- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Nasıl Yüzülür
56 Cevap72300 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4182 Mesaj
16 Haziran 2009; 9:33:57 

Arkadaşlar yüzme bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum. Nereden başlamalıyım ?? Bacaklarımı sallayabilsem yüzeceğim de o olmuyor işte. Suyun üstünde düz bir şekilde duramıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyin16 -- 16 Haziran 2009; 9:33:27 >

923 Mesaj
16 Haziran 2009; 9:44:57 

Önce sudan korkma... Sonrada nefes al tut, Suda kendini serbest bırak batmadığını göreceksin.

4268 Mesaj
16 Haziran 2009; 9:45:25 

İlk önce boğulmayı göze almalı, yanında yüzebilen biri olmalı ve de bir an suyun içine batarsan korkmadan yine hareketleri uygulayabilmelisin, aynı zamanda denizde başlarsan senin yararına olur.

Sonra denizin derin yerine (çok derin değil, burnuna kadar gelen derinliğe gelsen öğrenmene yeter) geldiğinde kollarını ve ellerini aşağı yukarı hareket ettirmelisin(Kollarını aşağı indirdiğinde kendini yukarı itmiş oluyorsun.Bu olayın mantığı budur)Aynı anda ayaklarını çırparsın ve şu kurbağlama sitilde yüzerken hani bacakları dizlerden kırarlarda sonra açarlar ya, o hareketi uygula.

http://www.uzmantv.com/...manin-puf-noktasi-nedir

http://www.uzmantv.com/...eyi-nasil-ogretebiliriz

Sadece başlıklarına bakarak ekledim umarım yararı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi el_morad -- 16 Haziran 2009; 9:52:08 >

3290 Mesaj
16 Haziran 2009; 9:48:34 

Sudan korkmaman gerek. Su seni kaldırıyor zaten. Yüzmeyi bilmeyenlerin en büyük zaafı nefes alamama ve batma korkusudur. Halbuki suyun üstünde kendinizi kasmadan bıraksanız ve normal nefes alış verişinizi yapsanız göreceksiniz ki su sizi kaldırıyor. Önce kesinlikle suyun senin kaldırdığını hissetmen gerek. Yüzerkende kollarını 120-130 derece açıyla kırıp kulaç at ve diz kapaklarını kırmadan yani bacakların düz bir şekilde yavaşça çırp. Bakmışsınki yüzüyorsun. Sonra diğer şekilleri kendi kendine öğrenirsin zaten. Kurbağlamaymış, köpeklemeymiş, kelebekmiş kolay gelir.

[sm=You_Rock_Emoticon.gif]
Çabalar sonuç verdi, efsane döndü.

1736 Mesaj
16 Haziran 2009; 9:48:59 

kimsenin seni görmeyeceği rezil olmayacağın bir yere git.
sonra nefes alıp dene su üstünde kalmayı ort. 30 tutsan 30 sn içinde epeyi pratik yaparsın kendi kendine anlarsın zaten olayı zor değil

Türkiye'nin yarısı merinos, merinos sevdalısı Allah Allah...

5682 Mesaj
16 Haziran 2009; 9:52:06 

Öncelikle sudan korkmayacaksın. Bende denizin üstünde düz duramam. Ama düzgün yüzmek için dümdüz durmak lazım ve Sadece kulaklarımızın üstü suyun dışında olması lazım. Şahsen bana hocam öyle öğretti. Profesyonel yüzücülerde öyle yüzüyor. Düz durmak denizin içindeyken zordun. Ben havuzda olduğum için zorlanmadım. Kenarına iniyor ve tutunuyorum. Hafifçe ileri doğru eğiliyorum ve ayaklarımla duvardan kendimi itiyorum. Giderken bacakların dizlerden bükülmeyecek. Eğer bükersen gidemezsin. Hoca bana ayaklarını suyun dışına bir karış kadar çıkar dedi ama benim bacaklarımda pek güçlü değil. Bazen çıkarmadan suyun içinde aşağı yukarı yapıyorum . Avuç kürek şeklinde durmalı. Kulaç attığında ve çekerken suyu kendine doğru çekmelisin. Bu arada kafamızda suyun içinde. Nefesimizi burnumuzdan suyun içine veriyoruz. Nefesimizin bitimine yakın kullaç atmak için kolumuzu kaldırdığımız an hemen başımızı o boşluğa doğru çevirim ağzımızdan nefes alıp eski düzene dönüyoruz.

2014-2015
(1) Fernando Muslera (3) Felipe Melo (4) Hamit Altıntop (5) Gökhan Zan (6) Blerim Djemaili (7) Aydın Yılmaz (8) Selçuk İnan (9) Umut Bulut (10) Wesley Sneijder (11) Armindo Bruma (13) Alex Telles (17) Burak Yılmaz (18) Sinan Gümüş (19) Goran Pandev (20) Furkan Özçal (21) Aurelien Chedjou (22) Hakan Balta (23) Yasin Öztekin (26) Semih Kaya (28) Koray Günter (29) Olcan Adın (35) Yekta Kurtuluş (38) Sinan Bolat (40) Emre Can Coşkun (43) Birhan Vatansever (52) Emre Çolak (67) Eray İşçan (68) Alperen Uysal (77) Tarık Çamdal (88) Veysel Sarı (90) Umut Gündoğan

823 Mesaj
16 Haziran 2009; 9:55:07 

"Köpekleme" tabir edilen bir stil vardır. Ellerini köpeğin ön patiler gibi hareket ettirirken, ayaklarını çırparsın. Çok basit, ancak yorucudur. Bununla başla. Vücutunu tutma pozisyonuna alıştıkla, ellerini su üstünden hareket ettirerek basit kulaç atmaya başlayabilirsin. Pek yüzmeye girmesede, sırt üstü yatıp, ayaklarını çırparakta ilerleyebilirsin suda. Hızlı gidersin ama, önünü görememek gibi bir handikapı vardır.

arasortac.blogspot.com

4182 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:00:06 

Sudan korkmuyorum ama ağızdan veya burundan su girince bütün dikkatim dağılıyor yoksa bu bir sudan korkma belirtisi mi

3290 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:02:53 

Havuzda mı denizde mi öğreneceksin bilmiyorum ama havuz suyunu yutupda tırsıyorsan kesinlikle su korkusu. Tuzlu suyu yutarsın boğazın yanar eyvallah ama havuz suyu tatlıdır hocam bu kadar da kasmayın.

1942 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:04:45 

Bu arada öğrenmeye denizden başlamak daha iyi tuzlu su daha iyi kaldırır.

836 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:05:15 

suyun üzerinde ölü gibi yat nefesini tut su seni kaldırır.göreceksinki batmayacaksın sonra sırt üstü yat kıcını kaldırarak gene batmayacaksın.

4182 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:08:00 

quote:

Orjinalden alıntı: onlyone

kimsenin seni görmeyeceği rezil olmayacağın bir yere git.
sonra nefes alıp dene su üstünde kalmayı ort. 30 tutsan 30 sn içinde epeyi pratik yaparsın kendi kendine anlarsın zaten olayı zor değil

Gören görsün , ters bir laf etsinler

Geçen hafta havuza gittik 23-27 yaşları arasında bir abi kolluk ile öğreniyordu küçük çocuklar abi sen yüzme bilmiyormusun dediklerinde o abide hayır bilmiyorum bana öğretirmisin dedi kimse de birşey demiyordu zaten büyükler veya küçükler birşey demez benim yaşıtlarımdakiler artistlik yaparsa kim kime dum duma.

Ben de kolluklar ile mi öğrensem ilk başta acaba

Ayrıca zor olacak ama havuzda öğreneceğim arkadaşlar Dbakırda deniz yok . Ottoman kardeş havuzdaki su tatlı suda ilaçlanıyor o zamanda boğazın yanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyin16 -- 16 Haziran 2009; 10:08:35 >

5011 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:15:30 

ben 12 derste anca öğrendim... her ders 1 saat... hayatımda ilk defa suya giren biri olarak.. hiçbir aparat kullanmadım. şu an çok iyi yüzüyorum.suyun üstünde duramıyorum ama yavaş yavaş onuda kaparım. denizde daha iyi yüzersin diyorlar havuza nazaran... bi havuza başlasan iyi edersin. hoca kontrolunde...

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

4182 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:25:19 

Hadi beyler ben gidiyorum.

Forumdan tanışmış oldğumuz GKHN_93 ile gideceğiz havuza ilk buluşmamız olacak

Cevaplarınız için teşekkürler bugün suyun üstünde durmaya çalışacağım

5011 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:38:28 

quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

Hadi beyler ben gidiyorum.

Forumdan tanışmış oldğumuz GKHN_93 ile gideceğiz havuza ilk buluşmamız olacak

Cevaplarınız için teşekkürler bugün suyun üstünde durmaya çalışacağım

işte o en zoru

çok sonra

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

4182 Mesaj
16 Haziran 2009; 16:53:19 

Beyler geldim geldim

Yüzmeden suyun üstünde duramıyorum , kulaç atarak biraz gidebiliyoruz işte ama ayaklarım tam suya paralel olmuyor birkaç defa daha gidersek işi çözeceğiz gibi görünüyor

Kulaklarımda biraz ağrı var oda atlamaları öğrenelim diye

havuzun etrafıda güzeldi ama askeri lojmanın içinde olunca havuz pek parada tutmadı artık ara sıra ziyarete gideriz

Yorum yazanlara teşekkürler

586 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:03:06 

Benim kulaklara su kaçınca panik oluyorum..Engellemenn bi yolu varmıdır

Doğarken NEDEN Ağladığımı Yaşadıkça Anlıyorum

1690 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:04:15 

Yav yüzme bilmeyenlere şaşıyorum.Yüzme bilinicek bişey değil ki zaten bırak suya kendini(kasma yeter) bacaklarını kollarını oynat al sana yüzme Bence herşey korkmanızdan kaynaklanıyo.Azcık cesur olun ya

3290 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:05:30 

quote:

Orjinalden alıntı: MaRR0W

Pamuk.

1586 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:05:48 

quote:

Orjinalden alıntı: MaRR0W

Normalde kulağa su kaçması gibi birşey varmı bilmiyorum kendimi bildim bileli denizdeyim, bi nevi sahil çocuğuyum ama bugüne kadar 1 kere bile kulağıma su kaçmadı.. Yine de rahatsız oluyorsan 2 tane tıkaç alırsan rahat edersin

629 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:09:48 

4182 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:12:27 

Kardeş aslında kulağa su kaçtığını sudan çıkınca anlıyorsun suyun içerisinde sadece kulağına su çarpıyor , he giriyor ama sen o esnada kulağıma su girdi diye bırakırsan öğrenemezsin

2337 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:15:43 

1 saatte balık gibi yüzdürürüm seni

3936 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:19:09 

Hocam mümkünse bir kursa gidin.Öyle suyun üstünde şöyle dur böyle dur ile olmuyor,işi doğru bilen birinin elinde daha rahat öğrenirsiniz

---Fenerbahçe 2013-2014 ---
1 Volkan Demirel 2 Egemen Korkmaz 3 Hasan Ali Kaldırım 4 Bekir İrtegün 5 Mehmet Topal 6 Joseph Yobo 7 Moussa Sow 8 Holmen 9 Pierre Webo
11 Dirk Kuyt 14 Raul Meireles 16 Cristian Baroni 17 Recep Niyaz 21 Selçuk Şahin 22 Bruno Alves 23 Mert Günok 24 Kadlec 25 Emre Belözoğlu 26 Alper Potuk
27 Milos Krasic 29 Emenike 38 Mehmet Topuz 48 Salih Uçan 53 Serdar Kesimal 54 Erten Ersu 77 Gökhan Gönül 85 Serkan Kırıntılı 88 Caner Erkin
Ersun Yanal

4182 Mesaj
16 Haziran 2009; 17:24:02 

quote:

Orjinalden alıntı: ForeverMetal

Hocam mümkünse bir kursa gidin.Öyle suyun üstünde şöyle dur böyle dur ile olmuyor,işi doğru bilen birinin elinde daha rahat öğrenirsiniz

Havuzun yanlarında cankurtaranlar bol düzeyde var kardeş onlardan da bilgi alıyoruz ama 1 eksiğim ve aslında buda en önemli eksik suya girmemeleri

Şuanlık tek sorunum kalçayı kaldıramamam suyun içerisinde ne tam dik duruyorum nede tam paralel \ bu şekilde duruyorum.

Birde suya atlayınca suyun altında gitmek istiyorum ama olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyin16 -- 16 Haziran 2009; 17:31:38 >

2 Mesaj
16 Haziran 2009; 18:05:29 

ya arkadaşlar ben yüzmeyi biliyorum az çok ama havuza koşa koşa atlamaya korkuyorum , iskeleye gidiyoruz arada arklarla iskeleden denize atlamaya korkuyorum suya atlayınca kendimi kaybederim suyun üstüne çıkamam flan diye galiba :S

tek tesellim hayallerim

1367 Mesaj
16 Haziran 2009; 18:12:57 

Yüzüstü T harfi olacak şekilde suya bırak kendini. Zaten o seni kaldırır. Önünü göremezsin ama hızlı gidersin. Ben ilk bu şekilde yüzdüm. Gerisi geldi zaten.

4182 Mesaj
16 Haziran 2009; 18:13:07 

quote:

Orjinalden alıntı: Bahad©¥¬ñ

ya arkadaşlar ben yüzmeyi biliyorum az çok ama havuza koşa koşa atlamaya korkuyorum , iskeleye gidiyoruz arada arklarla iskeleden denize atlamaya korkuyorum suya atlayınca kendimi kaybederim suyun üstüne çıkamam flan diye galiba :S

Kardeş suyun üstünde yüzmeden durabiliyorsan sorun yok. Dibe batınca nasıl çıkacağımızı bilen bir arkadaş anlatır biraz sonra (inş.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyin16 -- 16 Haziran 2009; 18:13:19 >

1586 Mesaj
16 Haziran 2009; 20:07:52 

Yüzmek var, yüzmek var...
Stilli yüzmek istiyorsan yanında uzman birisinin mutlaka olması lazım, biz sana ne kadar anlatsak da senin oraya gidip tam anlamıyla aklında tutup uygulayabilmen imkansız... Yüzmek kolaydır ama stilli yüzmek zordur yani şöyle birşey var sana burdan yüzmeyi öğretiriz ama senin stilin çorba gibi olur sen bi kulaçta yarım metre gidersin stilli yüzen birisi bir kulaçta 1.5 mt gider fark bu. Bu nedenle havuz varsa mutlaka öğreten birisi de vardır bence.. Senin yerinde olsam işi ondan öğrenmeye bakardım.

1111 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:27:39 

quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

Beyler geldim geldim

Yüzmeden suyun üstünde duramıyorum , kulaç atarak biraz gidebiliyoruz işte ama ayaklarım tam suya paralel olmuyor birkaç defa daha gidersek işi çözeceğiz gibi görünüyor

Kulaklarımda biraz ağrı var oda atlamaları öğrenelim diye

havuzun etrafıda güzeldi ama askeri lojmanın içinde olunca havuz pek parada tutmadı artık ara sıra ziyarete gideriz

Yorum yazanlara teşekkürler

İyi yagmur sana birşey yapmamış biz Hüseyin şimdi baya kötü olmuştur dedik ama yinede güzeldi ben hala yorgunum ama yav

3737 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:29:18 

alttan aç nitroyu jetski yanında vız kalır

Giden Her Sevgilinin Ardından,
Hep Biz Olduk El Sallayan,Haykırsak Duyarlar Mı Sesimizi,
Hangi Sevdadan Galip Çıktık Ki?
Zaten Aşklar Hep Yalan Dolan, Sonu Hep Acı Hüsran,
Bize Her Sevdadan Geriye Kalan,
Sadece Galatasaray.
Umut K.

590 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:33:04 

burdan boşuna anlatmayın, sende boşuna burdan yardım almaya çalışma. Yüzme bilen birini al, git havuza 10 dakkada öğretsin sana. Benim yüzme öğretmek en fazla 20 dakkamı alıyor tabi karşındakinin cesaretine bağlı kimisi ayağını yerden kaldırmaya korkar 1 saat ikna edersin kimisi çat çat yapar ne söylersen 2 saat sonra hadi yarışak mı der

"-Adalet diye birşey yok.. Bu dünyada yok"
( Spartacus )

586 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:35:27 

bu arada yüzmeyi ögrenmek istiyen arkadas shortunun içinee plastik bi top koy xD
tabi plaj kalabalık bi ortam yoksa
topla alıstırma yap işte git biraz kulac felan at ondan sonra cıkartıp yüzmeyi dene ben öyle ögrenmiştim

Doğarken NEDEN Ağladığımı Yaşadıkça Anlıyorum

1286 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:36:44 

quote:

Önce sudan korkma... Sonrada nefes al tut, Suda kendini serbest bırak batmadığını göreceksin.

quote:

Öncelikle sudan korkmayacaksın. Bende denizin üstünde düz duramam. Ama düzgün yüzmek için dümdüz durmak lazım ve Sadece kulaklarımızın üstü suyun dışında olması lazım. Şahsen bana hocam öyle öğretti. Profesyonel yüzücülerde öyle yüzüyor. Düz durmak denizin içindeyken zordun. Ben havuzda olduğum için zorlanmadım. Kenarına iniyor ve tutunuyorum. Hafifçe ileri doğru eğiliyorum ve ayaklarımla duvardan kendimi itiyorum. Giderken bacakların dizlerden bükülmeyecek. Eğer bükersen gidemezsin. Hoca bana ayaklarını suyun dışına bir karış kadar çıkar dedi ama benim bacaklarımda pek güçlü değil. Bazen çıkarmadan suyun içinde aşağı yukarı yapıyorum . Avuç kürek şeklinde durmalı. Kulaç attığında ve çekerken suyu kendine doğru çekmelisin. Bu arada kafamızda suyun içinde. Nefesimizi burnumuzdan suyun içine veriyoruz. Nefesimizin bitimine yakın kullaç atmak için kolumuzu kaldırdığımız an hemen başımızı o boşluğa doğru çevirim ağzımızdan nefes alıp eski düzene dönüyoruz.

Eski nick : FahrenheiT

3264 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:37:40 

havuzda cok zor ogrenmek. ama başka secenekde yok diyorsun o zaman karizmayı cizdirme riskini alıp kolluk takacaksın onlarda seni denizler eşitler bi hale getirecek

||Samsung NP530U3C-A01TR - Nokia Lumia 720 - Sansa Clip||

1051 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:42:46 

çok basit

ben yüzmeyi şu şekilde öğrendim
şnorkel diye bişi satıyolar
hem gözü hem burnu kapatanından al
ağız borusunu almana gerek yok.

tak onu
tut nefesini

önce kafanı suya sok
su geçmediğini görünce için rahatlıcak
sonra hepten dal

kendini serbest bırak
sonra sudan korkmıcaksın
el kol da çırptınmı iş biter.

aynısını sırtüstü yaptınmıda suyun üstünde durmayıda öğrenmiş olursun...

Elektrik akar...
Elektrik Konu Anlatımı (Lise seviyesinde)
Türev Problemleri ve Lagrange Fonksiyonu (Canı sıkılanlara)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Haziran 2009; 21:43:30 

quote:

Orjinalden alıntı: nasozby

havuzda cok zor ogrenmek. ama başka secenekde yok diyorsun o zaman karizmayı cizdirme riskini alıp kolluk takacaksın onlarda seni denizler eşitler bi hale getirecek

0

1497 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:43:56 

Aynı olay bendede vardı.Kumsala yakın bi yerde gir denize ve yüzüstü yat.Ellerinle kumu elleyecek kadar geldikten sonra ellerinle kumun üzerinde yürümeye çalış ve ayaklarınıda hareket ettir.Bunu yaptıktan sonra gittikçe derinliği arttır.İlk defa yüzüyosan kafanı kaldırmaya çalışma nefesini tutarak düz bi şekilde yüz.

..What I've felt
..What I've known
..Never shined through in what I've shown
..Never free
..Never me
..So I dub thee UNFORGIVEN

13 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:47:54 

quote:

Orjinalden alıntı: TriNitroToluen.

Bi bildikleri var demek ki

1496 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:48:52 

bıçakla

kötüydü biliyorum

Steam: Cerrh

3264 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:49:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Méxes

0

boğulsa daha mı iyi hocam hevesini kacırıyon adamın

||Samsung NP530U3C-A01TR - Nokia Lumia 720 - Sansa Clip||

Uzaklaştırılmış
16 Haziran 2009; 21:52:55 

@nasozby

721 Mesaj
16 Haziran 2009; 21:55:44 

İlk tatile gittiğimizde Çok olay yaşadım ya '99 17 ağustosa denk geldi hemde neresi Avşa adası
İlk gün denize bi dalmışım, hem ilk gidişim hem küçüğüm hem yüzme bilmiyorum ne cesaretse artık kıyıda boğuluyordum kafam kuma gömülmüş hatırlıyorum dün gibi annem ayaklarımdan tutup çekmişti
aradan 3-4 gün geçtikten sonra güzel bi deprem hissi yaşadık gerçi daha tatile gitmeden önce istanbuldada çok deprem oluyordu her gece Ben depremi ne işse hiç hissetmedim Sen sen ol benim gibi bilmeden direk atlama
Şimdi azda olsa yüzebiliyorum

4182 Mesaj
17 Haziran 2009; 7:23:48 

Arkadaşlar kulaç atarak gidebiliyorum ayakları da çırpıyorum ama vücudu tam olarak kaldıramıyorum. Artık onuda gide gide öğreniriz.

Suyun altından nasıl yüzebiliriz arkadaşlar

Gökhan lojmanlardan ayrıldıktan sonra yağmura yakalandım iyi bir şekilde ıslandım ama sorun yok güzel eğlendik , gözümüz gönlümüz de açıldı

5011 Mesaj
17 Haziran 2009; 7:28:07 

ilk önce havuzun kenarında alıştırma yapacaksın.. ayak çırparak suda paralel durmayı becereceksin. sonra tek el kulaç atmaya başlıcaksın havuz kenarında gene... kusura bakma ama yanlış yapıyorsun... bende yeni yeni anca öğrendim...

suyun altında gidebilmen için nefesini boşaltman lazım... hefesin can simidi görevini görüyor ve seni su üstünde tutuyor... nefesini verip dalacaksın.. ama sonra nası çıkarsın karışmam

8364 Mesaj
17 Haziran 2009; 7:34:51 

benim yüzmeye gittiğim cemal kamacı spor kompleksindeki olimpik havuzda hocalar var.3 farklı grupta eğitim yapıyorlar.Acemi-orta-ileri diye.havuzun 3 kenarı bunlarla dolu.8 kulvar var zaten.İsteyen hocalarla takılıyor.Havuza gelen 50 kişi varsa en az 25 kişi yüzme bilmiyor zaten
havuz boş oluyor.

yüzmeye gelince herşeyden evvel kendini serbest bırakacaksın.Panik yaparsan bu işi unut yapamazsın.
herşeyden önce sakin olacaksın.Yüzerken suyun üstünde durmaya çalış batma.geçenlerde gördüm adam yüzüyor ama kafası be göğüz bölgesi suya paralel belden altı ayaklar suya paralel değil.Bu şekilde yüzmek sırt ve bel ağrısıda yapar.

1

0

0

0

0

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 17 Haziran 2009; 7:38:08 >

4182 Mesaj
17 Haziran 2009; 8:36:11 

Speed uzun bir anlatım olmuş teşekkürler. Resimleri zaten görmüştüm.

Yüzmeyi hiç bilmiyorum değil arkadaşlar biraz biliyorum ama suya tam olarak paralel duramıyorum. Paralel durmak içinde başımızı suyun içerisine sokmak gerekiyormuş sanırım bir daha ki gidişimde deneyeceğim.

Güzel atlamaya çalışıyorum ama olmuyor %75 göbeğimin üstüne düşüyorum.

Suyun altında gitmek istiyorum bunuda gide gide öğrenmeye çalışacağım.

50 Mesaj
13 Temmuz 2009; 19:29:43 

tabiki kafanı suyun içine sokman gerekiyo yoksa ayakların dibe gidiyo. Kafası dışarda yüzenler fark ettiysen daha çok yoruluyorlar ve daha az mesafe gidiyolar.

Uzaklaştırılmış
13 Temmuz 2009; 19:34:43 

kafanı sağ sola sallayarak yüzme doğru öğren apaçi yüzüşü öğrenme

262 Mesaj
13 Temmuz 2009; 19:44:47 

Bana kimse yüzmeyi öğretmedi ama 2 yaşımdan beri denize girerim ve suyu çok severim

yararı olacaksa yüzmeyi nasıl öğrendiğimi sana anlatayım hocam

bir gün gümüldür askeri kampındayız tatil köyü gibi bi yer ya 7 ya 8 yaşındayım o zamana kadar hep kollukla falan yüzmüşümdür.
iskeledeyiz herkes benden büyük yaşta babam var bir kaç benden büyük çocuk falan var işte kim oldukları önemli değil.
atlıyo herkes iskeleden balıklama çivileme falan ben atlayamıyorum küçüğüm korkuyorum. Babama diyorum bende atlayacam falan o da acelesi yok zamanla öğrenirsin yüzmeyi atlarsın bizlen diyodu.
Bende kendi kendime düşünüyorum herkes yüzebildiğine göre ben niye yapamayayım benden bi ayrıcalıkları yok ki. Ama ikilemdeyim ya boğulursam ölürsem diye ( o zamanki çocuk aklı)
tam gidiyorum atlicam korkuyorum geri çekiliyorum falan
tam giderken su varmış ayağım bi kaydı cumburlop suya :D
o günden beri çok iyi yüzerim yaşım 15

bence yanında kimse olmasın can korkusuyla çok iyi yüzebilirsin.

Suyun üstünde kalamıyorum demişsin. Ciğerlerin hava ile dolunca zaten yatsan falan su seni kaldırıyor. Nefesini içine çek kollarını aç veya direk yat bak gör zaten suyun üstünde duracaksın

Yollar uzun, dikenli, taşlı olsa da
Bastığın yer hüzünle dolsa da
Sel, çığ, ateş önünde her ne olsa da
Cim Bom lular başı dik yürür

Uzaklaştırılmış
13 Temmuz 2009; 19:53:35 

ben 4-5 yaşlarında iken(o zamanlara dair hatırladığım tek anıdır) yüzmeyi öğrenmiştim
dedem sağolsun,dondurma alayım diye kandırıp deniz kenarına getirmişti iskeleye kadar geldik bayağı bir de derindir dondurmamı ayaklarımı sarkıtarak yiyordum bittim mi dedi bende bitti dedim,birden aldığı gibi suya attı beni
ancak sağolsun 2-3 kere boğulacak gibi oldum sonra bir bakmışım suyun üstündeyim atla bir yerden boşver zaten otomatik olarak öğrenirsin

634 Mesaj
13 Temmuz 2009; 20:36:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Loading

ben 12 derste anca öğrendim... her ders 1 saat... hayatımda ilk defa suya giren biri olarak.. hiçbir aparat kullanmadım. şu an çok iyi yüzüyorum.suyun üstünde duramıyorum ama yavaş yavaş onuda kaparım. denizde daha iyi yüzersin diyorlar havuza nazaran... bi havuza başlasan iyi edersin. hoca kontrolunde...

ne kadar ödedin 12 saate? oO

701 Mesaj
13 Temmuz 2009; 21:23:30 

Arkadaşlar batmayan mayo yapmışlar. Ben de yüzmeyi bilmiyorum. Bunlardan alsak, bizi bu halde görenler gülermi ?

0

Ekteki dosya (1)

ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış

4712 Mesaj
13 Temmuz 2009; 21:39:09 

[font="Trebuchet MS"]Ben yüzmek ten çok dibe dalmayı seviyorum.. Ama benim gibi abartmamanızı tavsiye ederim. Yoksa günün sonunda, iğrenç bi ciğer ağrısı, kötü bi baş ağrısı / dönmesi.. gözlerde kızarma/yanma.. ama bana verdiği keyif [/font]

Steam ID : ilhan_j0

14818 Mesaj
19 Temmuz 2009; 6:26:20 

quote:

Orjinalden alıntı: Loading

olayın püf noktası şu
Havuzda 12 seansta öğreniyorsun ve öğrendiğin an (elbet bütçe yada farklı meseleler de giriyordur ama ) bırakıyorsan tesise gitmeyi.Ama bırakmamak en doğrusu.Benimde bi arkım var...birkaç evvel başladı.öğrendiğimde bırakcam vs.. demişti.ama halen gidiyor.Yani pratik yapmaya devam ediyor.Öğrendim deyip üstüne yatmadı.Daha da ilerletti.Öğrendiğinde ohh be öğrendim diyordu,ama şimdi çok daha iyiyim diyor.Havuzda mesela batmadan durmak...İlk öğrendiğinizde yine de batıyorsunuz.Ama ilerletince olayı,vücud onu iyice rayına oturtuyor