- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
dükkanıma güvenlik kamerası uygulaması yapmak istiyorum...
5 Cevap1535 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

131 Mesaj
16 Haziran 2009; 1:23:09 

evet arkadaşlar güvenlik kamerası uygulamasını yapmak istiyorum fakat daha yeniyim bu konularda nelere ihtiyacım olabilir neler yapmalıyım fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim
en uygun nasıl halledebilirim
hem öğrenmek hem işe yarayışlı kullanışlı bişey yapmak istiyorum

öncelikle kendi fikrimi söyleyeyim

kameralardan aldığımız görüntüyü bilg a kaydetmek istiyorum bunun yanında mesela gece boyunca kamera kaydedip boş yere hafıza işgal etmesin
herhangi bir hareket algıladığında kamera aktif konumuna gelsin ve kayıta başlasın onun haricinde boşyere kayıt yapıp durmasın
evet bu tarz bişey düşünüyorum nasıl nekadara mal edebilirim bu sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musara -- 16 Haziran 2009; 1:23:15 >

1450 Mesaj
16 Haziran 2009; 8:10:53 

bu işih ucundan kıyısında yada şöyle söyleyeyim tam ortasından bilen ve bu işlere çoook yakın olan bir güvenlik görevlisi olarak şunu - şunları söyleyebilirim.
kamera hırsızları artık tam olarak caydırmıyor, kamera yanında alarmda taktırman lazım,
kameraların çözünürlüğü iyi olsun, sıradan çözünürlüklü olanlar yarın bi şey olduğunda kayıtlara bakıldığında
insanlar tanınmıyor, hiç bir eşgali belli olmuyor,
özellikle yan tarafında başka bir işyeri varsa ve sadece bilgisayarı bu iş için alacaksanız, bilgisayarlar senin ki onda onun bilgisayarıda senin işyerinde olsun,
yani senin bilgisayar onun işyeri içini kaydetecek, onun bilgisayarı senin işyerini kaydetece,
işyerine girince alacağını alıp bilgisayarı yada içinden hdd sini alyıp giden hırsızlar gördüm, yani görmedimde,
olayına şahit oldum,
böylelikle şaşırtmaca yapmış olursun,
işyerinin kapılarını çift kilit ile kilitle ve demir parmaklıkta olsun,
sıradan kilitleri artık ben bile açabiliyorum ( hırkıslardan öğrendim )
geceleride işyerinin önünü iyi aydınlat ve bu aydınlatmada kullanacağın lamba erişilemeyecek bir yerde olsun,
kameralar DVR kartı ile birlikte gelen program ile birlikte satılıyor,
ve bu program sen istersen hareket algılayınca kayda geçiyor istersen bir haftalık yada bir günlük yada 10 günlük dönüşümlü olarak kayıt yapar.
ha birde hırkızların iştahını kabartacak şekilde geceleri pencere kenarında malzemen olmlasın,
bak bişey daha aklıma geldi görüşüp çok yakın olarak ( ama baya yakın ) röportaj yaptığım hırkızlardan öğrendiğime göre hırkızlık yapacakları bir yeri önceden mutlaka araştırmasını yapıyorlar,
yani para bozdurma yada müşteri gibi gezme ,
ufak bir alışveriş gibi,
daha anlatacak çok şey var ama,
umarım işine yarar bişeyler anlatmışımdır.

Dün geçti,
Yarın varmı?
Güvenme gençliğine,
Ölenler hep ihtiyarmı

131 Mesaj
16 Haziran 2009; 8:14:37 

quote:

Orjinalden alıntı: rondo1194

bu işih ucundan kıyısında yada şöyle söyleyeyim tam ortasından bilen ve bu işlere çoook yakın olan bir güvenlik görevlisi olarak şunu - şunları söyleyebilirim.
kamera hırsızları artık tam olarak caydırmıyor, kamera yanında alarmda taktırman lazım,
kameraların çözünürlüğü iyi olsun, sıradan çözünürlüklü olanlar yarın bi şey olduğunda kayıtlara bakıldığında
insanlar tanınmıyor, hiç bir eşgali belli olmuyor,
özellikle yan tarafında başka bir işyeri varsa ve sadece bilgisayarı bu iş için alacaksanız, bilgisayarlar senin ki onda onun bilgisayarıda senin işyerinde olsun,
yani senin bilgisayar onun işyeri içini kaydetecek, onun bilgisayarı senin işyerini kaydetece,
işyerine girince alacağını alıp bilgisayarı yada içinden hdd sini alyıp giden hırsızlar gördüm, yani görmedimde,
olayına şahit oldum,
böylelikle şaşırtmaca yapmış olursun,
işyerinin kapılarını çift kilit ile kilitle ve demir parmaklıkta olsun,
sıradan kilitleri artık ben bile açabiliyorum ( hırkıslardan öğrendim )
geceleride işyerinin önünü iyi aydınlat ve bu aydınlatmada kullanacağın lamba erişilemeyecek bir yerde olsun,
kameralar DVR kartı ile birlikte gelen program ile birlikte satılıyor,
ve bu program sen istersen hareket algılayınca kayda geçiyor istersen bir haftalık yada bir günlük yada 10 günlük dönüşümlü olarak kayıt yapar.
ha birde hırkızların iştahını kabartacak şekilde geceleri pencere kenarında malzemen olmlasın,
bak bişey daha aklıma geldi görüşüp çok yakın olarak ( ama baya yakın ) röportaj yaptığım hırkızlardan öğrendiğime göre hırkızlık yapacakları bir yeri önceden mutlaka araştırmasını yapıyorlar,
yani para bozdurma yada müşteri gibi gezme ,
ufak bir alışveriş gibi,
daha anlatacak çok şey var ama,
umarım işine yarar bişeyler anlatmışımdır.

teşekkür ederim paylaşımın için daha önce 2 kere dükkanıma girildi artık bi güvenlik uygulamasının olması şart oldu

2839 Mesaj
16 Haziran 2009; 10:21:18 

Bilgisayar yerine kayıt cihazı daha uygun olur.Güvenlikli bir yere saklanabilir.
Kayıt cihazlarının ayrı dükkanda olmasından ziyade iki ayrı dükkan kameralarının karşılıklı durmasıda yan dükkanda olanları görmesi açısından yararlı olur.
Elektrik kesintilerine karşı en azından 1-2 saat sistemi besleyecek UPS olması iyi olur.
Hırsıza karşı en iyi önlem sağlam bir kapıdır.

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

1033 Mesaj
16 Haziran 2009; 15:52:58 

konu açılmışken arkadaşlar bu guvenlik kameralarının gece görüşlü ve orta düzeyli bir çözünürlüğe sahip olanlarının şu an içn en uygun fiyat görebildiğiniz bi link atabilirmisiniz...

yada elinde olan satmak isteyen bu işi yapan bi fiyat lazım bana kamera ve dvr kart fiyatı 4-8 kameralık...

ebsleme sistemleri kululumu ben yaparım..kameraların ayaklarıda oluyor sanırım duvara asmak için..

186 Mesaj
17 Haziran 2009; 13:00:35 

size bu konuda yardımcı olabilirm pm atarsanız sevinirim

Apple Macbook Air 13" Mid 2012
Apple iPhone 5S 16GB GOLD
Apple 6. Nesil iPod nano (Turuncu, 8GB Multi-Touch)
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » dükkanıma güvenlik kamerası uygulaması yapmak istiyorum...
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266