Şimdi Ara

USB sinek öldürücü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
8.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elektronik sinek öldürücü ürünler var piyasada bildiğiniz gibi.Ben bunların USB den bağlantılı sinek öldürücü bir aet yapmak istiyorum..nasıl yapabilirim? yardımlarınızı bekliyorum.

• yanlızca gücünümü usb den alıcak yoksa usb protokolü üzerinden mi kontrol edilecek(biraz saçma olur bu) babylon ad filimindeki gibi sineğe güdümlü bir füze mi fırlattırmayı düşünüyosun
  • sivri sineğe güdümlü füze fırlatacak..karasineği yakalayıp gözlerine kırmızı kiremit tozu serpecek...
  • 555 ile yapılan sinek kovucu devreler var internette. yüksekfrekansta bir ses üretiyor. usbden beslenebilir. Ama mor ışıklı sineklileri kızartan devreler usbden zor.
  • Lütfen USB lerimizi amaçları dışında kullanmayalım
  • Kuzey batı yönünden 0.25 m/s hızla yaklaşan bir karasinek tespit edildi

<vur&öldür> <korkut&kaçır> <görmezden gel>

• Hedefe kitlenildi ...
    -TAMAM
    -destek ekip istiyorum
  • harika fikirleriniz güzel...elektronik devre olarak bunu nasıl yaparız?
  • gerçekte bunu yapmak istiyomusun aklımda güzel bir proje var ama evi yakma riski de var. geçenlerde instructables da fireball gun adında bir uygulamaya rastladım. üstelik oldukça basit. 70-80 mm uzunluğundaki ince bir borunun bir ucuna 1.5v luk ısıtma buji si yerleştiriyolar. borunun diğer ucundan az miktar pamuk koyup elektrik veriyolar. yüksek ısıyla pamuk alev alıyo ve 3-4 m ileri fırlıyo. pamuk beyaz baruta bulanırsa yanma süresi ve ısısı artacağından daha uzaklra gidebilir. sineğin yerini belirliycek termal bir kamera sistemi kuabilirsen bir kaç servo motor ve biraz elektronik devreyle sineğin yerini tespit edip onu yakabilirsin. biliyorum biraz hayal gibi duruyo ama gerekli donanımı temin edebilirsen neden mümkün olmasın. bulabilirsem projenin linkini eklerim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uzman_as

gerçekte bunu yapmak istiyomusun aklımda güzel bir proje var ama evi yakma riski de var. geçenlerde instructables da fireball gun adında bir uygulamaya rastladım. üstelik oldukça basit. 70-80 mm uzunluğundaki ince bir borunun bir ucuna 1.5v luk ısıtma buji si yerleştiriyolar. borunun diğer ucundan az miktar pamuk koyup elektrik veriyolar. yüksek ısıyla pamuk alev alıyo ve 3-4 m ileri fırlıyo. pamuk beyaz baruta bulanırsa yanma süresi ve ısısı artacağından daha uzaklra gidebilir. sineğin yerini belirliycek termal bir kamera sistemi kuabilirsen bir kaç servo motor ve biraz elektronik devreyle sineğin yerini tespit edip onu yakabilirsin. biliyorum biraz hayal gibi duruyo ama gerekli donanımı temin edebilirsen neden mümkün olmasın. bulabilirsem projenin linkini eklerim.

• quote:

gerçekte bunu yapmak istiyomusun aklımda güzel bir proje var ama evi yakma riski de var. geçenlerde instructables da fireball gun adında bir uygulamaya rastladım. üstelik oldukça basit. 70-80 mm uzunluğundaki ince bir borunun bir ucuna 1.5v luk ısıtma buji si yerleştiriyolar. borunun diğer ucundan az miktar pamuk koyup elektrik veriyolar. yüksek ısıyla pamuk alev alıyo ve 3-4 m ileri fırlıyo. pamuk beyaz baruta bulanırsa yanma süresi ve ısısı artacağından daha uzaklra gidebilir. sineğin yerini belirliycek termal bir kamera sistemi kuabilirsen bir kaç servo motor ve biraz elektronik devreyle sineğin yerini tespit edip onu yakabilirsin. biliyorum biraz hayal gibi duruyo ama gerekli donanımı temin edebilirsen neden mümkün olmasın. bulabilirsem projenin linkini eklerim.

umarım bu zeka ile savaş sanayiine girmezsiniz hocam:D

• quote:

hocam odada o kadar farklı renk arasında dünyanın en iyi yön değiştirebilen canılıarından birini servoya yakalat ve öldür. hatta evi de yak

ben seni tai de proje müdürü yapmazsam adam değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 61gün -- 18 Haziran 2009; 23:16:31 >

• hocam valla mukemmelsiniz hepinizi aselsanda görmek isterdim valla
  • evet hocam Beyin fırtınası bunun birazdaha sakin haline diyolar işte bu beyin kasırgası...:D
  • quote:

Orjinalden alıntı: s.korkmaz

evet hocam Beyin fırtınası bunun birazdaha sakin haline diyolar işte bu beyin kasırgası...:D

Kasırga da degil artık Alabora Tayfun artık ne dersen Bence al bi Likit İlaç tak prize rahatına bak demi ama bilgisayarına tehlikeye atmamıs olursun
  • Ben o devreyi yaptım , hani sivri sinek savar elektronik devreyi ,
    555 entegreli hoparörden bızzzzzz diye ses yapıyor ,
    sivrisinekler hiçbir yere kaçmadı , etrafında uçup durdular .
    sivrisineğin birini bacağından pensetle yakalayıp hoparlörün üstüne koydum ,
    ne kaçması sinek hoparlörün üstünde acıyan bacağını ovuşturuyor ,
    MEĞER SİVRİSİNEKLER SAĞIRMIŞ . SES FİLAN DUYMUYORLAR .
  • hocam sen yanlı hoparlör kullanmışsın sanırım. sıradan hoparlörler 20khz in üstünde ses üretemediklerinden sinekler etkilenmiyo olabilir. yüksek frekansta ses alabilmen için piezo hoparlör kullanman gerek.
  • quote:

hocam sen yanlı hoparlör kullanmışsın sanırım. sıradan hoparlörler 20khz in üstünde ses üretemediklerinden sinekler etkilenmiyo olabilir. yüksek frekansta ses alabilmen için piezo hoparlör kullanman gerek.

piezo hoparlörü nerden bulucaz?? Burdaki elektronikçilerin bilmediklerine adım kadar eminim
  • bilirler. çok ucuz sarı renkli madeni para boyutlarında birşey arka tarafında beyaz ve sarı renkli iki levha var onlara kablo lehimleyerek kullanılıyor.
  • quote:

peki bunun büyüğünü yapsak? 70-80 mm değiilde cm olsa pamuk yerine daha yanıcı bişey kullansam sonra onu çatıya yerleştirsem. pc başından etrafı gözetleyip onu havaya uçurabilirmiyim?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.