Şimdi Ara

Kingston V serisi maliyet odaklı yeni SSD'lerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bellek dünyasının lider isimlerinden Kingston'ın Intel ile işbirliğine giderek SSD pazarına gittiğinden daha önce bahsetmiş ve firmanın yeni SSD modellerine ilişkin detayları sizlerle paylaşmıştık. Firma Intel X-25M tabanlı SSD'lerinden sonra ürün gamına SSDNow V serisi daha ekonomik SSD çözümlerini de kullanıma sunuyor. 64GB ve 128GB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneğine sahip olacağı belirtilen yeni SSD serisinin SSDNow M serisinde olduğu gibi farklı montaj aparatlarına sahip özel bir "bundle" kiti ile geliyor.

SATA-II ara birimini destekleyen ve üç yıllık garanti ile satışa sunulacağı belirtilen V serisi yeni Kingston SSD'lerde okuma hızının 100MB/sn, yazma hızının ise 80MB/sn olduğu belirtiliyor. 2.5-inç boyutunda olan ve yanında gelen montaj kiti ile 3.5-inç sürücü yuvasına da kurulabilen yeni SSD'lerle birlikte Acronis True Image sabit disk klonlama yazılımı da veriliyor.

64GB'lık modeli 149$, 128GB'lık modeli ise 263$ seviyesinden satışa sunulacak olan V serisi yeni SSD'lerin önümüzdeki günlerde kullanıma sunulmaı bekleniyor.

• Son kullanıcı bunları almak için daha çok bekleyecek gibi... Zira 190-200 liraya 1 TB WD Caviar alınırken bunlara para vermek yanlış olur... :)
  • ayrıca yazma ve okuma hızlarıda düşük
  • Üstelik bu modelin okuma/yazma hızları mekanik tabanlı disklerden daha üstün değil.
  • Alıcılar uygun olana kadar bekleyecektir.
  • standart disklerde (caviar blackler dahil) erişim süreleri çok yüksektir kıyaslama yapmak yanlış olur sonucta bambaska bir urun cesidi ssd diskler. 2tanesi ile raid yapıp hem muhteşem okuma hızları hemde erişim süresi sayesinde daha hızlı bilgisayar elde etmek mümkün, yanınada 1tblık depo hdd dadından yinmez walla =)
  • fiyatı ucuz gibi, raid yapılırsa okuma yazma performanları artabilir.
  • Ya hızının hiç önemi yok, 80mb/s yazma gibi bir değer fazlasıyla yeterli, sadece 128gb olan 149 dolar olsunda artık kasaları mekanik sabit disklerin gürültüsünden kurtaralım.
  • Şu SSD lerin beni en çok cezbeden yanı erişim süresi.Yoksa bence mekanik disklerin okuma ve yazma hızları o kadar da kötü değil.Ama erişim süreleri berbat.Ayrıca ses olayı var büyük artı olarak.Neden SSD lerin yaygınlaşması bu kadar zaman aldı.Neden hala maliyetler düşürülemedi anlamakta güçlük çekenlerdenim.Tamam AR-GE çalışmalarında harcanan paraların çıkması lazım ama bu şekilde son kullanıcılar sadece haberlerini duyuyor.Beklemedeyiz.Bu lüksü tatmayı herkes gibi ben de istiyorum.
  • hayret kingston flash belleklere 5 sene garanti verirken buna 3 yıl veriyor.
    acaba flash belleklere nazaran ssd lerde güvenmediği bişey mi var
  • SSD lerin benim için en önemli noktası sessiz olmaları çünkü mekanik parçaları yok. bu bence büyük avantaj...
  • hala çok pahallı
  • SLC çipli olmayan SSD ye SSD demem ben. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.