Şimdi Ara

Thermaltake Giant II Ekran Kartı Soğutucusu İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartlarında biraz daha fazla overclock için neler yaptığımızı forumlarımızda dolaşan herkes az çok olsun bilir. Thermaltake ise size çok daha iyisini sunuyor. Özellik voltaj modifikasyonu sonrası ekstra soğutmaya ihtiyaç duyan arkadaşlar için biçilmiş bir kaftan.

Başlangıç olarak söylemeliyim ki testi yapanlar normal soğutma ile 325 Mhz'de tıkanan Ge-Force 4 Ti 4200'lerini bu soğutucu ile 346 Mhz'de çalıştırmayı başarabilmişler ki bu normalde elde edilebilen bir değer değil. Anlayacağınız çok çok tutulacak bir ekran kartı soğutucu serisi geliyor. Testi yapanların yaşadıkları en büyük sorun ellerindeki FX serisi Inno3D 5200'lerine bir türlü monte edememeleri.

Fiyatı şimdilik belli değil fan hızına bakılırsa birazda sesli gibi ama tahminen ilerki modellerde fan boyutu 45 mm'den 60 mm'ye büyür ve dönüş hızıda azalarak daha sessiz ve aynı derecede etkin bir soğutma yapılabilir. Yinede tekrarlıyorum bu basit (ama takması biraz karışık) ürünle çok yeni bir soğutma pazarına giriş yapılmış oluyor.

Sayfanın Linki : http://www.overclockercafe.com/Reviews/cooling/Tt_Giant_II/index.html

• Slm, bu ürün mavibilgisayar'ın web sitesinde 'ön sipariş' ve 31$+KDV olarak listelenmiş. Overclok-soğutma kategorisinin VGA soğutma alt bölümünde mevcut. Ürünün fiyatının Zalman'ın fansız soğutucusundan daha düşük olması da ayrı bir konu :)
  • sen de mavibilgisayardan sin herhalde :)))
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by mk2kill</i>
    <br />sen de mavibilgisayardan sin herhalde :)))
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Daha 500m yakınına bile gitmedim.
    Mavi,giga,baskuda,deep,ncs ve şimdi hatırlayamadığım donanım sitelerine günde birkaçkez bakarım da.. [bore]
  • adres tarif eder gibi tarif etmissinde ondan soledim :))
    bide bilgisayarcilarin online satis sayfalarini "donanim sitesi" olrak nitelendirmek fazlaca iyimser bi yaklasim olmus.
  • Arada bir adet 've' var yaw. Kısacası 've birkaç donanım sitesi' demiştim. Sitelere bakarım (genelde şu sıralar soğutma problemi yaşadığımdan) her türlü soğutucu testine, incelemesine bakar sonra da tr de fiyat araştırması yaparım.
    Malum yabancı sitelere girmek deveye hendek atlatmaktan zor, tr de ne var ne yok, bana en çok ne uyar gibisinden işte.
    Bir de gun fiyatı ne olur diye sorunca..
    Yani olay bundan ibaret.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.