Şimdi Ara

Nokia'nın yeni iş telefonu: E72 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.861
Cevap
20
Favori
694.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buraya yazılan mesajlardan e72'nin bazı ülkelerde satışa çıkmış olduğu izlenimini edindim!

Doğrumudur?
  • gsmarena.com'da yazılana göre bazı asya ülkelerinde telefon çıkmış deniyor fakat hiç bir ülkenin nokia sitesinde resmi olarak satışa sunulmuş değil.
    kısacası nokia'nın ne yaptığı belli değil.
  • 2009' un 3.çeyreğinde çıkacaktı güya 4.çeyrek bitmek üzere hala ses seda yok.

Benim anlayamadığım bir nokta da Nokia gibi bir firmanın şu an kullanmakta olduğum E 71'in ekrana toz girme olayını çözememiş olması korkum şudur ki inşallah bu telefonda da aynı hata tekrarlanmasın ki bu olursa son nokiam olur bu telefon.

Daha önceki n95 8 gb 'ın kasasında soyulmalar,tuş takımında çizilmeler,yavaşlık gibi problemler vardı nokia kızaklı telefonlarda Samsung kadar başarılı değil.
    N serilerinde kasa problemleri çok fazla (işçilik ve malzeme kalitesi açısından) kilitlenme ve donma var E serilerinde daha iyi gibi.

Bekliyoruz E 72'yi....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavkan -- 10 Kasım 2009; 10:52:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavkan

2009' un 3.çeyreğinde çıkacaktı güya 4.çeyrek bitmek üzere hala ses seda yok.

Benim anlayamadığım bir nokta da Nokia gibi bir firmanın şu an kullanmakta olduğum E 71'in ekrana toz girme olayını çözememiş olması korkum şudur ki inşallah bu telefonda da aynı hata tekrarlanmasın ki bu olursa son nokiam olur bu telefon.

Daha önceki n95 8 gb 'ın kasasında soyulmalar,tuş takımında çizilmeler,yavaşlık gibi problemler vardı nokia kızaklı telefonlarda Samsung kadar başarılı değil.
    N serilerinde kasa problemleri çok fazla (işçilik ve malzeme kalitesi açısından) kilitlenme ve donma var E serilerinde daha iyi gibi.

Bekliyoruz E 72'yi....

Ekrana toz girme olayı her modelde yokki, benimkinde mesela hiç toz filan girdiği yok, KVK dan almıştım vede herhalde ilk gelen modellerde altta ekran camında epey boşluk var ama sonradan gelen modellerde öyle bir problem yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Starforces

quote:

2009' un 3.çeyreğinde çıkacaktı güya 4.çeyrek bitmek üzere hala ses seda yok.

Bekliyoruz E 72'yi....

Ekrana toz girme olayı her modelde yokki, benimkinde mesela hiç toz filan girdiği yok, KVK dan almıştım vede herhalde ilk gelen modellerde altta ekran camında epey boşluk var ama sonradan gelen modellerde öyle bir problem yok.

abimde e71 kullanıyor hatta bir sürede bende kullandım aşağı yukarı 1 senelik telefon ama ekrana tek toz tanesi girmiş değil.

• Forum sitelerinde epeyce şikayet var demek ki onlar ilk çıktıklarında telefona sahip olanlar.

Ya da belli bir parti de vardı bu sorun.
  • olabilir
  • Kullanılacak mercek Carl Zeiss olmayacak olsa harika olurdu.
    Kılıfın da kutudan çıkmasını bekliyoruz şöyle hakiki deriden bir kılıf fena olmaz hani.
    Bu arada şarj adaptör ucu nasıl olacak diye sordum ama yanıt gelmedi.
  • ince uçlu adaptör olacak e 72 yi tanıtan bir videoda gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: -23-

gsmarena.com'da yazılana göre bazı asya ülkelerinde telefon çıkmış deniyor fakat hiç bir ülkenin nokia sitesinde resmi olarak satışa sunulmuş değil.
    kısacası nokia'nın ne yaptığı belli değil.

Yanıt için teşekkürler.

Burada bir araştırayım. O kadar değişik marka ve model gördüm ki, burada bu model var mı? yok mu? emin değilim... Varsa buradaki fiyatını yazarım.
  • Telefon Malezya ve singapurda cıkmıs GSMAREA da adamlar adress ve tekno market isimleri wermis gidin alın die.Pakistanda Genel açıklama yaptı nokia.İNgilizce bilenizin youtube dan izlesn görsün"kasım ayının ortasında cıkıcak diyor.bide ayrıca Nokia'nın sitesnden baktım(E71 kampanyaya girmiş)(cok az kaldı bunlar e72 sinyalleridir...
  • Merhaba arkadaşlar,

Nokia Türkiye'de çalışan bir yakınım vasıtasıyla, ürünün çıkış tarihini ve fiyatını öğrendim.

Ürün Türkiye'de bir aksilik olmazsa Ocak başı gibi çıkacak ve Nokia'nın Türkiye için tavsiye ettiği satış fiyatı 1250TL olacakmış.

Fiyat bana baya pahalı geldi, sanırım E71 stokları bitmeden de fiyatı düşmez.
  • 1250 liraya şahsen ben almam kimsenin de alacağını sanmam.

1000 liradan daha fazla verilmez en fazla 900-1000 arası olursa alınır ben bu fiyata çıkacağına inanmıyorum
    N 97 varken bu fiyata satılmaz bu telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavkan -- 11 Kasım 2009; 12:10:02 >
  • quote:

1250 liraya şahsen ben almam kimsenin de alacağını sanmam.

1000 liradan daha fazla verilmez en fazla 900-1000 arası olursa alınır ben bu fiyata çıkacağına inanmıyorum
    N 97 varken bu fiyata satılmaz bu telefon.

Nokia'da çalışan kişi söyledi diyorum herhalde iyi okumadın, bu fiyattan satışa çıkacak.

Senin telefonu alıp almaman bizi hiç ilgilendirmez, parana kuvvet
  • Ben Honda'da çalışıyorum ve 2 ay sonra yeni model çıkacak bunun fiyatını ben bilemem ki orda çalışıyor olması bunu bilecek anlamına gelmez üst düzey bir yönetici ise o da belki.

Bunun para kuvveti ile alakası yok sen 3 liralık bir şeyi 10 liraya alır ve ses çıkarmazsan senin gibilere saf denir başka bir şey derdim ama foruma ayıp olur.

Bu arada kimin haklı olduğu 1-2 aya kadar belli olur zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavkan -- 11 Kasım 2009; 16:31:11 >
  • quote:

Ben Honda'da çalışıyorum ve 2 ay sonra yeni model çıkacak bunun fiyatını ben bilemem ki orda çalışıyor olması bunu bilecek anlamına gelmez üst düzey bir yönetici ise o da belki.

Bunun para kuvveti ile alakası yok sen 3 liralık bir şeyi 10 liraya alır ve ses çıkarmazsan senin gibilere saf denir başka bir şey derdim ama foruma ayıp olur.

Bu arada kimin haklı olduğu 1-2 aya kadar belli olur zaten

Arkadaşım Nokia'nın finans bölümünde çalışıyor, ve de şu anda piyasa da olani olmayan,yakında çıkacak tüm modellerin fiyatını biliyor, illa üst düzey yönetici olmasına gerek yok.

Eğer çok paran varsa bu telefonu da alırsın, daha iyi telefonlar da alırsın, tamamen senin zevkine kalmış, eğer paran kısıtlıysa zaten bu bölümde işin yok çünkü alamayacağın bir telefon bu.

Saf yerine başka ne denirdi merak ettim, istersen özelden mesaj at benimde sana forumda söyleyemeyeceğim bazı şeyler var çünkü

• arkadaşlar sakin olun ya! pahalıymış ucuzmuş 1250 olmuş orada çıkacakmış burada çalışıyormuş falan filan kasmayın bu kadar gerilmeyin
  • FOncu= yazdıklarının dogrulugu tartısılır neden biliomusun önmzdeki hafta icinde tel pakistanda çıkıcak.Nokia resmi acıklama yapmıs videosu war.youtubeda pakistanda 1 hafta icinde cıkıcak tel.nasıl olurda türkiyede ondan 2 ay sora cıkar.1250 lirada imkansızz bir fiyat bu tel icin.nokianın öne sürdüğü rakam zaten 350 avro buna +18 KDV bir biktarda kar payı ws eklersen max 1000 lira olur 1250ye bende almam sahsen bu telefonu.

SENi elestirmiorum laf sölediğimde yok bu bbenm fikrim.duyduklarım arastırdıklarım bu dogrultuda...
  • Mesele çok paranın olup olmaması değil ödediğin bedele alacağın hizmet kalitesi ben bu para bu telefon için yüksek dedim alınamaz demedim.

Örnek vermek gerekirse Nokia 6300 'ın piyasa değeri şu anda 300 tl civarı şimdi sen bu telefona 500 tl verirmisin?
    Bunun çok para ile ilgisi yok ki?

Ben senle internet ortamında ne diye dalaşayım bu iş uzar gider seni tanımıyorum bile.Laf dalaşı erkeklere yakışmaz sen benim yüzüme söyleyemeyeceğin şeyleri mesajla söylersin ben de sana.Bu kadar saçma bir tartışma için nerelere geldi konu.

Neyse bu konuyu kapatalım nasıl olsa fiyatı 1-2 aya kadar belli olur sen haklı isen ben senden özür dilerim ben haklıysam sen dilersin.

Yolun ve zihnin açık olsun...
  • Nokia E 71 E 72'ye göre sanki daha yakışıklı gibi geliyor bana.Kasa etrafını dönen metalik görüntü daha bir güzel duruyor ama özellik olarak E 72 bariz daha üstün bir cihaz.
    Aynı özellikler her ikisinde aynı olsa E 71 tercihimdir.

Bu arada nokia e52 ve E 55 modellerini Türkiye'ye getirmeyecekmiş.Nedenini anlayamadım vardır bir nedeni kendilerine göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavkan -- 11 Kasım 2009; 22:18:55 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.