Şimdi Ara

Oyun Konsollarının Yeni Jenerasyonu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
3.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maalesef  Xbox, PlayStation ve Nintendo'nun yeni jenerasyonunu görmekten hala çok uzaktayız.
    Fakat iyi bir haber olarak Ubisoft'un şimdiden, geleceğe hazırlık yaptığını söyleyebiliriz.

Ubisoft'u başkanı ve CEO'su Yves Guillemot'un tahminine göre "Sonraki üretim konsollar öyle güçlü olacak ki gelecekte bir oyunu oynamak, bugün bir CGI filmini oynamanın dengi olacak."

ama arttırılan bu grafiksel güç ile birlikte elbette daha da yüksek fiyatlar gelecek, çünkü bugün Microsoft'un Xbox 360'ı veya Sony'nin PlayStation 3'ü için yapılan bir oyun 20 Milyon Dolar ile 30 Milyon Dolar arasında mal ediliyor. 

(Nintendo Wii de ise daha az bileşen bulunduğundan onlar için yapılan oyunlar daha ucuza mal ediliyor)

Sonuç olarak yeni nesil konsollar ve neler olacağını görmek için daha çok zamana ihtiyacımız var.

• Ben ps4'ün geleceğinin çok iyi olcağını şimdiden hissediyorum
  • PS3 ün tadını daha tam anlamıyla çıkaramadık, PS4 öte dursun
  • Daha hemen çıkartmazlar bence çünkü ps3 tam anlamıyla kullanılmadı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar oyun var ps3ü tam anlamıyla kullanmaya çalışan... sınırlar zorlansın önce de sonra düşünürüz next-gen konsolları
  • ps4 tahminen 2012 den önce cıkmayacaktır daha nimetleri kullanılmadı ps3 ün 2012 de ps3 slim cıkabilir bu olay 2015 e kadar sarkabilir kesin bişey bilemeyiz tabikide sadece tahmin
  • hala sıfır ps2 satılırken ps4 çıkacağını sanmıyorum, 5 seneden önce çıkmaz bence
  • daha çok var
  • bence çok uzun bir süre bekleyeceğiz gibi gözüküyor.. konsollar şu anda güzel satıyor.. (eskiler bile hala satılıyor) yeni bir jenerasyon sürmek bence ŞU anda saçma olur..
  • İşte bakıyoruz KILLZONE 2 muhteşem grafiklere sahip diyoruz. KILLZONE 2 PS3'ün gücünün %55'lik bir kısmını kullanmış. GEAR of WAR'da muhteşem grafiklee sahip. O da x360'ın gücün nerdeyse %100'lük bir kısmını kullanmış. Eğer PS3 tam anlamıyla çözülürse PS4 yeni xbox'dan 1 kaç sene geç çıkacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kxlylmz

hala sıfır ps2 satılırken ps4 çıkacağını sanmıyorum, 5 seneden önce çıkmaz bence

ben x360 ve ps3 almadan inşallah çıkmazlar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enchantedd -- 17 Haziran 2009; 10:10:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: onaryo

İşte bakıyoruz KILLZONE 2 muhteşem grafiklere sahip diyoruz. KILLZONE 2 PS3'ün gücünün %55'lik bir kısmını kullanmış. GEAR of WAR'da muhteşem grafiklee sahip. O da x360'ın gücün nerdeyse %100'lük bir kısmını kullanmış. Eğer PS3 tam anlamıyla çözülürse PS4 yeni xbox'dan 1 kaç sene geç çıkacaktır.

Yazdigin bilgi ve dusuncen cok yanlis!
    Ve bir zahmet,...burayida benim konsolum-senin konsolunu döver olayina dönusturmeyelim, olurmu

Yeni jenerasyon konsollar hicbir konsolun yaw eskisi halen satiliyor...bu yuzden cikmaz veya daha full gucunu kullanmadilar onu bekleyeceklerdirle alakasi yoktur. Tekniksel gelismenin gerisinden gelinmez...eger rakipler yeni konsollarini cikardilarmi gec kalmissindir demektir bu. Özellikle böyle bir hatanin ceremesini Playstation markasi Ps3'le halen cekiyor ve eminim Sony, Ps4'le ayni hatayi yapmayacaktir.

Burada Ubisoft baskaninin acikladigi, bu jenerasyondaki oyun yapimlarin maliyetleri ortalama 20-30 milyon dolarda gezerken...gelecek nesile bu rakamin 40-50 milyon dolari bulacagini vurguluyor. Bu da, git gide kucuk oyun yapimci sirketlerin tamamen ezilip-sadece buyuklerin yasayabilecegi bir piyasaya dogru gittigimize isaret, artik alistigimiz gibi bir konsola dunyanin Exklusivesi cikmayacak ancak ekonomik durumu iyi olan sirketler kendi konsollarina exklusive oyun anlasmalari yapabilecektir.

• quote:

İşte bakıyoruz KILLZONE 2 muhteşem grafiklere sahip diyoruz. KILLZONE 2 PS3'ün gücünün %55'lik bir kısmını kullanmış. GEAR of WAR'da muhteşem grafiklee sahip. O da x360'ın gücün nerdeyse %100'lük bir kısmını kullanmış. Eğer PS3 tam anlamıyla çözülürse PS4 yeni xbox'dan 1 kaç sene geç çıkacaktır.

Şehir efsanesi bunlar. Bazı benchmarklar ile kanıtlanıp bilimsel olarak önüme konulmadıkça inanmam. Hurafeler ile gelmeyelim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmettombak

quote:

Şehir efsanesi bunlar. Bazı benchmarklar ile kanıtlanıp bilimsel olarak önüme konulmadıkça inanmam. Hurafeler ile gelmeyelim.

bencede katılyorum bırakın bu işleri devlet su işleri yaww

• Makineyi daha yeni aldım çıkmasın konsol monsol
  • Buda adet oldu herhalde bir sonraki nesilde bizi neler bekliyor?

bi şu nesli oynayalımda gelecek nesili konsol firmaları düşünsün şimdilik........
  • daha bu nesilde hareket algılamayla uğraşıyo firmalar... gelecek nesile daha var yani...
  • quote:

Hangi Ölçü Birimiyle Ölçtüm Hangi Oyun Konsolun %Kaçını Kullanıo Diye ??? Verilere Bakarsak Göz Kararı Yani Kaba Etten Atma Mantığıyla Veri Yazıosun...
  • ben ps1'imle mutluyum
  • xbox 2 seneye kadar konsolunu çıkaracaktır diye düşünüyorum sony nin acele ps4 çıkarması ihtimali son derece düşük.Ps2 bile şu an deliler gibi satıyor toplamda 120 milyonu aşmış ps2 kullanıcısı var hepsi aynı zamanda potansiyel ps3 alıcısıdır. Aşama aşama sony belli hamlelerle Ps2 başarısını yakalamaya çalışacak . Fiyatını kıracak kopyaya müsade edecek tüm ps3 lere geri uyumluluk getirecek v.s şahsi kanaatim ps3 satışları 100 milyonu bulmadan yeni konsolun duyurusu yapılmayacaktır.
  • Hayır düşümcem doğru ama yazdığın kısımda. PS4 bir sene sonra çıkar cümlesi yanlış. Ben orda PS3'ün ileribir teknoloji ile yapıldığını kastettim. Elbette PS3'teki hatları düzeltmek için next gen konsolların çıkış tarihinden daha iyi bir tarih yok(ps4). Ayrıca KILLZONE 2'de PS3 GÜCÜNÜN GERÇEKTEN YARISINI KULLANIYOR. Bnu ben değil GAMESPOT söylüyor... Aynı şekilde GEAR of WAR'da nerdeyse x360'ın gücünün nerdeyse tamamını kullanıyor..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.