Şimdi Ara

3G KAPSAMA ALANI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
0
Favori
56.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • siirt kezer çayı mevkiinde 3g sinyali yok. FSC T830 ve tcell connect görmüyor en azından.
     3G KAPSAMA ALANI

3G KAPSAMA ALANI
  •  3G KAPSAMA ALANI

3G KAPSAMA ALANI

): 3G WORLD ;)

YER : MERSIN ( DENIZ ORTASI ) :)

• quote:

Orjinalden alıntı: the spooks

quote:

Orjinalden alıntı: sevimlican

pendik e-5 vodafone 3g sinyalini açmış....hatta çok ilginç 3,5g yazıyor vodafonun yanında

(3G'nin gelişmişi)HSPDA olabilir...

HSDPA nın tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama süper bişey. kıbrısta okul tatil olmadan önce kktcell 3g kullanıyorum. normalde umts 1 mbit falan download yapmaya başlayınca HSDPA ya geçiyo ve uçuyo resmen
    gerçi kıbrıstaki dandik net ile en fazla gördüğüm download hızı 700 kbit

• Turkcell 3.5 g = Ok
    Avea 3g = Ok
    Vodafone 3.5 g = Ok

Vodafone Sinyalini çok az alıyorum ara sıra kayboluyor.Turkcell full gösteriyor ama bağlantıya izin vermiyor Avea ortalarda seyrediyor bağlantıya izin vermiyor.Tammuzun sonu beklicez :)

Yer İstanbul/K.çekmece/Merkez
  • 3g tam olarak ne zaman kullanıma sunulacak?
    çanakkale/merkez: vodafone 3g var
    turkcell 3g var
    avea da yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: e_capkan

3g tam olarak ne zaman kullanıma sunulacak?
    çanakkale/merkez: vodafone 3g var
    turkcell 3g var
    avea da yok

31 TEMMUZ 2009
  • İnş türkiyenin her yerinde olur bu hizmet yoksa süperonline gibi olacaksa işimiz var
  • quote:

Orjinalden alıntı: blackdreamss

İnş türkiyenin her yerinde olur bu hizmet yoksa süperonline gibi olacaksa işimiz var

türkiyenin 81 ilinde merkezlerde bir tek TURKCELL bu hizmeti başlatacak diğerleri adım adım 81 ile yayılacaklar.
  • Hem Evimde Hem İşyerimde

Vodafone 3G ve Turkcell 3G sinyali var..

Avea da henüz yok
  • son 26 gün
  • Dun gece 2:00 gibi 3G Yazdı ve turkcell cekti 1 dk sonra tekrardan eski sebekeye gecti :):)
  • INTERNETTE gezerken bi sitede gördüm ve sizinle paylasmak istedm ..22 Temmuzda baslıyor :)

Turkcell 3G Tanıtımı ve İzlenimlerim.

Dün Alp Bey'in davetlisi olarak taksim'deki Turkcell merkezinde 3G tanıtım partisine katıldım. Öncelikle bu partiyi düzenleyen Turkcell ve Mese İletişim çalışanlarına teşekkür etmek isterim.

22 Temmuz'da aktif olacak olan Turkcell 3G teknolojisi için bir tanıtım düzenleyen Turkcell birkaç blogger arkadaşı davet ettiği partide tanıtım yaptı. Alp'bey ve Serhat Bey'in davetlisi olarak biz Notebook Platformu ekibide oradaydık.

Akşam saatlerinde başlayan tanıtım partisinde guruplar halinde muhabbete daldık. 3G 'nin ne kadar hızlı olabileceğini ve acaba gelişen teknoloji ile bizlere neler kazandıracağı herkesin merak konusuydu. Birkaç notebook ve birkaç cep telefonu ile test ettiğimiz 3G teknolojisi Turkcell'e yakışır bir hizmet olacağının sinyallerini verdi.

3G'li Netbookların başına geçtiğimde boş bir FTP sunucusundan 900Mb'lık bir iso dosyası indirdim. 100kb/s ile başlayan download hızı sürekli olarak artmaya başladı. Birkaç dakika içerisinde 540k 'yı görünce 3G'nin ne kadar hızlı olabileceğini kanıtlamış olduk. Tabiki test ortamıydı. 3G 'yi sadece 3 netbook ve birkaç Cep telefonu kullanmaktaydı. Yani bir inceleme ve test olarak düşündüğümüzde 540k 'nın tüm band genişliğini kullanarak elde ettiğimizi söylemek isterim.

Tabiki teoride 500k/s 'yi geçtiğimizi söyleyebiliriz. Bu pratiğe döküldüğünde yani gerçek hayatta 300k/s gibi bir hız olarak düşünülebilir. Turkcell çalışanlarına acaba pratikte yoğun bir semtte bu hızın ne kadar düşeceğini sordum. Kesin bir şekilde söyleyemeyiz fakat hız gerçektende dikkat çekiciydi. Özelliklede sürekli artması yani sabit bir hızla kalmaması dikkatimi çeken en önemli unsurdu.

Pratikte yoğun olarak 3G kullanıldığında bir sıkışmanın söz konusu olup olmadığını merak ediyordum. Fakat Turkcell çalışanları 3G lisansı alırken A tipi lisans aldıklarını ve A tipi lisansta fazladan bir kanal daha olduğunu söylediler. Yani aslında Turkcell'in A tipi lisansından dolayı bir vanası daha var. Eğer ki yoğun semtlerde aşırı bir kullanımla karşı karşıya kalırlarsa diğer kanallarıda açarak sistemi rahatlatabileceklerini anlattılar. Tabiki B tipi ve diğer lisanslarda daha az kanal olduğunu söylemek isterim. Bu avantajı iyi kullanacaklarına eminim.

Peki 3G hayatımıza neler katacaktı ?

Dizüstü üreticilerini takip ediyorsanız birçok netbook üzerinde SIM Kart girişi ile artık piyasaya sürüldüğünü görebilirsiniz. Netbooklarda artık standart haline gelen 3G teknolojisi ile uzun seyahatlerde netbook'unuzla tv, radyo ve film izlemenin tadını çıkartabileceğimize emin olabilirsiniz. Tabi sadece bununlada kalmıyor. Bir süre önce hayatımıza giren çift kameralı telefonlar ile görüntülü konuşmanın hayatımızda bambaşka bir kapıyı aralayacağımızı görüyoruz. Artık Cep telefonunuzun 2-3k lık GPRS bağlantısı eskide kaldı. Şimdilerde 3G teknolojisi ile sınırları zorlamaya başlayacağız.

Peki ya fiyatlar ?

Turkcell çalışanları paket fiyatlarını artırmayacaklarını söylediler. Yani mevcut data paketlerimizde aynı ADSL'de olduğu gibi daha yüksek hızla ve aynı fiyatlara kullanabileceğiz. Tabi bu sevindirici bir haber bununla birlikte gelişen teknolojinin fiyatları azaltıp hızı yükselttiğinide göz önüne aldığımızda birkaç yıl içerisinde artık Minik cep aletleri, PDAlar, Netbooklarla hayatımızdaki mobil yaşantımızı hızlandıracağız.

Merak ettiğim sorulardan bir taneside 3G'nin mevcut baz istasyonları ile devam mı edeceğiydi ?

Aslında mevcut baz istasyonları 3G için kullanılmayacak. 3G için yeni baz istasyonları kurulacak. Yani bir baz istasyonunun yanına bir tane daha kurulması gerekiyor. Buda demektir ki tüm Türkiye'deki baz istasyonu sayısı X2 olacak.

Hizmet nerede başlayacak ? İlk hangi il 3G'yi kullanacak ?

Turkcell yatırımlarını sadece birkaç pilot bölgede değil tüm Türkiye'de aynı anda başlatacak. Turkcell 81 ilde aynı anda sistemlerini aktif edecek. Bu güzel haberle muhabbetimize devam ettik.

Tatlı bir manzara ve güzel sohbetler eşliğinde gece yarısı yola koyulduk. Bizlere bu güzel geceyi hazırlayan ve davet eden tüm arkadaşlara teşekkür etmek isterim.

• Tekirdağ/Çorlu/Santral Mevkii

Sadece Vodafone 3G Mevcut, İzinler kapalı
  • SAKARYADAKİ EVİMDE BİR TEK VODAFONE 3G VAR ODA BALKON TARAFIMDA BİR TEK

İstnabulda ki evimde

3 OPERATÖRDE 3G SİNYALİ VERİYOR FAKAT vodafone çok kötü çok nadir çekiyor turkcell çok iyi aveada sorunlu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vodafone TR

SAKARYADAKİ EVİMDE BİR TEK VODAFONE 3G VAR ODA BALKON TARAFIMDA BİR TEK

İstnabulda ki evimde

3 OPERATÖRDE 3G SİNYALİ VERİYOR FAKAT vodafone çok kötü çok nadir çekiyor turkcell çok iyi aveada sorunlu

Benimde aynı şekilde...Sadece Vodafone 3G var şu anda...

Yer: Adapazarı - Mithatpaşa...
  • Bu aramaları tam olarak nasıl yaptınız arkadaşlar ben izmitte telefonda şebeke modunu sadece UMTS seçiyorum daha sonra operatör seçimine tıklıyom ve el ile diyorum daha sonra sadece vodafone la turkcell çıkıyo çift mod yaptığım zaman 3 operatörde çıkıyor...
  • 3G için UMTS sim kartları mı almak gerekiyor.
  • sim kart değişmeyecek, 3g destekli telefon olsun yeter.

Antalya Laradayım 3 operatörde 3G sinyal veriyor.
  • üzerinde telsim yazan eski simkartı olanlar(mesela benim öyle) simkartlarını değiştireceklermiş..

quote:

Orjinalden alıntı: oksit

sim kart değişmeyecek, 3g destekli telefon olsun yeter.

• quote:

Orjinalden alıntı: oksit

sim kart değişmeyecek, 3g destekli telefon olsun yeter.

hayır sim kartlar değişecek
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.