Şimdi Ara

cerato yol bilgisayarı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2006 model dizel cerato aracım var yol bilgisayarı ,depoyu tam doldurduğum zaman 732km yapılabilecek mesafe olarak gösterdi,ikinci dolduruşumda 693 km gösterdi.Ayrıca aracın depo kapasitesi 55 LT olduğu teknik verilerinde yazılı ve depoda yakıt 8-8,5 kaldığı zaman yakıt ikaz ışığı yanar diyor.Ben aracıma ikaz ışığı yandığı zaman yakıt aldım ilkinde 60 LT yakıt aldı,onunla 820KM toplam yol gittim (350km uzun yol, 470KM şehir içi) ikaz lambası yanınca gene fulledim 60LT aldı(bu arada depoyu boğaza kadar doldurtuyorum).Şimdi sormak istediğim bu aracın yakıt kapasitesi nedir?60 lt yakıtla 820 km yol az değilmi? yol bilgisayarı yanlış değer mi gösteriyor? calibrasyon ayarı yapılabiliyormu yada kullanıcı olarak benim yapabileceğim birşey var mı?Fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

• Yakıt alınca sürekli sayacı sıfırlarım. Benim bildiğim depo 60 litre alıyor. Belki 1-2 litre oynar. Yol bilgisayarı kalan yakıtla gidilecek yolu 90-100 km gösterince yakıt alıyorum. Ceratonun şehir içi kullanımda 7.5 , şehirdışı otoban kullanımında 5.5 gibi bir tüketimi var. En son bu şekilde aldığımda 53 litre almıştı. 460 km şehirdışı ve 220 km si de şehiriçi kısa mesafe (3-10 km arası) yol yaptım. Şu an yapılabilecek mesafe 240 falan gösteriyor. Yani toplam 920 km nin yarısı şehiriçi yarısı şehirdışı. Yani basit bir matamatik hesapla 4.6 x (5.5+7.5)=59.8 yapıyor. Aşağı yıkarı her depoyu fullememde bu hesabım tutuyor. Fikir versin diye yazdım...
  • 63-64 litre çoooook aldım ben bu arabaya....
  • Ceratolarda 55 lt + 8 lt yedek depo vardır...
  • Normali 55 lt. ama bende hep ağzına kadar doldurtuyorum ve depodaki benzine göre 60-63 lt. alıyor..Pompacıya sorduğumda "Abi depodaki borular uzun ondan 60 lt. alıyor." demişti

Ayrıca 60lt. 820 bence ortalama..Biraz basmışsınız heralde ondan yakmış daha dikkatli kullanın 950 falan görürsünüz..Benim rekorum 1066 :)
  • Ben 62,33 lt yakıt ile 1032 km gittim :)
  • Merhaba,

Birkaç gün önce ben de 2006 model Cerato EX Advance dizel modelini ikinci el olarak satın aldım.

Depoyu doldurduğumda yol bilgisayarı maksimum mesafe olarak 645 km gösterdi. Bunun üzerine 250 km kadar otoyolda 120-130 km hızla yol aldım, şu an maksimum mesafe olarak 605 km görünütleniyor. Ancak depo göstergesi neredeyse full seviyesinde duruyor.

Ayrıca ortalama hız olarak da 36 km/s görünüyor. Bu değer de hiç değişmiyor.

Sanırım yol bilgisayarında bir anormallik var. Eğer konuyu bilen arkadaşımız varsa, yol bilgisayarının kalibrasyon gibi bir özelliği var mı? Ya da servise götürsek konuyla ilgili destek alabilir miyiz.

Teşekkürler.
  • Arkadaşlar 2006 Dizel (EX) Ceratom var.Benim de sorunum arkadaşlarınki ile aynı.Yol bilgisayarının bence gösterdiği verilerin hepsi yanlış.Depoyu ağzına kadar doldurduğumda en fazla 850 km filan gider diyor ama ben Şehirdışı tam 1232 km kulladım.Diğer verilerin de hepsi saçmasapan.Size sormak istediğim şu:ANLIK TÜKETİM VERMİYOR MU BU ARABA? Yani anlık olarak 100 kilometrede kaç litre yaktığını yol bilgisayarı vermiyor mu?Bence vermiyor.Bilen varsa nasıl kullanacağımızı lütfen yazsın.Saygılar...
  • teknimen T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar 2006 Dizel (EX) Ceratom var.Benim de sorunum arkadaşlarınki ile aynı.Yol bilgisayarının bence gösterdiği verilerin hepsi yanlış.Depoyu ağzına kadar doldurduğumda en fazla 850 km filan gider diyor ama ben Şehirdışı tam 1232 km kulladım.Diğer verilerin de hepsi saçmasapan.Size sormak istediğim şu:ANLIK TÜKETİM VERMİYOR MU BU ARABA? Yani anlık olarak 100 kilometrede kaç litre yaktığını yol bilgisayarı vermiyor mu?Bence vermiyor.Bilen varsa nasıl kullanacağımızı lütfen yazsın.Saygılar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.