Şimdi Ara

araç km'sinde oynama yapilabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Jinekologların çılgın gibi para kazandığı bu devirde Araç Kilometresinin Lafımı olur ?
  • bir araçla ilgileniyorum 2005 model ama km'si 25000'de..
    ister istemez şüphe duyuyorum gerçek mi yoksa alavere dalavere mi var diye?
    ne dersiniz,araç km'lerinde oynama yapılabiliyor mu?
    bunun bir testi var mı?

• Onu bilmem ama bizim apartmanda bi abi var 2000 model Bora'sı var.
    Aracı 52.000 km'de henüz.. Olabilir yani neden olmasın. Ama yinede işi garantiye al
  • Servis kayıtlarından sorgulayabilirsiniz.
    Bir de ustaya gösterirseniz aracın eskimişliğinden yorum yapabilir.
    Bir tek km ile karar verirseniz büyük ihtimal yanılabilirsiniz.
  • Aslında gerçek olabilir şöyle söyleyim 98model bi polo classic'imiz vardı(sanırım 98 idi) 2005de sattık araba 15000deydi : )) tabi o zaman daha benim ehliyet yok arabayı alan adam kendi ağzıyla söyledi en az 5 yer gezdim hepsi orijinal dedi diye ama hâlâ inanmıyormuş : ))
  • Baktığınız araba için bişey diyemem ama kilometreler ile öyle bir oynuyorlar ki öyle kanıbozuk çok memlekette
  • Ben 152.000'de sattığım aracın 70.000'de olduğunu bizzat gördüm.Sattığımız kişi müşterimizdi ve sık sık işyerimize uyruyordu,görünce çok şaşırmıştım.Yani böyle birşey mümkün..
  • ARAÇ GALERİCİYE Bİ ŞEKİLDE UĞRAMIŞSA, KM İLE OYNANMIŞTIR... %1000...
  • Bir tane honda accord bakıyorduk. Bir önceki kasa.

2005 model araç 72.000deydi(Sözde)

İçine bindiğimizde pekte 72.000kmlik bir araç yok gibiydi.

Daha çok 172.000 km gibi bir araçtı.

Neyse daha sonra aracı hondaya götürdük.

Araba 2007 yılında 75.000 yada 80.000 bakımına girmiş.

Sonra satıcıya sorduk usta bunun kmde 100.000den sonra geri geri mi gitmeye başlıyor diye.

Adamda abi yemin ederim bilmiyordum galeriden aldım arabayı dedi.

Yani yapmak isteyen herşeyi yapıyor bu memlekette.
  • Yapılır;ama kesin bir şey söylemek güç.99 yılının Kasım ayında aldığım arabayı 2009 Ocak'ta 45 bin km.de sattım.
  • 19.000 km'de aldığım 2004 model aracımı 44.000 km'de sattım.Bu yaşta bu kilometrelerde araçlar gerçekten var ama inanın bana kilometresinide aracın içinden anlamamanız çok zor.Satarken alıcının gösterdiği usta daha ön kapıyı açmadan hiçmi kullanmadınız abi diye sormuştu.İçinden dışından mutlaka belli ediyor araç kendini.Sayın uğur851'in bahsettiği gibi doğru düzgün bir usta daha bakar bakmaz kilometresi kurcalanmış mı kurcalanmamış mı anlar. Saygılarımla...
  • arkadasim arat googledan car diagnostic tools diye , al 20-30 liraya bir alet, tak arabaya istedigin gibi oyna km siyle :P

Walla Turkiyede kargo yapan araclarin bir tek km si ileri aliniyor :) sofor 50km yaptiysa 200 yapmis gosteriyor aradaki benzin farki cebe ;) bunu yapanlari cok duydum, tabi satarkende geri aliyorlardir...

Tek yapabilecegin, motordan anliyan birini alacan yanina gidip bir iyice kontrol ettirecen, yada ozel makinalar var motorun durumunu olcuyor, biraz fiyatta tuzlular, onlarla olcebilirsin, tam soylemiyor ama yuzde 80 yakinlarini gosterir ...

Ikincisi ise service kayitlaridir, tabi bunada ne kadar guvenebilirsin bilmem, bunu yapanlar zaten, her service gidisinde dusuruyorlar :)

Teknoloji ilerledi , arabalarda hileler artti ... Turkiyede bunlara daha cok dikkat etmek lazim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozm

bir araçla ilgileniyorum 2005 model ama km'si 25000'de..
    bunun bir testi var mı?

aldın mı hocam naptın
  • araç sürekli yatmışsa olabilir. ama sürekli yatmış bir aracı almak ne kadar mantıklıdır
  • Yapılabilir. Türkiye deki araçların yüzde 70 inde yapıldığı gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kangal3454

quote:

Orijinalden alıntı: bozm

bir araçla ilgileniyorum 2005 model ama km'si 25000'de..
    bunun bir testi var mı?

aldın mı hocam naptın

Yok onu almadım 2008 civic aldım sonra onu sattım qashqai aldım şimdi ise 3.16 var :) time goes fast teşekkürler cevaplarınız için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.