LCD TV HDMI BAĞLANTI SES SORUNU BİLEN VARMI
42 Cevap54410 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

399 Mesaj
13 Haziran 2009; 11:25:23 

herkese merhaba...
arkadaşlar toshiba 32xv550 lcd tv de film izlemek amacı ile
kısa süre önce topladığım ob ekran kartlı ve hdmı çıkışlı pc yi
tv ye taktım görüntü ayarlarını vs.hallettim ama hdmı
üzerinden maalesef ses alamıyorum.
tv nin menüsünden ses seçeneklerini alt üst ettim ama olmadı.
pc den ses aygıtları altında varsayılan aygt olarak realtek hd
audio gözükmekte.donanımların içinde ise ati hdmı audioyu görmeme
rağmen varsayılan aygıt seçiminde bunu seçemiyorum.
sadece realtek hd audio seçeneği var.
ne yaptıysam lcd tv ye hdmı dan sesi veremedim.
kasanın bileşenleri aşağıdadır konuyu bilen arkadaşlar yardımcı
olurlarsa çok sevinirim.herkese şimdiden teşekkür ederim.

SİSTEMİNİ BİLEŞENLERİ :

aopen g326 cube kasa:

http://www.hepsiburada....1013&productid=bd850044

gigabyte m.atx hdmı lı anakart:

http://www.hepsiburada....d=152&productid=bd50865

amd black x2 işlemci:

http://www.hepsiburada....id=46&productid=bd99874

2 gb hi level ddr2 rem.

120 gb samsung sata hdd

samsung dvd yazıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornaga -- 13 Haziran 2009; 11:26:05 >

pc-komaynak

11 Mesaj
6 Ocak 2010; 20:18:02 

Selam bende de aynı sorun var. Yabancı sitelerde araştırdım oradaki forumlarda da bu sorunu yaşayanlar varmış. Ekran kartının ses verme özelliği olmamasından ötürü bu tğr problem yaşandığını ve HDMI kablo ile de görüntü alabilirken ses çıkışı alınamadığını söylemişler. Sorunu yaşayan kişi anladığım kadarı ile ekran kartı ile ses kartı arasında ekteki linkteki gibi bir kablo ile bağlantı yaparak sorunu giderebileceğini öğrenmiş. Bu kablo için de ses kartı verilir yazmış biri. Ama bağlantının nasıl yapılacağında bahsetmemişler forumda. Acaba siz sorununuzu halledebildiniz mi?

Cevap verebilriseniz çok sevinirim.

http://forum.donanimhaber.com/m_65463930/tm.htm

441 Mesaj
6 Ocak 2010; 22:20:29 

hdmi girişinin olması ses vereceğide anlamına gelmiyor maalesef arkadaşlar.
Anakartınızın özelliklerini iyi araştırın

Türk ve Osmanlı Tarihi Kulübü

399 Mesaj
7 Ocak 2010; 11:46:27 

quote:

Orijinalden alıntı: ozahbap

Selam bende de aynı sorun var. Yabancı sitelerde araştırdım oradaki forumlarda da bu sorunu yaşayanlar varmış. Ekran kartının ses verme özelliği olmamasından ötürü bu tğr problem yaşandığını ve HDMI kablo ile de görüntü alabilirken ses çıkışı alınamadığını söylemişler. Sorunu yaşayan kişi anladığım kadarı ile ekran kartı ile ses kartı arasında ekteki linkteki gibi bir kablo ile bağlantı yaparak sorunu giderebileceğini öğrenmiş. Bu kablo için de ses kartı verilir yazmış biri. Ama bağlantının nasıl yapılacağında bahsetmemişler forumda. Acaba siz sorununuzu halledebildiniz mi?

pm yoluyla bilgilendirdim.umarım yardımcı olmuşumdur.

pc-komaynak

107 Mesaj
7 Ocak 2010; 14:24:38 

Hocam HDM ile sesi Ses kartının tanıtımıyla ilgilidir çünkü bende de aynı sorun vardı. Ses kartının üreticisi hangisiyle sitesinden son sürümünü indir HD olarak çalışır.. İyi çalışmalar..

z5500

6 Mesaj
9 Nisan 2010; 17:08:53 

quote:

Orijinalden alıntı: tornaga

quote:

arkadaşım bende aynı sorunu yaşamaktayım tek fark ekran kartım nvidia banada pm yada buradan bilgi verirsen müteşekkir olurum. gerekli işlemlerin hepsini yaptığımı düşünüyorum realtek ayarları falan anakartım asus p5g41t

108 Mesaj
9 Nisan 2010; 17:24:24 

Bir de şunu deneyin, denetim masasından ses aygıtlarını yönet seçeneğini tıklayıp realtek'i devre dışı bırakın sonra pc'yi restart yapın eğer ekran kartınız ati ise sorununuz çözülür. Ben hd4650 ile bu şekilde sesi ayarladım. Sorununuz yine çözülmezse bu işlemleri yaptıktan sonra hdmi seçeneğini aktif hale getirin.

399 Mesaj
9 Nisan 2010; 17:34:43 

quote:

Orijinalden alıntı: aircanada015

quote:

Orijinalden alıntı: tornaga

quote:

arkadaşım bende aynı sorunu yaşamaktayım tek fark ekran kartım nvidia banada pm yada buradan bilgi verirsen müteşekkir olurum. gerekli işlemlerin hepsini yaptığımı düşünüyorum realtek ayarları falan anakartım asus p5g41t

üsatım bu arkadaşa attığım pm nin aynısını buraya ekldeim bakın umarım
yardımı dokunur:

kardeş sizdeki ekran kartında da ses çıkışı var aşağıdaki linkte sizdeki ekran kartının spesifikasyonları var bakarsanız orda yazıyor:

http://ati.amd.com/prod...Radeonhd3600/index.html

''Integrated Digital Outputs – Enjoy your digital content the way you want to, with built-in HDMI that includes 5.1 surround audio for big screen entertainment and the latest in display connectivity; DisplayPort™ technology''

birde bendeki ekran kartının kutusundan sizin elinizdekine benzer herhangi bir ses kablosu çıkmadı
zaten kartta hdmı dan ses verme özelliği var ise o tür bir bağlantıya ihtiyacınız olmaz.
direk kartın hdmı çıkışndan tv ye hem görüntüyü hemde sesi verebilirsiniz.
ben herhangi bir ses kablosu vs.birşey kullanmadım.
kartı direk anakarta taktım.driverlerini kurdum.biosa girip onboard ses çıkışını iptal edip hdmı
audio output'u enapled yaptım.
pc açıldıktan sonra ses özelliklerinden ati hdmı output seçeneğini işaretledim ve sesi aldım.
bu etapta bir yanlışlık yapıyor olabilirsiniz.bu son yazdıklarımı iyice kontrol edin.
zira yukardaki atinin sitesinde sizdeki kartın özellikleri doğru yazılmışsa ki %100 doğrudur
sizinde direk hdmı dan ses ve görüntü almanız gerekir.
yalnız driverleri kurarken driver hata verir ve pc nin her açılışında yeni donanım bulundu diyerek sizi her açılışta uyarırrsa
bilinki siz ekran kartının ses çıkışı ile ilgili driverı kurarken hata yapmışsınız demektir.zira bu hatayı ati hd 2600 kartı olan bir arkadaşın pc sinde yaşadım.epey bir uğraştım sürücüyü doğru kurana kadar.
onda pc her açılışta yeni donanım bulundu uyarısı gelirdi.
aygıt yöneticisnden bakınca tam aklımda değil ama ati onchip hdmı audio driver isiminde bir sürücüyü tanıyamadığı ibaresi çıkardı.bunun gibi sizin aygıt yöneticinizde kurulmamış bir driver gözüküyorsa bilinki dediğim gibi sizdeki ekran kartının ses çıkışını tanıtamadığınız anlamına gelir.
eğer kafanıza takılan başka bir konu olursa çekinmeyin yardıımcı olmaya çalışırım efendim.
şunuda yazayım bildiğiniz gibi anakartlarda (eğer sizde extra harici bir ses kartı yoksa) onboard ses sürücüsü olur bunu sistem kurarken anakartın driver cd sinden realtek audio driver yada ac97 audio driveri kurarak tanıtırız ve pc den arka 3.5 stereo girişinden kablo ile hoparlöre sesi alırız.
son çıkan hdmı çıkışlı ekran kartlarının birçoğunda ekran kartlarında ses sürücüleri var.
sizin ve birçok kullanıcının yaşadığı bu sorun sistemde iki adet ses sürücüsünün olmasından kaynaklanmakta.
şimdi hem pc nin ankartında ses sürücüsü var hemde ekran kartında da ses sürücüsü var.
siz istediğniz sürücüyü pc ye biosdan tanıtmassanız pc normal olarak direk anakartın onboard ses sürücüsünü tanır.
hdmı ekran kartlarındaki ses çıkışını kullanabilmek için bahsettiğim gibi hem driverleri sorunsuz kurmak hemde bioasdan hdmı outputu aktif etmek gerekir.benim pc deki aygıt yöneticisi altında ses ve oyun kumandaları kısmında 2 adet ses çıkışı var.bunlardan biri ati hdmı audio ,diğeri ise realtek high defination audio.
sizde de aygıt yöneticisinde bu iki ses çıkışının gözükmesi gerekir.
bunlardan hdmı audio outputu biosdan enabled yapıp diğerini de disapled yapmanız gerekir.
sonrada ses özelliklerine girip ses aygıtı olarak ati hdmı audio yu seçerseniz sorun kalmaz.
saygılar.grrşz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tornaga -- 9 Nisan 2010; 17:36:25 >

pc-komaynak

4119 Mesaj
21 Kasım 2010; 5:59:13 

Denetim masasından sesi seçip açılan pencereden hdmi hoparlörü seçerseniz sorun çözülür.

1063 Mesaj
13 Şubat 2011; 16:07:48 

İnsanlar hala bu sorunla muzdarip ise aradan bir yıl da geçse sorununa cevap bulmak için hortlamaya hakkı vardır!
Şuan benim yaşadığım ve çözüm bulamadığım gibi...

quote:

Orijinalden alıntı: slayper

quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Denetim masasından sesi seçip açılan pencereden hdmi hoparlörü seçerseniz sorun çözülür.

üstünden 7 ay geçmiş konuyu ne diye hortlatıyorsunuz

Opel Astra Elegance NB 2001
Hyundai İ30 Elite Benzinli/Manuel 2012

867 Mesaj
13 Şubat 2011; 16:15:20 

quote:

Orijinalden alıntı: engineer97s

İnsanlar hala bu sorunla muzdarip ise aradan bir yıl da geçse sorununa cevap bulmak için hortlamaya hakkı vardır!

quote:

quote:

arkadaş konuyu sorundan muzdarip olduğu için hortlatmamış dikkat edin.Yoksa kimsenin geçmişteki bir konuya yazılöış yazıya bir şey dediği yok.sonuçta varsa başlık onları kullanmak ona yazmak lazım.Ama takdir edersiniz ki bir çok insan başka sebeplerden hortlatma yapıyor.

Saygılar.

PSN: pharheke

PSN: pharheke

1063 Mesaj
13 Şubat 2011; 18:05:46 

Neyse dostum, şimdi ben bu başlıktan sorunumun çözümü için devam etmeyi planlıyourm...
Benim sorun Philips LCD ile Asus Marka dizüstü arasında HDMI bağlantı ile bir türlü ses alamam.
Win7 yüklü sistemde acaba sorun win7 mi yoksa sürücülerde mi sorun var?
Sorunu çözen varsa ve yardımcı olursa şimdiden teşekkürler.

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaş konuyu sorundan muzdarip olduğu için hortlatmamış dikkat edin.Yoksa kimsenin geçmişteki bir konuya yazılöış yazıya bir şey dediği yok.sonuçta varsa başlık onları kullanmak ona yazmak lazım.Ama takdir edersiniz ki bir çok insan başka sebeplerden hortlatma yapıyor.

Saygılar.

135 Mesaj
14 Şubat 2011; 17:11:29 

kardeş bende ekrankartı onboard olan laptop var ve hdmi üzerinden ses alamadığımda internetten "intel hdmi audio driver" i indirdim (veya ekran kartının sürücüsünü yükle, zira bendeki win7 kurulumu ekrankartının driver'ını otomatik yüklediği için ben ayrıca yüklememiştim ama ayrıca bu driver'ı yükleyemeyince ekran kartının sürücüsünü tekrar yükledim.) bu şekilde ses menusüne sağ tıklayınca kayıttan yürütme aygıtları içinde tv görünür, onu varsayılan yapınca da sesi tvden alırsın

fujifilm s5800 / s8530 / DELL 5010 /LG 42PC51

197 Mesaj
15 Şubat 2011; 14:13:28 

quote:

quote:

quote:

quote:

Saygılar.

aynı sorun bende de var ve biliyorumki benim gibi birçok kişide de var..ne için hortlatıyosa hortlatıyo böyle faydalı bir konu hortlatılması tabiikide yararlı,aynı sorunu yaşayanlar için yeni bir çözüm önerisi sunmuş nesi var bunun ? başka ne sebeple hortlatabilirki dostum aklından mesaj sayısı arttırmak geçiyosa sadece gülerim..

1063 Mesaj
15 Şubat 2011; 20:43:59 

Sorunu çözdüm: Geriye, tekrar başa dönüş yaparak; Vistayı geri yükleyerek...

Sonuç: Win7 ile bu sevda karasevdaya dönüşebilir, aman dikkat...

1 Mesaj
18 Şubat 2011; 17:11:57 

selam arkadaşlar benim sorunum biraz daha karışık heralde... bilgisayarı philips lcd tv ye bağladığımda ses alıyorum müzik ve film izleyebiliyorum ama oyuna tam ekranla giriş yaptığımda ses gidiyo ve bidaha oyundan çıksamda gelmiyo.. sizce neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim...

335 Mesaj
23 Nisan 2011; 16:34:26 

aynı sorun bende de var. hdmi bağlantının ardından laptop'tan ses gelmiyor. ne yapmak gerekiyor? bilen arkadaşımız varmıdır ?

keremozcan27@hotmail.com

79 Mesaj
25 Mayıs 2011; 15:13:09 

arkadaşlar benim sorunumda lcd den ses gelmeesi.pc lcd ye bağlı pc ye 2+1 bağlıyken ses geliyor aa lcd den almak istediğimde oluyor. hdi yi etkinleştiriyorum ses calıyor görünüyor pc de ama lcd ses vermiyor.3 tane aygıt görunuyor bende
1 atı high definition device
2 audio device
3 via high definition audio

bunlardan 2 ve 3 u devre dısı bırakıyorum 1. yi hic göruyor hepsi etkin iken 1. varsayılan yapıyorum hersey noral ama lcd ses vermiyor.ekran kartını yeniden kurdum hdmi ses cıkısı başarılı kuruldu diye not vardı tv den de kurcaladım olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ad3m -- 25 Mayıs 2011; 15:14:41 >

12 Mesaj
8 Kasım 2011; 20:03:49 

arkadaşlar çözüm şu şekilde ,

1. "nvidia denetim masasına" giriyoruz.
2.soldaki menüde "ekran"ın altında "çözünürlük değiştirme"ye geliyoruz.
3. orada "konnektör" ü HDMI - HD TV (Ses Etkin) seçiyoruz.

bu kadar

504 Mesaj
15 Kasım 2011; 14:51:44 

lg lcd tv ye notebook tan hdmi to hdmi bağlantı için 2 gün uğraştım..denemediğim kalmadı..meğer sorun laptop hdmi girişindeymiş..tesadüfen kabloyu yukarı bastırıp çekince görüntü almaya başladım.. forumlarda epey araştırdım,görüntü alamayan çok kişi olmuş..

Renault Megane II 1.5 Dci Dynamique Ateş Kırmızı

2 Mesaj
17 Kasım 2011; 17:34:47 

arkadaşlar aynı sorunu aylar sonra tekrar ediyorum ama şu an yaşamaktayım..

ekran kartım ati radeon HD 4600 series
lcd tv markası LG
oturum XP

hdmi ile bağlantı kurarak ekran kartına taktığım hdmi kablosu sorunsuz şekilde görüntü veriyor ama lcd tv den herhangi bir ses gelmiyor.. yapmam gerekenleri bilen varsa lütfen yardımcı olun..

8302 Mesaj
17 Kasım 2011; 17:40:40 

Denetim masasına girip ses sekmesinden ayarlama yapabilirsiniz. Win7 için böyle, XP için de geçerlidir sanırım.

### HARİCİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ### ###EV ELEKTRONİĞİ BÖLÜM KURALLARI###
ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

2 Mesaj
17 Kasım 2011; 17:46:33 

allaha şükür buldum .. yardım için teşekkürler (alıntıdır)

1-Bu tip HDMI2HDMI veya DVI2HDMI(Adaptör ile) ile PC den bağlantı
yapanlar öncelikle kullandıkları GCard Marka/Model v.s bilgisi ile ATI/nVivia
tipini mutlaka bildirsinler!!!

2-ATI lerdeki PC2Panel bağlantısında,Video+Audio nun birlikte alınması için;
GCard çıkışı 1/2 DVI portlu olanlarda>>>>+Adaptör(DVI2HDMI dönüşümü
için)+HDMI2HDMI kablo gereklidir,genelde ATI kullananlar bu bağlantıyı
yapıyor ama Audio nun da aynı anda iletilebilmesi içinde PC nin üzerinden bazı
ayarlar yapılması gerekiyor;
-Denetim Masası>>Ses Efekti ve Ses aygıtları>>Ses efekti ve ses aygıtları özellikleri>>SES i seçin>>Ses çalarken varsayılan aygıt>>>>>işte burada normalde sizin Anakartın Default Audio kartı görülecektir;örneğin "Realtek HD Audio" output v.s gibi!!!!

Siz GCard tan,Panele DVI2HDMI Adaptör+HDMI2HDMI kablo bağlantısı yaptığınız
zaman ise o yukarıda varsayılan aygıt seçeneğinde bu defa iki Audio seçeneği
çıkacaktır!!!bir tanesi sizin Default örneğin Realtek diyelim,diğer seçenekte ise
ATI HD Audio output gibi ikinci seçenek çıktığını göreceksiniz ve bunu seçeceksiniz,genelde bağlantı yapılıyor ama,bu seçenek aktif hale getirilmediği
içinde Audio panelden alınamıyor OK++

ATI HD Audio output içinde,bildiğim kadarıyla 2xxx ve üstü GCard lar bu destek vardır!!
ATI nin bu desteğini alabilmeniz içinde ATI den ilgili S/W PC ye yükleyeceksiniz!!
ATI nin ilgili sayfasına gidince bunu göreceksiniz zaten,yükleyin bunu PC ye
Audio işi OK dir+ama yukarıdaki seçenekte belirttiğim değişkliği yapmak şartıyla+

3-nVidia GCard larda durum daha değişik,kullanmadığım için bilmiyorum ama
örneğin birisi Zotac sormuş ve Audio desteği alınabilmesi için GCard la birlikte
gelen o ufak ara bağlantı kablosunun Anakarta bir şekilde bağlanması gerekiyor!
böylece HD Audio desteği HDMI kablo üzerinden Panele aktarılsın!yoksa sesi
HDMI kablodan alamazsınız,o bakımdan ATI çok daha kullanışlı olmaktadır!

4 Mesaj
6 Şubat 2012; 15:59:14 

quote:

Orijinalden alıntı: canem72

Hocam HDM ile sesi Ses kartının tanıtımıyla ilgilidir çünkü bende de aynı sorun vardı. Ses kartının üreticisi hangisiyle sitesinden son sürümünü indir HD olarak çalışır.. İyi çalışmalar..

işte bu yorum bana konuyu çözdürdü ekran kartınızla alakalı olduğu kadar ses kartınızlada alakalı ben ses kartı ayarlarını biraz kurcalayınca çözdüm konuyu teşekkürler

herşeyin bedeLi war

767 Mesaj
1 Nisan 2012; 18:27:54 

arkadaşlar merhaba.tam yardımcı olmak amacı ile sonuna kadar okursanız sevinirim. ben internetten 9800gt ekran kartı sattım. lakin sattığım kişi aynı sizdeki gibi televizyona hdmi ile bağlandığında görüntü alıyor fakat ses yok. dedim buradaki yazılanları gibi denetim masasından ses den hdmi ses çıkışını falan seçeceksiniz dedim. olmuyor dedi. bizim bilgisayarcı ile görüştük o denedi baya uğraştı bütün ayarlara baktı olmadı dedi. herhadle başka ekran kartı ile denemiş olmuş mu tam bilmiyorum. bir de ben bizim forumda görmüştüm o sattığım adam da internetten görmüş biryerlerden. bir tane kablo gerekiyormuş herhalde. bu kablonun ismi nedir. kesin çözüm yapar mı? kablo nerelere takılcak. eğer bu kablo ile olmassa daha başka bir alternatif yok mı?

2 Mesaj
22 Nisan 2012; 22:31:00 

benim ASUS marka Laptopum var bu laptopu Philips TV'me HDMI'dan bağladığımda hiç sorun olmadan görüntü de ses de aktarıyor. ancak aynı laptopu aynı kabloyla Panasonic LCD TV'ye bağladığımda görüntü için ekran kartından detect display demem gerekiyor ancak ses gelmiyor. Panasonic LCD TV'deki 2 HDMI girişinden sadece birisinin HDMI diğerinin DVI olduğunu öğrendim HDMI olanına taktığımda da sorunun devam ettiğini gördüm. forumda anlatıldığı gibi ses aygıtlarından HDMI aktifleştirmek istediğimde HDMI'ın altında "not plugged in" yazıyor ve etkinleştiremiyorum. lütfen yardımcı olun işletim sistemim Win7. şimdiden teşekkür ederim

79 Mesaj
24 Nisan 2012; 12:46:05 

Tv den görüntü alıp ses alamayan arkadaşlar.ekran kartınızın bu özelliği varsa alabiliyosunuz.tekrar kurup emin olun derim.birde denetim masası > ses bu bölümde ayarları iyi yapın kayıttan yürüt bölümünde (w 7 için konuşuyorum) sağ tıklatıp devre dışı kalmış aygıtları bağlantısı kesilen aygıtları hepsini gösterecek şekilde işaretleyin.bu şekilde HDMI OUTPUT geliyor onu seçince sesde geliyor.ben aynı sorunu böyle çözdüm ufak bi ayrıntı benim gibi çok anlamıyorsanız.inşallah yardımı olur.

2 Mesaj
26 Nisan 2012; 11:53:09 

ayni laptopu philips tvye takinca hic ayar yapmadan izliyorum yani sorun laptopta degil bunu goz onune alarak yardim edebilecek biri war mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

95 Mesaj
8 Mayıs 2012; 13:50:56 

selam arkadaşlarım bende lcd tvden seyredecem ama hdmi ile bağlantı kurduğum da görüntü va ama ses yok
ses sadece notebook dan geliyor
benim notebook sistem özellikleri
acer intel corei5
500 gb hdd
ekran kartı : nvidia

hasangul01 hppavilion dv6-7002st-3w70ea samsung galaxy s5570i a4-tech x7 wi-fi

8302 Mesaj
9 Mayıs 2012; 11:10:12 

Denetim masasındaki Ses simgesinden HDMI'ı seçeceksiniz aktarım olarak.

ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

95 Mesaj
10 Mayıs 2012; 14:38:34 

selam dusty kardeşim
ilgilendiğin için teşekkür ederim akşam deneyem evde
dün ses kartımı güncelledim yani normalde hama hdmi kablosu aldım o daha iyi en azından
kaliteli malzeme kablo kalın
ama yinede çıkmadı ses bilgisayardan çıkıyor ses krdeşim çözemedim neyse bu gün akşam deneyim bir

8302 Mesaj
10 Mayıs 2012; 15:15:10 

Ses kartının menüsünü iyice kurcalayın, muhakkak HDMI vardır. Onu seçin, ses aktarımını HDMI'dan yapmadığı için laptoptan alıyorsunuz sesi.

95 Mesaj
10 Mayıs 2012; 15:59:34 

tamam dusty krdeşim herşeyini kurcalayim bir akşam üzeri
bir deniyim bnde iki tane dizüstü var biri asus ati hd ekran kartı biri de ise yukarıda yazdığım acer

95 Mesaj
10 Mayıs 2012; 21:03:42 

selam dusty krdeşim şimdi eve geldim lcd tv denedim oldu
hiçbirşşey yapmadım sadece dün bilgisayarımın ses kartımın driverını güncelledim
herkese teşekkür ederim

36 Mesaj
5 Temmuz 2012; 21:18:34 

arkadaşlar hdmı lcd tv ses sorununu çözecek bir yöntem buldum arkadaş doğru diyor hdmı kablo ile ses alamayabilirsiniz anakartınızın özelliklerini dediği gibi arkadaşın iyi bilin şimdi yöntem şöyle ilk önce şu kabloyu alıp S-Link SLX-859 3.5mm Stereo jack Audio 1.5M Kablo(tabi daha iyi iletim için altın uçlu) ilk laptopumuzun kulaklık çıkışına sonrada lcd tvmizin kulaklık çıkışına takıyoruz ve sorun burda düzeliyor arkadaşlar acaba bu yöntem işe yarar mı birde bu dediğim kablonun yerine bu kabloyu S-Link SLX-857 S-Audio RCA x 2RCA 1.5m kablo alıp bağlasak yine ses sorunu düzelir mi yoksa dediğim ilk yolmu işe yarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polat103 -- 6 Temmuz 2012; 17:20:08 >

341 Mesaj
6 Temmuz 2012; 1:09:45 

Bende Lg 32Lm661S de HDMI kablo ile ses alamıyorum. Ekran kartı Palit 9800gt green 1gb ve Nvidia nın sitesine baktım "Audio Input for HDMI" kısmında "SPDIF" yazıyor bunun anlamı SPDIF kablosuyla mı ses alabilirim?

6 Mesaj
31 Temmuz 2012; 19:07:52 

Merhaba, LCD TV den HDMI ile ses alamayan arkadaşlar,

TV nin HDMI çıkışlarından bağladıkları HDMI portunun audio iletimini desteklediklerinden emin olsunlar(Her HDMI çıkışı ses aktarımı için dizayn edilmemiş olabilir), ayrıca TV menusunden ses çıkışını dijital olarak ayarlasınlar.

Windows ses ayarlarında kayıttan yürütme aygıtlarında HDMI çıkış takılı değil olarak görünüyorsa hazır değildir senkronize olmamıştır, senkronize yapmak için TV menusunden sesi analoga geçirin HDMI kabloyu cıkarın bir kaç saniye sonra HDMI kabloyu tekrar takın sonra TV menusunden ses çıkışını tekrar dijital yapın sorun muhtemelen çözülecektir. Sonra windows ses ayarlarından varsayılan aygıt olarak HDMI çıkışı seçin ses TV den gelecektir. HDMI kabloyu cıkardıgınızda otomatik olarak ses PC çıkışından alabilirsiniz. Yada kendiniz varsayılan olarak PC çıkış kartınızı seçersiniz.

Ati 5770 ve Panasonic 42" TV ile bu şekilde sorunu çözdüm. Diğer marka TV lerdede aynı şekilde olabileceği kanısındayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redeon -- 31 Temmuz 2012; 19:08:56 >

803 Mesaj
4 Ağustos 2012; 2:42:47 

WİNDOWS 7 İÇİN KESİN ÇÖZÜM

- Sağ alt köşeden hoparlör simgesine sağ tıklayın
- "Ses efekti" sekmesine tıklayın
- En üstteki sekmelerden "kayıttan yürüt" sekmesine tıklayın
- HDMI aygıtını seçip, alttan "Varsayılan yap" sekmesine tıklayıp tamam deyin.

Hepsi bu kadar pc hoparlarüne verilen ses kapanıp televizyon hoparlaröne veriliyor.

• FIAT BRAVO 2012 1.6 MULTIJET 16V 120HP 300NM DUALOGIC •
• LG G2 (D802) 32GB BLACK
•

253 Mesaj
22 Eylül 2012; 11:43:43 

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Denetim masasına girip ses sekmesinden ayarlama yapabilirsiniz. Win7 için böyle, XP için de geçerlidir sanırım.

teşekkürler.. Phillips led tv + monster z97 laptop +win7 x64 ultimate ile bu şekilde çalıştı..

Denetim Masası>Donanım ve Ses>Ses>Ses Aygıtlarını Yönet dedikten sonra NVIDIA HDMI Out seçeneğini varsayılan yaptım.. tabii bunu her seferinde yapmak lazım yoksa laptoptan ses alamıyorum bu seferde.. tv ye takınca otomatik TV den ses vermiyor.
quote:

Orijinalden alıntı: Scorpion28

scorpion38 in dediğide olur oda kısayolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karasew vasilli -- 22 Eylül 2012; 11:56:45 >

56 Mesaj
29 Aralık 2012; 22:56:52 

arkadaşlar selamlar ben samsung ud40 8000 marka tv kullanıyorum bilgisayarımdan hdmı kablosu cektim görüntü alıyorum ama ses alamıyorum ses kartının ekran kartının güncellemelerini yaptım ama sorun devam ediyor lütfen yardımcı olursanız sevinirim bi türlü çözüm bulamadım

1 Mesaj
15 Mart 2013; 9:13:16 

HDMI KABLOSU İLE SES ALMAK İÇİ YAPACAĞINIZ TEK ŞEY.

BAŞLAT-DENETİM MASASI-DONANIM VE SES- SES BU SIRALAMAYI TAKİP EDİN HDMI BAĞLI İSE BAĞLI OLDUĞU EKRANIN İSMİNİ GÖRÜRSÜNÜZ ORDAN SEÇİMİ YAPIN VE KAPATIN BU KADAR. SES LCD TV DE :D KOLAY GELSİN HERKESE

3001 Mesaj
5 Şubat 2014; 15:49:11 

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Biraz geriden takip ediyorum teşekkürler

http://explorerussia13.tumblr.com

4066 Mesaj
7 Mart 2014; 16:48:49 

yeni konu açmayayım dedim ; benim bağlantıda ise anlık kararmalar olmakta.Neden bir türlü çözemedim.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Televizyonlar » TV Tavsiyeleri » LCD TV HDMI BAĞLANTI SES SORUNU BİLEN VARMI
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat