Şimdi Ara

ATi'nin DirectX 11 destekli ekran kartı gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin yılın ikinci yarısında duyurmayı planladığı Radeon HD 5000 serisi ekran kartları gün ışığına çıkmaya başladı. Geçtiğimiz ay endüstrinin 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ilk masaüstü ekran kartını duyuran AMD-ATi, DirectX 10.1 sonrasında DirectX 11'e geçiş konusunda da girişimde bulunan ilk isim olmayı hedefliyor. Firmanın yeni nesil ekran kartları için hazırladığı R8xx serisi grafik işlem birimleri için erken mühendislik örneği kartların ilk temsilcisi sonunda göründü.

Resim çok net olmasa bile görüntüdeki kartın RV840 GPU'sunu kullandığı belirtiliyor. RV740'ın yerini alması kuvvetle muhtemel olan ve 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV840 GPU'sunun orta segmente yönelik kartlarda kullanılması planlanıyor. Fiziksel olarak beliren, DirectX 11 destekli ilk çözüm diye de tanımlanan ekran kartı, çift slot soğutucu ve Kırmızı renkli baskılı devre kullanan kart üzerinde 6-pin PCIe güç girişi de bulunuyor.

GDDR5 bellek teknolojisine sahip olması kuvvetle muhtemel görünen RV840 tabanlı yeni ekran kartının ve R8x jenerasyonu GPU kullanan diğer modellerin 3. çeyrek sonuna doğru anons edilmesi bekleniyor.

• Umuyorum bir aksilik olmaz ve dedikleri zamanda çıkarırlar.
  • ati geliyo ati
  • Nvidia geliyor Nvidia
  • S3 geliyor S3

Nvidia muhtemelen DX 11 kartlarını erteleyecek DX 10.1 geçiş yapmayı planladığına göre.İlk geçecek sanırım ati olacak ancak oyunların bu sürece adapte olması bir kaç yılı alacaktır yani bize pek bir faydası olmayacak bir kaç yıllık süre içerisinde.
  • İntel Geliyor İntel (Larabbe)
  • "CausticOne Graphics" geliyor her ne kadar ekran kartı olmasada onların yardımcı elemanı olacak
  • AMD/ATI, Nvidia, S3, Intel,

Ne olursan ol, gel...
  • bu işinde iyice suyu çıktı. kart kasanın içinde, önünde kasanın parçası var üstüne üslük resim puslu. magazin haberi sanki hani ilk biz yakaladık der gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Muchiro

bu işinde iyice suyu çıktı. kart kasanın içinde, önünde kasanın parçası var üstüne üslük resim puslu. magazin haberi sanki hani ilk biz yakaladık der gibi

Kasten yapılan şeyler ilgi çekmek için
  • kimin geldiği farketmez yeni seriler çıksın artık
  • pek gün ışığına çıkmamış. 4850-3850 gibi birşeye benziyor buradan bakınca
  • Çıplak halini görmek isterik
  • iyi oluyor teknolojinin ilerlemesi iyi.. zaten dirext 10 bile daha yeni durumda toplumun %50 si hala xp kullanıyor ve dirext 9 çok yaygın durumda.Dirext 10 un tamamen yaygınlaşması 2 yıl dirext 11 in kullanıma geçmesi en az 3 yıl sürücektir..
  • test isterük
  • Ne diyelim hayırlısı olsun :)
  • Ben 3870 te kaldım millet aldı başını gidiyo
  • yukarıda gelen gelene..
  • Ekran kartı geliyorda para gelmiyor para..
  • 40nm ve çift slot :S
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.