Şimdi Ara

Alkol olcum cihazlari ve bir sehir efsanesi..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
27.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

alkollu araba kullanmamamiz gerektigini hepimiz biliyoruz, bu konuya bastan deginelim.

Gecen hafta bir arkadasim anlatti, yakin arkadaslariyla reina'ya gitmis icip eglenmisler. cikmislar biraz ileride polis cevirmesi, surucu icmedim demis polis inanmamis ve ufletmis. Surucude 0 alkol cikmis. surucu 5 tane icmesine ragmen cikmadan once naneli seker atmis.

bir hekim olarak alkolun vucuttaki metabolizmasini iyi biliyorum fakat olcum cihazlarinin calisma mantigini, neyi olctugunu bilmiyorum.

ayni efsaneyi yasli basli bir ameliyat hemsiresinden dinledim dun aksam. onlarin da basina gelmis. sadece agizda bulunan alkol hava karisimini olcuyormus. yasina hurmeten olabilir dedim iddialasmadim fakat aklima hic yatmadi, bence sacmalik.

agizdaki aerosole gore olcum yapiyorsa 1 duble raki icip yola cikan adamin birayla kiyaslarsak bir kac kat daha fazla alkollu cikmasi lazim. hem promil denen sey bildigim kadariyla kandaki alkol orani icin kullanilan bir birim. bu isin kandaki oranla bir alakasi yoksa, promil hesabina cinsiyet, kilo, icecegin alkol yuzdesi gibi etkenler neden katiliyor?

daha da onemlisi olctukleri degeri neden promil olarak adlandiriyorlar?

fikirlerinizi bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emtue -- 17 Haziran 2009; 15:13:28 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.