e okulun kapanması
26 Cevap2735 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

60 Mesaj
9 Haziran 2009; 21:51:49 

e okul geçen cuma kapandı fakat alınan yoklamalar geçerli oluyormu acaba bilgisi olan yazabilr mi?

1145 Mesaj
9 Haziran 2009; 21:52:52 

e-okulun bugun son gunuydu ogretmenler ıcın bugunden sonra daha gıremeyecekler

"Karşısında konuştuğun kişi kadar zekisin."

6158 Mesaj
9 Haziran 2009; 21:58:06 

Biz ne zaman görebilicez e-okuldan notları?

2 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:01:42 

Karnede qörürsün ne acelen varki.

๒єภ ๒เг ç๏ςยğย๓ คşкค кคภ๔ıгıl๓ış.
νε รﻪгհօş ъﻨг ĸﻪքﻪկıო şﻪгﻪъﻪ ъﻪռժıгılოış.
ъεռ ъﻨг ցε८εկﻨო ցüռժüչlεгժεռ çﻪlıռოış.
νε ъεռ ოε८ռսռսო εlﻨռժεռ lεկlﻪรı ﻪlıռოış.

10001 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:04:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Mindfreak_

e-okulun bugun son gunuydu ogretmenler ıcın bugunden sonra daha gıremeyecekler

Böyle bir şey söz konusu değil. Geçen Cuma'dan not girişini kilitleyen okullar oldu. Bu okul idaresinin karar verebileceği bir uygulamadır. İster Cuma günü isterse Pazartesi günü isterse de Çarşamba günü not girişini ve değişimini kilitleyebilirler.

İsterseniz yarın gireyim ekran görüntüsünü de sizinle paylaşayım.

Biz henüz karne yazmadık. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 9 Haziran 2009; 22:04:40 >

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

2267 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:11:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

Böyle bir şey söz konusu değil. Geçen Cuma'dan not girişini kilitleyen okullar oldu. Bu okul idaresinin karar verebileceği bir uygulamadır. İster Cuma günü isterse Pazartesi günü isterse de Çarşamba günü not girişini ve değişimini kilitleyebilirler.

İsterseniz yarın gireyim ekran görüntüsünü de sizinle paylaşayım.

Biz henüz karne yazmadık. :)

Yani yarın gitmezsek yok yazılabiliriz.Doğru mudur?

60 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:11:52 

Bide ilk derslere girip son derse girmeyince btn gün yok yazılıolmş bu hikaye doğrumu acaba?

10001 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:12:59 

quote:

Orjinalden alıntı: YrkndrY

Yani yarın gitmezsek yok yazılabiliriz.Doğru mudur?

Yasal izinli değilsiniz.
Sağlık raporunuz da yoksa özürsüz olarak devamsız gözükeceksiniz.

Okul idareniz giriş yapar yapmaz bilemem.

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

1045 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:13:21 

e okulun niye çıkartmışlar anlamadım madem karneyi aldıktan sonra görülecek notlar meb in yapacağı iş bu kadar olur anca

11068 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:13:25 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seytan Kobra -- 9 Haziran 2009; 22:13:34 >

We fought him hard we fought him well
Out on the plains we gave him hell
But many came too much for Cree
Oh will we ever be set free?

10001 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:14:59 

quote:

Orjinalden alıntı: by_rappe

e okulun niye çıkartmışlar anlamadım madem karneyi aldıktan sonra görülecek notlar meb in yapacağı iş bu kadar olur anca

Karne heyecanı devam etsin, büyü bozulmasın diye son süreçte sadece öğrenci ve veli takibi kısıtlanıyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Haziran 2009; 22:15:41 

Bugün 20 gün oldu devamsızlık ama müdür yardımcısı devamsızlığı dondurduk demiş.İnşallah tufaya gelmeyiz.

6158 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:18:04 

Benim 11 gün devamsızlığım vardı(E-Okulda öyle gösteriyor) son haftalar gitmediğim günler eklenincede 17 gün yapıyor,bir sakatlık olur mu yani eklenmemiş bir gün vs?

Not:Okul günlük giriyordu notları sanırım.

2220 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:18:58 

quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

Karne heyecanı devam etsin, büyü bozulmasın diye son süreçte sadece öğrenci ve veli takibi kısıtlanıyor.

Fanteziye bak
Kusura bakmayın hocam içimden geldi bunu yazmak

Uzaklaştırılmış
9 Haziran 2009; 22:20:10 

benim 18-19 olmuştur

yarın kaçıyoz havuza taklaya gelmeyiz inş

60 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:53:10 

bi gün daha gitmessem sınıfta kalcam okulun son haftası okula mı gidilir yavv :(

1583 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:57:39 

Bir iki yanlışı düzelteyim:
1. e okul sadece öğrencilere kapalıdır. Öğretmenler not girişi de dahil her türlü işlemlerini yapabilirler. Henüz ortalamaları veriyoruz.
Sistemin kilitlenmemesi için e okul öğrencilere kapanmıştır.
2. İdarecilerin devamsızlık işlemek için bir sınırı yoktur. İsterlerse Çarşamba günü de dahil devamsızlık yazarlar. Fakat karneler çıktıktan sonra yazılan devamsızlıklar işe yaramayacaktır. ANCAKKKK, eğer okul karneleri Cuma günü vermeyecekse, Cuma gününe kadar olan bütün devamsızlıkları işleyebilir.
3. Birgün okula gelip de 1 derse girmesen bile Yarım gün yok yazılırsınız.
4. İdareciler okullar kapandıktan sonra bile not değiştirme işlemi yapabilirler. Diyelim ki notlarda yanlışlık oldu. O zaman idareci ile birlikte hatalı olan notu düzeltebiliyorsun. Tabii tutanak tuttuktan sonra.
Devamsızlık yapmayın. okuyacak adam yürüyüşünden bellidir.
Benim Lise öğrenciliğimde boş olan 4. derste top oynarken kolum kırılmıştı. Kırık kolla 3 saat daha derse girdim. Üstelik bir de o gün Rehberlik dersi vardı. Soğuk soğuk terleyerek derslerin bitmesini bekledim. Okula keyfi olarak gitmediğim günü hatırlamıyorum. Çok şükür şu anda öğretmenim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HayatBoş -- 9 Haziran 2009; 22:57:47 >

***YaPTıĞıMıZ YoRuMLaR SaDeCe KeNDiMiZi BaĞLaR ***
Yaptığın HiçBir Şeyden Pişmanlık Duyma, Pişman Olacağın HiçBir Şeyi Yapma!

4521 Mesaj
9 Haziran 2009; 22:59:42 

İnşallah bir daha hiç açılmaz e-okul.

1543 Mesaj
9 Haziran 2009; 23:03:30 

Not girişine kapatılabilir ama devamsızlık kapatılmamış olabilir ve öğretmen veya idareci isterse işler.

Karneler basılana kadar benim sayfam açık ve işleyebiliyorum. İlköğretimde devamsızlık 20 günle sınırlı olmadığı için benim öğrencilerimde problem yok .

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

3900 Mesaj
9 Haziran 2009; 23:07:32 

Ya beyler kafama bişey takılıdı benim için önemli bişey bizim sınıf ve yan tarafımızdaki sınıf 19 mayıs da folklör oynamak için seçilmişdi bizim sınıfdan 20 kişi yan sınıfdan 20 kişi folklör ekibine katıldı.Sınıf mevcudu 40 hergün okula geldiğimde sınıfa 8 9 kişi oluyordu bizde defteri kapatıp kaçıyorduk 19 mayısa kadar bi kaç gün böyle yok yazılmışız ancak 1 hafta önce bakdığımda yok yazıldığımız gün e okula işlenmemişdi.Ve benim devamsızlık şuan 14 gün bu sınıf defterinde yok ama e okulda var olarak yazılıdığımız günler düzeltilirmi düzeltilirse 21 gün oluyor devamsızlık.

1543 Mesaj
9 Haziran 2009; 23:11:17 

quote:

Orjinalden alıntı: N!ghTM@sTeR

Ya beyler kafama bişey takılıdı benim için önemli bişey bizim sınıf ve yan tarafımızdaki sınıf 19 mayıs da folklör oynamak için seçilmişdi bizim sınıfdan 20 kişi yan sınıfdan 20 kişi folklör ekibine katıldı.Sınıf mevcudu 40 hergün okula geldiğimde sınıfa 8 9 kişi oluyordu bizde defteri kapatıp kaçıyorduk 19 mayısa kadar bi kaç gün böyle yok yazılmışız ancak 1 hafta önce bakdığımda yok yazıldığımız gün e okula işlenmemişdi.Ve benim devamsızlık şuan 14 gün bu sınıf defterinde yok ama e okulda var olarak yazılıdığımız günler düzeltilirmi düzeltilirse 21 gün oluyor devamsızlık.

Günlük işlendiği için bu saatten sonra işlemezler, rahat ol.

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-

Uzaklaştırılmış
9 Haziran 2009; 23:15:32 

@Hayatboş hocam doğru söylüyosun ama bu sıcakta hadi sıcağı bırakın şahsen ben okuluma 1 otobüs kullanıyorum ve baya bir yol yürüyorum ayrıca sınıf arkadaşlarımlada pek aram yok siyasi bakıştan dolayı son hafta devamsızlığı hala geçirmelerini öğrencilerin devamsızlık hakkını gasp etme olarak görüyorum ben.Okumak konusunda aynen katılıyorum söylediklerine.Sürekli ders çalışmamız ve derslerimizi dinlememiz gerekiyor ama 15 ders biraz fazla gibi çünki bu dersler beden eğitimi,müzik gibi dersler değil hepsi zor ve çoğu 3 yazılı 36 tane yazılı oluyoruz yaklaşık bunun öğrencilere nasıl stres yaptığını bilmedikleri için kötü olan sistemi düzeltmek yerine dahada kötüleştirmeye çalışıyorlar.

845 Mesaj
9 Haziran 2009; 23:21:39 

Abi kaç milyon Youtube'a giriyor birşey olmuyor bizim öğrenci milleti 2 dakika E-Okul'a giriyor kıyamet kopuyor.Neydi O birinci donemki trafik ya.Ktunnel'den girmeyi bile denemiştim ama resimler çıkmamıştı

Parası neyse verelim MEB'e MediaTemple'dan Hostgator'dan Dedicated Alalım

FLED

132 Mesaj
9 Haziran 2009; 23:38:52 

Bizim okul 3 gün üst üste gelmeyince (tabi son haftalarda) rapor getirmen lazım dedi acaba böyle birşey varmı? Birde ben geçen hafta cuma bu hafta p.tesi ve salı gitmedim ama yarın gideceğim 3 gün üst üste kuralını ihlal etmiş oluyormuyum?

1583 Mesaj
9 Haziran 2009; 23:44:27 

öğrencilerimiz isterlerse karnesine gelecek notları öğretmenlerinden rica ederek görebilirler.
Ben kendi şifremle girdiğimde dersine girdiğim bütün öğrencilerin bütün notlarını ve devamsızlıklarını görebiliyorum.
Tek bilmem gereken öğrencinin okul numarasıdır. Öğrenciler bazen notlarını bazen de devamsızlıklarını soruyorlar. Öğrencilere kapalı olan e okul öğretmen ve idarecilere açık olduğu için bizler görüyor ve öğrencilerimize söylüyoruz.
Elbette e okul iyi birşey. Birçok yararı var. Öğretmene angarya getirdiği için öğretmen camiası e okul olayına karşı çıkabilir. Fakat teknolojiyi kullanmak her zaman iyidir.
E okul sayesinde öğrencilerimiz kısa sürede notlarını internetten öğrenebilmektedir. Her yeni sistemde olduğu gibi e okul sisteminde de bazı sorunlar var. Elbette bu sorunlar zamanla giderilecektir. Yapılan yeniliği kötülemek yerine iyileştirmek için çaba sarfetmek gerektiğini unutmayınız. Matbaanın icadına kızıp da bu yeniliğe karşı çıkmak; karanlıkta mum yakan kişiye, bu mum iyi aydınlatnıyor diyerek mumu söndürmeye benzer.

***YaPTıĞıMıZ YoRuMLaR SaDeCe KeNDiMiZi BaĞLaR ***
Yaptığın HiçBir Şeyden Pişmanlık Duyma, Pişman Olacağın HiçBir Şeyi Yapma!

3567 Mesaj
9 Haziran 2009; 23:55:16 

quote:

Orjinalden alıntı: HayatBoş

öğrencilerimiz isterlerse karnesine gelecek notları öğretmenlerinden rica ederek görebilirler.
Ben kendi şifremle girdiğimde dersine girdiğim bütün öğrencilerin bütün notlarını ve devamsızlıklarını görebiliyorum.
Tek bilmem gereken öğrencinin okul numarasıdır. Öğrenciler bazen notlarını bazen de devamsızlıklarını soruyorlar. Öğrencilere kapalı olan e okul öğretmen ve idarecilere açık olduğu için bizler görüyor ve öğrencilerimize söylüyoruz.
Elbette e okul iyi birşey. Birçok yararı var. Öğretmene angarya getirdiği için öğretmen camiası e okul olayına karşı çıkabilir. Fakat teknolojiyi kullanmak her zaman iyidir.
E okul sayesinde öğrencilerimiz kısa sürede notlarını internetten öğrenebilmektedir. Her yeni sistemde olduğu gibi e okul sisteminde de bazı sorunlar var. Elbette bu sorunlar zamanla giderilecektir. Yapılan yeniliği kötülemek yerine iyileştirmek için çaba sarfetmek gerektiğini unutmayınız. Matbaanın icadına kızıp da bu yeniliğe karşı çıkmak; karanlıkta mum yakan kişiye, bu mum iyi aydınlatnıyor diyerek mumu söndürmeye benzer.

Nerdeyse hiçbir öğretmen uğraşmıyor. Bugün sırf bir notumu öğrenmek için gittim, adamlar direk yok bakamazsın diyerek başından attılar.

35 Mesaj
10 Haziran 2009; 0:18:47 

@hayatboş hocam keşke tüm öğretmenler sizin gibi düşünse. ama arkadaşın dediği gibi çoğu öğretmen başından öğrenciyi savmak için yol arıyor ve bunu bazen kırıcı şekilde yapıyorlar.
Ayrıca öğretmenlerin bir öğrencinin tüm hayatını göz önünde bulundurarak onun hakkında yorum yapması çok zordur. Ama bazı öğretmenler varki sırf gözü tutmadı diye o öğrenciyi sevmeyebiliyor.ve o öğretmenin başkalarına yakın davranırken sizi sınıfta bırakmak için çare aramasını izlemek kadar acı veren birşey yok.
Bu durumda okul herzaman sevilebilen bir yer halini almıyor.
Size demokrasiyi anlatan inkilap öğretmenin herkese sözlüden yüksek verip size gelince konu anlattığınız halde 10 puan az vermesi ve o öğretmene yıl içinde hiçbir saygısızlıkta bulunmayan bir öğrenciye ayıp.
Yazıya başlayınca dökülüverdi bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithatb -- 10 Haziran 2009; 0:24:58 >

Christopher McCandless
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359