Şimdi Ara

AMD'nin 95 Watt'lık Phenom II X4 945 işlemcisi satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
4.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin ilk detaylarını kısa bir süre önce paylaştığımız 95 Watt'lık Phenom II X4 945 işlemcisi satışa sunuluyor. Gelen bilgilere göre firmanın ısıl güç tasarımı 95 Watt olarak belirlenen Phenom II X4 945 işlemcisi Japonya'da kullanıcılarla buluşmaya hazır. Soket AM3 formunda olan ve 3GHz'de çalışan işlemci bilindiği üzere 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanıyor ve 6MB seviye3 bellek kapasitesiyle geliyor.

Phenom II X4 9xx serisinin 95 Watt'lık ilk temsilcilerinden birisi olan ve çift kanal DDR3 bellek desteği sunan yeni versiyon Phenom II X4 945 modeli, Japonya'da yaklaşık 180-185$ seviyesiden raflara girecek.

• mükemmel
  • amd phenom 2 x4 810 yerine bunu alacağım iyi oldu.
  • BE değil, Kolay OC olmayacak ...95W çok iyi...
  • kutusundan çıkan fanla hava sirkülasyonu ortalam olan bir kasada 790FXT-ud5p anakartla oc yapsak stabil değer ne olur?
  • çok önemli bir adım benim 920 ile 1.456 ile şuanda ocz ven2 soğutucu ile günlük 3.7 kullanıyorsam.Gerisini siz düşünün ayrıca sıcaklık masaüstü 39 derece.saygılar
  • bu işlemcilerin kısa süre sonra 45w lıklarını da görmek isteriz
  • AMD bu aralar çok ilgimi çekiyor.
  • BAĞZI SORULAR VAR KAFAMDA

1-İNTEL neden yüksek fiyat uyguluyor?

2-Piyasada AMD yi önemi çıkartmak iste

eniyor?

3-O zaman AMD - İNTEL arasında bir şeylermi var?

4-NVIDIA bunun neresinde ?
  • eşref_37 aynı düşüncedeyim benimde ilgimi çekiyo yeni sistemimi amd den yana kullanacağım.ama nedense nvidia dan bitürlü kopamıyom.
  • black olsaymış tadından yenmezmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: kafkef_8

eşref_37 aynı düşüncedeyim benimde ilgimi çekiyo yeni sistemimi amd den yana kullanacağım.ama nedense nvidia dan bitürlü kopamıyom.

AMD ve NVIDIA nın bir arada çalışmasına bir engelmi var......
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alx

BE değil, Kolay OC olmayacak ...95W çok iyi...

En kotu ihtimalle gunluk stabil 3.6 olur hava sogutma ile buda zaten standadart bir kullanici icin fazlasiyla yeterli bir deger bence.
  • Bu işlemcinin 95 W'lık versiyonunu sonbahardan önce Türkiye'de görmemiz çok zor diye düşünüyorum.
  • En gec eylulde gelir bence.Umarim KDV indirimi bitmeden gelir.
  • Intel de çıkarsa artık Core i7 lerin 95 Watt lık versiyonlarını iyi olacak. Core i5 ler 95 Watt olacak ama sonuçta aynı mimari, Core i7 lerinde aynı TDP değerine sahip versiyonlarını hazırlayabilir tabii ki.
  • Intelin son donemde aldigi para cezasindan sonra sanirim AMD buyuk bir ataga kalkacak. Gerci Intelin vicdansizca ayarladigi fiyatlardan kazandigi o muazzam paranin yaninda kesilen ceza cok kucuk kalir.
  • AMD zaten şu an çok iyi gidiyor. Phenom II lerden itibaren tüm işlemcileri çok iyi.
  • Harika. Demekki hem fiyatı X4 940 seviyesine inecek hem de 95w olacak.Yeni revizyon ile Black Edition aratmıcak bir işlemci ve 200$ altında.. Bundan dolaylı yoldan 955 Black edition fiyatının da inebileceğini düşünebiliriz. Mesela 215-225$ gibi.AM3 sisteme geçmek bir çok kesim için kolay olucak.hele ddr2 bellek kullanıp da sistem upgrade düşünenler için birebir.
  • Katren 06@Sana kendi düşüncelerimi aktarmak istiyorum;

1)İntelin tuzu kuru

2)Hayır-işlemciler kendini öne çıkartıyor zaten

3)Evet var; Rekabet.Ayrıca AMD İnteli özetle haksız rekabetten dolayı dava etti ve kazandı haberin var mı?

4)Nvidia şimdilik bi yerinde değil..Ekran kartı pazarı ona yetiyor.Bunun haricinde küçük cihazlar için İon platformuna sahip.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.