Anten Değişimi
8 Cevap1433 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2097 Mesaj
11 Haziran 2009; 18:52:08 

Arkadaşlar Airties RT-211 model kablosuz modeme sahibim ve yaklaşık 20 - 30 m2 yerde 3- duvar kadar mesafe olan yerde tam verim alamıyorum ve bağlantı çok düşüyor. Salonda çok iyi çekerken odama geçtiğimde gerçekten bağlantı yerlerde. 1 mbps'a kadar düşüyor bağlantı. Bunu gidermek için repeater değil de anten alsam olur mu? Kaç Dbi anten gerekir?

512 Mesaj
11 Haziran 2009; 19:40:34 

rt-211 modemi bende kullanıyorum benimde öyle bir derdim vardı fakat rt 211 in anteni sabit değiştirme imkanı yok ancak elin elektronik işlere yatkınsa modemin içinden anten yerlerine pigtail kablonun konnektör ucun lehimlersen bu koneektöre uygun antenleri takabilirsin yada pc wireles kartı nın antenini güçlendir

kuralsız

486 Mesaj
11 Haziran 2009; 22:53:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Sah!n

Arkadaşlar Airties RT-211 model kablosuz modeme sahibim ve yaklaşık 20 - 30 m2 yerde 3- duvar kadar mesafe olan yerde tam verim alamıyorum ve bağlantı çok düşüyor. Salonda çok iyi çekerken odama geçtiğimde gerçekten bağlantı yerlerde. 1 mbps'a kadar düşüyor bağlantı. Bunu gidermek için repeater değil de anten alsam olur mu? Kaç Dbi anten gerekir?

hiç uğraşma bir tane Tp-link TL-WA501G eXtended Range 54M Wireless Access Point al okadar
modem en son odada Access Point ortada sende sondaki odada ol hiç bir sıkıntın olmaz

NE KADAR BİLİRSEN BİL BİLDİKLERİN KARŞINDAKİNİN ANLAYABİLDİĞİ KADARDIR.

2097 Mesaj
11 Haziran 2009; 22:58:22 

Anladım arkadaşlar. Şimdi şöyle bişi yaptım. Antenle oynadım biraz saat yönünün tersine döndürdüm çıkış yerinden anteni sinyal seviyesi arttı. Acaba böyle mi yapmak gerekiyordu ?

486 Mesaj
11 Haziran 2009; 23:47:20 

quote:

Anladım arkadaşlar. Şimdi şöyle bişi yaptım. Antenle oynadım biraz saat yönünün tersine döndürdüm çıkış yerinden anteni sinyal seviyesi arttı. Acaba böyle mi yapmak gerekiyordu ?

hımm bide bunu yap sinyalın tavana vurcak
bir 20X20 cm bir karton kes ve onu aleminyum folya ile düzgün bir şekilde kapma ve modemin arkasına koy modem senin bulunduğun yöne baksın sinyal artcakdır kolay gelsin

mantık dağalan sinyalı bir yöne doğru yönlendirmekdir

NE KADAR BİLİRSEN BİL BİLDİKLERİN KARŞINDAKİNİN ANLAYABİLDİĞİ KADARDIR.

2097 Mesaj
12 Haziran 2009; 18:23:09 

quote:

Orjinalden alıntı: hüliş

hımm bide bunu yap sinyalın tavana vurcak
bir 20X20 cm bir karton kes ve onu aleminyum folya ile düzgün bir şekilde kapma ve modemin arkasına koy modem senin bulunduğun yöne baksın sinyal artcakdır kolay gelsin

mantık dağalan sinyalı bir yöne doğru yönlendirmekdir

Tamamdır hocam hemen deniyip sonucu yazıcam buraya.

2097 Mesaj
12 Haziran 2009; 18:31:33 

quote:

Tamamdır hocam hemen deniyip sonucu yazıcam buraya.

Şimdi yaptım fakat pek artmadı sinyal yine aynı. Acaba yanlış bişi mi yaptım? Dediğiniz gibi kartona sardım aliminyum folyoyu arkasına koydum. Acaba zamanla mı anlıycam düzeldiğini?

49 Mesaj
14 Haziran 2009; 19:01:02 

abicim uğraşmayın folyolarla falan. tp-linkin 8dbi'lık bir anteni var. alın bağlayın cihazınıza. no problem

sevgiler

Alper

2077 Mesaj
13 Ocak 2013; 22:58:05 

Ama nasil baglayacagiz, anten i modem den ayiramiyoruz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Nisso
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.562