- x
Laptop Aşırı ısınıp kapanıyor :(
47 Cevap68365 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

72 Mesaj
10 Haziran 2009; 21:31:47 

Arkadaşlar Acer marka, amd işlemcili, 1 gb rami olan bir düzüstü bilgisayarım var. 2 gün önce akşam aşrı derecede ısınde ve birden sanki elektrik kesilir gibi pat diye kapandı. Kapandıı an açma düğmesine bastım fakat açılmadı. 2 saat kadar bekledim ve iyice soğudu fanları sonra tekrar açtım ve en fazla yarım saat kadar çalıştı tekrar pat diye birden kapandı. 2 gündür bu olay bu şekilde devam ediyor. Çıkış gücünde olsa de bataryadan da çalışsa yinede kısa zamanda çok aşırı ısınıp kapanıyor. Neden bu kadar aşırı ısınıyor kısa sürede anlayamadım. Bir kaç tane büyük programı bilgisayardan kaldırdım ama yine hiçbir şey değişmedi. Bazı virüsler duymuştum işlemcinin aşırı çalışmasını ve anakartın yanmasına sebeb olan. Fakat işin ilginç yanı tarama yapacağım ama taramada bitmeden kapanıyor. Format atmayı düşündüm ama büyük ihtimal format atacak zamanıda vermeden kapanacak. Bunun yanında sık sık donmalarda oluyor.

Bilen ve anlayan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

YemekRazzi

206 Mesaj
10 Haziran 2009; 22:30:45 

aşırı ısınmalar için üretilen bilgisayar altlarına konulan fanlı soğutucu cihazlar var. işlemci veya bilgisayarın arıza vermesindense 20-30 lira verip soğutucu alın derim.

eğer ki işinizi görmezse servisine gönderin. bilgisayarın soğutucu radyatörlerinde tozlanmadan dolayı hava akışı azalacağından iyi soğutma olmayabilir.

4414 Mesaj
10 Haziran 2009; 22:45:00 

öncelikle fanın çalıştığından emin ol.elini fan çıkışına koy ve her yerinden hava çıktığına emin ol.büyük olasılık tozlanmıştır orası.saç kurutma makinasını daya oraya ve 1dk falan her yerine güzelce tut.sonra sorun çözülür heralde.

10582 Mesaj
10 Haziran 2009; 22:47:58 

mümkünse saç kurutma değil kompresör tut tabi münkünse bendede aynı sorun var cihaz suan serviste

Asus Z97-A 5 Way İntel Haswell i5 4670K Asus GTX 770 2GB 256Bit DirectX 11.1
Corsair 450D WD Blue 1TB 7200 Rpm Corsair 2x4Gb Vengeance 1600Mhz CL9 1.5V Asus VX239H 1080p IPS 23"
Cooler Master Silent Pro M2 720W 80+ Hyper 212x Creative İnspire 5+1 Sound System
Samsung Evo 840 120 GB Logitech Gaming G105 Logitech Gaming G300

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

607 Mesaj
10 Haziran 2009; 23:17:57 

ısınma probleminde kompresör tutulmaz !!! o tozlar nereye gidecek içeri , sonra ne olacak orda ? bir de bunu düşünün

muhtemelen tozlar havalandırma kanalını tıkattı, alıcan eline bi süpürge (2000wattlık bir alet) fan deliklerine tutacan oraları bir güzel temizler, içinde de toz falan bırakmaz. böyle bir imkanın yoksa açarsın içini silersin.

4414 Mesaj
10 Haziran 2009; 23:37:05 

quote:

Orjinalden alıntı: c4n

ısınma probleminde kompresör tutulmaz !!! o tozlar nereye gidecek içeri , sonra ne olacak orda ? bir de bunu düşünün

muhtemelen tozlar havalandırma kanalını tıkattı, alıcan eline bi süpürge (2000wattlık bir alet) fan deliklerine tutacan oraları bir güzel temizler, içinde de toz falan bırakmaz. böyle bir imkanın yoksa açarsın içini silersin.

fanı çalıştırdğın anda sökülen tüm tozlar puff dışarı çıkıyo

eğer fanı dayanabildiği devirden daha hızlı döndürürsen bozabilirsin.sorun çıkarır.en azından ayarlı bi süpürgeyle yavaş hızda çek.

1159 Mesaj
11 Haziran 2009; 10:42:47 

merhaba benzer bir konu buradan inceleyebilirsin
http://forum.donanimhab...992673/mpage_133/tm.htm

feel huricane /asus p5 -kse /intel 6550 233ghz /320 gb 7200 rpm 16mb samsung /320 gb 7200 rpm 16mb samsung /1tb 7200 rpm 32mb samsung /3 gb kingston /asus eax 1650 pro silent /inca tv

1 Mesaj
27 Aralık 2009; 1:22:56 

CCaaNN sırf sana tşk etmek için üyelik aldım yani muhakkakk mükemmel bi sitedir amma velakin forum canavarı sayılmam velhasıl kelamm saç kurutma makinesi işe yarıyorrrr

6 Mesaj
27 Aralık 2009; 16:55:06 

muhtemelen işlemci üstündeki fan temas etmiyor. yazın bi laptop geldi aynı sorunla açtım vidaları çıkmış fan temas etmiyordu oda senin gibi ısınınca direk kapanıyordu. açabiliyorsan bak kontrol et muhtemelen soğutucu temas etmiyor işlemciye.!!

4 Mesaj
27 Aralık 2009; 21:07:49 

quote:

Orijinalden alıntı: rockdays5

mümkünse saç kurutma değil kompresör tut tabi münkünse bendede aynı sorun var cihaz suan serviste

kompresör tutmak sakıncalı olabilir yüksek basınçlı hava cihaza zarar verebilir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Aralık 2009; 21:23:32 

Aç kendin temizle.
Abiminki de çok ısınıyordu,açtıkifanında Isparta Halısı çıktı resmen
quote:

aşırı ısınmalar için üretilen bilgisayar altlarına konulan fanlı soğutucu cihazlar var. işlemci veya bilgisayarın arıza vermesindense 20-30 lira verip soğutucu alın derim.

O normal kullanım için,çok ısınıyorsa anormal bi durum sözkonusu

43 Mesaj
15 Şubat 2011; 15:33:02 

merhaba ben de aynı sorunu yaşıyorum dediğiniz gibi yaptım hava tutup tozunu çektim biraz toz çıktı fakat laptobu açıp bir test yapıyım dedim baktım fanlar bu sefer hiç çalışmıyor.. fanlardan ufaktan cızır cızır sesler geliyor ve defalarca reset atmama rağmen düzelmedi.. fanların hiçbiri çalışmıyor şu an.. laptobun arkasını hiç açmadım tekrar toplayamam diye korktuğum için açmadım arkasını.. ama bir bilgisayar tamircisine götürsem büyük bir fiyat biçeceğini düşünüyrum ve kendim nasıl halledebilirim bu durumu? bir yardım ederseniz çok sevinirim..

Msi 970A-G46 --- Amd 8320 3.5 Ghz --- Asus Gtx 760 --- Gskill 2x4 1866 Mhz --- Wd 1 Tb Blue --- Wd 2 Tb Harici --- Everest Rhino 550-600 --- Philips 21.5" Dvi Led --- Creative A320 2+1

37 Mesaj
15 Şubat 2011; 15:45:20 

laptopun içini aç fanı çıkart muhtemelen toz dolmuştur temizle fanını sök bak bi sorun neden kaynaklanıyor olabilir olmazsa servise gönder yaptırcam diye sorunu öğren ona göre kendin evde hallet çok teknik bi sorun yoksa.

İman İnsanı İnsan Eder Belki İnsanı Sultan Eder...

43 Mesaj
15 Şubat 2011; 19:20:54 

içini açıp temizleyeyim diyorum ben de ama daha önce bi laptopla hiç uğraşmadım tekrar toparlamak veya temizlerken daha büyük bir sorun çıkmasından korkuyorum çünkü hiç içini açmadım ve hassas aletler.. garantisi dolmak üzere ve şu an gönderme gibi bir seçeneğim yok.. bir bilgisayar tamircisine versem büyük fiyat biçebilir ve durumum fazla yok.. büyük ihtimal içini açıp fanları kontrol edicem ama bakıcaz artık.. inş daha büyük bir sorun çıkmaz..

Msi 970A-G46 --- Amd 8320 3.5 Ghz --- Asus Gtx 760 --- Gskill 2x4 1866 Mhz --- Wd 1 Tb Blue --- Wd 2 Tb Harici --- Everest Rhino 550-600 --- Philips 21.5" Dvi Led --- Creative A320 2+1

37 Mesaj
16 Şubat 2011; 11:02:43 

quote:

Orijinalden alıntı: oommeerr89

içini açıp temizleyeyim diyorum ben de ama daha önce bi laptopla hiç uğraşmadım tekrar toparlamak veya temizlerken daha büyük bir sorun çıkmasından korkuyorum çünkü hiç içini açmadım ve hassas aletler.. garantisi dolmak üzere ve şu an gönderme gibi bir seçeneğim yok.. bir bilgisayar tamircisine versem büyük fiyat biçebilir ve durumum fazla yok.. büyük ihtimal içini açıp fanları kontrol edicem ama bakıcaz artık.. inş daha büyük bir sorun çıkmaz..

bilgisayarcıya götür fiyat iste bakalım ne diycekler ? laptopun içinde bişey yok zaten açar açmaz fan karşına çıkıyor yani çok aşağılarda bi yerde değil toplaman sorun olmaz.

İman İnsanı İnsan Eder Belki İnsanı Sultan Eder...

43 Mesaj
16 Haziran 2012; 20:55:13 

tekrar merhaba.. mesaj atmıştım yaklaşık 1 sene olmuş laptobu teknik servise götürmüştüm. fanların aşağıda olduğunu ve toplaması uzun süreceğinden yüksek bir fiyat biçmişti. ben gene de verdim ve sorun ortadan kalktı.. bu arada işlemci soğutması için termal macunun yenilenmesi gerekiyormuş. bunu yenilediğinden de emin değilim.. neyse şu an gene aynı sorunla karşı karşıyayım.. 1 saatten fazla oyun oynayamıyorum.. eskiden de böyleydi ve git gide bu süre daralıyordu. yani bir süre sonra internetten film izlerken bile dayanamıyor kapanıyordu. tekrar bu duruma gelmesinden korkuyorum.. en kısa sürede tekrar temizletmem lazım. fakat benim aklıma takılan gerçekten fanları temizletmem için laptobun baştan aşağı sökülmesi gerekir mi? (laptobun markası HP Compaq) anlayan biri varsa yardımcı olabilir mi..

laptobun diğer özellikleri ise şunlar:
Pentium Dual Core T4200 @ 2.00 Ghz İŞLEMCİ
2gb RAM
nvdia g103m EKRAN KARTI
250gb HDD

ısınma haricinde laptop gayet güzel ve bir sorunu yok. yeni oyunları oynayamazsınız ama performanstan yana bir şikayetim de olmadı.
yaptırması ve olmadı satmaya kalksam ne kadara gider acaba ortalama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oommeerr89 -- 16 Haziran 2012; 21:05:49 >

111 Mesaj
16 Haziran 2012; 21:21:58 

quote:

Orijinalden alıntı: byKuRSuN

bilgisayarcıya götür fiyat iste bakalım ne diycekler ? laptopun içinde bişey yok zaten açar açmaz fan karşına çıkıyor yani çok aşağılarda bi yerde değil toplaman sorun olmaz.

Aynı sorun bende de var ya.Laptop'um aşırı ısınır oldu.1 1.5 yıldır fan temizliği yapmıyorum ve çok kötü fan sesleri geliyor.

Soğutucu aldıgım halde Cpu Isım 60 derecenin 63 derecenin altına düşmüyor.

Oyuna felan girersem pc kapanıyor sanırım ısıdan oluyor.

Benim laptop'un fan arka tarafda olduğu için arka kapagı tamamen sökmek gerekiyor ama vidaları çok sıkı yapmışlar sökemiyorum :S

Ajda Pekkan Öldi mü ?
Hülya Avşar Kaldı mü ?
Gülben Ergen Aldi mü?
Keremcem Yırtılır...

43 Mesaj
17 Haziran 2012; 1:59:57 

dediğim gibi benimkisi çok aşırı duruma geliyor. yani bir süre sonra sistemi fazla zorlamasam bile tak gidiyor. 110 dereceleri buluyordu şu an 90lara çıkıyor ama o da yakındır yani. benim sorum şu: bahsettiğim termal macun meselesi ve temizlik sonrası sorun tamamen ortadan kalkar mı? olmazsa ortalama bir fiyat biçecek biri var mı laptoba? önceki mesajımda özellikleri yazdım. masaüstü alacaktım, zaten satmayı düşünüyordum ama sorun tamamen çözülürse düşünebilirim yani..

1297 Mesaj
17 Haziran 2012; 2:49:49 

Ben asus kullanıyorum saatlerce oynayabiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Steam ID: thetimelorddh | Atatürkçü. | PHP | Javascript | jQuery | C | Java

I always will be. But times change, and so must I... we all change. When you think about it, we are all different people, all through our lives and that's okay, that's good! You've gotta keep moving, so long as you remember all the people that you used to be. I will not forget one line of this, not one day. I swear. I will always remember when the doctor was me.

2 Mesaj
17 Haziran 2012; 9:29:30 

arkadaşım bu gibi durumlarda en işe yarayan çözüm laptopu dizde kullanmamak masada kullanmak ve laptopun aldtına bir soğutucu alıp koymak merak etme ucuz şeyler 15-30 tl arası yardımcı olduysam ne mutlu bana

414 Mesaj
17 Haziran 2012; 9:52:32 

laptop sogutucular var onlardan al

43 Mesaj
17 Haziran 2012; 19:33:10 

quote:

Orijinalden alıntı: lazkopat799

arkadaşım bu gibi durumlarda en işe yarayan çözüm laptopu dizde kullanmamak masada kullanmak ve laptopun aldtına bir soğutucu alıp koymak merak etme ucuz şeyler 15-30 tl arası yardımcı olduysam ne mutlu bana

soğutucu kullanıyorum ve gereken özeni gösterip kullanmaya çalışıyorum. daha önce de bu sorun çıkmıştı temizlettim 1seneye yakın kullandım ama şu an gene aynı sorun var. işlemci fanının soğumasına yardımcı olan macunun kurumasından kaynaklanabilir demişlerdi. benim de şu an başka bir şey gelmiyor aklıma.. Lütfen anlayan biri yardımcı olabilir mi? önceki mesajımda dediğim gibi işlemci fanının macunu yenilenir ve temizletirlirse sorun tamamen ortadan kalkar mı? yoksa satmayı düşünüyorum ve özelliklerini yazdım mesajımda.. bir fiyat biçebilecek biri var mı?

quote:

Orijinalden alıntı: oommeerr89
HP COMPAQ
Pentium Dual Core T4200 @ 2.00 Ghz İŞLEMCİ
2gb RAM
nvdia g103m EKRAN KARTI
250gb HDD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oommeerr89 -- 17 Haziran 2012; 19:35:52 >

1823 Mesaj
16 Kasım 2012; 9:48:03 

toz alım bakımı alman gerekit birde laptop soğutucu alırsan iyi olur uzun yıllar kullanabilirsin..

"Bu maskenin altında bir yüz var...ancak benim değil.''

Bu maskenin ardında etten daha fazlası var
bu maskenin altında bir fikir var ve fikirlere kurşun islemez."

1 Mesaj
13 Temmuz 2013; 2:41:19 

CCaaNN Kardeşim taktiğini deneyeceğim olursa ne mutlu bana bende 1 yıl önce aldım Asus İntel core i5 işlemcili 2.53 Ghz var Oyuna giriyorum 2.80 felan oluyor fanı hızlı dönmeye başlıyor aradan 5 dk felan geçmeden elektirik kesintisi gibi kapanıyor işşallah taktiğin işe yarar kardeşim buz koydum olmadı :D soğutucu alamıyorum öğrenci adamız para gezmez bizde

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 23 sa. 58 dk. kadarı kaldı.
23 Temmuz 2013; 2:40:51 

Ben samsung r540 kullanıyorum ve bu aralar youtube dan video bile izleyemiyorum çünkü normal olarak 70 , video ve oyunda 95 falan oluyor. Zaten 100 ü de geçtimi pc otomatik olarak kapanıyor. Eski laptop ise HP'di ve otomatik kapanma yoktu. Normal olarak 110 derecede çalışıyordu aylarca dayandı
Yani aynı kaderi yaşamak istemiyorum
Saç kurutma mı yoksa elektrik süpürgesi mi ?

42 Mesaj
23 Temmuz 2013; 8:38:05 

Arkadaşlar böyle bir sorunu gidermek için laptopunuzun nasıl açıldığını bilmeniz lazım eğer bilmiyorsanız daha cok zarar verirsiniz laptopunuza bence en yakın bilgisayarcıya gidin 20-30tl verin kurtulun eğer vermek istemiyor ve laptopunuzun nasıl söküldüğünü biliyor iseniz fanı temizleyin elektrik süpürgesiyle falan fanın ortasındaki kağıdı çıkartıp makine yağı dökün ve elektrik süpürgesiyle bi kaç kez döndürün fanı daha sonra işlemci ve ekran kartının termal macununu değiştirmeniz gerekir.Bununda nasıl yapılacağı aşağıdaki videoda vardır.

Tabi dediğim gibi eğer eliniz yatkın değilse bilgisayarınıza 100-700tl arasında masraf çıkarabilirsiniz...

İYİ FORUMLAR HERKESE....

185 Mesaj
23 Temmuz 2013; 9:43:33 

Soğutucu al onun üstünde oyna

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

80 Mesaj
23 Temmuz 2013; 15:06:39 

quote:

Arkadaşlar Acer marka, amd işlemcili, 1 gb rami olan bir düzüstü bilgisayarım var. 2 gün önce akşam aşrı derecede ısınde ve birden sanki elektrik kesilir gibi pat diye kapandı. Kapandıı an açma düğmesine bastım fakat açılmadı. 2 saat kadar bekledim ve iyice soğudu fanları sonra tekrar açtım ve en fazla yarım saat kadar çalıştı tekrar pat diye birden kapandı. 2 gündür bu olay bu şekilde devam ediyor. Çıkış gücünde olsa de bataryadan da çalışsa yinede kısa zamanda çok aşırı ısınıp kapanıyor. Neden bu kadar aşırı ısınıyor kısa sürede anlayamadım. Bir kaç tane büyük programı bilgisayardan kaldırdım ama yine hiçbir şey değişmedi. Bazı virüsler duymuştum işlemcinin aşırı çalışmasını ve anakartın yanmasına sebeb olan. Fakat işin ilginç yanı tarama yapacağım ama taramada bitmeden kapanıyor. Format atmayı düşündüm ama büyük ihtimal format atacak zamanıda vermeden kapanacak. Bunun yanında sık sık donmalarda oluyor.

Bilen ve anlayan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu Sourunu Laptop Altına Koyulan Soğutucu İLe ÇözebiLirsin.Satın ALmak İçin BuyuR.Laptop Soğutucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bek491 -- 23 Temmuz 2013; 15:09:48 >

cCcKinqMeLiH45cCc

18 Mesaj
23 Temmuz 2013; 15:52:47 

bende aynı sorundan mağdurum kendi kendine kapanıyor bir yere ortalama bir hızla koyduğun zaman kapanıyor mavi ekran hatası say say bitmez

128 Mesaj
23 Temmuz 2013; 16:00:14 

bende de acer markalı laptop var ısınma sorunu yaşıyordum soğutucu aldıkdan sonra baya oranda düştü.

72 Mesaj
9 Ekim 2013; 21:48:38 

Arkadaşlar, sorunu 4 yıl kadar önce yaşıyordum. Aklıma gelmişken sorunu nasıl hallettiğimi anlatayım. Laptopun alt kapağını açtım. Laptoptan dışarı hava çıkaran yer toz ve pislikten o kadar dolmuştu ki, soğutucu pervane dönemiyordu. Dönemeyince de bilgisayarı soğutamıyor ve soğuyamayan bilgisayar belirli bir sıcaklığa gelince kendiliğinden kapanıyordu. Alt kapağı açıp pervanenin yanlarını güzelce temizledim. yaklaşık bir avuç pislik çıkardım. Ondan sonra ultra süper bir şekilde çalışmaya devam etti.

YemekRazzi

44 Mesaj
21 Ekim 2013; 14:35:50 

quote:

Orijinalden alıntı: wintage

Arkadaşlar, sorunu 4 yıl kadar önce yaşıyordum. Aklıma gelmişken sorunu nasıl hallettiğimi anlatayım. Laptopun alt kapağını açtım. Laptoptan dışarı hava çıkaran yer toz ve pislikten o kadar dolmuştu ki, soğutucu pervane dönemiyordu. Dönemeyince de bilgisayarı soğutamıyor ve soğuyamayan bilgisayar belirli bir sıcaklığa gelince kendiliğinden kapanıyordu. Alt kapağı açıp pervanenin yanlarını güzelce temizledim. yaklaşık bir avuç pislik çıkardım. Ondan sonra ultra süper bir şekilde çalışmaya devam etti.

Sence Biraz Geç OLmadı Mı CevapLar İçin :) Epey Uzun Zaman Geçti...

Sen ben duruyoruz da, bizden geriye hiç bir şey kaLmadı ki...

72 Mesaj
22 Ekim 2013; 12:16:19 

quote:

Orijinalden alıntı: BURO_

Sence Biraz Geç OLmadı Mı CevapLar İçin :) Epey Uzun Zaman Geçti...

Geç de olsa iyi oldu. Sonuçta faydalı bir bilgi. Bak sen bile yıllar sonra yazıdığım cevabı görüp bilgilendin :)

YemekRazzi

44 Mesaj
28 Ekim 2013; 18:56:26 

Evet Aynen Dedğini Yaptım Ve Çözüme ULaştım... Bende ;) EywLh..

Bu mesajda bahsedilenler: wintage

Sen ben duruyoruz da, bizden geriye hiç bir şey kaLmadı ki...

28 Mesaj
28 Ekim 2013; 19:11:39 

Notebooklar yapısı ve kullandığınız alanın toz durumuna bağlı olarak marka fark etmeden elbet bir gün tıkanır. Tavsiyem ortalama 7 -8 ayda bir fan temizliği ve termal macun yenilemedi yapmaktır. Bazı modellerde bu çok kolay ilen bazı modellerde (hp g serisi gibi ) makineyi klavye dahil komple sökmek gerekir. Biraz eliniz yatkınsa modelinizin adını youtubede aratarak oğrenebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

ON7 Teknoloji

1 Mesaj
6 Mayıs 2014; 22:08:15 

arkadaşlar benim sorunum da buna benziyor dell laptop kullanıyorum alalı 2 yıl oldu şu son 3-4 aydır aşırı ısınma ve kapanma sorunu var soğutucu kullanıyorum tabi soğutucu biraz dandik lütfen yardım edin sizce ne yapmalıyım ???

0

72 Mesaj
8 Mayıs 2014; 0:06:35 

Laptopta havanın çıktığı yere kuvvetlice üfleyerek temizlemeye çalışın. Kompresör ya da başka hava makinesi varsa daha iyi olur. İçinden çikacak toza şaşırırsınız. Eğer içini açık elinizle temizleyebilirseniz çok daha sağlam olur.

YemekRazzi

3 Mesaj
19 Mayıs 2014; 0:08:04 

benim leptop da öyle hemen ısınıyor ve anında kapanıyor ndn ya yarım saat oynayabiliyorum
bana ne önere bilirsiniz ya tam 1 veya 2 aydır böyle bilgisayarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krallburak57 -- 19 Mayıs 2014; 0:10:01 >

ßurak özkaya

72 Mesaj
29 Mayıs 2014; 23:01:46 

quote:

Orijinalden alıntı: krallburak57

benim leptop da öyle hemen ısınıyor ve anında kapanıyor ndn ya yarım saat oynayabiliyorum
bana ne önere bilirsiniz ya tam 1 veya 2 aydır böyle bilgisayarım

Önceki mesajlarda da yazdığım gibi, büyük ihtimalle fan tozlanmış ve pislenmiştir. bu nedenle fan işlemciyi anlık olarak soğutmayınca bilgisayar kendisini korumaya almak için kapatıyor. Elektrik süpürgesi ya da kompresör gibi cihazlarla çok yakından tutmadan temizlemeyi deneyin. Eğer yapabilirseniz, içini açık, fanı elinize alarak temizleyebilirsiniz. Çıkacak pisliğe şaşıracaksınız.

YemekRazzi

6 Mesaj
30 Mayıs 2014; 12:47:31 

Benim işlemci ile Fan Arasında Çok ince karton var .Gerçi Ben hoparlerdeki cızırtı için koymuştum 24 saat hizmette olan bir leptop kullanıyorum ..
Çok Ciddiyim ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YeniGuest -- 30 Mayıs 2014; 12:48:57 >

1 Mesaj
21 Haziran 2014; 16:41:55 

Benim bilgasayarımda filmi felan düzgün izliyossun üst üste 1 2 saatlik film izleyebilirsin ama oyun oynayınca 30 dk zor dayanıyo

Bu mesajda bahsedilenler: wintage

15 Mesaj
13 Temmuz 2014; 13:15:44 

Aynı sorun bende de oldu. (Bilgisayarla ilgisi olmayan biri olarak anlatıcağım. Cahilliğim sebebiyle özür dilerim) Casper marka bilgisayarımda fanın bulunduğu bölümü açtım fanım gerçekten çalışmıyordu (bilgisayarın sessizliğinden anlamam gerekirdi tabi...) Ardından neden neden diye düşünürken fandan çıkan bir kablo dikkatimi çekti kablonun ucundaki kilit noktası yeşil karttaki kilit noktasıyla bağlı değildi. Bende tornavidayla iç içe geçirdim. Fanım çalışmaya başladı. Umarım kapanma durumunu bir daha yaşamam. Yardımcı olduysa ne mutlu

1788 Mesaj
13 Temmuz 2014; 14:31:39 

fanı temizleyip, termal macunları yenile

Adèle Exarchopoulos Fan Club
♦ Chloë Grace Moretz Fan Club ♦ ★ Ellen Page Fan Club ★

Erdemli adamın yolu bencillerin insafsızlıkları ve kötü insanların zulmü ile sarmalanmıştır. Ancak merhamet ve iyi niyet adına karanlıklar vadiine zayıf olana rehberlik eden kişi kutsanmıştır. Çünkü kardeşinin gerçek hamisi ve kayıp çoçuklarının kurtarıcısıdır o, kardeşimi zehirlemeye ve yok etmeye kalkışanlardan intikamımı mutlaka alacak ve onları büyük bir öfke ve güçle vuracağım ve senden intikam almaya geldiğimde adımın tanrı olduğunu anlayacaksın.

1 Mesaj
24 Temmuz 2014; 1:33:38 

Hiç değilse soğutucu da alamıyorsan yumurta kabı koy altına ben öyle yapıyorum.

2 Mesaj
15 Ağustos 2014; 14:42:13 

Arkadaşlar cevapları okudum bazıları servise götürün yazıyodu sorun daha 2 saat önce çıktı yarım saat oynadım bilgisayar ateş gibi oldu ve kapandı cevapların hiçbirini denemedim ama onlar olmazsa benim bilgisayarım garanti süresi bitti 2 yıl geçti yinede kabul ederlermi?

276 Mesaj
15 Ağustos 2014; 21:17:44 

Laptop soğutucu şart, fanlarıda kontrol et düzgün çalışıyormu

Dell 3542 - İntelCore5 - 4 GB RAM - GeForce 820M - Galaxy Note 4 - TTNet Limitsiz - İzmir - Göztepe

2 Mesaj
16 Ağustos 2014; 9:31:48 

fanlarım füzgün çalışıyo dün gece babamla süpürdük bi 5 dakika kadar ama bi değişiklik göremedim ya içinden falan bişey olmuş olabilirmi

1 Mesaj
2 Eylül 2014; 19:47:24 

Ya arkadaşlar prizdemi problem var bilgisayardamı anlayamadım odamdaki prizle 1 saat oyun oynuyorum kapanıyo salonda oynuyorum 4-5 saat oynuyorum kapanmıyo soğutucu filan işe yaramadı fanı aldığımdan beri temizlemiyorum fanından hala hava geliyor önceden 150 deeceye kadar çıkıyodu canavar gibi çalışıyodu aldığımdan beri temizlemiyorum dedim 5 yıl oldu prizde mi problem var bilgisayardamı anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Laptop Aşırı ısınıp kapanıyor :(
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.578