Şimdi Ara

♫ DH Gitaristler Fan Club ♫ [130+ Kişiyiz] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
652
Cevap
10
Favori
25.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: huseyin16

Dese rica etsem diğer mesajımdaki sorulara da cevap verirmisin

Tabi.Evde nasıl öğrenirim diye sormuşsun.Kursa gidene kadar.Egzersiz yapmaya bak.Sonra majörler minörler var.

KüçükKötüEjderha hocam vermiş sana akorları ve okunuşunu bunları öğren.

Eğer egzersiz arıyorsan bende sana uygun egzersizler var.Onları sana göndere bilirim.Sorna şarkı tabları var eğer istersen.
  • DESE aşağıdaki sayfada akorları göstermiş hiçbir ayar yapmadan am seçilmiş durumda bunu göster deyince B 1. perde , G 2. perde ve D 2. perde basılacağını göstermiş bunların üçüne basıp tellere dokunursak am akorunu çalmış oluyoruz değil mi ??

http://www.gitarist.us/akorlar/akorbase.html

Birde bütün akorları rica etsem yazarmısın (sadece adları)

Arkadaşlar manuel raymond gitarlar nasıldır. Gittigidiyorda ucuza bir gitar buldum da. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyinn31 -- 7 Haziran 2009; 10:44:48 >
  • 1 sene klasik elektroya yeni başladım
  • quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

DESE aşağıdaki sayfada akorları göstermiş hiçbir ayar yapmadan am seçilmiş durumda bunu göster deyince B 1. perde , G 2. perde ve D 2. perde basılacağını göstermiş bunların üçüne basıp tellere dokunursak am akorunu çalmış oluyoruz değil mi ??

http://www.gitarist.us/akorlar/akorbase.html

Birde bütün akorları rica etsem yazarmısın (sadece adları)

Arkadaşlar manuel raymond gitarlar nasıldır. Gittigidiyorda ucuza bir gitar buldum da. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

B 1.Perde
    G 2.Perde
    d 2.Perde basrsak am akorunu çalarız

A
    B
    C
    D
    E
    F
    G

Bunlar majörler

Am
    Bm
    Cm
    Dm
    Em
    Fm
    Gm

bunlarda minörler

Bak Am-C-F-Em ile direc-t hasreti çalarsın

manuel raymond u elektro için mi soruyorsun?Biraz daha parar biriktir ve daha iyisini alBence
  • 4 yıl klasik gitar çaldım çalmaya da devam ederim bana göre en güzeli klasik gitar Asturias'ı çalmak ibadet gibi geliyor ama dün Almanya'dan Schecter Hellraiser Avenger'ım geldi Şimdilik bilgisayara bağlayıp kullanıyorum
  • DeSe klasik gitar için soruyorum. Ucuz etin yahnisi yavan olur derler ya pek bir kalite beklemiyorum zaten amacım gitarı biraz olsun öğrenmek , öğrenince kaliteli birşeyler almayı düşünüyorum.
  • Almira alabilirsin bence fiyatındaki ashtonlara basar bende ashton da var almira ilk gitarım sonra ashton bi arkadaştan bana geçti aşırı dandik
    ama fiyat vermeden almira önermek olmaz yani almira 90 lira civarı yamaha c40lar var onlar hani çok profesynel amaçların olmazsa aslında idare eder bayağı bir de elektroya geçeceksin galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berocan -- 7 Haziran 2009; 18:47:21 >
  • Gelecek hafta elektromu alıyorum inşallah. Epiphone LP100 ya da Special II alacağım babamın insafına bağlı olarak
  • quote:

Orjinalden alıntı: berocan

Almira alabilirsin bence fiyatındaki ashtonlara basar bende ashton da var almira ilk gitarım sonra ashton bi arkadaştan bana geçti aşırı dandik
    ama fiyat vermeden almira önermek olmaz yani almira 90 lira civarı yamaha c40lar var onlar hani çok profesynel amaçların olmazsa aslında idare eder bayağı bir de elektroya geçeceksin galiba

Bakalım kardeş klasik gitarda biraz öğrenelim işi geçeriz aslında elimde iyi bir param olsa direk elektro düşünüyorum ama maddi sıkıntım var

Bu manuel raymond işimi ne derecede görür peki kardeş ??
  • Elektrodan pek anlamam benimki de yeni ama klasik konusunda iyiyimdir Klasik aslında nasıl desem eğer harbi harbi klasik gitar çalmak istiyorsan elektrodan daha zor yani ben şuan çok iyi çaldığımı söyliyemem insanlar bu iş için ispanyada çingenelerle yaşamış öğrenmişler :) Ha bunlar sana hikaye aslında nasılsa elektroda düşünüyorsun ucuz klasiklerin klavyesi çok zorluyo aslında bir süre onda parmaklarını açsan elektroda klavyede çok sorunun olmaz başlarda . Manuel Raymond değil de almira , admira tarzı gitarlara bak zaten anlarsın eline alıp tınlattığın anda fark anlaşılır kayıt ekleyebilsem evdeki gitarların az çok ne kadar farkı olduğunu anlatırdım manuel raymond bir arkadaşımda vardı gitar çalmayı bıraktı zaten öyle çok istekli değildi ama kötü gitar kötü başlangıç olur 100 liranın üstündeki gitarları imkanın varsa deniyerek al paranı çöpe atma gitar görerek alınmalı bence artık resmine bakıp anlayacak seviyeye gelmediysen benim sadece ilk gitarım ve son gitarım görmeden alındı :D ilkini hoca getirdi sonuncu yurtdışından neyse bu kadar zırvalamamada gerek yoktu yani ashton manuel raymond vs. alma
    mydükkana baktım almira admira göremedim valencia veya suzuki markalara bakıver başlangıç gitarı için de bu kadar laklak ettim :D
  • beni de yaz
    2 yıldır elektro gitar
    5 yıl kadar da amatör olarak klasik gitar
  • Başlangıç için bu gitar iyimidir ?http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=6922&gid=111
  • Başlangıç için aramızda 2. el gitar satan varmı arkadaşlar fazla pahalı olmasın ama öğrenciyiz

Aşağıdakileri gittigidiyorda buldum. Tavsiye edebileceğiniz var mı aralarında arkadaşlar

http://urun.gittigidiyor.com/klasik-gitar-alvarez_W0QQidZZ18023491

http://urun.gittigidiyor.com/bu-fiyata-laguna_W0QQidZZ18056170
  • Laguna daha iyi
  • Laguna için satıcıyla konuştum 20'den açık arttırmayı başlattım 60ı geçmezse göndermem diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyinn31 -- 8 Haziran 2009; 13:06:22 >
  • Benim caz kasa alma durumum var arkadaşlar
    http://www.muzikalhizmet.com/gretsch-elektromatic-pro-jet-p29798.html
    Bunula ilgili fikriniz var mı ?
  • onunla ilgili fikrm yok bütcen oysa bu kızı tavsiye ediyorum sana
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5988&gid=2046
  • Ya kıvılcımda vuruklu gitar vardı onu alcaktım 800lira yoksa o kadar çıkamam daha yeni başka bir gitar daha aldık :(
  • Arkadaşlar elinizde aşağıdaki gibi parmak alıştırmaları varsa paylaşırmısınız. Alıştırmalara ihtiyacım var da

E:-1234--------------------------------------------  
    A:---------1234------------------------------------
    D:-----------------1234----------------------------
    G:-------------------------1234--------------------
    B:---------------------------------1234------------
    E:-----------------------------------------1234----

E:-4321--------------------------------------------
    A:---------4321------------------------------------
    D:-----------------4321----------------------------
    G:-------------------------4321--------------------
    B:---------------------------------4321------------
    E:-----------------------------------------4321----

E:-1324--------------------------------------------
    A:---------1324------------------------------------
    D:-----------------1324----------------------------
    G:-------------------------1324--------------------
    B:---------------------------------1324------------
    E:-----------------------------------------1324----

E:-1432--------------------------------------------
    A:---------1432------------------------------------
    D:-----------------1432----------------------------
    G:-------------------------1432--------------------
    B:---------------------------------1432------------
    E:-----------------------------------------1432----
  • E:-357--------------------------------------------
    A:---------357------------------------------------
    D:-----------------357----------------------------
    G:-------------------------357--------------------
    B:---------------------------------357------------
    E:-----------------------------------------357----

elektro gitar için iyi bir alıştırmadır
    başlarda zor gelir fakat çalışınca hızlanırsın
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.