Şimdi Ara

Intel giriş seviyesi için Celeron E3000 işlemci ailesini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Celeron E1600 işlemcisini kullanıma sunan Intel, yılın üçüncü çeyreği ile birlikte Celeron E3000 serisini de endüstrinin beğenisine sunmayı planlıyor. Gelen bilgilere göre firma seri dahilinde ilk olarak çift çekirdekli E3200 ve E3300 modellerini tanıtacak. 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan yeni işlemcilerden E3200 modelinin 2.4GHz'de E3300 modelinin ise 2.5GHz'de çalışacağı belirtilmekte.

Her ikisi de 800MHz FSB desteğine ve 1MB L2 bellek kapasitesine sahip olan yeni işlemcilerin ısıl güç tasarımları ise 65 Watt. 65nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Celeron E1000 serisinden farklı olarak Celeron E3000 modellerinin altı çizilen bir diğer önemli özelliği ise Virtualization yani sanallaştırma teknolojisine destek vermeleri. Bilindiği üzere Windows 7'deki sanallaştırılmış Windows XP modu için sanallaştırma destekli işlemci kullanımı gerekecek.

Intel Celeron E3000 serisi işlemcilerin fiyatları henüz açıklanmış olmasa da 60$ altında bir fiyatlandırmayla pazara girmeleri bekleniyor.

• fena değil 40-50 dolara alıp 4 küsür ghz kullanılacak bir işlemci önbelleğide idare eder 1mb
  • pentium e2.. serisi yerine bunları koyuyorlar işte
  • çift çekirdek celeron ilk başta komik oluyor ama zamanla alışırız... :)
  • 65 watt çok fazla :(
  • alternatif işlemci iyidir...Ne cin onlar...
  • güzel hız güzel fiyat
  • Q8000 serisine VT özelliği koyma, sonra git celeronlara koymaya başla. Ya önceki mantıkları yanlıştı; yani, her işlemciye vt desteği koymayalım mantığı; ya da, şimdiki mantıkları yanlış. VT yi Celeronlara da koymaya başladıına göre artık intel, bir ihtimal bundan sonra AMD gibi bir yol izleyerek bundan sonra üreteceği bütün işlemcilerine bu özelliği koyacaktır. Bakalım, sıradaki işlemcilerde olacak mı bu özellik.
  • Amd olmasaydi intele kalsaydik hala tek çekirdek işlemci kullaniyor olurduk. Zerre kadar kullaniciyi düşünmüyorlar. Sirf daha pahali model alsin millet diye VT koyma, baktin VT 7 ile geliyor AMD de var o ozellik hemen koy celerona bile.. BAN oğlu BAN intele
  • Celeron işlemcilere karşı 10 Yıl'dur çok büyük bir ön yargım var Bi Celeron400 Bide Celeron533 kullanmıştım zamanında daha da kullanmam celeron :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

Q8000 serisine VT özelliği koyma, sonra git celeronlara koymaya başla. Ya önceki mantıkları yanlıştı; yani, her işlemciye vt desteği koymayalım mantığı; ya da, şimdiki mantıkları yanlış. VT yi Celeronlara da koymaya başladıına göre artık intel, bir ihtimal bundan sonra AMD gibi bir yol izleyerek bundan sonra üreteceği bütün işlemcilerine bu özelliği koyacaktır. Bakalım, sıradaki işlemcilerde olacak mı bu özellik.

q8400 vt teknolojisine destek veriyor q8200 ve q8300 destek vermiyor

quote:

Processors Information
    ------------------------------------------------------------------------------------

Processor 1 (ID = 0)
    Number of cores 4 (max 4)
    Number of threads 4 (max 4)
    Name Intel Core 2 Quad
    Codename Yorkfield
    Specification Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8400 @ 2.66GHz
    Package Socket 775 LGA (platform ID = 4h)
    CPUID 6.7.A
    Extended CPUID 6.17
    Core Stepping R0
    Technology 45 nm
    Core Speed 1999.7 MHz (6.0 x 333.3 MHz)
    Rated Bus speed 1333.1 MHz
    Stock frequency 2666 MHz
    Instructions sets MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, EM64T
    L1 Data cache 4 x 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
    L1 Instruction cache 4 x 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
    L2 cache 2 x 2048 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
    FID/VID Control yes
    FID range 6.0x - 8.0x
    max VID 1.288 V
    Features XD, VT

http://ark.intel.com/cpu.aspx?groupId=38512

• Bana Celeron demeyin :)))

Ben şahsen bunun performans açısından iyi olacağını pek sanmıyorum düz bilgisayarı anca idare eder sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.