Şimdi Ara

iPhone 3Gs,PowerVR SGX GPU ve 2 kat hızlı bellekle geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
6.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın 13.WWDC'nin açılışında “Şu ana kadar ki en hızlı iPhone” diye tanıttığı ve iPhone 3G'den 2 kat daha hızlı olduğu iddia ettiği iPhone 3Gs'in sahip olduğu donanımsal özellikler birbir açığa çıkıyor.

T-Mobile Hollanda'nın iPhone sayfasında yaptığı düzenleme,bizlere iPhone 3Gs'in işlemcisinin 600MHz saat hızına ve 256Mb Ram'e sahip olduğunu gösteriyor. İşlemcinin üreticisi resmi olarak belli olmamasına rağmen geçmişte yaşanan gelişmeler Apple'ın iPhone 3Gs'de Samsung'un yeni nesil ARM Cortex A8 işlemcisini kullanmış olma ihtimalini güçlendiriyor.iPhone 3G'nin ise 412Mhz saat hızına ve 128Mb belleğe sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Grafik alanında ise Apple'a yakın kaynaklar,Apple'ın iPhone 3Gs'de OpenGL ES 2.0'ı desteleyen PowerVR SGX grafik işlemcisini kullandığını iddia ediyor. SoC (System On a Chip) grafik bileşenlerininde Apple,Samsung ve Imagination arasında yapılan gizli bir anlaşma ile üretimde olduğuda bu iddialar arasında.

OpenGL ES 2.0'ın yanında PowerVR SGX,shader tabanlı 3 boyutlu grafiklerde, Ölçeklendirebilir Evrensel Gölge Motoru (Universal Scalable Shader Engine) desteği sağlıyor. Görünün o ki iPhone 3Gs OpenGL 1.1 destekleyen iPhone 3G ve iPod Touch'a bu alanda da hükmetmeyi başarabiliyor.

• Grafik işlemcisi iyi haber.

Haber için teşekkürler...
  • belleğin iki katına çıkması gerçekten çok güzel bi gelişme... uygulamalarda bayağı hız kazanacak demektir... fiyat makul olsa bari 3G elimizde kaldı satsan satılmaz atsan atılmaz...mecbur kardeşe hediye olcak...
  • bu 3G S nin 3G ile ne gibi farklılıkları (dış görünüş bakımından) bide yeni iphone larda farklı renk seçenekleri varmı(güncel modelden farklı olarak)
  • quote:

Orjinalden alıntı: AhmedKaymakcı

bu 3G S nin 3G ile ne gibi farklılıkları (dış görünüş bakımından) bide yeni iphone larda farklı renk seçenekleri varmı(güncel modelden farklı olarak)

Görünüş olarak 3g'den bir farkı yok. Renk seçeneği olarak ta yine siyah ve beyaz var.
  • tamam. teşekkürler. bakalım göreceğiz satış rakamlarını=))
  • Amerika'da 18 Haziran'da satışa çıkacak.16GB'lık modelin fiyatı 199USD;32GB'lık modelin fiyatı 299USD olarak belirlendi.
  • onlar kontratlı fiytlar.
  • millet yeni 3gs e gecmek isteyen olursa ,elindeki iphone satmak isterse potansiyel alıcıyım ancak(ay sonu).
  • Arkadaslar iPhone 3G S '9' Agustosta Türkiyede satisa sunulacak Bilginize...
  • İphone 3GS openGL ES 2.0 desteği verecek miş diyorlar

doğruysa şahane olur valla
  • quote:

Orjinalden alıntı: y_ahmet

Amerika'da 18 Haziran'da satışa çıkacak.16GB'lık modelin fiyatı 199USD;32GB'lık modelin fiyatı 299USD olarak belirlendi.

bu fiyatlar usa da kontratla satılan ön ödeme fiyatıdır... kontratla beraber 24 ay daha her ay ödeme yapılır...

quote:

Orjinalden alıntı: BrUdEr

Arkadaslar iPhone 3G S '9' Agustosta Türkiyede satisa sunulacak Bilginize...

ordaki '09 günü değil yılı işaret ediyor... yani 2009 ağustos ayında TR de... ama herhangi bir gün...
  • Arkadaslar bu hiz dediginiz ne oluyor biri bana aciklayabilir mi?

iPhone'da kullandim, iPhone 3G de kullandim (halen daha kullaniyorum), ne bir yavasligini gordum ne de benzeri bir baska sey geldi basima. O kadar uygulama yuklu, jb var vs. Yani neyin hizi bu? Zaten takilma, donma, isinma yapmayan bir telefon. Windows vb. isletim sistemleri kullanan sacma makinalar gibi degil ki...

Biri bana anlatsin bu hiz denilen olayin iPhone'da gercekten ne ise yarayacagini?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Onur__

Arkadaslar bu hiz dediginiz ne oluyor biri bana aciklayabilir mi?

iPhone'da kullandim, iPhone 3G de kullandim (halen daha kullaniyorum), ne bir yavasligini gordum ne de benzeri bir baska sey geldi basima. O kadar uygulama yuklu, jb var vs. Yani neyin hizi bu? Zaten takilma, donma, isinma yapmayan bir telefon. Windows vb. isletim sistemleri kullanan sacma makinalar gibi degil ki...

Biri bana anlatsin bu hiz denilen olayin iPhone'da gercekten ne ise yarayacagini?

Şuan uygulamalar iPhone 3Gnin işlemcisine göre yapıldığı için tabiki kasmayacaktır. Ancak ileride çıkacak uygulamar 3Gs için yapılacağı için 3Gde kasacaktır.
  • Hmm bu pek iyi olmadi o zaman. Yani artik istenilen hizlara erisilemedigi icin bilgisayar/laptop degistirir gibi iPhone degistirmek zorunda kalacagiz :)
  • quote:

Arkadaslar bu hiz dediginiz ne oluyor biri bana aciklayabilir mi?

Cihazın potansiyeli artıyor.Grafik işlemcisi ile,bundan sonra 3GS'ye has oyunlar çıkacak kalite bakımından şuanki oyunlardan çok iyi şekilde.Sörf 3 kat daha hızlı bu bile birçok kişi için muhteşem haber.Yani 2 kat hız 2 kat potansiyel.
  • quote:

Hmm bu pek iyi olmadi o zaman. Yani artik istenilen hizlara erisilemedigi icin bilgisayar/laptop degistirir gibi iPhone degistirmek zorunda kalacagiz :)

Aynen öyle. Aslında bunlarıda PC gibi yenilenebilir yapsalar çok iyi olur.
  • O da olur hocam, o da olur :)
  • tr ' ye ne zaman gelir acaba
  • Artk gel be iphone =))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.