Şimdi Ara

12 çekirdekli AMD işlemcilerle kullanılacak Soket G34 anakartlar göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
6.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısa bir süre önce Istanbul kod adını taşıyan 6 çekirdekli sunucu işlemcilerini endüstrinin beğenisine sunan AMD, önümüzdeki yıl ile birlikte Maranello platformuna geçmeyi ve Magny-Cours kod adını taşıyan 8-12 çekirdekli sunucu işlemcilerini pazara sunmayı hedefliyor. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanacak Magny-Cours kod adlı yeni nesil Opteron 6000 serisi işlemcilerde soket tasarımı değişecek ve güncel Opteron modellerinde kullanılan Soket F formu yerine Soket G34 (1974 pin) tasarımına geçilecek.

AMD'nin hazırlık çalışmaları süren çok çekirdekli yeni sunucu işlemcileri için anakart üreticileri de G34 soket tasarımını temel alan yeni çözümlerini geliştirmeye başladılar. İşte bu üreticilerden ikisi, Inventec ve Quanta firmaları tarafından hazırlanan erken mühendislik örneği G34 anakartlar görüntülendi. Her ikisi de çift işlemci kullanımına yönelik olarak tasarlanan sunucu anakartlarının, yeni nesil Direct Connect mimarisini temel alacak ve 4 kanal DDR3 bellek desteği sunacak Magny-Cours işlemcileriyle kullanılmak üzere hazırlanıyorlar.

Erken mühendislik örnekleri gün ışığına çıkan Soket G34 anakartların, Maranello platformu ve Magny-Cours işlemcilerinin lansmanına paralel olarak sistem üreticilerinin kullanımına sunulması bekleniyor.

• Yuh 4 kanal DDR3 bellek.
    Peki kaç ghz olacak bunlar?
  • bu anakartları alınca bir koli ram almak lazım, tane işine para yetmez kilo işi falan ram alırlar sanırım
  • off geleceğin teknolojisi kendini göstermeye başlamış iki slot toplam 24 çekirdek sunucular coşar artık
  • hehe xD 'abi 2 kilo ddr3 1333 ram alabilirmiyim' :D
  • 2 işlemci slotunu anlarımda. 4 kanal ddr3 yeeeeh bunu abartmamışlarmı sanırım son kullanıcılar için degil bu anakart bana 150gr ddr3 ver abi yarısı soguk(sogutuculu)yarısı sıcak olsun!
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaRReT81

hehe xD 'abi 2 kilo ddr3 1333 ram alabilirmiyim' :D

• verilen haberde üstteki anakartta 24 alttanki anakarta 16 adet ram slotu istanbul isminden dolayı başarılı olmasını istiyorum server işlemcileri olmayıp son kullanıcıya sunulabilseydi isimden dolayı almayı düşünebilirdim
  • Ramlerin okuma, kopyalama ve yazma hızları iyi derecelere gelecek. Core i7 serisine karşı da ancak 4 kanal beklenirdi. ama 1974 pin biraz fazla değilmi :D işlemciyi iyice büyüttmüşler
  • İlk resimde ki anakarta o kadar ram slotu takacaklarına ekran kartı için slot taksalarmış...
  • ne diyorsun, daha dört çekirdeği göremeyenler var.
  • iki tanede PCI-E mi koymuşlar ben mi yanlış görüyorum... :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burak[Alper]

İlk resimde ki anakarta o kadar ram slotu takacaklarına ekran kartı için slot taksalarmış...

o.O Sunucular için bu hocam, özel firmalar için tasarlanmış. Ekran kartını ne yapıcaksın bunda^^ Oyun oynayacak halleri yok ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Titus Pullo -- 12 Haziran 2009; 19:47:40 >
  • Son kullanıcı yani bizim için tasarlanmış bişey degil ondan 2 tane PCI-E var.
  • 500 beygirlik motor gibi duruyor.. süper render yapılır bunlarla...
  • Kim bilir kaç watt çekiyodur bu anakartlar üstü full dolu?
  • O ne kadar bellek yuvasıdır !!!
  • 12 çekirdekli AMD işlemcilerle kullanılacak Soket G34 anakartlar göründü

biraz abartmışlar gibi ?
  • DH donanım/forum bölümü için fazla profesyonel bir haber. Malum burada öncelik ev kullanımı.
  • Sunucular için bunlar o yüzden hiç yormayın kendinizi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.