her ne kadar ihtiyacım olmasa da böyle bir şey başkalarının işine yarar sanırım.

USB de nasıl bir şeyse artık, yapmadıkları kalmadı. Besleme durumu nasıl acaba bu ufak adaptörün. 2 kablo güç 2 kablo veri olursa vay hâline kullananın...
  • bu nası bişey yaw? heralde bi yazılımı var , o yazılımda ekran görüntüsünü usb portundan veri olarak yolluyo , cihazın içindeki çözücüde bunu çözüyodur sanıyorum. sonuçta usb ile bağlanan harici ekran kartı olacak değil ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: melyyh

bu nası bişey yaw? heralde bi yazılımı var , o yazılımda ekran görüntüsünü usb portundan veri olarak yolluyo , cihazın içindeki çözücüde bunu çözüyodur sanıyorum. sonuçta usb ile bağlanan harici ekran kartı olacak değil ya

usb den bağlanan monitörler war zaten duymuştum bu omu acaba yani bunlar olmadan bağlanmıyormu ? yoksa direk bağlanan monitörler çıktımı dvı olayını çözemedim ben ya analog neyse tamam derizde
  • ekran kartı çıkışlarına verilen görüntü verileri nasıl oluyor usb üzerine aktarılıyor anlamadım :S
  • :DDDD
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

ekran kartı çıkışlarına verilen görüntü verileri nasıl oluyor usb üzerine aktarılıyor anlamadım :S

Bu tür ürünler aslında USB ekran kartı olarak tanımlanırsa daha doğru olur.Bunlarında kendine ait hafızası ve işlem birimleri var.Şuanda oyun için hiç hazır değiller.Ancak ofislerde bu tür ürünlerle çoklu monitör kullanımı performansı arttırır.Ha çoğunlukla ofis PClerinde on\board ekran kartları kullanıldığı için çoklu monitör desteği verilemiyor.
    Ancak bunun gibi harıcı USB ekran kartları sayesinde bu dert olmaktan çıkıyuor.
    Dediğim gibi USB ekran kartı bunlar.Yoksa tabikide ekran kartındaki veriyi USBden aktarmak şuan için mümkün değil.
  • macos x uyumu güzel olmuş..
  • güzel bir paylaşım teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.