Şimdi Ara

SUBWOOFER TAVSİYESİ....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
76.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bagaja iki adet kutulu subwoofer koymak istiyorum. kutularını hazırlarım o problem değil de subwoofer ne alayım halen karar veremedim. iki tane alacağım için fiyatları az da olsa uygun olmalı. JBL, Cadence, Cerwin Vega, Infinity, Pıoneer, Kicker, Earthquake bunlardan hangisine güvenebilirim? Ben yüksek ses istiyorum. Lütfen tecrube ve deneyimlerinizi yazın...

• sony'nin şu kırmızı olan 1200 lük xplod unu kullanan var mı? ben pek güzel birşey olacağını sanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: DroID

sony'nin şu kırmızı olan 1200 lük xplod unu kullanan var mı? ben pek güzel birşey olacağını sanmıyorum

janjanlı olandan mı bahsediyosun? rengi ve üzeri parlak olan hani???????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgaypolat27 -- 22 Haziran 2005, 17:35:26 >
  • evet kırmızı renkli, parlak ve beşgen yapmışlar. sesi nasıl? yüksek mi?
  • Abi sONY'lerin iyi olmadığını duydum ve takan adam da pek görmedim.JBL veya Pioneer iyi bence.

JBL 1000W 15" olan woofer gerçekten güzel.Pioneer'in de yeni seri TSV-306C wooferları gerçekten güzel...
  • gecen bir seat a cift kicker bagladik..Arabanin icinde nefes almak bile zor titresimden
  • abi yalnışı başta yapmışın....
    kutuya göre subwoofer alınmaz
    subwoofer'a göre kutu yapılır....

bunu kime sorarsan sor bu böyledir

sony tavsiye etmem

ve bu bilgilerle hiçbişey tavsiye edemem...

kaç para ayırdın bu işe??
    kaç cm istiyosun??
    araba hatchback mi yoksa sedan mı??

bu iş paraya göre değişir....
    ayrıca infinity,nin companent sistemleri iyi subwoofer konusunda çok iddaa lı değilller

ayrıca jbl gt4 serisini çok kullanan war ama göz ardı edilen çok şey war....

abi o gt4 e 150ytl weriyolar...
    sonuç: 250W Rms
    1000W Peak verebiliyo....
    arkasındaki ufacık magnet'e hiçbirşey demicem

biraz bu işten anlayan gidip BM zx_122pro alır...
    sonuç: 350W Rms
    700W Peak....
    size önemli olan Rms değerleridir unutmayın....

we bu kadar bilgiden sonra gerisini siz düşünün(BM nin fiyatı 125ytl civarı)

gelin şu marka çılgınlığına bi son werin

bende BM zx_102pro war....
    25cm olmasına rağmen gt4 serisinin 30cm liği ile buyrun karşılaştıralım....(şu üzerinde 1000W yazan)
    50W rms daha fazla veriyo....
    we çift magnet e sahip.....

(piyasada çok fazla sahte BM war dikkat edin )

• Orjinalden alıntı: hektorSTK

ayrıca infinity,nin companent sistemleri iyi subwoofer konusunda çok iddaa lı değilller[&

ben bu cumleden bir sey anlamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lakerman -- 22 Haziran 2005, 23:30:16 >
  • lakerman hocam hangi model kicker taktınız? Bende kicker düşünüyorum aslına bakarsan. Son olarak kicker ve JBL arasında kaldım zaten. Hektor kardeş ben kutu yaptırmadım ki henüz... Dikkatli oku lütfen kutu yaptırırız o problem değil yazdım.... Boschman'a gelince boşver boşmanı adı üstünde BOŞ. Ayrıca bütün olay sesi yüksek almak değil. Sen bi JBL ile BM arasındaki malzeme farkını bir tutamazsın... BM daha çabuk yıpranacaktır... işten anlamadan bahsediyorsun ama konuştuklarınla zıt gidiyor düşüncen
  • Ayrıca modifiye olayında bilinen bir kural vardır. Yavaş yavaş anlayacaksın bunu. Daha işin başındasın belli oluyor. PARA VERMEDEN SES, BENZİN YAKMADAN PERFORMANS OLMAZ! bizim yaptıklarımız daha amatör sistemler. 1-2 milyara ses sistemi yapıp aha set döşedim diye çıldırıyoruz. Adamlar 10-15 milyarlık sistemler döşüyor. Amaç çok çok yüksek ses almak değil temiz ve düzenli ses almak. Crossoverlar, faratlar, altın kablolama, sinyal kayıplarını egelleyici düzenekler vs. bunların hepsi para ve para olmadan olmaz....
  • madem fazla parayı gözden çıkarıyosun....

neden böyle markalarla uğraşıyosun....
    kullanacağın tek marka war ROCKFORD FOSGATE::::
    buyur sana üst sınır....
    ayrıca sen bi Show car yapmadığın sürece 10_15 milyarlık sistemi ne yapmayı düşünüyorsun

ben senin bütçeni bilmediğim için ufaktan bişeyler yazdım....

vede verdiğim örnekte (JBL GT4 ile bm ZXpro) bu karşılaştırmayı ister yüksek ses,ister kaliteli malzeme olarak değerlendir....
    sonuç senin boş dediğin bm açık ara farkla çıkacaktır
    buradan hang
    sonucu çıkarırsan çıkarabilirsin

önce arabanın camlarını kontrol ettir sonra rockford T1 serisini kullan...
    bu tartışmada noktalansın

ayrıca Lakerman cümlemde anlaşılmayacak bişey yok...

infinity'ye werilen para ile daha farklı markalardan daha iyi şeyler alınabilir...
    sonuçta bir malı alırken performans/fiyat olarak oranlarsak infinity'nin kesir değeri düşük bence

• kardeş sen okumadan cevaplıyorsun bak bu oldu iki. Ben üsttede yazdığım gibi biz ve ben amatörce uğraşıyoruz. O nedenledir ki, kaliteli markaların ancak alt ürünlerini alabiliriz. Benim parayı gözden çıkardığımı kim söyledi sana? Bizde punch almayı biliriz herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DroID -- 23 Haziran 2005, 13:46:15 >
  • lakerman hocam hangi model kicker taktınız? Bende kicker düşünüyorum aslına bakarsan. Son olarak kicker ve JBL arasında kaldım zaten. Fiyatlar hemen hemen aynı kicker 10 milyon daha pahalı ama değerler arasında (pik, rms, db) uçurum var. Acaba JBL bu değerleri biraz abartmış mı? Aşağıda sayfa linklerini gönderiyorum bir bakıp görüşlerini yazarsan sevinirim. Hangisiyle daha sağlam ve güçlü derin bas alırız? Son bir ayrıntı iki adet almayı düşünüyorum ona göre...

JBL GT4-12
     SUBWOOFER TAVSİYESİ....

250w RMS
    1000w Pik
    93 db

KICKER COMP-12
     SUBWOOFER TAVSİYESİ....

150w RMS
    300w Pik
    89,1 db

Ayrıca söylemeden edemiycem kicker beni dehşet çekiyor.

• up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DroID -- 23 Haziran 2005, 20:09:15 >
  • JBL'i TEK GEÇERİM
  • JBL
  • varsa yoksa geyik istediğim cevabı alamadım
  • DroID arkadasim hertz 1500 peak 750W RMS dehset ses cikariyo ama beslemesi için ii bi anfi lazim... Onada jbl in 4 kanal bi anfisini önerdiler 400 milyon civarinda hertz de kabinsiz 550milyon fln anlicain 1 milyara caddenin basindan göztepeyi titretirsin bence bi arastir ben uzun süredir arastiriyorum...

daha iyi bi tavsiyesi olan varsa lütfen paylassin gereksiz bilgi vermeyelim...
  • ben infinity aldım çok memnunum arkadaş
  • kicker cvr serisi o olmadı jbl
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.