Şimdi Ara

>> Yeni Samsung S5603 Dokunmatik-3G << (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.624
Cevap
5
Favori
739.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: estellion

arkadaşlar, bende s5603 almayı düşünüyorum ancak autofocus konusunda çelişkili açıklamalar var. cihazı kullanan arkadaşlardan kamerasının autofocus'a sahip olup olmadığını öğrenebilir miyim?

Arkadaşım gerçektende auto focus olayı yok. Bu normal cekılen fotolarda sorun cıkarmasa da cok yakında cektıgın (mesela yazılı bır kagıdı) fotolarda bıraz bulanıklık kalabılıyor. Ama ıyı telefon yaa :D yakında bırkac ozellıgını vıdeo olarak yayınlayabılırım.
  • Valla bence oldukça hızlı geçişleri var şu ana kadar kullanımdan oldukça memnunum.

quote:

Orijinalden alıntı: syakincil

Menü geçişleri nasıl?Ağırmı yoksa hızlıca geziyor mu menülerde?
  • GPS var mı yok mu anlayamadım bazı yerlerde var bazı sitelerde de yok diyor.Entegre A-GPS nedir?Bildiğimiz GPS mi?Bir de Opera Mini bu cihaza indirilip kullanılabilir mi?

http://www.mobilhat.com/samsung-s5603-preston-inceleme.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pendo -- 4 Ağustos 2009; 17:39:29 >
  • star ile preston arasında kaldım?? prestonda olmayıp starda olan 2 özellik var qwerty klavye ve 3" ekran bide tipi daha güzel:) ya özellikle ekranları arasındaki 0.2"lik fark çok da önemli mi???
    bide prestonda qwerty yerine harfleri kendimiz çizebilio muyuz???
    bide arka kapağı gri mi siyah olanı yok mu???
  • Arkadaşlar 1 kaçtane resim cektım. Sizde anlayacaksınız ki içeride resim çekmede o kadar başarılı değil. Ama dışarıda gayet hoş resimler çekiyor.

>> Yeni Samsung S5603 Dokunmatik-3G <<

• quote:

Orijinalden alıntı: janericc

star ile preston arasında kaldım?? prestonda olmayıp starda olan 2 özellik var qwerty klavye ve 3" ekran bide tipi daha güzel:) ya özellikle ekranları arasındaki 0.2"lik fark çok da önemli mi???

Objektıf bır kac acıklama yapıyım sorularına. Oncelıkle ekranı evt bırazcık daha kucuk ve qwerty klavyesı yok. Ancak 5233 den ekran kalıtesı cok cok ustun. Cunku 16 mılyon renk var preston ekranında. Ayrıca Prestonda onemlı bır teknolojı 3G var.

O cızme olayı sadece akıllı kilit acılırken yapılabılıyor. Dıger turlu cızılıyor mu bılmıyorum net olarak ama ben bulamadım.

Arka kapağıda benımkınde zaten gri değil direk ön kapakla aynı renk siyah.

• quote:

Orijinalden alıntı: janericc

star ile preston arasında kaldım?? prestonda olmayıp starda olan 2 özellik var qwerty klavye ve 3" ekran bide tipi daha güzel:) ya özellikle ekranları arasındaki 0.2"lik fark çok da önemli mi???

bugün telefonu ereyondan aldım.arka kapağı siyah..
  • piyasadak çoğu telefon ön tarafı black arka tarafı gri olarak satılan Gray modeli. Absolute Black diye geçen diğer model piyasada çok nadir ya da sadece bazı mağazalarda birden fazla bulunabiliyor. Ben şahsen arka kapağın koyu gri olmasından hoşlandım. Zira cihazı biraz daha ciddi gösteriyor. He birde fotoğraf çekmek istiyorsanız fotoğraf makinesi alın. Zira kendi işini yapan cihazlar kullanmazsanız hiçbir işinden verim alamazsınız. Cep telefonu fotolarından birşey beklemek lazım. O anı kurtaran yada önemsiz fotolar çekmek için telefon kullanılmalı beni görüşümce. İşin açıkçası telefondan memnunum şarj olayı da ortalama 3 gün gidiyor ki wifi olmamasından kaynaklanıyor yoksa 2 günü geçemezdi(HTC Vox Kullanıyorum ayrıca). Diğer telefonlara oranla çok daha iyi ekranı ve konuşma süresi mevcut. Bence fiyatı 400-500 tl arasında seyredecek bir ürün. ALsanız da 1 yıl zarar etmezsiniz ki 3G önemsiz diyenler için dipnot: ADSL de gereksiz denmişti bir dönem. Şimdi 5 milyon ADSL kullanıcısı var. Günü takip etmek gerek bangır bangır 3G diye bağırıyolarsa bunun en az 4 yıl gideceği sebebindendir. Starla karşılaştırmamak gerek bence bu telefonu artık çünkü teknoloji olarak farklılıkları var....

• quote:

Orijinalden alıntı: avseq01
    Cep telefonu fotolarından birşey beklemek lazım. O anı kurtaran yada önemsiz fotolar çekmek için telefon kullanılmalı beni görüşümce.

kesinlikle katılıyorum sana.... Ve bu telefon anı kurtarabilecek özellikte. Ayrıca film attım cok guzel bır sekılde fılm ızlenebılıyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Yorumlar için teşekkürler.T9'u bir türlü sevemedim,ısınamadım.Belki alacağım kişi sever.
    Acaba destek durumu nedir?Yani oyun,uygulama vs bulunabiliyormu?
    Mesela şu oyun oynanabiliyor mu?
    http://r apidshare.com/files/263599206/Disney_Board_Games_240x320_Samsung_F480_Touchscreen_by_Blof.jar
    (r'den sonraki boşluğu kaldırın)

Oyunu denedim dostum sorunsuz yükledi ve çalışıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dost_58

quote:

Yorumlar için teşekkürler.T9'u bir türlü sevemedim,ısınamadım.Belki alacağım kişi sever.
    http://r apidshare.com/files/263599206/Disney_Board_Games_240x320_Samsung_F480_Touchscreen_by_Blof.jar

Sağolasın dostum.Demek ki diğer telefonlar için olan uygulamalar sorunsuz çalışabiliyor.Bu kaynağın bol olduğunu gösterir.
    Bu arada renk soranlar için belirteyim;Metro markette S5603'ün siyah,beyaz ve gül kurusu(Eşim onu çok beğendi) renkleri var ve fiyatı da 499 tl.Kredi kartına da 9 taksit yaparız dediler.Ayrıca telefonun açılışında Turkcell tanıtımına da rastlamadım.Bilginize...

• quote:

quote:

arkadaşlar, bende s5603 almayı düşünüyorum ancak autofocus konusunda çelişkili açıklamalar var. cihazı kullanan arkadaşlardan kamerasının autofocus'a sahip olup olmadığını öğrenebilir miyim?

Arkadaşım gerçektende auto focus olayı yok. Bu normal cekılen fotolarda sorun cıkarmasa da cok yakında cektıgın (mesela yazılı bır kagıdı) fotolarda bıraz bulanıklık kalabılıyor. Ama ıyı telefon yaa :D yakında bırkac ozellıgını vıdeo olarak yayınlayabılırım.

Kağıt üzerindeki yazıları çekerken scene>text modunu seçerseniz daha iyi sonuç alırsınız.
  • arkadaşlar merhaba, bir iki sorum olacak telefonla ilgili:

1-kamera düğmesi yarım pozlama ile odaklama yapabiliyor mu, fotoğraf makinalarındaki gibi, ya da n95'teki gibi..
    2-facebook widget'ı var mı, kullanımı nasıl, iphone'daki gibi mi?
    3-hangi widget'lar olduğuna dair bilgi verebilir misiniz?
    4-gps var mı?

teşekkürler..
  • Yakın bir tarihte fiyatı düşermi acaba?Yoksa beklemeye değmez mi?Bir de SE W910 ile karşılaştırınca dokunmatik olması dışında hangisi daha iyi?
  • quote:

quote:

quote:

Sağolasın dostum.Demek ki diğer telefonlar için olan uygulamalar sorunsuz çalışabiliyor.Bu kaynağın bol olduğunu gösterir.
    Bu arada renk soranlar için belirteyim;Metro markette S5603'ün siyah,beyaz ve gül kurusu(Eşim onu çok beğendi) renkleri var ve fiyatı da 499 tl.Kredi kartına da 9 taksit yaparız dediler.Ayrıca telefonun açılışında Turkcell tanıtımına da rastlamadım.Bilginize...

Bende metrodan aldım ama tüm renkleri içinde turkcell olayı cıkıyor. Metrodakıler ama bunun farkında deıl. Ben yınede bı emın olun derım.

Şuana kadar yaklasık 20-30 tane 240x340 oyun yukledım hıc bana mısın demıyor tel. Cok hızlı yukleyıp cok hızlı acıyor oyunları. Uygulama acısından bır sorun cekecegımızı sanmam...

• quote:

Orijinalden alıntı: vertas

quote:

quote:

Kağıt üzerindeki yazıları çekerken scene>text modunu seçerseniz daha iyi sonuç alırsınız.

dostum malesef oyle bır scene turu yok. Tum scene turleri--> portre, manzara, gece, spor ve gün batımı.

• quote:

Orijinalden alıntı: laconf

arkadaşlar merhaba, bir iki sorum olacak telefonla ilgili:

1-kamera düğmesi yarım pozlama ile odaklama yapabiliyor mu, fotoğraf makinalarındaki gibi, ya da n95'teki gibi..
    2-facebook widget'ı var mı, kullanımı nasıl, iphone'daki gibi mi?
    3-hangi widget'lar olduğuna dair bilgi verebilir misiniz?
    4-gps var mı?

teşekkürler..

1- malesef o ozellık yok.
    2- var facebook widget i ancak kullanımı nasıl veya iphone gibi mi bilmiyorum
    3- valla yaz yaz bıtmez ama zaten ıstedıgın tum widgetlerı netten ekleyebılıyorsun. Onun içince "More Widget" dıye ayrı bır widget var zaten.
    4- gps yok ancak ona benzer bırsey olarak google maps kullanıyor. Sanırsam şebekeden nerede oldugunu alıp ona gore yonlendırme yapıyor. Veya baska bır yol da kullanıyo olabılır ama kesın bır bılgım yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: syakincil

Yakın bir tarihte fiyatı düşermi acaba?Yoksa beklemeye değmez mi?Bir de SE W910 ile karşılaştırınca dokunmatik olması dışında hangisi daha iyi?

Pek sanmıyorum düşeceğini. Bu telin fiyatının dusmesı ıcın onun alt modelı olan s5233 un fıyatının dusmesı lazım. Zaten tel turkcell tarafından pıyasa surulmus. Eger onlar dusururse duser :D Bu konu kesın bırsey soylemek gercekten zor.

S5603 un artıları WE910 a göre....
    ****S5603 un kamerası 3.2 mp.
    ****Gorunumu daha şık ve cool.
    ****S5603 de Kutudan 2gb microSD cıkıyor.
    ****WE910 un renk sayısı 262k iken S5603 u de bu 16 milyon.
    ****Telefon hafızası S5603 un 45 mb daha fazla.

Benım gordugum artılar bunlar S5603 ün. Umarım yardımcı olmustur.
  • Facebook widget sadece facebook mobile sitesine yönlendiriyor. GPS mevcut değil. Sadece şebekeden konum bilgisi alıp(hücre yayından) google maps programında yerinizi 10-20 m. hata payıyla yerleştiriyor ki beni evin köşesindeki bakkala koydu:) Fakat 3G üzerinden haritalar iniyor. Sanırım Haritaları yükleyebilme özelliği var tam emin değilim ama 100mblık hediye kullanımım bitine kadar onu da deneyeceğim. Uygulamalarda gerçekten sorun çıkarmıyor. MSN için Ebuddy kullanırsanız sorunsuz olarak tablara ve pencerelere dokunmatik olarak erişebiliyorsunuz. Ayrıca İş Bankası İşCep kullananlarda bu telefonda sorunsuz kullanabilir. Diğer bir konuda rastladığım bir Almanya locationlu sitede birdahaki sürümde QWERTY klavye ekleneceği, yazılım güncellendiğinde bu özelliğin geleceği yazılmıştı. Linki arıyorum bulursum ekleyeceğim. Temmuz 20 tarihli bir yazıydı. Bence Samsung artık telefon yapmayı öğrendi:) Zira önceden yazılımlarla telefona ek özellik katmıyordu. Ben eskiden e840 kullandığımda da yazılımla birlikte dokunmatik kısmi hassaslaştırıp, zorlaştırma seçeneği eklemişlerdi ve sorunsuz çalışıyordu. Yaılım güncellemesiyle gelmişti. Widgetler ise telefon üzerinde widget ekleye tıklayınca sadece 29 tane var şu an ama ben yaklaşık 500 tane kadar indirdim bir rus sitesinde gösterilen yöntemle sanırım 300 tanesi falan bizim telefonla uyumlu tek tek deneyip öyle paylaşacam. Son olarak bu üzerinde verilen oyunların aktivasyonlarını arıyorum çözümünü bulan biri varsa söylesin yoksa ruslara dadanacağım yine:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuymaq -- 5 Ağustos 2009; 15:59:35 >

• quote:

....

1- malesef o ozellık yok.
    2- var facebook widget i ancak kullanımı nasıl veya iphone gibi mi bilmiyorum
    3- valla yaz yaz bıtmez ama zaten ıstedıgın tum widgetlerı netten ekleyebılıyorsun. Onun içince "More Widget" dıye ayrı bır widget var zaten.
    4- gps yok ancak ona benzer bırsey olarak google maps kullanıyor. Sanırsam şebekeden nerede oldugunu alıp ona gore yonlendırme yapıyor. Veya baska bır yol da kullanıyo olabılır ama kesın bır bılgım yok.

çok sağol yanıtlar için, facebook'u deneme şansın var mı? kullanımı pratik mi?
    hediye olacak da, eleman facebookla biraz fazla ilgili, iphone'a da para yetmiyor...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.